Kapat

Çin’den Toplu Ürün – Mal Getirmek

Anasayfa Karlı İşler Çin’den Toplu Ürün – Mal Getirmek
Çin'den Ürün Getirmek

Dünyanın en ucuz istihdam pazarına sahip olan Çin’den toplu ürün – mal getirmek için bir çok konuya hakim olmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü çok değerli bir iş kolu olmasına rağmen büyük riskler barındırmaktadır. Çin’den toplu mal getirmek ve satmak için bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Çin’den her ürünü getirmezsiniz, bazı sağlık ve giyim ürünlerinin yasaklı olduğunu unutmayın. Daha aklınızda bir kaç ürün varsa öncelikle bu konuda kesin bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Özellikle sağlık sektörüne bağlı binlerce ürün yasaklıdır ve gümrükten geçmez. Bu konuda net bilgileri Resmi Gazete’de bulabilirsiniz. Resmi Gazete’yi incelemek zorsa Çin’den getireceğiniz ürünü Gümrük Bakanlığı’na sorarak bilgi alabilirsiniz. Gümrük Bakanlığı’na ulaşmak için Çağrı Merkezi : +90 312 444 8 482 nolu numarayı arayabilirsiniz.

NEDEN ÇİN ÜRÜNLERİ?

Çin bildiğiniz üzere en ucuz iş gücünün bulunduğu ülke olması nedeniyle ürünlerin fiyatları dünyanın geri kalanına göre çok daha ucuzdur. Kısaca düşük fiyatlar nedeniyle Çin’den ürün getirmek en mantıklı yoldur. İkinci husus Çin’den getirilen ürünlerin kar marjı çok yüksektir. Üçüncü husus ise Çin’de bulamayacağınız herhangi bir ürün olacağına inanmıyoruz. Eğer Antep Baklavası ithal etmek istemiyorsanız Çin hemen hemen her konuda ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

NASIL ÜRÜN GETİRECEĞİZ

Çin'den Ürün Getirmek

Çin’den Ürün Getirmek


Çin’den ürün getirmenin 3 yolu var.

 1. Deniz Yolu: Denizden gemiler ile ürün getirebilirsiniz. Bu yol çok ucuz kargo bedelleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca toplu alımlarınız için mutlaka bu yolu seçmelisiniz.
 2. Kara Yolu: Genellikle trenler ile yapılır. Eskisi kadar kullanılmamakla birlikte 9-15 günde ürünler Türkiye’ye gelir.
 3. Hava Yolu: Eğer ürünlerim çabuk gelsin kargo bedeli önemli değil diyorsanız 3-4 günde ürünleriniz bu yol ile elinizde olur. Ancak toplu alımlar için bu yolu kullanmak aşırı masraf oluşturur.

 

BİZ ÇİN’E GİDEBİLİR MİYİZ?

Çin’e sizde gidip ürünlerinizi kendiniz seçip alabilirsiniz. Eğer yurt dışına çıkmak konusunda sıkıntınız yoksa pasaportunuzu alarak Çin’e gidebilirsiniz. Ancak Çin’e gitmek düşündüğünüz kadar ucuz değil. Türkiye’de 1 kişi için gidiş dönüş (7 gün) Çin – İstanbul biletlerinin fiyatı şu şekilde:

[table id=4 /]

ARACILAR VAR MI

Çin’e sık sık gidip ürün almak yerine aracılar ile tanışmanız daha mantıklı. Türkiye’de özellikle sosyal medya sayfaları üzerinden bir kaç arama yaparsanız eğer binlerce aracıya ulaşabilirsiniz. Bu kişilere önce ürün sonra para şeklinde çalışma teklif ederek daha ucuz fiyatlar ve yolculuk masraflarından kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLERİ GETİRMELİYİZ

Çin'den Ürün Getirmek

Çin’den Ürün Getirmek


Çin’den ürün getirmek istiyorsanız aşağıdaki sektörlere ve ürünlere göz atmanızı öneriyoruz. Bu ürünlerde halen yüksek kar marjları bulunmaktadır ve halen onlarca girişimci bu tür ürünleri Çin’den getirerek satışa sunmaktadır. Ancak bir çok girişimci daha önce Türkiye’ye getirilmemiş ürünleri denemekte ve bir kısmı yüksek karlar elde etmektedir.

 • Telefon kılıfları
 • Telefon bataryaları
 • Araç kitleri
 • 2005’den sonraki araçlara ait parçalar
 • Hafif giyim parçaları
 • Takılar
 • Aksesuar ürünleri
 • Deri ürünleri
 • Çocuk ve yetişkinler için oyuncaklar
 • Zeka oyunları (yeni ve oyun kapsamında değil)
 • Spor aletleri

NE KADAR PARA KAZANIRIZ

Çin’den ürün getirip ne kadar para kazanacağız diye merak ediyorsanız bu konuda maalesef bir cevap vermemiz mümkün değil. Çünkü hangi ürünü getireceğinizi ve ne kadar sermaye koyacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Bu konuda yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz. Ayrıca bir örnek vermek gerekirse; Çin’den tanesi 2, 3 liraya cep telefonu kılıfı getirip 20 TL’ye satan binlerce esnaf olduğunu belirtelim. Gerisini siz düşünebilirsiniz.

ÇİN ALIŞVERİŞ SİTELERİNDEN ÜRÜN ALMAK

Çin ürünlerini internet siteleri üzerinden de satın almanız mümkün. Bu siteler hakkında hazırladığımız rehbere En İyi 51 Çin Alışveriş Sitesi ve Yabancı Mal Satış Siteleri adlı sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bu konuyu sık sık geliştirmeye çalışacağız.

 1. KÜÇÜK İLLER İÇİN İŞ FİKİRLERİİ!
 2. KÖYE DÖNENE 300 KOYUN!
 3. GELECEĞİN MESLEKLERİ
 4. İNTERNETTEN PARA KAZANIN
 5. EVDE EK İŞ FIRSATLARI!

“Çin’den Toplu Ürün – Mal Getirmek” üzerine 7 yorum

 1. Yunus says:
 2. dursun ahmet says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir