1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

En İyi Güvenilir 23 İnternet Alışveriş Siteleri

En İyi Güvenilir 23 İnternet Alışveriş Siteleri
7

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de e-ticaret sektörü hızla büyüme kaydediyor. Cirolarda ve karlılıkta yükselen bir trend gösteren sektörde her gün yeni bir İnternet alışveriş sitesi boy gösteriyor. Peki en çok öne çıkan en iyi ve güvenilir online alışveriş siteleri hangisi? Hangi platformlar bir adım öne çıkıyor, rehberimizde…

Her gün yeni bir şirketin adım attığı e-ticaret sektöründe lider konumda bulunan alışveriş siteleri iş hacmini de artırmayı sürdürüyor. Türkiye’de genel alışveriş sitelerinin dışında lokal yani kategori bazlı birçok kaliteli alışveriş sitesi de mevcut. Kullanıcılar tarafından severek kullanılan bu platformlar her geçen gün müşteri potansiyelini artırıyor.

İster girişimci olun, ister müşteri; bu alışveriş sitelerinin incelemeye değer olduğunu belirtmek gerekiyor. Türkiye’de güvenle alışveriş yapabileceğiniz en iyi 23 alışveriş sitesi isimlerini listeledik. Bu platformları inceleyerek neden kategorilerinde en iyi olduklarını araştırmanız, olası bir yatırımınız için başlangıç ve uzun vadede önemli ipuçları sağlayacaktır.

1- Hepsiburada

hepsiburada

Tavsiye Puanı: 10/10

Bugün Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi olan Hepsiburada, 2011 yılında kuruldu. Doğan Holding’e ait olan Hepsiburada.com ‘da Bilgisayar, moda, ev, yaşam, telefon, giyim, yapı ürünleri ve çeşitli aksesuar kategorilerinde 500 bin ürün bulmak mümkün. Sık sık çeşitli kampanyalar da düzenleyen Hepsiburada.com sektöre büyük ölçüde yön veriyor.

2- N11

n11

Tavsiye Puanı: 10/10

2012 yılında kurulan N11 alışveriş platformu, Türkiye’de en kısa sürede en çok büyüyen e-ticaret sitesidir. Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group tarafından devasa reklam bütçeleri ile sektöre giriş yapan N11, bugün Türkiye’nin en büyük alışveriş siteleri listesinde ilk 3 sırada yer almaktadır. N11’i bugünlere getiren en büyük fark, kullanıcılara sunulan hediye çekleridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Ticaret Yapmak

Birçok kategoride milyonlarca hediye çeki dağıtan ve bu dağıtımı halen sürdüren N11.com, satıcılar ve alıcılar arasında kurulan Ödeme Koruma Sistemi nedeniyle sektörün en güvenli platformlarından biridir.

3- D&R

dr

Tavsiye Puanı: 10/9

Türkiye’nin en büyük kitap, film, müzik, dergi ve kırtasiye satıcılarından biri olan D&R mağazalarının alışveriş sitesi olan DR.com.tr, Doğan Medya Grubu’na aittir. Türkiye’de 157 mağazası bulunan D&R mağazalarında bulunan tüm ürünleri Dr.com.tr’de bulmak mümkün. Dr.com.tr’nin en çok dikkat çeken bölümü ise tabii ki kampanyalar bölümü. Bu bölümde sık sık kitap ve çeşitli ürünlere yönelik sipariş listesini doldurmak isteyenler için harika fırsatlar sunuluyor.

4- Teknosa

teknosa

Tavsiye Puanı: 10/6

Sabancı Holding’e ait olan teknoloji mağazaları Teknosa’nın alışveriş sitesi olan teknosa.com, Türkiye’nin en büyük teknoloji alışveriş portalıdır. 2000 yılından beri teknoloji alanında sektörün lideri konumunda bulunan Teknosa.com’da bilgisayar, telefon, tablet, beyaz eşya, ev aletleri, oyuncak, kamera ve çeşitli teknolojik ürünleri bünyesi altında satışa sunmaktadır. Teknosa’nın bugünlere gelmesinin en önemli nedenlerinden biri müşteri memnuniyeti odaklı performansıdır. Ancak tavsiye puanının düşük olmasının en önemli nedenlerinden biri ise, Teknosa’nın son dönemde fiyat avantajı sunmamasıdır.

5- Koçtaş

koctas

Tavsiye Puanı: 10/7

1996 yılına sektöre giriş yapan Koçtaş mağazalarının alışveriş sitesi olan koctas.com.tr, Koç Holding ve İngiliz B&Q grubu tarafından kuruldu. 2005 yılından beri internet üzerinden alışveriş fırsatı sağlayan koctas.com.tr ‘de ev dekorasyonu, mutfak, bahçe ve mobilya ürünleri satışında lider konumda bulunuyor. Koctas.com.tr’de Avrupa’nın en iyi onlarca markasına ait çeşitli ürünler bulmak mümkün.

6- Sanalmarket

migros-sanalmartket

Tavsiye Puanı: 10/8

Anadolu Grubu’na ait olan Migros markasının alışveriş sitesi olan sanalmarket.com, kısaca bir Migros’ta bulunabilecek her türlü ürünü evlere servis yapan bir platform. Platform şuanda Türkiye’nin her yerine servis yapmıyor, ancak en yoğun bölgelerde ciddi bir servis hızı var. Sektöre perakende alanında yeni bir heyecan kazandıran Sanalmarket, bu açıdan onlarca ödül almayı da başardı.

7- Tchibo

tchibo

Tavsiye Puanı: 10/6

Bir Alman markası olan Tchibo, asıl marka ismini sattığı kahveler ile sağlamıştır. Ancak çeşitli teknolojik ürün, giyim ve ev dekorasyon malzemeleri satışı da gerçekleştiren mağaza zinciri, 2005 yılında Türkiye pazarına da giriş yaptı. Kısa sürede tchibo.com.tr ile sektörde alternatif e-ticaret siteleri arasına girmeyi başaran Tchibo, özellikle farklı fırsat ürünlerinde düzenlediği kampanyalar ile adından söz ettirmeyi başardı.

8- E-Bebek

e-bebek

Tavsiye Puanı: 10/7

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de bebekler ve hamileler için en iyi çözümler sunan alışveriş sitesi olan e-bebek.com, Türkiye’de birçok noktada bulunan bebek – hamile mağazaları zincirinin platformudur. 2001 yılında kurulan ve birçok farklı ürün gamını alışveriş sitesinde sunan e-bebek.com ‘da özellikle 4 yaşına kadar bebekler için hemen hemen aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çobandı Şimdi 26 Ülkeye İhracat Yapıyor!

9- Carrefoursa

carrefoursa

Tavsiye Puanı: 10/9

Fransa merkezli olan Carrefour’un Türkiye’deki operasyonlarını Sabancı Holding, Carrefoursa olarak sürdürüyor. Sabancı Holding, Türkiye’nin birçok noktasında bulunan Carrefoursa’daki mağazalarındaki ürünleri carrefoursa.com/tr/ adresinden de online olarak satışa sunuyor. Birçok farklı kategoride ürün seçenekleri sunan Carrefoursa, özellikle Et – Şarküteri – Balık, Meyve – Sebze ve çeşitli gıda ürünlerinde önemli fiyat avantajları sunuyor.

10- Gittigidiyor

gittigidiyor

Tavsiye Puanı: 10/8

2011 yılında kurulan Gittigidiyor, 2011 yılında dünyanın en büyük alışveriş portallarından biri olan Ebay tarafından satın alındı. Türkiye’nin alıcı ve satıcıları buluşturan en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Gittigidiyor’un bugünlere gelmesinin en önemli nedeni düzenlediği açık artırmalardır. Bu açıdan sektördeki en büyük platform olan Gittigidiyor’da aradığınız bütün ürünleri bulmanız mümkün. Platformda ayrıca birçok ikinci el ürün de satılıyor.

11- Trendyol

trendyol

Tavsiye Puanı: 10/6

Türkiye’de moda alışveriş konusunda ilk akla gelen alışveriş siteleri arasında yer alan Trendyol, toplam 12 milyon üye ile sektörün liderleri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı yerli ve yabancı giyim markasına ait ürünleri Türkiye’nin her noktasına güvenle ulaştırmayı başaran Trendyol, sık sık düzenlediği kampanyalar ile cazip e-ticaret platformları arasında yer almayı sürdürüyor.

12- Kitapyurdu

kitapyurdu

Tavsiye Puanı: 10/10

Türkiye’de kitap denilince akla gelen ilk e-ticaret sitesi olan Kitapyurdu, yaklaşık 18 yıldır sektörün lideridir. Türkiye’de birçok farklı kitap türü için en uygun fiyatları sunan Kitapyurdu’nda kitabın yanısıra müzik, film ve e-dergiler de bulmak mümkün.

13- Morhipo

morhipo

Tavsiye Puanı: 10/7

Morhiop, 2011 yılında Boyner Holding tarafından kuruldu. Aradan geçen kısa sürede sektörün en çok alışveriş yapılan moda – giyim platformu olmayı başaran Morhipo, uyguladığı iade politikaları ve zaman zaman yüzde 90’a varan indirimleri ile bugün en çok takip edilen alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Ayrıca Morhipo’da yapılan alışverişler ile elde edilen HipoPara ile üyelere cazip fırsatlar sağlanıyor. Morhipo, son dönemin en gözde moda alışveriş sitelerinden biri.

14- Evidea

evidea

Tavsiye Puanı: 10/5

Ev dekorasyonu ve mobilya kategorisinde Türkiye’nin en önemli alışveriş sitesi. Evidea’da yaklaşık olarak 250 bin farklı ürün bulmak mümkün. 2008 yılında kurulan Evidea, son dönemde uyguladığı reklam politikaları ile en çok tanınan ev dekorasyonu markalarından biri olmayı başardı. Ancak tavsiye puanını düşüren en önemli sebeplerden biri ise fiyatlarının sektörün çok üzerinde olması.

15- Modanisa

modanisa

Tavsiye Puanı: 10/6

Tesettür giyim kategorisinde en önemli alışveriş sitesi. Modanisa’da tesettür giyim konusunda bir kadının arabileceği bütün ürünler yer alıyor. 30 bine yakın farklı ürün listelenen Modanisa’da aylık ziyaretçi sayının 6 milyon civarında olduğu belirtiliyor.

16- İdefix

idefix

Tavsiye Puanı: 10/8

Kitap, Müzik ve DVD konusunda seçenekler sunan alışveriş sitesi İdefix, Doğan Holding’e ait bir marka. 1996 yılından beri hizmet veren İdefix’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri uyguladığı uygun fiyat politikası. İdefix’te yaklaşık olarak 100 bin farklı kitabı bulabilmek mümkün.

17- Flo

FLO

Tavsiye Puanı: 10/5

Flo mağazalar zincirinin alışveriş sitesi olan flo.com.tr ‘de kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde arayabileceğiniz birçok farklı kategoride giyim ürünleri bulmak mümkün. Sadece Flo markasına ait değil, birçok yerli ve yabancı markanın da ürünlerinin satışını gerçekleştiren Flo’da özellikle ayakkabı konusunda binlerce farklı ürün bulabilmek mümkün.

18- Evmanya

evmanya

Tavsiye Puanı: 10/7

Türkiye’nin ilk ev dekorasyonu alışveriş sitesi olan Evmanya’da bir evin dekorasyonu için arayabileceğiniz bütün malzemelere ulaşmanız mümkün. Hepsiburada’nın yani doğal olarak Doğan Holding’in alışveriş sitesi olan Evmanya’da ev tekstili, mobilya, mutfak, banyo ve bahçe için yüz bine yakın ürün yer alıyor. Platform son dönemin en çok satış yapan ev dekorasyonu sitesi.

19- Tozlu

tozlu

Tavsiye Puanı: 10/5

Kadın ve erkek giyimi kategorisinde önemli bir alternatif olan Tozlu.com, 2011 yılında kuruldu. Özellikle tesettür kategorisindeki fırsatları ile kısa sürede dikkat çeken e-ticaret siteleri arasında yer almayı başaran Tozlu.com, bugün Türkiye’nin önemli e-ticaret siteleri arasında yer alıyor.

20- Avansas

avansas

Tavsiye Puanı: 10/5

Ofis malzemeleri, kırtasiye ve ofis mobilyaları kategorisinde önemli bir alışveriş sitesi. 2009 yılında kurulan Avansas, sektörün önemli markaları ile yaptığı ortaklık ile çok farklı markalara ait ürünleri de satışa sunmaktadır. Avansas’ta özellikle ofisler için 5 bine yakın farklı ürün bulmak mümkün.

21- Avfoni

avfoni

Tavsiye Puanı: 10/8

Av malzemeleri konusunda Türkiye’nin en büyük alışveriş portalı olan Avfoni’de bir avcı için aranabilecek bütün ürünleri bulmak mümkün.

22- Amazon Türkiye

amazon türkiye

Tavsiye Puanı: 10/7

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon’un Türkiye servisi açıldı. Ancak servis şu anda dilenildiği kadar performans sağlamıyor. Çünkü birçok kategoride çok sınırlı ürünler barındırıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. 14 Ocak 2021

  Ellerinize sağlık çok güzel bir içerik olmuş.

 2. 23 Haziran 2020

  En güvenilir teknolojik alışveriş sitesi hepsiburada en güvensizi bu sıralar istanbul bilişim.

 3. 17 Aralık 2019

  HEPSİBURAD.COM ARTIK ESKİSİ GİBİ DEĞİL BİR ÜRÜN ALDIM BİR AY OLDU HALEN KARGOYA VERİLMİŞ DEĞİL

 4. liste için teşekkürler. listede ortalara düşen bir iki sitede, bilinen en iyilere göre %10’a yaklaşan, daha uygun fiyatlarla karşılaştığımdan listeyi görmek istedim. kargo firmaları bu siteler sayesinde kazandığından ve ürünün değerine göre küçük yüzdeler kazandığından koskoca ürünün ortadan kaybolmasını kaldıramaz. bu yüzden güvenli. üreticiden tüketiciye doğrudan (veya en az aracıyla) olması nedeniyle geleceğin alışveriş yolu bile denebilir. sokak sokak gezerek en sonunda pes edip alınan ürünlerdense eksikleri kapatmaya yarayan, zor zamanlarda hesaplı alışveriş sağlayan bu sistemleri, bozulmadıkları sürece öneririm.

 5. ben daha çok orta ölçekli işletmeleri tercih ediyorum. Çok daha fazla rekabetçi oluyorlar. ucuza alabiliyorsunuz.
  dan denedim geçen. ertesi gün elimde ulaştı. daha nice güzel internet adresleri var. bunları da deneyin.

 6. hepsiburada yanlış ürün göndermesi ile ünlü, çoğu ürün hasarlı geliyor, hepsiburada ile anlaşmalı firmalar, ne hikmetse, eski tarihli parfümleri, defolu ürünleri gönderiyorlar, sonra uğraş dur, yok iade, yok kargo, kalite kesinlikle düşmüş, 1 numarayı kesinlikle haketmiyor. Paramızla rezil olduk.

  • 3 Ekim 2019

   Hepsiburada yanlış ürün gönderiyor. Muhatap bulunamıyor, geri dönüş yapılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir