Kapat

Evlere İş Veren Firmalar – İş Verilir!

Anasayfa
Evde Ek İş Evlere İş Veren Firmalar – İş Verilir!
Evlere İş Veren Firmalar

Türkiye iş potansiyeli olarak her yıl büyüme sağlayan bir ülke. Bu nedenle sık sık ülkemizde evlere ek iş veren firmalar ortaya çıkıyor. Bu firmalardan bazıları yalnızca becerilerinizi kullanmak isterken, bazıları da temelde vaktinizi satın alıyor. Birçok firma evlere iş verme fırsatı sayesinde büyük bir personel istihdam etme masrafından sıyrılmaktadır. Bu firmalar genel olarak firma bünyesinde paketleme, dikme, toplama gibi basit işler için eleman istihdam etmek yerine bu işleri evlerde boş vakti olanlara vermektedir.

Evlere iş veren firmalar sık sık değişiklik gösteriyor. Çünkü sektörde büyük bir canlılık var ve kısa vadeli işler de gerekli olabiliyor. Bu nedenle bu tür firmaları sık sık araştırmanız ve yeni sektöre giren firmalardan iş almayı başarmanız gerekiyor. Evlere iş veren firmalar genellikle boş vaktinizi ve becerilerinizi kullanıyor. Bu tür işleri yapmak için çok ciddi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok.

Genellikle evlere iş veren firmalar Türkiye’de şu işlere ağırlık veriyor:

 • Davetiye Katlama
 • Sabun Paketleme
 • Tütün Sarma
 • Süs Eşyası Hazırlama
 • Kibrit Paketleme
 • Kürdan Paketleme
 • Nikah Şekeri Hazırlama
 • Mandal Paketleme
 • Plastik kaşık – çatal paketleme
 • Katalog

Ve daha birçok farklı kategoride evlere ek iş veriliyor. Bu şirketler bu işleri vermeye karar vermeden önce genellikle şu tür bilgileri talep ediyor:

 • Ortalama 1000 iş için gerekli süre
 • İş için kaç kişi çalışacağı
 • Bu işten beklediğiniz aylık kazanç
 • Her gün işin yapılıp yapılmayacağı
 • İşleri almak için siz mi geleceksiniz yoksa şirket mi gönderecek?
 • Daha önce yaptığınız evde ek işler

Bu tür bilgileri verdikten sonra evlere ek iş veren firmalardan iş alımı başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında en önemli konu ise İŞ İÇİN KAÇ KİŞİ ÇALIŞACAĞI ve ORTALAMA 1000 İŞ İÇİN GEREKLİ SÜRE konusu. Zira bu tür şirketler evlerde 1 kişi çalışacak birine iş vermek yerine 10 kişi çalışabilecek biriyle çalışmayı daha çok ister. Çünkü, tek tek biri ile çalışmak iletişim konusunda şirkete ek uğraş anlamına geliyor. Bu nedenle bu tür başvuruları yapmadan önce mutlaka işi yapabilecek en az 3 kişi bulmanızı tavsiye ediyoruz. Bulunduğunuz bölgede sizinle birlikte çalışacak çok kişi bulabileceğinize inanıyoruz. Komşularınızla birlikte de bu işi rahatlıkla üstlenebilirsiniz.

1 KİŞİ 1000 LİRA KAZANABİLİYOR

Evlere ek iş veren firmalardan aldığınız işi her gün 3-4 saat yaparsanız eğer ortalama olarak 1 kişi 1 ayda 1000 lira civarında para kazanabiliyor. Son dönemlerde bu rakamda yüzde 10’luk bir artış yaşandığını da ayrıca belirtmek gerekiyor. Birçok yeni şirket sektöre girdi ve farklı işler için evlerde çalışacak kişilere ihtiyaç duyuluyor.

RAHATLIKLA BULUNABİLİR

EVLERE EK İŞ

Evde yapabilecek bir ek iş arıyorsanız eğer bu konuda ayrıca büyük bir şehirde yaşamanızın büyük önem arz ettiğini belirtelim. Örneğin 50 bin nüfusa sahip bir ilçede bu tür işler için çok fazla alternatifiniz olmayabilir. Bu durumda kendi ek işinizi aramak için sizin çalışma yapmanız gerekiyor. Her şehirde – ilçede evde yapabileceğiniz ek iş bulmak mümkün. Ancak bunun için bazı firmalara sizin uğramanız gerekecek. Örneğin bir matbaaya giderek burada davetiye katlama işi bulabilirsiniz. Yada plastik bardak – çatal – kaşık üreten bir firma varsa bu firmaya giderek paketleme işini rahatlıkla alabilirsiniz. Bu tür şirketler çok büyük olmadığı için internet üzerinden ulaşmak bir miktar zor olabiliyor.

Ayrıca bulunduğunuz yerde Organize Sanayi Bölgesi varsa eğer buraya muhakkak uğramanızı tavsiye ediyoruz. OSB’lerde yüzlerce fabrika bulunur ve bu fabrikaların çoğunda halihazırda evlere ek iş veriliyor. Ancak büyük şirketler teker teker evlere iş vermek yerine bir şirket ile çalışıyor ve bu süreci bir şirket yönetiyor. Bu fabrikaların iletişim – müşteri bölümüne giderek bu işler hakkında kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

HATALARA PEK GEÇİT YOK

Bu tür evlere iş veren firmalardan iş aldıysanız eğer dikkat etmeniz 2 önemli nokta var. Bu tür şirketler genellikle işlerinin aksamaması için bu 2 noktaya dikkat etmenizi talep ediyor.

 • İşin belirtilen tarihte teslimi
 • Tamamlanan ürünlerin hatasız olması

Bu 2 noktada sorun çıkmazsa eğer şirketler bir sonraki iş için size öncelik tanıyor ve daha fazla iş veriyor. Bu sayede bu işinizi komşularınıza, akrabalarınıza da vererek aracılık üzerinden de para kazanma şansınız var. Bu konuda bir başarı hikayesinin de olduğunu belirtelim.

SEDA HANIM’IN BAŞARI ÖYKÜSÜ

İstanbul’da yaşayan 42 yaşındaki ev hanımı Seda Gürler, 9 yıl önce İstanbul’da davetiye katlama işi arıyor. Ve şimdi Seda hanım yaklaşık olarak 200 kişiyi dolaylı olarak istihdam ediyor. Hikayeyi bizzat Seda Gürler’den dinleyelim: “8-9 yıl önce eşim inşaatlarda çalışıyordu ve İstanbul’da tek odalı bir evde 3 kızımla birlikte yaşıyorduk. Bu para bize yetmediği için ilk başta dikiş – nakış işi yaparak para kazanmaya çalıştım ancak dikiş işleri gittikçe azaldı ve bende başka işlere bakmaya başladım. Bizim mahallede büyük bir matbaa vardı. Bu matbaaya gittim bir gün ve burada bana davetiye katlayıp katlamayacağımı sordular. Ne söyleseler yapacak durumda olduğum için pek bir şey sormadan her şeye evet dedim. Akşam eve gittiğimde 10 bin adet katlanması ve kurdele yapıştırılması gereken davetiye ve sadece 4 günüm vardı. Bunları kızlarım ile birlikte biz 3 günde tamamlayıp matbaaya götürdük. Çok özen göstermiştik ama ellerimiz falan bayağı yorulmuştu. Bize 10 bin adet davetiye için 700 lira verdiler.

Bu benim eşimin 3 haftalık maaşı kadardı ve biz bunu 3 günde yapmıştık. Sonra bu matbaa şuanda daha fazla iş yok ancak oldukça sizi arayacağız dediler. Bende bu potansiyeli gördükten sonra başka matbaalara da gitmeye başladım. Hatta öyle bir hal aldı ki 500 – 1000 adet işi kabul etmemeye başladım. Birçok yerden iş aldım 5 bin 6 bin adet. Bunları da kızlarım ile birlikte hallettik. Ay sonunda 6 bin liraya yakın para kazanmıştık ancak ciddi manada yorulmuştuk. Bu anda aklıma bir şey geldi ve komşularıma bu işleri bölüştürmeye başladım. Matbaa bana 10 bin adet için 600 – 700 lira veriyordu bende bu parayı komşularıma 400 – 500 olarak veriyordum. Ve böylece aracılıktan da kazanmaya başladım. Şuanda yaklaşık 200 kişiye iş veriyorum ve güzel bir evimiz var. Eşim de bu işe girdi ve davetiye dışında da birçok farklı iş alıyoruz.”

YORUM BÖLÜMÜNDEN NOT BIRAKIN

Türkiye’de birçok firma bu rehberimizi görmekte ve buradan da evlerde iş arayan kişilere iş sağlamaktadır. Aşağı kısımda yer alan not bölümüne yalnızca doğru mail adresiniz ile yorum ekleyerek evlere iş veren firmalara da ulaşabilirsiniz. Ancak lütfen telefon numaranızı bırakmayın, biz şirketlere gerekli görüldüğünde mail adresinizi veriyoruz.

ŞEHİRLERE GÖRE SEÇİM

Evlere ek iş bulunabilecek iller için ayrıca bu şehirlere yönelik rehberler oluşturuyoruz. Her il için evlere ek iş veren firma oldukça listemizi güncelleyeceğiz.

Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya

UYARI: Evde iş verdiğinizi belirten birkaç kişinin depozito adı altında ödeme alıp dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine evde iş veren firmaların listesi kaldırılmıştır. Lütfen tanımadığınız kimseye ödeme göndermeyiniz.

Ankara
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu

Burdur

Bursa

Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum

UYARI: Evde iş verdiğinizi belirten birkaç kişinin depozito adı altında ödeme alıp dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine evde iş veren firmaların listesi kaldırılmıştır. Lütfen tanımadığınız kimseye ödeme göndermeyiniz.

 

Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Iğdır
Isparta

İstanbul

İzmir
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis

Kocaeli

Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye

UYARI: Evde iş verdiğinizi belirten birkaç kişinin depozito adı altında ödeme alıp dolandırıcılık yaptığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine evde iş veren firmaların listesi kaldırılmıştır. Lütfen tanımadığınız kimseye ödeme göndermeyiniz.

 

Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak

“Evlere İş Veren Firmalar – İş Verilir!” üzerine 989 yorum

 1. selime says:
 2. selime says:
 3. yağmur says:
 4. Ahmet says:
 5. ÖZLEM TUNCAY says:
 6. Ezgi Altuntaş says:
 7. Eda says:
 8. Funda says:
 9. Elfida kopal says:
 10. Arzu says:
 11. can bayar says:
 12. Umut göksel semiz says:
 13. Gülseren kınalı says:
 14. Şeyma says:
 15. iş istiyorum says:
 16. Tülay says:
 17. Selda says:
 18. Merve acar says:
 19. munevver says:
 20. Gonca says:
 21. Nuriye çayhan says:
 22. Feyzanur says:
 23. Esra says:
 24. Canan says:
 25. Alya says:
 26. Lamiyya says:
 27. Seda says:
 28. ÖZGÜR says:
 29. Elçin says:
 30. Elvan says:
 31. Sevde says:
 32. Esma says:
 33. Tuğçe says:
 34. Rabia Ergün says:
 35. Ahmet BAKIRCI says:
 36. Emine says:
 37. Havva says:
 38. Eda Karadağ says:
 39. Ozan says:
 40. Yeşim says:
 41. Arzu Yemenici says:
 42. Zumrut says:
 43. Gonca says:
 44. Özge says:
 45. Sümeyye says:
 46. Öznur says:
 47. Kübra says:
 48. Leyla Ateş says:
 49. Ebru says:
 50. Buse says:
 51. Güldane says:
 52. Buse says:
 53. Melek says:
 54. Hilal says:
 55. Yeliz says:
 56. Bera says:
 57. aslı havuz says:
 58. Ayşe Nur says:
 59. süreyya soner says:
 60. Selçuk Toptaş says:
 61. Asli says:
 62. Cemil says:
 63. Nihal says:
 64. Ayşe says:
 65. Elif Ertorun says:
 66. Uğur says:
 67. Gülsüm says:
 68. Ayşenur says:
 69. Habibe says:
 70. Merve says:
 71. Nasıba says:
 72. İlyas acar says:
 73. E.Kalkan says:
 74. Şebnem says:
 75. Huseyin sakin says:
 76. Kübra says:
 77. Dilek AYDIN says:
 78. esra says:
 79. ayten koç says:
 80. emre hekimoğlu says:
 81. Leyla K. says:
 82. Eylül says:
 83. Sena says:
 84. ırmak says:
 85. Nurçin says:
 86. Bilge says:
 87. Rüveyda says:
 88. Emin’e says:
 89. Emin’e says:
 90. Begüm says:
 91. Bilge says:
 92. Güler Özdemir says:
 93. Ayşe says:
 94. Hüsna Akpınar says:
 95. Zeynep Tuğrul says:
 96. Eda says:
 97. yeşim says:
 98. Naciye says:
 99. Meral Çin says:
 100. Tuğba says:
 101. Fatma says:
 102. Zehra says:
 103. Buket Nur Altun says:
  • Ece says:
 104. Deniz says:
 105. merve says:
 106. Gulsen says:
 107. Aslı camcı says:
 108. SEHER says:
 109. Gamze says:
 110. kıymet says:
 111. Merve Ertürk says:
 112. Merve Ertürk says:
 113. Merve says:
 114. Züleyha can says:
  • Sultan says:
 115. Elif says:
 116. Sümeyye says:
 117. zehra says:
 118. deniz says:
 119. UĞUR says:
 120. ayhan says:
 121. Songül says:
 122. Makbule says:
 123. MAHSUN says:
 124. Arzu says:
 125. Ahmet says:
 126. Meryem says:
 127. Sibel says:
 128. özüm says:
 129. Meral says:
 130. Aleyna says:
 131. Nihal says:
 132. Ayla Taş says:
 133. Mavlyuda says:
 134. GÜLDANE GÜLDALI says:
 135. zeliha says:
 136. Muhsin Yucel says:
 137. Sule says:
 138. Mustafa says:
 139. Duygu says:
 140. Burcu says:
 141. Kenan says:
  • özlem ateş says:
 142. S.K. says:
 143. emel says:
 144. Deniz says:
 145. Semra says:
 146. Kesume says:
 147. Seher says:
 148. Hanım çelik says:
 149. Muhammet says:
 150. Tuğçe says:
 151. Seda says:
 152. Nurcan says:
 153. Busenur says:
 154. Edanur says:
 155. Hiranur says:
 156. Mihriban says:
 157. Aslı says:
 158. Filiz says:
 159. Buse says:
  • Ece says:
 160. Ayşe says:
 161. Selinay says:
 162. Gülsüm says:
 163. Seher says:
 164. Tuba says:
 165. Betül says:
 166. Hediye says:
 167. Muhammed Çelik says:
 168. Nihal says:
 169. Tugba says:
 170. kader says:
 171. Hilal says:
 172. Hatice says:
 173. Nuray says:
 174. Yasemin says:
 175. Gamze says:
 176. deniz says:
 177. Elif says:
 178. Ezem says:
 179. Esma says:
 180. gözde says:
 181. Buket says:
 182. hatice says:
 183. Aysel Canöz says:
 184. Fatma says:
 185. Fatma says:
 186. Aysel says:
 187. Murat soylu says:
 188. Sedef says:
 189. Ayşe nur says:
 190. Dilşah Daştan says:
 191. Dilşah Daştan says:
 192. Duygu says:
 193. ŞERİFE says:
 194. Esra says:
 195. Elife says:
 196. Ezgi says:
 197. İlknur says:
 198. İlknur says:
 199. Firdevs says:
 200. nida says:
 201. Şeyma Coşkun says:
 202. Sena says:
 203. Funda kütük says:
 204. Aydan says:
 205. Özlem says:
 206. Melis says:
 207. Özlem says:
 208. pınar says:
 209. Rukiye says:
 210. Hülya says:
 211. Büşra ibrahimoğlu says:
 212. gülşah says:
 213. Sema says:
 214. Aycan says:
 215. Hatice says:
 216. Aysel says:
 217. Neslihan Durdağ says:
 218. banu oktay says:
 219. Abdussamed bayraktar says:
 220. mert says:
 221. Burci says:
 222. Hatice Demir says:
 223. Hüsnüye says:
 224. Pınar ışık says:
 225. Burcu says:
 226. Rumeysa fidan says:
 227. Sibel says:
 228. Dilek Bahar says:
 229. Yasemin says:
 230. Çisil says:
 231. Büşra Kısaoğlu says:
 232. Serhan says:
 233. Sara says:
 234. Tuğba says:
 235. Ramazan yılan says:
 236. Kübra says:
 237. İrem says:
 238. Bedreddin says:
 239. Mustafa says:
 240. İlknur says:
 241. İlknur says:
 242. kübra önügören says:
 243. Nurcan says:
 244. Zeycan Göç says:
 245. mert gümüşay says:
 246. MEHMET says:
 247. Eda says:
 248. Feray kabay says:
 249. Esra nursel says:
 250. kudbettin says:
 251. Gamze says:
 252. yurdagül says:
 253. Mine sıvrıııb says:
 254. Fuat says:
 255. songül says:
 256. Melisa says:
 257. Gonca says:
 258. HAVA says:
 259. Sevgi says:
 260. Kübra says:
 261. Rahime Gürbüz says:
 262. demet says:
 263. Gizem says:
 264. Suzan Çağlayan says:
 265. Cansu says:
 266. Perihan says:
 267. Ismail Ulu says:
 268. Saliha polat says:
 269. Yağmur Mediha Hırpık says:
 270. Ahmet says:
 271. funda says:
 272. Filiz says:
 273. Serpil says:
 274. Zeliha Alaca says:
 275. ayla köse says:
 276. MELEK says:
 277. nilay says:
 278. koray berk says:
 279. Ahmet says:
 280. Dilek says:
 281. Ece nur says:
 282. Özge says:
 283. Emel says:
 284. Yasemin says:
 285. Betül Çetin says:
 286. Ömer aykut says:
 287. Ümmü Fodul says:
 288. Şeyma Usta says:
 289. Edanur says:
 290. Beyza says:
 291. Eda balcin says:
 292. Nurdan says:
 293. Yasar says:
 294. Selda says:
 295. Hülya says:
 296. Bahar says:
 297. Metin says:
 298. gülben says:
 299. Başak says:
 300. Dilara says:
 301. Hasan Söylemez says:
 302. Emine says:
  • Senanur says:
 303. müjgan akyol says:
 304. ahmet says:
 305. Tuğba imamoğlu says:
 306. Leyla says:
 307. müjgan akyol says:
 308. BURÇİN says:
 309. Duygu says:
 310. Sibel says:
 311. gurbet :) says:
 312. gurbet says:
 313. Tuğçe says:
 314. Büşra says:
 315. Selen says:
 316. ayşegül ekici says:
 317. Tuğçe says:
 318. A. Emiral says:
 319. Ebru says:
 320. Elif Çelebi says:
 321. Dilay says:
 322. Mr Clinton says:
 323. Sehriban bayat says:
 324. Hatice çetin says:
 325. Betül manav says:
 326. Betül manav says:
 327. Büşra says:
 328. Büşra says:
 329. Şenay says:
 330. sema aslan says:
 331. ECEM says:
 332. Bahar Çevik says:
 333. Nazlı says:
 334. Emrah says:
 335. Aslı KURT says:
 336. Songul gündogdu says:
 337. Betül akcan says:
 338. PELİN says:
 339. Elvan says:
 340. Zilan says:
 341. Gamze says:
 342. Hatice çetin says:
 343. Sümeyye says:
 344. yusuf says:
 345. Naciye says:
 346. Deniz says:
 347. Fatma Kaya says:
 348. burcu Y says:
 349. Meryem G. says:
 350. Tülay says:
 351. Tülay says:
 352. derya says:
 353. Zeliha says:
 354. mustafa akıncı says:
 355. Şeymanur Türk says:
 356. Hatice çetin says:
 357. Erkan bora says:
 358. Hatice says:
 359. Mutlu says:
 360. eda nur says:
 361. Emel says:
 362. Özdenur says:
 363. HİLAL says:
 364. Nazmiye says:
 365. Zozan says:
 366. Zozan says:
 367. Kadir tuhan says:
 368. Eda Gezer says:
 369. Berru PEKER says:
 370. Mehtap says:
 371. Burçak says:
 372. ayşe says:
 373. sakine says:
 374. meryem says:
 375. Nurgul ozcan says:
 376. Filiz says:
 377. sevda... says:
 378. Didem says:
 379. Eda says:
 380. eyyup varol says:
 381. leyla says:
 382. YASEMİN USTA says:
 383. Hazal says:
 384. mehmet says:
 385. mehmet says:
 386. EMRE says:
 387. Sena says:
 388. Mehtap says:
 389. Fatoş doğan says:
 390. esra says:
 391. harun says:
 392. Funda says:
 393. Cafer says:
 394. Esin Eriş says:
 395. aslı says:
 396. Ayşegül says:
 397. senem says:
 398. Aleyna says:
 399. Esra says:
 400. Esra says:
 401. Esra says:
 402. Sema says:
 403. Sema says:
 404. Buğra says:
 405. Kemal says:
 406. esma says:
 407. Halime says:
 408. Merve says:
 409. Ferdi says:
 410. Ferdi says:
 411. Ersun yucel says:
 412. Gokhan says:
 413. Halil says:
 414. Hüseyin says:
 415. Şeref Göktepe says:
 416. Büşra says:
 417. sedanur says:
 418. melek says:
 419. Özlem says:
 420. Özlem says:
 421. Tuba koç says:
 422. Samet says:
 423. Gülsüm says:
 424. Ayşegül says:
 425. Eylul says:
 426. Tuğçe says:
 427. burak eşit says:
 428. DİDEM says:
 429. Hatice çetin says:
 430. Ayse sevincer says:
 431. Esma says:
 432. Hülya Zehra says:
 433. Nuray says:
 434. Mehtap says:
 435. Ada says:
 436. armağan says:
 437. Fatma says:
 438. Arzu says:
 439. Ayse says:
 440. mervedeniz says:
 441. Rabia says:
 442. Öznur says:
 443. Sibel says:
 444. Gülay says:
 445. MEHMET says:
 446. Ayse tutlu says:
 447. Kübra says:
 448. aysel ışık says:
 449. Selda says:
 450. sevim yücel says:
 451. Gonca says:
 452. Gülistan says:
 453. EMEL KÜRKLÜ says:
 454. Halit erkut says:
 455. Filiz says:
 456. serap says:
 457. Sevil karamahmutoğlu says:
 458. Seda Yıldızoglu says:
 459. İmran says:
 460. meryem says:
 461. Esra says:
 462. tuğçe says:
 463. PELİN says:
 464. Diren says:
 465. Rümeysa says:
 466. Şemsinur AFŞAR says:
 467. esma says:
 468. Çiğdem says:
 469. Rukiye says:
 470. Yaren says:
 471. Tuğçe says:
 472. Belgin says:
 473. HANİFE says:
 474. Ceren says:
 475. Dilek turhan says:
 476. Dilek turhan says:
 477. Ayşe says:
 478. Derya demir says:
 479. Hatice says:
 480. Ayşe says:
 481. Aslı says:
 482. bingül says:
 483. Kadriye says:
 484. zeynep says:
 485. Yusuf says:
 486. Sevil says:
 487. Esra Albayrak says:
 488. Sevil says:
 489. gızem says:
 490. Esra says:
 491. Merve says:
 492. Ferhan says:
 493. mehmet says:
 494. Tijen says:
 495. Sinem says:
 496. Meryem says:
 497. sevil says:
 498. sevim says:
 499. tuğba says:
 500. Canan says:
 501. Canan says:
 502. sibel says:
 503. Anıl karaduman says:
 504. Hatice says:
 505. Hülya İlhan says:
 506. Çiğdem says:
 507. Remziye says:
 508. ahmet says:
 509. melih says:
 510. elif says:
 511. turgay says:
 512. Asiye says:
 513. Semra says:
 514. muazzez derin says:
 515. Tuncay says:
 516. Sevda says:
 517. Cemil BAYRAM says:
 518. Olcay says:
 519. Gülsüm says:
 520. Dilan says:
 521. GAMZE says:
 522. SİNEM says:
 523. Aysima Eker says:
 524. Meral K says:
 525. Elif Ağar says:
 526. FULYA says:
 527. dilan says:
 528. Güler duman says:
 529. Merve says:
 530. Kevser says:
 531. Emine says:
 532. Hülya says:
 533. Hatice Yurtseven says:
 534. Tuğçe kaya says:
 535. Merve sagdic says:
 536. Serife says:
 537. semra says:
 538. Birgül says:
 539. Nesrin says:
 540. SEDA says:
 541. Aynur arslan says:
 542. Ayşe says:
 543. Nilüfer says:
 544. nuriye says:
 545. Ezgi says:
 546. mehtap says:
 547. Ayşegül says:
 548. Gülsüm Akbay says:
 549. Nermin aksa says:
 550. Ayse says:
 551. Hatice says:
 552. Derya kendirli says:
 553. tuğba says:
 554. Nurdan says:
 555. damla says:
 556. Serda says:
 557. Esma Ay says:
 558. filiz says:
 559. Merv says:
 560. arzu papççular says:
 561. arzu duyar says:
 562. Nazife says:
 563. çağla says:
 564. Tuğçe says:
 565. yeliz says:
 566. şadiye says:
 567. nihal says:
 568. Fincan says:
 569. Öğrenci says:
 570. Muhammet osmanoglu says:
 571. Sergen says:
 572. Sergen says:
 573. İrem says:
 574. gulcin says:
 575. Emel isik says:
 576. Bircan says:
 577. Fincan says:
 578. Elçin says:
 579. Serhat says:
 580. ömer says:
 581. Bekir Yalçın says:
 582. tugce says:
 583. Sibel Özdemir says:
 584. EMİNE DEMİR says:
 585. Nazlı says:
 586. Tuğba Şahin says:
 587. Nigar says:
 588. DENİZ ALTINIŞIK says:
 589. Ahmet TURGUT says:
 590. Hasret says:
 591. ADEVİYE says:
 592. mustafa baran says:
 593. ebru says:
 594. Ceren says:
 595. gülistan kesgin says:
 596. Orhan says:
 597. Arzu ARSLAN says:
 598. Neriman FİDAN says:
 599. songul says:
 600. Nazlı says:
 601. Kubra says:
 602. aynur says:
 603. Nisa Yandal says:
 604. ayşe says:
 605. Beril says:
 606. Kübra says:
 607. umutcan baturay says:
 608. Şeyma says:
 609. Songül says:
 610. Beyza says:
 611. Kağan kaya says:
 612. ORHAN AKDEMİR says:
 613. Buse says:
 614. Nurgül Arslan says:
 615. Zöhre says:
 616. Gül says:
 617. esat says:
 618. Zehra Cicioğlu says:
 619. Fadime says:
 620. Merve says:
 621. Mehmet says:
 622. Hatice says:
 623. müge says:
 624. Ali says:
 625. Hanife says:
 626. Nehir says:
 627. mısra says:
 628. Mehmet günenç says:
 629. Murat says:
 630. Gülistan says:
 631. GÜNAY ŞAHİN says:
 632. Ayşe says:
 633. Özlem says:
 634. Altynai says:
 635. DÖNE says:
 636. Asli says:
 637. Zeynep says:
 638. Kaan Akalın says:
 639. elif says:
 640. Seyda says:
 641. ayşegül knttrk says:
 642. Sevgi says:
 643. Zeynep says:
 644. Rabia says:
 645. Rabia says:
 646. Gamze says:
 647. NURAY says:
 648. Süheyla Gülhan says:
 649. Havva says:
 650. Nurcan says:
 651. Esra Yaldız says:
 652. Yeter says:
 653. orhan says:
 654. Meryem Turgut says:
 655. Ulas says:
 656. ayse says:
 657. Merve says:
 658. Necva says:
 659. Deniz says:
 660. dilek says:
 661. Deniz says:
 662. Hasret Tosun says:
 663. merve says:
 664. özge says:
 665. Ferah hepdizdar says:
 666. Halime algan says:
 667. Bahar says:
 668. Acil iş ihtiyacı says:
 669. Ayşe says:
 670. nur says:
 671. Hülya says:
 672. Gamze says:
 673. Sibel says:
 674. aleyna says:
 675. Sema says:
 676. Mehtap says:
 677. Gurbet says:
 678. Fatma says:
  • havva says:
 679. İsmet says:
 680. İsmet says:
 681. Yıldız demircan says:
 682. SİBEL says:
 683. Ceyda says:
 684. Paketleme boncuk kalem mandal says:
 685. Senem says:
 686. Canan says:
 687. Neşe says:
 688. fatma says:
 689. Filiz says:
 690. Hatice Duruel says:
 691. Dilek says:
 692. Erkan ACAR says:
 693. Suzan says:
 694. elif says:
 695. Nurcan says:
 696. Aleyna says:
 697. güldane says:
 698. Irmak says:
 699. Aseniye Paşalı says:
 700. Rahime sayin says:
 701. Rahime sayin says:
 702. Özlem durbak says:
 703. Emine says:
 704. Nilgun tanyildiz says:
 705. eda says:
 706. cemal says:
 707. Fatma says:
 708. Ülkü says:
 709. Asli says:
 710. Ece says:
 711. Melek says:
 712. Melek says:
 713. İbrahim says:
 714. Sahika says:
 715. Mehmet says:
 716. Zafer erturhan says:
 717. Trabzon Merkez says:
 718. gamze aksoy says:
 719. şeri says:
 720. Elif says:
 721. Osman says:
 722. Semra says:
 723. Arzu ARSLAN says:
 724. yasemin says:
 725. Zehra says:
 726. Beyhan says:
 727. Sultan says:
 728. ?????? says:
 729. elif says:
 730. Tülay says:
 731. Sonay says:
 732. Yeşim üstün says:
 733. Murat says:
 734. Elif says:
 735. Gamze says:
 736. cevriye says:
 737. Gamze says:
 738. Medine says:
 739. Dilek says:
 740. Tuba says:
 741. Medine says:
 742. Nazlıcan says:
 743. fatoş says:
 744. Sevda says:
 745. ayse says:
 746. Suphi says:
 747. Arzu says:
 748. nermin says:
 749. Umide says:
 750. onur says:
 751. fatma says:
 752. hülya says:
 753. Hacer says:
 754. Fatma says:
 755. Pinar says:
 756. Beyhan says:
 757. Muhittin says:
 758. Ümmiye says:
 759. gözde says:
 760. Elmas says:
 761. filiz says:
 762. Ayzıt says:
 763. SIBEL S says:
 764. Serap says:
 765. Hatice ceylan says:
 766. sultan says:
 767. Bedriye says:
 768. Gamze says:
 769. şeyma says:
 770. Kadriye says:
 771. Öznur says:
 772. Çiğden says:
 773. Tuğba says:
 774. cevriye says:
 775. hanim says:
 776. Merve says:
 777. Burcu says:
 778. Burcu says:
 779. duygu says:
 780. Elif says:
 781. Semra says:
 782. eda karadag says:
 783. Hilal says:
 784. Esra says:
 785. Canan elif says:
 786. Ilknur says:
 787. Özen esra says:
 788. aynur says:
 789. Arzu says:
 790. Sultan says:
 791. Zeliha says:
 792. sibel says:
 793. Eda aktaş says:
 794. Sevgi özer says:
 795. Ayşe says:
 796. jale says:
 797. Damla says:
 798. Burak says:
 799. Ozge İpek says:
 800. Berivan kumek says:
 801. Handan says:
 802. Tuğba Ulusan says:
 803. sibel says:
 804. Özlem says:
 805. Özlem yazıcı says:
 806. Özlem says:
 807. zehra says:
 808. Saliha says:
 809. Saliha says:
 810. muhterem says:
 811. Ayşenur ÖZPINAR says:
 812. Meryem says:
 813. Esra Gülşen says:
 814. Nur says:
 815. Şeyda says:
 816. Melisa says:
 817. Dilek says:
 818. Melek says:
 819. Melisa Bilmez says:
 820. Eda says:
 821. adile says:
 822. mustafa yüce says:
 823. Emine says:
 824. Yurdagül says:
 825. Nihal says:
 826. Ayşe says:
 827. Ülfett says:
 828. Ülfett says:
 829. Aleyna says:
 830. Sema says:
 831. Bünyami KESKİN says:
 832. cansu says:
 833. Alime says:
 834. Alime says:
 835. fatma says:
 836. Tuba says:
 837. Naciye says:
 838. Suna says:
 839. Suna says:
 840. Suzan says:
 841. Gülçag says:
 842. güz says:
 843. kübra says:
 844. Merve says:
 845. Zubeyde says:
 846. Sümeyye says:
 847. K says:
 848. ek iş yapmak istiyorum says:
 849. BELMA ARSLAN says:
 850. Sacide küçükbaş says:
 851. Tuğba says:
 852. Ayten says:
 853. Eda aydınalp says:
 854. Lale says:
 855. Fatma says:
 856. Esma Hasdemir says:
 857. zahide says:
 858. Esra says:
 859. Necla says:
 860. Nurbanu sarı says:
 861. Figen says:
 862. nazan says:
 863. Özlem says:
 864. Halis says:
 865. Emel says:
 866. Safiye says:
 867. Ürkiye lacur says:
 868. Zeynep says:
 869. Zeynep says:
 870. Rukiye says:
 871. Nurdan orucguney says:
 872. Kader says:
 873. Ismet kilic says:
 874. Pınar says:
 875. Sinem says:
 876. Sinem says:
 877. Hatice says:
 878. Mehtap says:
 879. Esra says:
 880. Havva says:
 881. Melek says:
 882. Neslihan says:
 883. Zeynep Acar says:
 884. Sevda nur says:
 885. Sevda nur says:
  • Gs says:
 886. Cansu says:
 887. Su says:
 888. Emel says:
 889. Emine says:
 890. Hayriye says:
 891. Hazal kaya says:
 892. ceylan says:
 893. Gülbeyaz says:
 894. Elif Yoldaş says:
 895. Ömer says:
 896. Songül says:
 897. Songül says:
 898. Şule says:
 899. Ceren says:
 900. Sinan says:
 901. Ceyda coskun says:
 902. Hatice Ağırcan says:
 903. Berna says:
 904. Hacer says:
 905. Bayram says:
 906. Filiz says:
  • Alibeke fındık says:
 907. Ayşenur says:
 908. Gulcan says:
  • Funda says:
    • Banu ayaz says:
    • Yasemin says:
     • Demet says:
    • Tuba says:
    • Müfide Vural says:
  • Saliha says:
  • Funda says:
  • tuğba says:
   • Yesim says:
    • Şadiye says:
  • songul says:
  • Sibel says:
  • sara says:
  • Ferik says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir