1. Anasayfa
  2. Ekonomi

İşletmelerde Para Tasarrufunun 5 Faydası

İşletmelerde Para Tasarrufunun 5 Faydası
1

Bireysel olarak tasarruf yapmak dışında aynı zamanda işletmeniz için de tasarruf yapmanız gerekir. Tasarruf yapmak işiniz için kritik bazı kararları almanız sağladığı gibi yeni girişimleriniz için önemli avantajlar sağlayacaktır.

İşletmelerde para tasarrufu yapmanız doğrudan size sağlayacağı faydalar…

1. ARGE FIRSATI SAĞLAR

Tasarruf yaparak işletmenizi geliştirmek için daha fazla ek para sahibi olabilirsiniz. Bu sayede sorun yaşanan bir bölüme esneklik sağlayabileceğiniz gibi işletmenizi doğrudan geliştirmek için sermaye sahibi olmuş olursunuz. İşletmelerde para tasarrufu yapmanın en büyük avantajlarından biri şüphesiz budur.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2. ÇALIŞANLARI ÖDÜLLENDİREBİLİRSİNİZ

İşletmelerde tasarruf yaparken büyük ihtimalle işletme personelinin de bazı esnekliklerini ellerinden almış olabilirsiniz. Bu nedenle çalışanlarınızı ödüllendirmek için yine bu parayı kullanabilirsiniz. Bu tasarruf hesaplarındaki tutar, sürpriz bir para olduğu için çalışanlarınızı finansal yönden mutlu edebilir ve bu sayede verimliliği artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kolay Para Biriktirmenin 55 Yolu

3. ACİL DURUM FONU OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ

İşletmelerde her zaman acil durumlar için bir nakit paraya ihtiyaç duyulur. Tasarruf yaptığınız tutarın bir kısmını acil durum fonu olarak ayırabilirsiniz. Bu sayede işletmeniz için acil bir durumda bu tutarı kullanabilir ve bu sayede daha sağlam bir temel elde edebilirsiniz.

4. İSTİKRAR SAĞLAR

İş dünyasında en önemli olgulardan biri de istikrardır. Bunu da kar etmeden ve belirli bir hesaba para akışı sağlamadan elde edemezsiniz. Bu nedenle kar etmiyorsanız dahi tasarruf yaparak bir hesaba para akışı sağlayabilir ve bu sayede istikrarınıza katkı sağlayabilirsiniz.

5. BORÇLARI SINIRLANDIRIR

Tasarruf yapmanın bir diğer önemli faydası da borçlarınızı azaltmak ve aynı zamanda sınırlandırmaktır. Önemli bazı ihtiyaçlarınızı doğrudan tasarruf hesaplarınızdan yapabilir ve bu sayede hem borçlarınızdan hem de borçlar için ödediğiniz faiz ve diğer masraflardan kurtulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ekonomik Durgunluk Dönemlerinde Yapılabilecek 6 İş Fikri

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 9 Şubat 2020

    Eskişehir de ortak iş yapmak isteyenler bana ulaşabilir aklımda bir kaç fikir var Eskişehir’de olmayan iş kolu fazla sermaye istemeyen işler riski de kârı da bölüşeceğim ortak işe iş yapmak isteyenler mail atabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir