Al Sat İşleri ile Para Kazanmak (Ticari Sırlar)

Al Sat İşleri ile Para Kazanmak (Ticari Sırlar) hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Al Sat İşleri ile Para Kazanmak (Ticari Sırlar) ile benzer konular hakkında bilgi almak için İnternetten Para Kazanmak, Karlı İşler, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

80 milyonluk Türkiye’de insanların çok büyük bir bölümü al sat ile geçimini sürdürmektedir. Genel olarak ticaret al sat işleminden ibarettir. Doğru yerde ve doğru zamanda bir ürünü satın alıp yine doğru yerde ve doğru zamanda satarak para kazanabilirsiniz. Elbette bu süreç tek bir cümle ile anlatabilecek kadar basit değildir. Ticaret deneyimdir, tecrübedir ve gerçekten emek ister!

Çok büyük bir ülkede yaşıyoruz ve bu nedenle insanların sayısız ihtiyaçlarına yönelik eşsiz al sat işleri bulunmaktadır. Bir girişimci olarak sermayeniz ne düzeyde olursa olsun, al sat işleri ile para kazanabilirsiniz. Eğer ilk kez ticarete giriş yapacaksanız, öncelikle bu işin ana felfesini Ticaret Nedir rehberinden edinmenizi öneriyoruz.

AL SAT NEDİR?

Ticaretin ana temel mantığıdır. Ticaret bir ürün veya hizmetin alınıp satılması ile gerçekleştirilmektedir.

AL SAT İŞLERİ NELERDİR?

Al sat işleri ise doğrudan; kar elde etmek amacıyla bir ürünü olabilecek en düşük fiyat ile satın almak ve doğru müşterileri bularak; onlara olabilecek en yüksek fiyat ile satmaktır.

BİLMEMİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEYLER NEDİR?

 • Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak pazarlığı öğrenmeniz gerekir. Ticaretin ana kuralı bir ürünü en uygun fiyat ile satın almak ve en yüksek fiyat ile satmak olduğu için pazarlık burada devreye giren en önemli olgudur. Pazarlığı zamanla deneyimleyerek öğrenmeniz gerekse de, bunun için 10 tane ipucunu sıralamıştık. İpuçlarına Pazarlık Nasıl Yapılır bağlantısından ulaşabilirsiniz.
 • Al sat işlerinde daha önce de belirttiğimiz gibi en uygun fiyat ile ürün satın alabilmeniz gerekir. En uygun fiyatlı ürünler ise, doğrudan üreticilerden alınabilmektedir. Ne kadar az aracı varsa, ürün o kadar ucuza alınabilir. Bu nedenle bir ürünün imalathanesine ya da doğal olarak bulunduğu(tarım ürünleri için) noktalara gitmeniz gerekir.
 • Bir üründen para kazanmak için ilk kural, piyasa fiyatının altında almak olsa da; o ürünü de satabilmeniz gerekir. Bir ürünü satarken en yüksek fiyatı elde etmeyi planlıyorsanız, ürünü pazarlamayı öğrenebilmeniz gerekir. Merak etmeyin bu konuda da sizi yalnız bırakmadık, hemen en iyi 14 Satış ve Pazarlama Taktiğini hazırladık.
 • Al sat yaparak para kazanan girişimcilerin birçoğu, net olarak ne kadar kar elde ettiğini bilmez. Çünkü çoğu, 8 liraya aldığı ürünü 10 liraya satınca 2 lira kazandığını düşünür. Ancak gerçek bundan çok farklıdır. Bir ürünü alıp satarken aynı anda büyük ihtimalle birçok ek masrafınız olacak. Bu masrafları da hesaplamayı asla unutmayın, aksi durumda ay sonunda zarar bile edebilirsiniz.

Bu rehberin devamında, doğru al sat işlerini bulmak için fikirler sağlayacağız.

TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

Al sat olarak değerlendirebileceğiniz en iyi ürünlerin başında teknoloji yer alıyor. Ancak elbette bu ürünleri sıfır olarak satın alıp satmanızdan bahsetmiyoruz. Bu ürünlerden al sat yaparak para kazanmayı planlıyorsanız; 2 el olanlarına yönelmeniz gerekir. Sıfır ürünlerde perakendeciler ile yarışıp kar edemezsiniz. İkinci el ürünlerde ise yüzde 100’ü aşkın kar marjlarına bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zira, bu ürünlerin ikinci ellerinde fiyatlar ciddi oranda düşmektedir.

ARABA

Ülkemizde her yıl 10 milyonu aşkın ikinci el araç satılmaktadır. Eğer 40 bin liranın üzerinde bir sermayeniz varsa veya birkaç ortak bularak bu rakamlara ulaşabilirseniz; ikinci el oto alım satımı yaparak para kazanabilirsiniz.

Yüksek enflasyona sahip ülkeler arasında yer almamız nedeniyle, genellikle döviz ile ülkemize getirilen araçların fiyatları her yıl artmaktadır. Bu durum aynı şekilde ikinci el araçların fiyatlarını da yükseltiyor.

TARIM ÜRÜNLERİ

Ülkemizde tarım ürünlerine yönelik al – sat fırsatlarında da potansiyel yüksektir. 4 mevsimin aynı anda yaşandığı ülkemizde belirli bölgelerde tarım ürünleri daha uygun fiyatla satılırken, ürünün yetişmediği noktalarda bu ürünler daha pahalı satılmaktadır. Sadece kendinizi bu konuda bile geliştirerek; üretici ve alıcılar arasındaki zincirden önemli oranda para kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternette Ne Satılır?

GİYİM

Türkiye’de en yoğun olarak bulunan işletmeler arasında giyim mağazaları yer almaktadır. Genellikle İstanbul’da üretilen bu giyim ürünlerini; toptan ucuz fiyatlar ile satın alarak; Anadolu’da satışa sunabilirsiniz. Birkaç mağaza ile anlaşarak ana bağlı toptancılıktan dahi para kazanabilirsiniz. Giyim ürünlerindeki toptancılıkta kar marjı düşüktür ancak sürüm fırsatı yüksektir.

TAKI

Türkiye tam anlamıyla bir takı cennetidir. Hem kadınlar hem de kız çocuklarına yönelik takı ürünlerinin satışını yapan perakendecilerde kar marjı çok yüksektir. Birçok takı ürünü 1 liranın altında üretilirken, son satıcıya 20 lira civarında satılıyor. Bu kapsamda geniş bir al sat fikri arıyorsanız, takı ürünlerine yönelik bir girişim başlatabilirsiniz.

YATIRIM ARAÇLARI

Al sat yaparken elbette tek şansınız ticaret değildir. Çeşitli yatırım araçlarında da al – sat yaparak önemli oranda para kazanma fırsatınız bulunuyor. Ancak bu elbette bambaşka bir dünya. Öncelikle yatırım araçlarının ne olduğunu ve bu konudaki riskleri öğrenmek üzere Yatırım Araçları rehberine göz atmanızı öneriyoruz.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Al Sat İşleri ile Para Kazanmak (Ticari Sırlar) hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Al Sat İşleri ile Para Kazanmak (Ticari Sırlar)” üzerine 193 yorum

 1. Merhaba,

  Herkez şunu istiyor çinden ürün getirmek zormu?

  Zor değil!

  Çinden ithalat yapmak isteyen varsa (ürün cinsi farketmez A’dan Z’ye (miktar olarak fazlaca)) ürünün üretiminden gümrüklemesinden piyasa araştırmasından tutunda size teslim edilene kadar yardımcı olabilirim

  Cevapla
 2. hediyelik eşya üretim ve online satış projem var. 50,000 tl ile başlarız. ürünler el yapımı olacak ve ben yapacağım. 50,000 yatırarak %50 ortak olabilirsiniz. İlgilenenleri bekliyorum.

  Cevapla
 3. Ankara içi yüksek kalitede Laboratuvar ortamında Saf su üretimi yapılır. Medikal Kozmetik Akü Muayenehaneler vb. rahatlıkla alır. Uygun Fiyata verilir bu tür yerlere rahatlıkla %100 kar ederek satılabilir.

  Cevapla
 4. Sanayi Jenarötü üretip satıyorum.Veya al-sat yapıyorum.Yurt dışına.Genellikle Arap Ülkelerine satıyorum.Sermayedar Ortak arıyorum. İstanbul

  Cevapla
 5. Lokanta işi yapmak istiyorum sermayem yok işi biliyorum ortak olacazçok karlı bir iş 1000.1500 lira gibi sermaye gerekiyor masraflar çıktıktan sonra %30 kar var ilgilenen varsa bana ulaşın.

  Cevapla
 6. Türkiyeden vize ve pasaport felan istemeden çalışacak eleman arayan bir ülke var mı ? 1500-2000 Dolar yeterli hemen gelirim ne iş olursa yaparım ? gmailden ulaşın ?

  Cevapla
 7. kendim urfada ikamet etmekteyim ve manisaliyim egeden 0,3 asit oranlı birinci kalite sızma zeytin yağı getirdim almak isteyen arkdaslar bana ulaşabilir 05369108732 şanlıurfa

  Cevapla
 8. gaziantepte ikamet ediyorum buranın tahılı fıstığı ve baharatı meşhurdur tedarik etmek isteyen kişilere bu konuda yardımcı olabilirim iletişim 545 919 9137

  Cevapla
   • kardeş hepsinin kategorisine göre fiyatları farklı sen hangisinden istersen ondan gönderim yaparız özellikle hediyelik antep fıstığı iletişim numarası 545 919 91 37 ınstagram hesabı @gazifistik

    Cevapla
    • Sigorta satış ortaklığı.Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko satışına aracılık edilerek yüksek kazanç elde etme imkanı.
     İster ek gelir elde edin,ister bu işi meslek edinmek isteyin.
     Çok az çalışarak çok paralar kazanabilirsiniz.
     Ülkemiz de 23 milyona yakın taşıt bulunmak da.
     Ailenizde,akrabanızda,arkadaşınızda, mahallenizde,köyünüzde vs.bir veya bir kaçtana araç bulunmakta.
     Bu araçların zorun trafik sigortası ve kaskolarının yapılmasına aracıĺık edilmesi durumun da yüksek komisyon elde etme imkanı sunmaktayız.
     20 ayrı sigorta şirketinden karşılaştırmalı en uygun fiyatlar da bizde.

     Cevapla
 9. ODY-1 ORTA DÜZEY YÖNETİCİ
  ULUSLARARASI YOLCU TAŞIMACILIĞI BELGEMİ İLGİLENENLERE KİRALAMAK İSTİYORUM.
  (YURTİÇİ VE YURTDIŞI YOLCU TAŞIMACILIĞIYLA UĞRAŞAN GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLER İLETİŞİME GEÇEBiLİRLER)
  gokhan__aygun@hotmail.com

  Cevapla
 10. Solucan gübresi işini iki yıldır yapmaktayım. Gübre almak isteyenler yada solucan işine girmek isteyenler detaylı bilgi için arayın. İstanbul Arnavutköy de yerim var. 05312426754

  Cevapla
 11. selamalekum ben gurcu vatandasim ama 25 senedir turkyede yasiyorum eger gurcistanda herhangi bir is dusunuyorsaniz size yardimci olurum ortakta yapabiliriz suan avrupaya vize ve ticaret serbestligi var benim dusundugum is hayvancilik yuksek karli is

  Cevapla
 12. selamalekum ben gurcu vatandasim ama 25 senedir turkyede yasiyorum eger gurcistanda herhangi bir is dusunuyorsaniz size yardimci olurum ortakta yapabiliriz suan avrupaya vize ve ticaret serbestligi var

  Cevapla
 13. solucan gübresi ile ilgili sorularınız olursa severek yanıtlayabilirim. izmirde bu işi yapıyorum, gelip yerinde de görebilirsiniz, görerek karar verirseniz sizin için daha iyi olabilir. 5079654265 – emre savaş

  Cevapla
 14. Merhaba Turkiyeden avrupaya satilabileçek urunler aramaktayız .eğer bir urun uretimi yapiyorsaniz bizimle iletişime geçip bilgi alişverişi yapabiliriz .
  Bizim Belçika ,Hollanda ve Fransada mağazalarimiz var ve müşterilerimiz var .

  görüşmek uzere

  Cevapla
 15. YATIRIMCI ARIYORUM 50.000 TL BERABER T-SHİRT BASAN YENİLİKÇİ FİKİRLİ BİR FİRMA AÇABİLİRİZ TİŞÖRTLERİ VE BASKI MAKİNESİNİ TEMİN ETTİKTEN SONRA İLK BASIMDA 500 BASARSAK VE HEPSİ40-50 LİRADAN SATILIRSA TOPLAM KARIMIZ 25.000 LİRA OLUR 2 KEZ SATIŞ YAPINCADA YATIRIM BİZE GERİ DÖNÜYOR BU ŞEKİLDE BÜYÜYEBİLİRİZ,10 basımdan sonra markalaşma yolunda ilerleriz zaten 🙂

  Cevapla
  • Merhaba ben tşört baskı işinden anlıyorum ve ayrıca hertürlü ürün üzerine baskı yaparım bu işin ustası sayılırım kendi çapımda bu işe nasıl gireriz bilgilendiriniz ilgilenirseniz tlf.0507 462 0778

   Cevapla
  • iş için çok iyi bir grafik tasarımcı gerekiyor öncelikli olarak.sıradan tshirt basımı ile artık para zor kazanılır. kendi desenleri kendine özgü çizgileri olmazsa tshirt işi patlar her türlü. ancak tasarımsak ürünler çıkartabilirseniz farklılık yaratabilirsiniz.

   Cevapla
 16. Turizm işi yapıyorum ticaret tatil paketi satışları aracıyiz ve komisyon kazanıyoruz detaylı olarak mesaj atabilirsiniz.tel 05530049889 5 bin 10 TL kazanılabilir

  Cevapla
 17. Merhabalar
  Kosgeb girişimcilik destek programı ile 50.000 geri ödemesiz 100.000 geri ödemeli destekten yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi

  Cevapla
  • Merhaba, Aydin kuru inciri satiyorum. İlgilenenler numarasini veya mail adresini birakabilirler. Kg 60 tl.

   Cevapla
 18. merhaba solucan gübresi üretimi yapıyoruz ,çok karlı bereketli bir iş. üreyip çoğalan fazla solucanlarımız ile bu işe başlamak isteyen insanlara kurulum yapıyoruz. küçük bir sermaye ile baslanabilir iş zaten cok hızlı büyüyor ,
  ulaşırsanız detaylı bir şekilde anlatabilirim

  Cevapla
 19. Ortak arıyorum sermayesi sorunu olmayan truzim inşaat villa daire yap sat arsa al sat yabancı inşaat işleri takibi,oto al sat gibi birlikte calisacagimiz dukkanimi ofis şirket kurup isletecegimiz sermayesi olan aile olabileceğimiz doğru dürüst çalışma arkadaşı arıyorum.mevcut işiniz varsa sadece kâr yatırım ortaklığıda yapılır.dukkanimi teminat veririm, sermayem yok.borc aramıyorum.ticaret iş niyetinde olan arkadaşlar arayın.antalya 05302822770

  Cevapla

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!