Kapat

Yeni ve Yaratıcı İnovasyon Örnekleri

Anasayfa Başarı Hikayeleri Yeni ve Yaratıcı İnovasyon Örnekleri
inovasyon-örnekleri4

Halihazırda piyasada bulunan birçok ürünün tüketici için kolaylaştırılması, değiştirilmesi veya farklı bir fikir ile önemli bir alanda değişiklik yapılmasına İnovasyon adı veriliyor. Bu yazıda dünyadan yeni ve yaratıcı İnovasyon Örnekleri sunacağız. Bu İnovasyon Örnekleri sizler için dünya trend eğilimlerini fark edebilmek ve girişimciliğin ne anlama geldiğini öğrenmek için büyük önem taşıyor.

İnovasyon örneklerinin başrolünde yer alan girişimci ve yatırımcılar genellikle üniversitelerden yeni çıkmış yada direkt üniversite öğrencileri olmasıyla da büyük dikkat çekiyor. Yani genç beyinler yaratıcı inovasyon örnekleri sunma konusunda kesinlikle daha başarılı. Hep birlikte en iyi ve en yeni İnovasyon Örnekleri’ne göz atalım…

HAVAALANI KONSEPTLİ RESTORAN

inovasyon-örnekleri
Sadece 5-10 dakikada ne istersen alabileceğin harika havaalanı konseptli restoran kesinlikle dikkat çekici. Restoran Londra’da gayet popüler oldu ve son 2 yılda iş hacmini 14 kat artırmayı başardı.

ÇOCUKLAR İÇİN MR

inovasyon-örnekleri2
Çocukların MR’da rahat durmadığını fark eden bir tasarımcı yeni tasarımını böyle ortaya çıkardı. GE Healthcare tarafından kullanılan bu MR cihazı sayesinde birçok çocuk daha sağlıklı sonuçlar ile MR verebiliyor.

KARMAŞIK TUŞLARA ÇÖZÜM

inovasyon-örnekleri3
Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden BMW’nin karmaşık ön konsol tuşları için Playstation’un oyun konsolunun patentini kullanması da önemli inovasyon örnekleri arasında yer alıyor. Bu sayede el alışkanlığını da kullanan BMW bir çok övgü de almayı başardı.

BEBEK ARABASI TEKERLEKLERİ

inovasyon-örnekleri4
Bir havacılık ve test uçuşu pilotu olan Owen Maclaren tarafından geliştirilen Bebek Arası Tekerlekleri aynı zamanda katlanılabilir ve çukur gibi engelleri kolaylıkla aşacak şekilde tasarlandı. Kısa sürede hızla yayılan bu tekerleklere sahip bebek arabaları Maclaren’i kısa sürede zengin etmeyi başardı.

YAPIÇAPKINI GAGASI

inovasyon-örnekleri6
Yalıçapkınının gagasından ilham alınarak yapılan Japonya’nın 500 Serisi Shinkansen adlı Metro modeli bu sayede daha fazla aerodinamik yapıya kavuşmasıyla birlikte daha az gürültü çıkarıyor.

DOKUNMATİK FARE

inovasyon-örnekleri7
Tuşlardan sıkılanlar için Microsoft hemen çözüm üretmek için kolları sıvadı ve bu harika ürünü ortaya çıkardı. Kısa sürede ciddi satış rakamları elde eden Microsoft bu dokunmatik fareyi normal farelerin 6 katı fiyatına satmasına rağmen hacimde artış yakaladı.

HAREKET ENERJİSİNİ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜREN İPLİK


Teksas Üniversitesi ve Güney Kore Hanyang Üniversitesi’ndeki bilim insanları tarafından ortaklaşa planlanan program ile ortaya çıkarılan ürün sayesinde hareket enerjisini elektriğe dönüştüren iplik keşfedildi. Bu ürün sayesinde statik elektrik üretimi gerçekleştirilebiliyor.

ELEKRİKLİ BİSİKLETLER İÇİN ABS FREN


Arabalarda acil durumlarda frene hızla basıldığında devreye giren ABS fren sisteminin bir benzeri teknoloji devi BOSCH tarafından elektrikli bisikletler içinde üretildi. Bu yeni sistem tarafından bisikletlerdeki kazalarda yüzde 25 azalma görüldüğü belirtilmiş.

GÜNEŞ PANJURLARI ELEKTRİK ÜRETİYOR

panjur
Yeni geliştirilen bu güneşten koruyan panjurlar sayesinde elektrik üretiliyor. Bir girişimci olan Yevgen Erik tarafından üretilen bu panjurlar sayesinde küçük bir ofisin bütün elektrik ihtiyacı sağlanabiliyor. Ürün henüz portatif aşamasında ancak fiyatı ise belli oldu bile, 400 dolar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir