1. Ana Sayfa
  2. Karlı İşler

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak 2023

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak 2023
0

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak 2023

Aylık olarak parasını değerlendirmek isteyen kişiler farklı kazanç noktalarından para kazanabilirler. Bu kazanç noktalarından biri de otomat koyarak para kazanmaktır. Günümüzde birçok alanda AVM, otopark, tramvay, metro veya metrobüs alanlarında otomat görmekteyiz. Bu otomat işi içerisinde belirli ürünler konularak pasif gelir kaynağına sahip olabilirsiniz. Otomat işi sektörüyle ilgili tüm bilgiler detaylıca paylaşımı sağlanmıştır.

Otomat İşi Nedir?

Otomat işi, günümüzde belirli noktalarda bakkal veya satış yerleri olmayan yerlerde makineler sayesinde belirli ürünleri satın aldığı cihazlardır. İçerisinde su, çikolata, kraker, içecek veya başka malzemeler bulunmaktadır. Bu tür malzemeleri otomat sayesinde satın alınabilmektedir. Kart yoluyla veya nakit para karşılığında otomat üzerinden seçim sağlanarak alışveriş sağlanabilmektedir. Bu işlemde aylık olarak bölgeye göre para kazancı sağlayabilirsiniz.

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak 2023

Otomat Makineleri Ne Kadar?

Otomat işi için satın alınacak makineler sıfır ve ikinci el olarak fiyatları değişiklik göstermektedir. Ülkemizde değişen döviz fiyatları bu alanlarda da fiyat etkilenmesini sağlamıştır. Ortalama olarak otomat makinesi fiyatları 20 bin TL’den başlayan fiyatları bulunmaktadır. Otomatları bulmak içinde sahibinden.com gibi sitelerden araştırma yaparak özelliklerine göre bakabilirsiniz. Bu tür bütçeniz yoksa kiralama yapan kişilerde bulunmaktadır. Otomat kiralaması yaparak da belirli noktalarda satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Otomat Ne Kadar Kazandırır?

Otomat işi sektöründe ürün başı karı oranı oldukça yüksektir. Normal fiyatlandırmalardan yüksek olduğundan dolayı kişiler fiyatı bakmaksızın alışveriş yapmaktadır. Ortalama fiyat karı %50 oranındadır. Yapacağınız otomat sektörüne göre gelir ihtimalinizi değişecektir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Otomat işi için ortalama olarak fiyat belirlendiğinde yiyecek ve içecek otomatlarından sağlanan aylık kar oranı 20-40 bin TL arasında değişiklik gösterebilir. Bu durum otomatın bulunduğu alan içerisinde değişiklik göstermektedir. İnsanların bol olduğu alanlarda kurmak satış ihtimalini artıracaktır. Bir yandan da kira oranları da bu yönde yükseklik gösterebilir.

Otomat İşi Yaparak Para Kazanmak 2023

Otomat Nerelerde Kullanılır?

Otomat işi için makineleri koyacağınız alanları kiralayabileceğiniz yerler hastane, alışveriş merkezleri, oyun salonları, iş yerleri, halka açık caddelerde, tramvay, metro, metrobüs, hava limanları, otogar, okullarda kullanabilirsiniz. İnsan trafiğinin olduğu ancak bakkalların olmadığı alanlarda kullanmanız satış oranlarında artış sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bulgaristan Asgari Ücret ve Maaşlar Ne Kadar En Detaylı Bilgi

Otomat İzni Nasıl Alınır?

Otomat işi için izni alabilmek için kiralayacağınız alanın kimin olduğunu bulmanız gerekmektedir. Genellikle kiralama alanlarında belediyeler tarafından izin alınarak sağlanmaktadır. Belediye ile anlaşma sağlayarak otomat işi için kiralama sağlayabilirsiniz.

Otomat Alanı Kurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Otomat Ürün Tedariği: Otomatlar belirli zamanlarda kontrol edilerek ürünlerin yerleştirilmesi gerekmektedir. Sadece otomatlarda ilgilenen firmalarda bulunmaktadır. Ürünlerin eksik olmadan tedariği sağlanmalıdır.
  2. Otomat Bölgesi: Para kazanmanızın en etkin yolu otomat işi için bölge seçmektedir. İnsan trafiğinin alanlarda ve ulaşılmayacak yerlerde koymak gelir ihtimalinizi artıracaktır. Bu yüzden seçim yaptığınız alanı doğru seçmeniz gerekmektedir.
  3. Kira Fiyatları: Otomat işi bölgelerinde kiralar bölgelere değişecektir. Birçok yerden kira durumu ve müşteri olasılığı hesaplayarak hareket edin. Sonuca vararak en iyi ihtimali veren alana otomatınızı yerleştirebilirsiniz.
  4. Kar Oranı: Kar oranlarını en az yüzde 50 kar edecek şekilde tutmanız gerekmektedir. Fiyat ne kadar ucuz olursa o kadar satış yapma ihtimaliniz de artacaktır. Bu yüzden hesaplama sağlanırken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.
Otomat işi

Otomat’ da Hangi Malzemeler Satılabilir?

Otomatlar birçok alanda bulunmaktadır. Genellikle kullanılan otomatlar listesi olarak;

  1. Su Otomatı: Genellikle ulaşım alanlarında kullanılan su otomatları yakınında bir yer olmadığından dolayı kişiler direk olarak satın alacaktır. Özellikle yaz aylarında genellikle insanlar su alacak yerler aramaktadır. Ulaşım yerlerinde bulunan otomatlarda buna tam yardımcı olacaktır.
  2. Atıştırmalık Otomatları: Acıkanlar ve çocuğunun canı çektiği bir atıştırmalık almak isteyen kişiler için alternatif olacaktır. Bisküvi ve çikolata çeşitlerinin konulması satışı artıracaktır. Ayrıca içerisine su da koymak toplu alışverişi de sağlayacaktır.
  3. Dondurma Otomatı: Sıcak yaz günlerinde her kişinin vazgeçebileceği yiyeceklerden biri de dondurmadır. Dondurma otomatı sağlanmasıyla kişilerin satın alma ihtimalini de artıracaktır.
  4. Protein Otomatları: Sağlıklı yaşama önem veren bireylere özel otomatlar sağlayabilirsiniz. Bu tür otomatların içerisinde sağlıklı atıştırmalık, protein bar, enerji içecekleri ve su sağlayabilirsiniz. Bu tür otomatları da spor salonlarına yada AVM’de yer alan spor salonlarının yakınına koyarak kişileri çekebilirsiniz. Spor girişi ve çıkışında bu tür alanlarda otomat alışverişi sağlayabilirler.
  5. Sakız Otomatları: Küçük çocukların en çok sevdiği yiyeceklerden biride sakızdır. Sakız otomatları sağlanması ve uygun fiyata konulmasından dolayı da satın alınmayı etkileyecektir.

İlginizi çekebilir: Self Servis Oto Yıkama Açarak Para Kazanma

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap