Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı

Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı ile benzer konular hakkında bilgi almak için Sermayesiz İş Fikirleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’de sermayesiz iş fikirleri bulmak düşündüğünüz kadar zor değil. Eğer pazarlama yeteneğinize güveniyorsanız aslında sermayeye ihtiyacınız yok. Son dönemde Türkiye’de birçok çorap firması ortaya çıktı. KOSGEB‘den hibe almaları nedeniyle çorap firmalarında yaşanan artış, haliyle çorap markalarını da artırdı. Ancak orta ölçekteki bu küçük firmalar çoraplarını satmakta büyük sorunlar yaşıyor. Bu nedenle de tam zamanlı olarak personel almak yerine pazarlamacılar ile çalışıyorlar.

Türkiye’de sayıları 40’ı aşan birçok çorap firmasından alacağınız çorapları satarak sermayesiz bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz. Ortalama olarak her çorap satışından yaklaşık olarak yüzde 500 kar marjı kazanıyorsunuz. Genellikle 1 liradan size verilen bu çorapları yaklaşık olarak 5 ila 6 lira arasında satabiliyorsunuz. Ayrıca bu çorapları almak için yine sermayeye ihtiyacınız olacağını düşünmeyin, bu firmalar ilk etapta yalnızca basit bir sözleşme imzalamanızı isteyerek, çorapları size parasız olarak veriyor. Bu çorapları sattıktan sonra şirket ödemeyi talep ediyor ve bu döngü aynı şekilde devam ediyor.

Yani ilk olarak çorapları alıyor ve sattıkça parayı ödüyorsunuz. Çorapları satın almak için bu firmaların merkezine gitmenize gerek kalmıyor, ev adresinize de kargo ile bu çoraplar gönderiliyor. Çorapları satabilmek için ise çeşitli fikirlere ihtiyacınız olabilir. Bu çorapları satmak için teker teker cafe, iş yeri ve evleri dolaşan pazarlamacılar var. Ancak bu yöntemin çok hızlı satış sağladığını söylemekte yarar var. Bunun dışında özellikle bayram gibi dönemlerde küçük tezgahlar açabilirsiniz.

Ancak çorapları satmak için size önerebileceğimiz en iyi yol pazarlardır. Her şehirde, ilçede pazarlar kurulmaktadır. Bu pazarlardaki tezgah sahiplerine giderek onlara 50 lira gibi düşük bir ücret verirseniz eğer tezgahta size yer açacaktır. Siz de bu tezgahta çorap satışını yapabilirsiniz. Çoraplar çok hızlı bir şekilde satılmaktadır. Bu nedenle sermayesiz kısa yoldan para kazandıracak bir iş fikridir. Eğer çok paraya sıkıştıysanız ve yapabilecek sermayesiz bir iş fikri arıyorsanız mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.

Çorapları Hangi Firmadan Alacağız?

Bunun için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz:

Çorap Toptancısı: 0 212 438 33 02

Çorap Fabrikası: 0212 438 41 23

NTK Tekstil: 0 531 500 88 36

Payas Toptan: 0 224 363 16 36

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Sermayesiz İş Fikri: Çorap Satıcılığı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!