1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak
0

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak; E-Ticaret sektörü dönemler içerisinde gelişmesinden dolayı bu alana girmek isteyenler için de fırsat olmaktadır. E-Ticaret başlangıçtan ileri seviyeye kadar stratejik hamleler sağlayarak ve marka oluşturulması sağlanarak ilerlenebilir. Konumuzda E-ticaret üzerinden para kazanma aşamalarını ve bu işe girecek kişilere altın tüyo niteliğinde bilgilerimizi paylaştık.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

E-Ticaret yaparak para kazanmanız için sermayenize göre hareket etmeniz gerekmektedir. E-Ticaret üzerinde rekabet alanı yüksek alanda olduğu için ilk bu duruma dayanıklı planlama projeniz olması gerekmektedir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Markanızı yayarak potansiyel müşteri haline getirmeniz gerekmektedir. Gireceğiniz sektörde sizin bu yolda en büyük seçimi oluşturmaktadır. Sıfırdan başlayarak adım adım ilerlemeniz bu alanda tecrübe edinmenizi sağlayacaktır.

E-Ticaret Kaç TL Kazandırır?

E-Ticaret para kazancı seçeceğiniz sektöre göre değişebilmektedir. Satış oranlarınız ve bütün giderler çıkarıldığında kalan para stratejinize göre değişebilir. Ortalama kazancı belirtmek oldukça zordur. İlk başladığınız zamanda yeterli miktarda kazanamayabilirsiniz.

Ancak satışlarını tutturmuş olan günlük olarak yüksek siparişi bulunan kişilerin aylık bütün giderler çıkarıldığında 20-30 Bin TL arasında gelir elde edebilir. Kesin bir sonuç olmamasıyla birlikte burada kar oranları ve giderlerden kalan para maliyeti sağlamaktadır.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-Ticaret Maliyeti Nedir?

E-Ticaret maliyeti bakımından sektörlere göre değişebilir. Başlangıç olarak bu işe ayırmanız gereken tutar minimum 15-25 bin TL arasında olmalıdır. Sektör malzeme tutarları çok yüksek ise bu sermaye daha fazla artırılması gerekmektedir. Ülkemizde yer alan döviz fiyatlarının değişikliği olması gereken sermayeyi de artırmaktadır.

E-Ticarete Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-ticarete başlarken para kazancına odaklanmamanız gerekmektedir. Asıl amacınız marka üretmektedir. Bu duruma en dikkatli olmanız gereken listesine bakarak kendi değerlendirmenizi sağlayabilirsiniz.

  1. Sektör Belirlemek: E-Ticaret sektöründe para kazanmak için ilk tercih sektör olması gerekmektedir. Bu sektörler arasında elektronik, elektrik, giyim, hobi malzemeleri, kırtasiye arasından seçim yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz sektörde seçim sağlayarak ilgili strateji planını oluşturabilirsiniz.
  2. Toptancı Belirlemek: Sektörünüzü belirleme sonrasında malları tedarik edeceğiniz alanları seçmeniz gerekmektedir. Tedarik sağlayacağınız yerin fatura ve geri iade koşulları sağlaması da sizleri daha etkin ticaret yapmanızı sağlayacaktır. Sektör ve toptancı belirleme esnasında rakip analizi sağlamayı unutmayın. Aksi taktirde ürünleri satmada zorluk çekebilirsiniz.
  3. Rakip Analizi: Sektör ve toptancı sağlamanız sonrasında rakip analizi doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. E-ticaret sektöründe sadece perakende satıcılar değil toptancılarda rakibiniz olabilmektedir. Toptancılara ithalat işi yaptığından dolayı kendi ürünleri satabilmektedir. Bu yüzden sektör karşısında satış oranlarınız düşük kalabilir.
  4. İadeye Karşı Dayanıklı Olun: E-ticaret sektörlerinde şikayet edilen noktalardan biri de iade konusudur. Ürün iadesi gerçekleştiğinde bazı Pazar yerleri iade tutarlarını satıcıya yansıtmaktadır. Bu durum kar oranları düşürmektedir. Bütçe ayarlaması sağlanırken bu duruma dikkat ederek hareket etmeniz gerekir.
  5. E-Ticaret Gruplarına Kaydolun: E-ticaret yeni başlayan için bu işi yapanlardan bilgi alabilirsiniz. Sektör hakkında dikkat edilmesi gerekenler ve kişilerin kendi tecrübesini paylaştığı alanlar olacaktır. Bazı E-ticaretle uğraşan kişiler Pazar yerlerinin tutumlarını dile getirmektedir. Bu alanlarda daha önceden kişilerin yorumlarına bakarak doğru adımlar sağlayabilirsiniz.
  6. Sosyal Medyada Yer Alın: E-Ticaret sadece Pazar yerlerinde dükkan açmak değildir. Sosyal medya üzerinde kendi mağazanızı oluşturarak satış yapmayı sağlayın. Komisyon ödemeden kendi kargonuzu sağlamanız ticaret halinde daha fazla iş yapmanızı sağlayacaktır.
  7. Reklam Bütçesi Ayırın: Reklam bütçesi markanızı tanıtmak için en etken durumlardan biridir. Aylık olarak ilgi çekici reklamlarla kalıcı müşteri edinmeye çalışın. Ayrıca sayfanız için ürünlerle alakalı inceleme videosu çekmeniz veya soru-cevap şeklinde en çok merak edilen soruları cevaplamanız satın alımını etkileyecektir.
  8. Müşterileri Kendi Sayfanıza Yönlendirin: E-ticaret yaptığınızda siparişinize kağıt koyarak destek alabilecekleri alan sağlayın. Ayrıca sayfanızı yazarak daha bilindik olmasını sağlayabilirsiniz. Müşterilerinize özel kampanyalarda sağlamak sizlerle daha fazla alışveriş yapmasını sağlayacaktır.
  9. Gelişmeleri Takip Edin: E-ticaret sektörüne girdiğinizden itibaren hesaplamalarınızı doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Kar oranı koyduğunuzda ilerde ürünlerin pahalı hale gelebilir. Bu durum meydana gelmeden önce fiyatlandırmaları bu şekilde sağlayın. Ayrıca Pazar yerlerinden yapacağınız mağaza açımlarında ödeme sıklığını araştırarak işlemlerinizi sağlayın. Ödeme günleri daha erken olan Pazar yerlerinde geçinmeniz ve gelişmeniz daha fazla olacaktır. Ayrıca bu iş için yedek akçe bırakarak ilerleyen durumlarda yeni hamleler yapılmasını da sağlayacaktır.
E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ceviz Ağacı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap