Bayilik – Franchising Kredisi Veren Bankalar
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Bayilik – Franchising Kredisi Veren Bankalar

0

Bir iş fikrine sahip değilseniz ama bir iş kurmak için yeterli heves, bilgi ve birikime sahipseniz; halihazırda başarılı olmuş bir firmanın bayiliğini almak mantıklı olabilir.

Ancak bayilik veren firmalardan franchise almak için çoğu zaman bayilik bedeli talep ediliyor. Ayrıca bayiliği kurmak için de elbette bir yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor, her 2 konuda da eğer bir sermayeniz yoksa bayilik alamıyorsunuz. Ancak eğer şartları karşılarsanız bayilik kredisi veren birçok banka aracılığıyla başarılı bir firmanın bayiliğini alma şansına sahip olabilirsiniz.

İşte franchising kredisi veren bankalar;

1. HALKBANK

Türkiye’de en iyi şartlarda bayilik kredisi veren bankalar arasında Halkbank yer alıyor. Halkbank’ın KOBİ sistemi altında sağlanan “Franchising Kredisi” kapsamında avantajlı faiz oranları ile 60 aya kadar vade ile kredi alabiliyorsunuz.

Alınan kredinin geri ödemesi için 3 yada 6 ayda bir eşit ödeme talep edebiliyorsunuz. Ayrıca ilk 6 ay geri ödemesiz seçeneği de yine Halkbank’ta bayilik almak isteyenlere verilen bir diğer avantaj.

2. TEB

Türkiye Ekonomi Bankası, bayilik almak isteyen yatırımcılara birçok farklı kalemde kredi ve teminat mektubu sağlamaktadır.

TEB’in sağladığı Taksitli Ticari Kredi kapsamında 125 bin liraya kadar teminatsız, 300 bin liraya kadar da teminatlı kredi sağlanıyor. TEB’in Kredi Garanti Fonu kapsamında sağladığı bayilik kredisinde ise 200 bin liraya kadar teminatsız kredi alınabiliyor.

3. İŞ BANKASI

Türkiye’nin en büyük bankalarından İş Bankası da franchising kredisi sağlıyor. İş Bank’ın sağladığı bayilik kredisi, Franchising sistemine katılmak isteyen girişimcilere sisteme giriş aşamasında ödeyecekleri giriş bedelinin yanı sıra demirbaş temini ve dekorasyon gibi doğacak muhtelif ihtiyaçların sağlanması amacıyla kullanabileceği taksit ödemeli ticari kredi türüdür.

İş Bank’ın sağladığı kredinin geri ödemesi için esnek koşullar da sağlanıyor. Banka, bayilik giriş bedelinin yalnızca yüzde 75’ini karşılıyor.

4. YAPI KREDİ

KOBİ’ler için en önemli bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası franchising için sermaye ihtiyacı bulunan yatırımcılara esnek faiz koşullarında kredi sağlıyor. Maksimum 36 ay vadeye kadar sağlanan kredi yalnızca isim hakkı bedeli, dekorasyon, demirbaş alımı vb. ihtiyaçların %65’i kadar veriliyor.

5. TÜRKİYE FİNANS

Franchise almak isteyen yatırımcılara kredi sağlayan bankalar arasında yer alan Türkiye Finans’ın koşulları ise diğer bankalara göre daha zor. Minimum hesapta 50 bin liralık mevduatın sürekli olması, vergi ve SSK ödemelerinin banka hesapları üzerinden gerçekleştirilmesi, banka kartlarının düzenli olarak kullanılması gibi şartları karşılayan müşterilere esnek koşullarda ve uygun faiz oranları ile kredi sağlanıyor.

6. AKBANK

Türkiye’nin en köklü bankalarından Akbank da uzun yıllardır franchise kredisi vermeyi sürdürüyor. Bankadan franchise kredisi alan yatırımcılara Franchise Destek Kredisi, İşyeri Kredisi, Taşıt/Filo Kredisi, Teminat Mektubu, Leasing Hizmetleri, Ticari Artı Para Kredisi, Çek Karnesi, POS Hizmetleri, Axess Business, Sigorta Hizmetleri, Maaş Ödemesi ve Çek Tahsilatı gibi birçok konuda avantajlı destekler sağlanıyor.

7. DENİZBANK

Yeni bir bayilik almak isteyen yatırımcılara finansman sağlayan bankalar arasında yer alan Denizbank, yatırım bedelinin yalnızca yüzde 65’ini kredi olarak sağlıyor. Denizbank’ın sağladığı girişimcilik kredisinde vade üst sınırı ise 36 ay.

İlginizi Çekebilir