Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın!

Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Evde Ek İş, Karlı İşler kategorimize göz atabilirsiniz.

Şarkı sözü yazarak para kazanabilirsiniz. Elbette bunun için bu alanda çok iyi yeteneklere sahip olmalı ya da kendinizi geliştirmelisiniz.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son yıllarda müzik sektörü bambaşka bir hal almaya başladı. Her gün yepyeni grup ve şarkıcıların yeni şarkıları ile tanıştığı sektörde şarkı sözleri de değerli bir hal almaya başladı. Eğer kendinize güveniyor ve belirli bir yeteneğe sahip olduğunuza inanıyorsanız, şarkı sözü yazıp bu sözleri satarak para kazanabilirsiniz.

Bundan 10-20 yıl önce şarkı sözlerini satmanın tek yolu, İstanbul’da bulunan müzik firmalarına ulaşmak ve binbir uğraşla bir görüşme gerçekleştirmekti. Çoğu zaman da bu firmalar, şarkı sözlerini satın almak yerine çalmayı veya hiç ilgilenmemeyi tercih ederdi. Ancak İnternet çağının her bireye erişmesi sonrasında bu konular büyük ölçüde ortadan kalktı. Artık şarkı sözlerini satın alan birçok firmaya İnternetten de erişebilmek mümkün, hatta direkt olarak sanatçı ve gruplara da şarkı sözlerini ulaştırabilirsiniz.

ŞARKI SÖZÜ NASIL YAZILIR?

müzik

Temel şartlar dışında şarkı sözü yazmak bir yetenektir. Eğitim alındığı halde birçok kişi ilgi çekebilecek şarkı sözlerini yazmak konusunda, birçok eğitimsiz insandan daha geride kalabilir. Şarkı sözleri genellikle şiirlerden oluşur ve bu şiirleri yazabilmek belirttiğimiz üzere büyük ölçüde yetenektir. Genellikle edebiyat ile ilgili öğrenciler tarafından sıklıkla amatör olarak yapılmaktadır. Ancak hayatında hiç eğitim almamış insanlar da günümüzde severek dinlediğimiz birçok şarkının sözlerini yazmıştır.

Şarkı sözünü nasıl yazacağınızı bilmiyorsanız veya nereden başlayacağınız konusunda bir fikir sahibi değilseniz, hemen bir şiir kitabı satın alabilirsiniz. En büyük eğitim daha önce başarılı yapılmış eserleri incelemekten geçer.

Ancak her şiirden maalesef şarkı sözü çıkmaz, çünkü şiirin her kelimesinin melodik bir şekilde okunabilmesi ve aynı zamanda belirli bir müzik aleti ile ambiyans yakalayabilmesi gerekiyor. Ayrıca şarkı sözlerinin belirli bir kafiye ile ahenk oluşturabilmesi gerekiyor, her halükarda şarkı sözleri zahmetli ve birkaç dakikada ortaya çıkamayacak kadar değerlidir.

İLGİLİ: Şiir Yazarak Para Kazanmak

ŞARKI SÖZÜ NASIL SATILIR?

Şarkı Sözü

Şarkı sözlerini binbir zahmetle ortaya çıkarttıktan sonra asıl önemli kısım onu satabilmektir. Son dönemde en çok satılan şarkı sözleri Rap şarkılarına konu edinmektedir. Ancak değerli eserler ortaya koyabilmeyi başarırsanız her kategoride şarkı sözünü rahatlıkla satabilirsiniz. Türkiye’de müzik sektörü çok aktiftir. Birçok farklı kategoride çok değerli sanatçılar bulunur.

Şarkı sözünü veya sözlerini oluşturduktan sonra hangi kategoriye uygun bir şarkı sözü oluşturursanız o kategoriye ait sanatçılara ulaşmanız gerekecek. Türkiye’de şarkı türleri;

 • Klasik Türk müziği
 • Mehter
 • Türk Halk Müziği
 • Oryantal dans
 • Kanto
 • Türkçe Tango
 • Türk pop müziği
 • Mevlevi
 • Anadolu rock
 • Rebetiko
 • Türk Hip-Hop Müziği
 • Arabesk müzik
 • Arabesk-Pop Müzik
 • Arabesk-rock
 • Fantezi müzik
 • R’n’Besk
 • Türk alternatif müzik
 • Klasik türk müziği
 • Oryantal
 • Türk halk müziği
 • Türk Hip-Hop Müziği
 • Türk caz müziği
 • Osmanlı ordu müziği
 • Devlet Opera ve Balesi
 • Türk pop müziği
 • Türk dini müziği
 • Anadolu rock

– Örneğin şarkı sözünüz Anadolu Rock tarzında ise, şarkı sözünü satmak için Türkiye’de Anadolu Rock tarzında müzik yapan sanatçı veya gruplara ulaşmanız gerekecek. Bu ulaşım sürecinde sizlere en çok yardımcı olacak konu sosyal medyadır. Hemen hemen tüm sanatçıların sosyal medya hesaplarında menajerlerine ilişkin iletişim bilgileri yer almaktadır. Bu iletişim adresler ile şarkı sözlerinizi ilgili sanatçıya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

– Ancak şarkı sözü sizin için ne kadar değerli olursa olsun, sanatçılar sizin şarkı sözünüze ilgi göstermeyebilir. Bu şarkı sözünüzün başarısız olmasıyla ilgisinin olması dışında, sanatçının şarkı sözüne ihtiyaç duymaması yada yanlış kategoriye uygun olmasıyla da değerlendirilebilir.

Türkiye’de şarkı sözü yazan ve bunları sanatçılara gönderen binlerce amatör ve profesyonel yazar bulunuyor. Bu nedenle sektörde rekabetin maksimum seviyede olduğunu söylemekte yarar var. Bu nedenle bu sektörde çok hızlı bir şekilde para kazanabileceğinizi söylemek zordur. Eğer kendinize güvenmiyorsanız ve çabuk yılgınlık göstereceğinizi düşünüyorsanız bu sektör size uygun olmayabilir.

– Müzik hemen hemen dünyanın her yerinde aldatıcı ve vefasız bir sektördür. Bir sanatçı ile yoğun ilgiye geçtiğiniz süreçte bile bir daha sanatçıdan haber dahi alamayabilirsiniz. Bu nedenle daima profesyonel olmanız gerekiyor.

İLGİLİ: Para Kazandıran Hobiler

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Şarkı Sözü Yazıp Satarak Para Kazanın!” üzerine 67 yorum

 1. 30 dan fazla pop şarkım var fakat altyapı olarak bı bır bırıkımım yok fakat sarkılarımı okuduklarım benım olduguna ınanmıyor o yuzdendır satmayı hıc dusunmedım ama malum hayat bızı sarkıcı yapmadı:) ılgınenlere

  Cevapla
 2. Uzun zamandır şarkı sözü ve şiir yazabiliyorum mümkün olduğunca itinalı olarak yazıyorum ve bazen kendimce. Bestelerimi dile getirmek için mırıldanıyorum ilgi alanım pop müzik ve fantazi pop ağırlık lıdır.ilgilenenlere duyurumdur.

  Cevapla
 3. Patentini üzerime aldığım, yüreklere derinden dokunup milyonları ağlatabilecek Nadide bestem satılıktır.Zor bir parçadır. Kendine ses olarak güvenen ulaşsın.

  Cevapla
 4. Kendimce söz yazarlığı yapıyorum ve yazdıklarımı ilgilenenlere satmak istiyorum. isterlerse yenilerini de yazabilirim.

  Cevapla
 5. Bu şarkıyı kız arkadaşıma yazmıştım onu malesef 8 ay önce bir trafik kazasında kaybettim. Ondan başka kimseye söylemedim. Çok garip bi şekilde 1 hafta önce rüyamda gördüm bana şarkımızı söyle dedi bu yüzden şarkımı paylaşmak istiyorum gerçekten ilgilenen biri olunca vericem..

  Cevapla
  • Merhaba elimde herturlu müziğe uygun olabilecek 100 taneden fazla şarkı sozlerim var bunları artik değerlendirmek istiyorum ilgilenenler iletişime geçsin lütfen 05395557306

   Cevapla
  • Şarkı sözü bestelerim var..
   Bu zamana kadar yazdıklarımı değerlendirmedim hepsi hiç oldu artık bende değerlendirmek istiyorum .Seda Sayan’ın menajerine ulaştım yazdım okadar tepeden bakıyorlar ki cvp verme zahmetinde bulunmadı .
   Sanki şarkı sözü yazabilecek kişiler tek onlar

   Cevapla
 6. Kendim amatör olarak Türk Hak Müziği ile ilgileniyorum ve Türk Halk Müziğine uygun türkü sözleri yazıyorum elimde şu an iki tane var piyasada ses getirecek sözler. değerli türk halk müziği ustaları okumaları koşuluyla ücretsiz okuyabilirler.
  irtibat: cemal4141@hotmail.com e posta atabilirler. not amatör sanatçılar ilgilenmesin.

  Cevapla
    • Šarkı sözü yazdırrmak istiyorsanız görüşelim…Bu iş profesyonellik ister…Her tür kafiye ve redif uyumuna ve temaya göre etkili söz yazıyorum…Ararsanız size faydalı olacağımdan eminim…

     Cevapla
   • Mrb ben Yunus Yaklaşık çocukluhumdan beri şiir şarkı vs meraklısı olduğum için şiir yazarım ve 400e yakın yazdıhım kimsenin bilmediği yazdığım şiirler var ve ben bunları satmak istiyorum almak isteyenler bu numaradan bana ulaşabilir

    Cevapla
   • Gamze hanım iyi merhaba çok anlamlı ve kulağa hoş gelebilecek şarkı sözleri yazıyorum İletişime geçerseniz sevinirim…Numaram 0 544 774 14 90

    Cevapla
   • Bir Seni Sevebilirim

    Seni ilk gördüğüm anda etkilendim
    Kim bu karşıma çıkan güzellik
    Maşallah
    Aşk/mı kapımı çalıyor yoksa
    İnşallah dedim

    Senin yanında kendimi
    Çok rahat ve güvende hissettim
    Seni tanıdıkça daha çok sevdim
    Kalbimin içinde yer yaptın
    Kendimi bir sana açabilirim

    Bir seni sevebilirim
    Bir sana aşık olabilirim
    Kalbimin içinde yer yaptın
    Bir sana gönlümü verebilirim

    Bundan sonra benimlesin
    Kalbimin içindesin
    Aşkım diyebileceğim
    İnandığım tek kişi sensin

    Aradığım tüm özellik
    Tüm güzellik sende var
    Canım canım canım benim
    Asaletin yeter
    Bir sana ömrümü verebilirim
    Bir senin olabilirim
    Bir sana gönlümü verebilirim
    Bir seni sevebilirim
    Kalbimin içinde yer yaptın
    Bir senin için ölebilirim

    Al senin olsun ömrüm
    Al senin olsun
    Al senin olsun gönlüm
    Al senin olsun
    Neyim varsa al benim

    Hep senin olsun

    Canım canım canım benim
    Ömrüm senindir senin
    Canım canım canım benim
    Gönlüm sendedir benim

    Bir seni sevebilirim
    Bir sana aşık olabilirim
    Kalbimin içinde yer yaptın
    Bir sana kendimi açabilirim

    Şeref Köşker
    bayramoglu_seref@windowslive.com
    534.602.3345

    Kayıt Tarihi : 20.12.2020 18:16:00

    Cevapla
  • Şarkı sözü bestelerim var..
   Bu zamana kadar yazdıklarımı değerlendirmedim hepsi hiç oldu artık bende değerlendirmek istiyorum .Seda Sayan’ın menajerine ulaştım yazdım okadar tepeden bakıyorlar ki cvp verme zahmetinde bulunmadı .
   Sanki şarkı sözü yazabilecek kişiler tek onlar

   Cevapla
 7. merhaba hayatın yaşattıgı tatlı maniler karşısında oluşan duyguları dışa aktarmaktır müzik yaşam sartları,duygularımız,duygusallıgımız o şekillerde dogan sözlerdir müzik elimde birkaçtane güzel arabeks şarkılar pop şarkılar var ilgilenmek isteyn arkadaşlarım 0539575374 numarlı hattan ulabilirler saygılar…

  Cevapla
  • Elimde kendim yazdığım çok güzel 10 tane şarkım var emin olun dinlemeye doyamazsınız ve ses getirecek şarkılar hepsi ikisini belki satmaya bilirim çünkü kız arkadaşıma yazdığım şarkıdır . Ulaşmak için arayabilirsiniz

   Cevapla
 8. Merhaba değerlendirmek istediğim şarkı sozlerim var arabesk ‘ fantazi müziklerine uyumlu. ciddi anlamda ilgilenen şahıslarla görüşmek istiyorum.tel 0531.422.82.18.

  Cevapla
 9. HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMAYIN BESTESİNDEN GÜFTESİNE DÜZENLEMESİNDEN ARANJESİNE HER ŞEYİ TİTİZLİKLE YAPTIĞIM YÜZDE YÜZ HAZIR HALDE HER TÜRDE YÜZLERCE ŞARKIM VAR. ULAŞMADIĞIM NE BİR MENAJER NE BİR YAPIM ŞİRKETİ KALDI. GENÇLER HEVESLENMEYİN. PİYASA MAFYALARIN ELİNDE. SİZDEN İSTİFADE ETMEK İSTERLERSE SIKILANA KADAR BİR ŞANS VERİRLER BELKİ. YOKSA ÇALARLAR. BU İŞİN RACONU BUDUR. SON 10 YILDA BİR TANE KALİTELİ MÜZİK ÜRETEN KİM VAR. ? YA DA SESİYLE ORTALIĞI İNLETEN ? DAHA ÇOK ŞEY VAR DA YAZILACAK NEYSE…

  Cevapla
 10. Mrb ben Mehmet Ali Kaplan adanda ikamet ediyorum muzisyenim besteciyim çok güzel slow pop türkü söz muzik bana ait olan şarki bestelerim tabiki hepsini kendim okuyamam ilgilenen sanatçı müzisyen arakadaşlar varsa bana ulaşabilir fiyatlarım da abartılı değil alıpta okuyan pişman olmaz..

  Cevapla
 11. slm öncelikle benim şarkı sözlerim çok eyer elimde destek olsaydı şarkılarımı satmaya kalkışmazdım fakat mecbur satmak zorundayım artık umudum kalmadı sanatcı olmaya benim şarkılarım pop,rap,ve türk halk müziği olarak çeşitli sözlerim var almak isteyen olursa 05511668337 arayabilirsiniz veya mesaj atabilirsiniz iyi günler.

  Cevapla
  • Mrb ben Mehmet Ali Kaplan adanda ikamet ediyorum muzisyenim besteciyim çok güzel slow pop türkü söz muzik bana ait olan şarki bestelerim tabiki hepsini kendim okuyamam ilgilenen sanatçı müzisyen arakadaşlar varsa bana ulaşabilir fiyatlarım da abartılı değil alıpta okuyan pişman olmaz..
   Iletişim 05350129582
   Instegram mehmetalikaplan_official

   Cevapla
 12. Selamlar, elimde gitarla yaptığım pop tarzında birçok beste var.Kendim rap müzik yaptığım için gitarla yaptığım besteleri satmak istiyorum ihtiyacı olan şu mail adresine “ahmetcan_6kardes@hotmail.com” mail atabilir veya 05382282217 nolu telefondan bana ulaşabilir.

  Cevapla
 13. Ben mustafa aktaş arabesk türkü tarzında şarkı sözlerim var ilgilenen sanatçıların aramalarını bekliyorum 0539 400 25 92

  Cevapla
  • Bestelerine güvenen arkadaşlar bu no ile iletişime geçsin. Düet yapmak isteyen varsa. Düşünebiliriz. . Gerçekten bestesi kayda değer olduğunu düşünüyorsanız arayın görüşelim. Tüm bestekarlar için geçerlidir

   Cevapla
 14. yaşadıgın kadar dır lezzeti düşündügün kadar özlemi
  yıldız kadar parlaktır şavkı düşünce gönlümüze
  gece gibidir yanlızlıgı toprak kadar sabırlı
  uçtumu hanka kuşu gibi uzak daglar ardına
  bir eşi benzeri yok her kişinin kendi dünyasında
  Kadına özlemi
  8 Mart Kadınlar gününüz kutlu olsun kimyammm

  Cevapla
  • Her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye Yusuf Çeleğen yazıp bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum ciddi alıcılar mesaj atsin
   0543 789 95 27

   Cevapla
 15. azrail canımı alsa yeniden ölürmüyüm
  kepek bitmeden ömrüm tükenmeden sen aldın canımı
  görmedigim rüyam gibiydin sesim çıkmadı
  sende olan başkasında yoktu
  sende yaşanılan kul sevdasıydı
  işde beni vadem gelmeden ecelim oldu ölüme götüren
  senin kul sevdandı Kimya
  titremedi ellerin kırılmadımı kolun kanadın
  kainat da allahdan sonra güvedigim tek insandın
  olsun her acına dayandım
  tek senin sevdanla dogru yolu aradım
  buz tutan yüregime sen yine güneş gibi açtın
  temeli bozuk olsaydı gönül sarayımdaki konagıyın
  şimdiye toz toprak olurdu
  nede acını yüregimde taşırdım
  sende uzakdan duy sesimi sevmesen yine sevme beni ?
  sende açtım ilk defa bu kadar gözlerimi
  sende yaşadım kul sevdasını
  azrail den önce de alsanda canımı
  beni ayakda tutan tek sebeb sensin sen
  Kimyammm
  Sivaslım seni seviyorum ömrümden ömür aldın
  seni bir türlü yüregimden söküp atamadım

  Cevapla
 16. Merhabalar Şair’im çıkarttığım Şiir kitabımda ki Şiirlerimin büyük çoğunluğu
  Şarkı yapılabilecek türde yazılmış Şiirlerdir,
  ilgilenen Arkadaşların Şiir Kitabımı inceledikten sonra benimle iletişime geçebilirler,
  (Aşk ve Hüzün Hakan Kocabay) Adlı Şiir Kitabım ilgilenenlere Teşekkürler, GSM (0546 276 28 10)

  Cevapla
  • Oncelıkle sarkı soylemeyo cok seviyorum ve haliyle yazmayı da ama gerek maddi gerek manevi acıdan durumum el vermiyor o yızden bende boylr değerlendirmek istedim ilgilenenler ulasırsa cok sevinirim

   Cevapla
 17. ‘Türkçe Slow Pop’ tarzında şarkı sözlerimi değerlendirmek isteyenler ulaşabilirler..
  Bir şarkımın demo kaydını dinlemek isteyenler için YouTube linki yollayabilirim..
  +90 (507) 525 23 02

  Cevapla
 18. Ben söz yazarıyım insanın hayatını sözlerle kendini motivasyon ve göçlü verir pop ve rap şarkılarım var sadece söz var melodisi kendiniz bulursunuz diye umuyorum önemli olan sözlerin etkisi olmalı. 05392309102

  Cevapla
 19. İçerik bakımından manalı sözler yazıyorum. Uyak ve ahenk bulunmaktadır sözlerimde. Hem pop hem de slow tarzda yazmaktayım.
  Whatsapp : 05386039903

  Cevapla
  • Şiir tarzında kısa ve uzun satırlı yazılar yazıyorum genelde ayrılık aşk acı tarzında ilgilenen olursa sevinirim gerçekten. 0531 566 17 85

   Cevapla
 20. İçerik bakımından manalı sözler yazıyorum. Uyak ve ahenk bulunmaktadır sözlerimde. Hem pop hem de slow tarzda yazmaktayım.
  Whatsapp : 05386039903

  Cevapla
 21. Gözlerimden gönlüme giden yolu kaleme almak için başladım şarkı sözü yazmaya, şimdilerde ise Gönlümden dünyaya açılan yolu, yolcuları, aşkı ve aşıkları yazıyorum, gönül kalemi ile yazmış olduğum sözlerimi beğeninize sunmak isterim. 0530 320 64 50

  Cevapla
 22. 4 adet kendime ait duygusal ve aşkı anlatan şarkı sözlerim var. Sözleri merak edip satın almak isteyen olursa sadece yüz yüze görüşüyorum.
  0544 387 3500

  Cevapla
 23. Şarkı yazma yeteneğim üst seviyede bir tane şarkım slow sözleri çok etkili müzigi de hayel olarak aklımda ilgilenmek isteyen oluyorsa cidden aracı olsun 539 557 1281

  Cevapla
 24. Merhaba, değişik ve farklı bir çok şiir ve sözlerim var. İlgi duyacaklarına eminim. Devlet sanatçılarımızın aramasını bekliyorum. 0 5323331634

  Cevapla
 25. Çok iyi sözlerim var henüz sadece benim bildiğim ve artık başka dillerde hayat bulmak için sabırsızlanıyorlar.
  Gerçek hayattan idol yaratıcı farklı ve merak uyandırıcı bulduğum konuları sözler söyleyip cümleler ile hayat verdim .
  İnan’ın çok başkalar 0553 6457085

  Cevapla
  • Arabesk türkü tarzın çok güzel şarkı sözlerim var ilgilenen sanatçılarımızdan aramalarını beklerim 05394002592

   Cevapla
  • Şarkı sözlerimm var hareketli pop tarzında yeni bir tane yazdım kendi öz eleştirimle kendime beğendirdim beğeniceğinizi düşünüyorum ilgilenenler ulaşabilirmi

   Cevapla
 26. Her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye Yusuf Çeleğen yazıp bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum ciddi alıcılar mesaj atsin
  0543 789 95 27

  Cevapla

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!