1. Anasayfa
 2. Karlı İşler

Kar Marjı Yüksek Ürünler Olan 9 Sektör

Kar Marjı Yüksek Ürünler Olan 9 Sektör
Kar Marjı Yüksek Ürünler
61

Kar marjı yüksek ürünler yer alan sektörlere giriş yaparak kısa sürede daha yüksek potansiyel içeren bir iş fikrine başlama fırsatınız bulunmaktadır.

Türkiye gibi harika bir ticaret pazarında kar marjı yüksek ürünler yer alan 9 sektöre göz atmanızı öneriyoruz. Her daim para kazandırma şansı bulunan en karlı 9 ticaret sektörü listesindeki ticari ürünlere ve sektörlere göz atarak para kazanabilirsiniz. Bu sektörlerin kısa zamanda yüksek geri dönüş sağladığını özellikle belirtmek gerekiyor.

Pandemi sonrası bazı ticaret kollarında kar marjlı ürünler değişiklikler gösterdi elbette. Bu değişiklikler yeni sektörlerin doğmasına yol açtı. Bazı sektörler de pandemi öncesinde çok karlı iken bu dönem ve sonrasında tamamen iflasa sürüklendi. Örneğin sinema sektörü sinemaların kapanması ve yasaklanmasıyla ciddi kan kaybı yaşadı. Ancak kendisini netflix, disney gibi internete dayalı sistemlere adapte edenler bu alandan yüksek kârla satışlarını yapmaya devam ettiler.

Bu yazımızda biraz klasiklerden bahsedeceğiz. Tabi her sektör kendi içerisinde farklı bazı fırsatlar sağlamaktadır.

Örneğin, Bebek giyim sektöründe yapılabilecek onlarca farklı dükkan – iş fikri vardır.

YAZILIM

kar marjı yüksek yazılım programlama

Kar marjı yüksek ürünler kapsamında sayılması gereken işlerin başında yazılım gelmektedir. Bunun en iyi kanıtı dünyanın en zenginleri listesinde ilk 10’da bulunanların yazılım şirketleri olması gösterilebilir. Diğer ürünlerden farklı olarak, 1 tane ürettiğiniz yazılım binlerce hatta milyonlarca kopya şeklinde satabilir ve kar marjını inanılmaz seviyelere çıkarabilirsiniz. Farklı olarak, ürettiğiniz yazılımla milyonlarca kullanıcıya hizmet verebilir ve bu sayede kişi başı 1 dolar kazanmayı bile hedefleseniz kar marjı oldukça yüksek bir sonuç elde edebilirsiniz.

Yazılım sektöründe yer almak için her zaman kendinizin bir yazılımcı olmasına gerek yok. İyi bir girişimci yazılım ekibini toparlayarak istediği ürünün ortaya çıkmasını sağlayabilir. Yazılım şirketlerine hem devlet destekleri hem de banka kredileri ile finansman bulabilirsiniz.

BEBEK GİYİM

BEBEK GİYİM
BEBEK GİYİM

Türkiye gibi doğum oranının yüksek olduğu bir ülkede bebek giyim ürünlerinin en karlı ticaret ürünleri arasında yer aldığını bilmeniz gerekiyor. Ortalama olarak 2 TL‘e üretilen bir bebek pijamasının 20 TL‘e satıldığını unutmayın. İster en kaliteli ister en kalitesiz ürün dahi olsa bebek giyim ürünleri en karlı ticaret ürünleri arasında yer almaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

AYRICA İNCELEYİNEn Trend İş Sektörleri ile Karlı Yatırım Fırsatlarını Kaçırmayın

MAKYAJ

MAKYAJ
MAKYAJ

Binlerce marka, onbinlerce modelin bulunduğu makyaj sektörü her geçen gün büyüyen bir sektör. Bu sektörün büyümesinin en büyük nedenlerinden biri ise tabii ki yüksek kar marjına sahip olması. Makyaj ürünlerinin genelinde kar marjı yüzde 100’ün üzerindedir. Ruj, rimel ve dahası. Konu hangi makyaj ürünü olursa olsun maliyetten yüzde 100, satıştan yüzde 50 civarından fazla kar verdirir.

UCUZ AYAKKABI

UCUZ AYAKKABI
UCUZ AYAKKABI

Tüm ayakkabılar bu kategoriye girmemektedir. Ancak ucuz olarak adlandırılan ve genellikle ismini hiç duymadığınız markalara sahip ayakkabı ürünlerinde kar marjı yüzde 400’e ulaşmaktadır. Çoğu merdiven altında ve markasız olarak üretilen ayakkabılar genelde 15-20 TL‘ye üretilmekte ve son kullanıcıya 80-100 TL’den satılmaktadır. Yaklaşık olarak yüzde 300-400 kar marjı bulunan ucuz ayakkabı sektörünün satışlarının da çok yüksek olduğunu asla unutmayın. Çünkü herkesin onlarca ayakkabısı vardır ancak herkes bu 10 ayakkabıyı 500 TL’e alamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yeni İş Fikri: Nohut Dürüm

ORGANİK ÜRÜN

ORGANİK ÜRÜNLER
ORGANİK ÜRÜNLER

1 kilogram yoğurt ortalama olarak 25 TL’den marketlerden bakkallardan satılabiliyor. Bu işin piyasası ülkenin hemen hemen her yerinde aynıdır. Ancak yoğurdun adı “1 Kilogram Organik Yoğurt” olduğu zaman fiyatı 50 TL’e kadar çıkmaktadır. Evet sanayi ürünlerine göre doğal ürünler daha fazla maliyet ile üretilir ancak asla 50 TL’e satılan bir yoğurt 30 TL maliyete bile ulaşmaz. Organik ürün sektörünün tamamı böyledir ve yüksek kar marjının yanında daima büyüyen bir sektörü arkasına alır.

HEDİYELİK EŞYALAR

HEDİYELİK EŞYA
HEDİYELİK EŞYA

Hediyelik ürünler ihtiyaç değildir ve insanlar hediyeye çok ihtiyaç duydukları için bu sektöre giriş yapmazlar. Hediyeler genelde insanların mutlu olduğu zamanlarda alındığı için fiyatlar çok da önemli değildir. Bu nedenle hediyelik ürünlerin fiyatları her yerde yüksektir. Çoğu zaman 5-10 TL‘e üretilen bazı hediyelik ürünler 30-40 liraya kadar alıcı bulur ve siz asla bu kar marjının peşine düşmezsiniz. Çünkü mutlusunuzdur ve bu para gözünüze gelmez. Hediyelik eşya sektörü kesinlikle yüksek kar marjı arayanlar için bulunmaz nimet.

İLGİLİ: Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

CAFE SEKTÖRÜ

CAFE
CAFE

Cafe sektöründe para kazanmayan birini görürseniz eğer bilin ki o iyi bir girişimci değildir. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada cafe sektörü yüzde 500‘ün üzerinde kar marjları ile çalıştığı için çok az müşteriye ev sahipliği yapsa bile ayakta durabiliyor. Bu sektörde kar marjları çok yüksektir ve devasa bir kira, onlarca personel olsa dahi bazı cafeler 20-30 müşteri ile bile kar elde edebiliyor. Cafe sektörüne girecekseniz eğer mekanınızın güzel bir dekora sahip olması ve güler yüzlü personel dışında fazla bir şeye ihtiyacınız olmadığını unutmayın.

İLGİLİ: Cafe Açmak

İÇ GİYİM

iç giyim

Son yıllarda onlarca yeni iç giyim markasının neden kurulduğunu böylelikle anlamış olabilirsiniz. Çoğu 9-10 TL‘e imalat edilen iç giyim ürünleri, yüksek kiralı yerlerde 100 TL‘e kadar alıcı bulabilmektedir. İç giyim sektöründe en kaliteli malzemeden dahi yapılan ürünlerin maliyetinin asla 20 TL’i aşmadığını bilmeniz gerekiyor. İç giyim sektörü belki de yukarıda yer alan bütün sektörlerden daha fazla kar marjına sahiptir. Ancak bu sektörde markaların büyük önem taşıdığını ve markaların bunun için çok yüksek reklam bedelleri ödediğini de unutmamalısınız.

İLGİLİ: Toptan İç Giyim Firmaları

OTO TAMİR

OTO TAMİR DÜKKANI AÇMAK

Genellikle yoğun iş gücüne ihtiyaç duyulan işler arasında yer almaktadır. Bu sektörde ana gelir kaynağı bir perakendecilik değil hizmettir. Dolayısıyla sektördeki kar marjları son derece yüksektir. Çoğu zaman 100 liralık bir ürünün montajı için 300-400 liralık ücretler kazanılabilmektedir. Sektör son derece aktiftir ve ikinci el araç fiyatlarının hızla yükseldiği ülkemizde geleceği parlak iş fikirleri arasında yer almayı sürdürecektir.

İLGİLİ: Oto Tamir Dükkanı Açmak

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (61)

 1. Ayakkabı demişsiniz ama ben yıllardır ayakkabıcıyım bu karı biz edemedik öyle üretim fiyatı yok 6-7 tl ye tamircide dikiş bile atmıyor milletin umutlarıyla oynamayın

 2. Bu güzel konunun altına mantıklı yorumlar da yapılmış bir çok saçma yorum da…
  Arkadaşlar akıl var mantık var.
  Eğer bir iş yapmak istiyorsanız önce vizyon misyon belirleyeceksiniz, şayet minibüsçülük yapmıyorsanız. (ki onda bile düşünmek ve planlama yapmak gerekir.)
  1-3-5-10 yıllık iş planlarını düşüneceksiniz. Bu iş planı içerisinde sektörün ihtiyacı, rekabet ortamı, tecrübe, ortaklık, maddi ve fiziki yeterliliğiniz belirleyici olacaktır.
  Kısa vadede beklentiniz yok ancak uzun vadede iyi bir konuma kendinizi ve sizden sonraki gelecekleri yerleştirmek istiyorsanız, üretim üretim üretim. Ülkemizin de en büyük eksikliklerinden biri.
  He bir de kat kat karlı yapmak istiyorsanız, üretimi içerde veya dışarda ucuza getirip satışı yurtdışında paramızdan daha değerli olduğu ve talep gösteren ülkelere satacaksınız.
  Diğer bir konu network marketing. Bu sektöre dikkat edin, bugünün yada dünün tecrübe edilmemiş öğrenilmemiş sektörü değildir. Geleceğin de sektörü olmayacaktır. Bir bakıma da network marketing, bir yerde maaş+primli satış personeli olmaktan farksızdır.
  İddia bahis gibi saçmalıklara hiç girmiyorum.
  Son olarak; şayet bu konu altında buluştuysanız, hepinizin içinde bir yerde girişimcilik ruhu vardır. Dolayısı ile, en büyük sermayeniz aklınızdır.
  Ben şahsen ve şirketim olarak, yeni girişimci abla, abi, arkadaş ve kardeşlerimize, girişimlerinin en başlarında sıkıntılarını bildiğim için, dijital/internet ayağında yapabileceğim desteği sunmak isterim.
  Saygılarımla.

  • Nasıl ulaşabiliriz bu yardıma?

  • Sırf merakımdan okudum. Teoride olaydı bu işler üniversitedeki öğretim görevlilerinin hepsi iş insanı olurdu.

   Ihracat firması sahibiyim ben ve bu işlere ilk başladığımda çok “uzman” kişiler fikir verirken aklımda hep söyle derlerdi, hiç kimsede olmayan ürünü bulup satıcaksın anca öyle para kazanırsın. Lan ben mucitmiyim oturup onla uğraşıyim. Ingilterede üniversite okurken çin den traş bıcağı başlığı ithal eder ebay den satardım sene 2005 de, tüm masraflar ve mal dahil 7,5 pound a mal ettiğimi 20 pound a satardım, aynı şekilde oral b diş fırcası başlıkları satardım 3-4 katına.

   Çok kasmayın kendinizi, mantık belli, aklına gelen satacağını düşündüğün her ürünü araştır masrafları hesapla satış rakamına bak kazanıcağın seni mutlu ediyosa sat. Şimdi diceksiniz zaten neyi satıcağımızı bilmiyoruz, traş bıcağı ve diş fırcası başlığını ben 3 haftada 24 saat bilgisayar başında harcayarak buldum o da şans eseri ben ipod imalatçısı arıyordum o firma beni buldu, bak bizdeki fiyat bu ebay deki fiyat bu diye. 15 yıl geçti şu an aylık 350000 liralık ihracat yapıyorum ve yine 2-3 katına sattığım ürünlerle ama farklı bunlar. Araştırmadan bi halt yapamazsınız. Mal araştırın, toptancısını bulun masrafları düşün sonra bakın mesela trendyol dan kaca satıyorlar.

 3. Selamun aleyküm.. Bartın da az sermaye ile ne iş yapılabilir bilgi vermeniz mümkün mü

 4. Arkadaşlar merhaba, Kendi işimi yapmak ve girişimci olmak için 14 yıllık mesleğimi ve 8.000tl maaşımı bıkarak 2 yıl öncce istifa ettim. Çok şükür hayatımın en doğru kararını almışım. Şu an kripto para sektöründe alım satım yapan robot yazılımının satışını yapıyorum ve ciddi kazançları var. Hangi sektörde olursanız olun al sat yapmak en karlı iş. Girişimci olmak isteyenler varsa yardımcı olabilirim. Ayrıca yurt dışında daha fazla ülkede bu işi büyütmek istiyorum. Yardımcı olacak birileri varsa da o kişilere özel bir teklifim olacaktır. 05308998574

 5. Hayırlı Ramazanlar ben adanada sıvı gıda üreticisiyim tesisimiz çok güzel yalnız kar marjımız tabana çok düştü ihracat yapmak istiyorum yalnız korkuyorum kayb etmekten. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

 6. Büyük yatırım büyük ker profosyenel ticaret çi lazım

 7. Dövizin yükseldiği ülkede en Karlı iş malını dışarıya satabilmek(ihracat) ara mal yada yatırım malları satıcaksın. Dolar yada Euro cinsinden

 8. 5 Mayıs 2018

  Network marketing sektörünü tavsiye ediyorum

 9. Vanda yasiyorum 10 bin liram var ne yapabilirim bu parayla

 10. Merhabalar Gaziantep de yaşıyorum 3.5 yıl Çinde kaldim 2 yıl istanbulda tekstil aksesuar sektöründe pazarlamacılik yaptım şimdi kendi Memleketimden is kurmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz fikirlerinizi bekliyorum saygilarimla…

 11. 10 bin TL sermayeyle günde 300 TL kazanabilirsiniz nasilmi güvenilir bir bahis sitesinden Günde 300 TL kazanabilirsiniz ayda 9 bin bana yeterde artar diyorsan evde oturarak günde 300 TL garanti patron yok trafik yok stres yok günde 300 TL ile kendi sigorta idare kendin yatır….

  • slm lar cihan bey nasıl oluyor bu iş biraz acıklarmısınz

  • Dostum selam. Bahis sitesinden Garanti kazanç mümkünmü. Hani adı bahis sitesi ya o yüzden soruyorum. Kazanmakta var kaybetmekte.

  • Bunu çok okudum ama guvenemedim batcam diye… Bilgi verirmisiniz..

  • Merhaba Muğla bodrumdan Bülent 05465981879 tlfonum sizden bilgi almak istiyorum

  • 10 bin TL sermayeyle günde 300 TL kazanabilirsiniz nasilmi güvenilir bir bahis sitesinden Günde 300 TL kazanabilirsiniz ayda 9 bin bana yeterde artar diyorsan evde oturarak günde 300 TL garanti patron yok trafik yok stres yok günde 300 TL ile kendi sigorta idare kendin yatır…

  • Slm bunun içeriğini anlatırsın nasıl oluyor

 12. 50bin liraya iş kurmak istiyorum kar marjı ve pazar alanı geniş olsun imalat ve üretim olabilir

  • Slm .bana yatirimci/ortak lazim ama 50 bine maal olmaz benim yapmak istedigim ticaret.
   Ilgileniyrsaniz lutfen konusalim. Avusturalya da dogdum buyudum-ama dilim ingilizce.
   Sinem

   • Meehaba sinem hanım ne ticareti düşünüyorsunuz

   • Merhaba ulasirmisiniz whatsapptan ulaşın bende uluslararası ticaret yapmak istiyorum uzun zamandır araştırma yapıyorum bu konuda

    • merhaba herhangi birşey üretiyor musunuz? ben kendim üretim yapıyorum ve bir çok ülkeye ihracat yapıyorum. size ihracat ve ithalar konusunda yardımcı olabilirm. 0544 558 8692

   • Merhaba Muğla bodrumdan Bülent 05465981879 tlfonum seninle tanışmak istiyorum

   • Avusturalya’da mi yaşıyorsunuz Türkiye de mi? Türkiye’den Avrupa ya çeşitli ürünler götürüp satmak oldukça karlı şu dönemde çünkü 1 Euro 6,5 TL olunca Avrupa’ya ihracat oldukça cazip ama ciddi çevre gerektiren piyasa çalışması lazım

   • sinem hanım watsap

   • Ne üzeri ticaret düşünüyorsunuz

 13. 21 Şubat 2018

  S.a bende kosgebten belge aldim fakat nereye yatirim yapsam diye dusunuyorum

 14. Merhabalar verdiğiniz bilgiler çok faydalı Balıkesir’de az sermaye ile yapılabilecek iş imkanları nelerdir teşekkürler

 15. 25 Aralık 2017

  Çok aydınlatıcı olmuş bence

 16. Merhabalar..ne güzel,ne faydalı bir iş yapıyorsunuz..öncelikle teşekkür etmek isterim.oğlum 24 yaşında..Mersin de sermayesi az olan bir iş kurmak istiyoruz onun adına …ne önerirsiniz.??

  • Merhaba Sn. Fatma,
   Mersin’de özellikle turizm üzerine fikirlerimiz olacaktır. Bu konuda bilgi sahibi misiniz?

  • Merhaba Fatma Hanım, Solucan gübresi üreterek ayda 10.000 TL gelir elde edebilir. Atak Solucan olarak işin nasıl yapılacağını öğretebiliriz.

  • Düşük sermaye ile yüksek kar getirisi olan sektörler Çiğ köfte,Takı toka bujiteri, Bebek ürünleri eşyaları, Bayan ürünleri makyaj iç çamaşır çanta parfüm gibi ürünler olur 25 yıldır ticaretle uğraşan biri olarak sık tüketilen ürünleri tercih edin mesela çiğ köftenin kilosu fabrikadan 8 TL ye alıyorsunuz kilosunu 35-40 TL ye satıyorsunuz porsiyonu 3 TL yanında kola ayran tatlı vs derken ciddi bir kar marjı var ama önemli olan sürüm yapabilmek hareketli bir yer sanayi bölgesi vs olabilir tek negatif tarafı sosyal hayatınız olmaz.

 17. o dediğiniz ayakkabıları nereden bulabiliriz öyle bir adres veya site vb. varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir