Kapat

Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi ve KOSGEB

tavuk-çiftliği-kredi-hibe

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Türkiye’de tavuk çiftliği kurmak sık sık girişimcilerin ilgisini çeken bir iş olması nedeniyle bu iş fırsatı için krediler ve KOSGEB fırsatları da merakla takip ediliyor. Ayrıca birçok kurum tavuk çiftliği açacaklar için hibe vermektedir.

Öncelikle Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur adlı rehberimize göz atarak tavuk çiftliği kurmak konusundaki hemen hemen bütün bilgileri bulabilirsiniz. Türkiye’de hayvancılık sektöründe bir çok kredi ve hibe desteğinin de bulunduğunu belirtelim.

TAVUK ÇİFTLİĞİ KREDİSİ
Tavuk çiftliği açacaksanız bu iş için kredi alma şansınız elbette var. Bu iş için en önemli kurum Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası’na tavuk çiftliğinizin projesini sunarak bankadan kredi alabilirsiniz. Düşük faizler ile verilen bu krediyi almak için projenizin hazır olması gerektiğini unutmayın. Ziraat Bankası’na çiftlik projeniz ve referanslarınız ile şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI TAVUK ÇİFTLİĞİ KREDİSİ
Ziraat Bankası’nın konu ile ilgili olarak resmi açıklaması şu şekilde:
Çeşitli hayvansal üretim konularında faaliyet gösteren gerçek/tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulan kredilerimizdir.
Büyükbaş/küçükbaş hayvancılık (besi, süt hayvancılığı; damızlık hayvancılık vb.), kanatlı hayvancılık (tavuk, hindi, bıldırcın, kaz, ördek, devekuşu vb. ile yumurta, et, damızlık hayvancılık vb.), arıcılık vb. konularda yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir.
Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyulan;
Yem, ilaç, yakıt, makine bakım-onarım, sigorta, kira vb. giderler ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş/küçükbaş/kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, İşletme Kredilerimiz ile
Ahır/ağıl yapımı; süt soğutma tankı, çeşitli ekipman alımı; arıcılığa ilişkin çeşitli harcamalar; işletmenin ihtiyacı ile orantılı güneş, rüzgar, biogaz yatırımları; yatırımın yapılacağı tarla/arsanın alımı dahil yatırım harcamaları ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş/küçükbaş hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, Yatırım Kredilerimiz ile, karşılayabilirsiniz.
Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.” İlgili sayfaya https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Tarimsal/HayvancilikKredileri/Pages/HayvansalUretimKredileri.aspx bu adresten ulaşabilirsiniz.

TAVUK ÇİFTLİĞİ KOSGEB FIRSATLARI
Tavuk Çiftliği için T.C Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) de birçok destekleme projesi sunmaktadır. KOSGEB, Türkiye’nin 81 ilinde bulunmakta ve hemen hemen her yıl onbinlerce projeye destek vermektedir. KOSGEB hem kredi hemde hibe olarak bu fırsatları sunmasının yanısıra, projeniz için gerekli ekipman ve malzemeler için de destek olmaktadır. KOSGEB’te iş geliştirme uzmanları bulunuyor. Bir randevu alarak projenizi geliştirme uzmanlarına anlatmanız yeterli. Halihazırda KOSGEB bu tür projeler ile çok karşılaştığı için projenizi sunmanız yeterli, kendileri kredi ve desteklemeden nasıl yaralanabileceğiniz konusunda size geri dönüş sağlayacaktır. KOSGEB hakkında ek bilgiler için resmi internet portalı http://www.kosgeb.gov.tr  ‘dir.

TAVUK ÇİFTLİĞİ HİBE PROGRAMLARI
Tavuk çiftliği projelerinde hibe programları ise genellikle hayvan konusunda yapılmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkiye’nin 81 ilinde şubeleri bulunmaktadır. Yine projeniz ile bu 2 kuruma kesinlikle gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bazen hayvanların yüzde 60’ına kadar yakını hibe olarak verilmektedir. Ancak bu tür hibe programları yılın belirli dönemlerinde açılır, yani bu takvime uymak için sık sık bu 2 kurumu takip etmeniz lazım. Tavuk çiftlikleri sık sık bu hibe programlarından yararlanmakta ve iyi bir gelir elde etmektedir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu resmi portalı: http://www.tkdk.gov.tr

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı resmi portalı: http://www.tarim.gov.tr

“Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi ve KOSGEB” üzerine 3 yorum

  1. kemal says:
  2. Mete Dursun says:
  3. Halim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir