Kapat

Gündüz Bakım Evi Hizmetlerinde Talep Artışı Yaşanıyor

Anasayfa Dükkan Açmak Gündüz Bakım Evi Hizmetlerinde Talep Artışı Yaşanıyor
bakımevi

Türkiye’de son yıllarda kadınların iş hayatında daha fazla giriş yapmasıyla birlikte gündüz bakım evi hizmetlerinde talep artışı yaşanıyor.

Türkiye’de hemen hemen her şehirde birçok noktada artık gündüz bakım evlerine rastlamak mümkün. Birçok bölgede açılan gündüz bakım evleri 2019 yılı ile birlikte kapasitelerini artırmak için yatırım yapıyor. Bu doğrultuda sektörde yeni açılabilecek işletmeleri öneriyoruz.

Gündüz bakım evi hizmetlerine yönelecek olan yeni işletmelerin özellikle yüksek kapasiteye sahip olması ve sektörde rekabet edecekleri diğer işletmelerden birçok konuda daha fazla alternatif sağlaması ise önemli. Özellikle bakım evinde çalışacak personel büyük bir fark oluşturabilir. Örneğin İngilizce bilen personelleri istihdam ederek, gündüz bakım evine ziyarete gelecek olan ebeveynlerde önemli bir intiba bırakma şansınız var.

Bir gündüz bakım evini açmak ortalama 200 bin lira sermaye talep etmektedir. Ancak bu tür işletmelerde aylık masraflar genellikle yüksektir. Bu nedenle ilk aydan itibaren bakım evine kayıt yaptırmanız gerekiyor. Eğer yeni bir işletme açacaksanız, bu nedenle henüz işletmeyi kurmadan önce iyi bir iş planı hazırlamanızı öneriyoruz.

Bu iş planında bölgenin gündüz bakım evi ihtiyaçlarını ve rakiplerin kapasite durumlarını mutlaka ele alın. Eğer işletmenin açılacağı bölgedeki gündüz bakım evleri kapasitelerinin çok altında çalışıyorsa, muhtemelen o bölgede yeni bir bakım evine ihtiyaç olmayabilir. Bu nedenle mutlak suretle rakiplerinizi incelemeniz gerekiyor. Bunun için bir ebeveyn görevlendirerek, burada inceleme yapmalarını isteyebilirsiniz.

Konu hakkında ek bilgiler için Kreş Açmak ve Anaokulu Açmak rehberlerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir