1. Ana Sayfa
 2. Girişimcilik

Türkiye’de Olmayan Denenmemiş ve Yapılmamış İş Fikirleri

Türkiye’de Olmayan Denenmemiş ve Yapılmamış İş Fikirleri
136

Türkiye’de olmayan iş fikirleri listesinin birçoğu yurt dışında girişimci ve yatırımcılara güzel kazançlar sağlıyor. Bu iş fikirlerinin bir kısmı ise Türkiye’de hiç denenmedi ve yapılmadı. Bu kapsamda bu iş fikirlerinde ilk olmak önemli kazançlar sağlayabilir.

Girişimci sayısına bakıldığı zaman Türkiye’nin dünyanın geri kalanına göre çok iyi durumda olmasına rağmen girişim sayısı ise yeterli değil. Gerek risk alınmasından korkulması gerekte yeni fikirlere kapalı olan girişimciler nedeniyle dünyada çok tutan ama Türkiye’de olmayan denenmemiş ve yapılmamış ancak para kazandıran birçok iş fikirleri var. Bu iş fikirlerine tüm sermayenizi yatırmanızı tabii ki önermiyoruz ancak girişimciler risk almayı sevmeli ve sermayesinin yüzde 5-10 gibi rakamlarını daima farklı ve ilginç fikirlere yöneltmeli. Bugün dünyanın birçok sürpriz zengini böyle fikirler ile ortaya çıkmıştır.

Türkiye’de olmayan ve denenmemiş birçok iş fikri batı ülkelerinde ise ciddi kazançlar sağlıyor. Bu iş fikirlerinin bir kısmını sizler için derledik…

DÜZENLİ SİPARİŞLER

bespoke-post
Herkesin düzenli olarak sipariş ettiği bazı ürünler vardır. Örneğin her 2 haftada bir yeni parfüm veya ayda bir yeni çorap gibi. ABD ve İngiltere’de birçok böyle şirket kurulmuş durumda. Bu şirketlere düzenli olarak siparişlerde bulunabiliyorsunuz. Örneğin şirkete her ayın 17’nci gününde 1 adet çorap göndermesini isteyebiliyorsunuz. Ayrıca siparişinizi şekillendirme şansınız da var, örneğin siyah ve beyaz çorap tek gönderin gibi gibi çeşitli seçenekleriniz oluyor. Bu fikri ABD’de en aktif olarak yapan şirket olan Bespokepost şuanda 100 bin aboneye ulaşmış durumda. Şirketin şimdiden 8 milyon dolar daha yatırım almayı başardı.

AKSESUAR KUTUSU

bento-stack
Dünyanın her yerinde önemli sorunlar arasında yer alıyor. Örneğin bir ofis masasında şarj kablosu, kulaklık, akıllı saat, powerbank ve daha birçok teknolojik aksesuar yer alabiliyor. Bu ürünler kalabalığa yol açtığı gibi taşınmalarda da sık sık kayboluyor veya onlar için özel bir çanta cebi ayarlamak zorunda kalabiliyoruz. ABD’de bunu fark eden Bento Stack adlı şirket bir aksesuar kutusu icat etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sermayesiz 8 Yeni İş Fikirleri

Ürün şimdiden özellikle Apple kullanıcılarından yoğun talep alıyor.

AKILLI GÜVENLİK KAMERASI

flare-güvenlik
Almanya’da güvenlik firması Buddyguard, yeni akıllı güvenlik kamerası Flare için 20 melek yatırımcıdan destek almayı başardı. Şirketin ortaya çıkardığı yeni ürün kısaca evin tüm noktalarını görmek için tasarlanmasının yanında ses ve yüz tanıma teknolojisine sahip. Yani günün 24 saati açık olan ürün ev sahiplerini ve akrabalarınızı yüzden ve sesten tanıyor. Farklı ses ve yüzleri ise algılayarak ev sahiplerine Android ve IOS platformlarındaki uygulamaları aracılığıyla 7/24 anında uyarıda bulunuyor. Ürün şuanda akıllı evlerde kullanılmak üzere satış patlaması yaşadı.

YENİ ISI VE BİNA YALITIMI FİKİRLERİ

BİNA YALITIMI
BİNA YALITIMI

Ortalama sıcaklıkları çok düşük olan ve bu nedenle çok iyi ısı yalıtımlı binalara sahip olan Norveç ve İsveç’te bu iş için üniversitede bölümler bile var. Bu bölümlerde çıkan fikirler sırasıyla dünyanın birçok ülkesinde patentli olarak işletmelere dönüşüyor. Isı ve bina yalıtımları artık çağın gerekliliği ve Türkiye’de de yavaş yavaş kanundaki yerini almaya başladı. İsveç ve Norveç’te bulunan şirketler ile temasa geçerek ısı ve bina yalıtımı konusunda bırakın Türkiye’yi birçok ülkede denenmemiş iş fırsatları bulabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

OYUN MOTORU ÜRETİMİ

Oyun Motoru

Dünyada oyun sektörü hakkında muhtemelen fikriniz bile olmayabilir. Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı verilerine göre dünyada 100 milyar doları aşkın bir oyun sektörü var. Türkiye ise bu sektörden neredeyse hiç pay alamıyor. Hele hele oyun motoru üretimi konusunda Türkiye’de hiç çalışma yok. Bu arada bu sektöre gireceklere bir müjdemiz var. Kalkınma Bakanlığı sektöre gireceklere hibe veriyor. Bu iş fikrinin Türkiye’de olmaması önünde engel büyük ölçüde böylelikle kaldırılabilir. Kalkınma Bakanlığı’nın teşvik programları için +(90) 312 294 50 00 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçük İşletmeler İçin Google Benim İşletmem'e (Haritalar) Genel Bakış

NANOTEKNOLOJİ

nanoteknoloji

Nano teknoloji konusunda Türkiye’de evet çalışmalar mevcut. Ancak bu sektör çok geniş. Yalnızca bir ürünün nano teknolojisi geliştirilmiyor. Neredeyse aklınıza gelebilecek her ürün ve sektör için dünyada Nano teknoloji çalışmaları mevcut. Bu konuda ABD’deki üniversite ve şirketlerin çalışmalarına yoğunluk verebilirsiniz. Halihazırda Nano teknoloji için 1.300’e yapın Patent alınmış durumda. Bu da sektörün ne kadar hızla büyüdüğünü gösteriyor. 22’nci yüzyıl kesinlikle Nano teknoloji yılı olacak. Hatta daha önce de olabilir…

AKILLI ROBOTLAR

AKILLI ROBOT
AKILLI ROBOT

Akıllı robotları medyada kesinlikle duymuşsunuzdur. Ancak akıllı robot sektörü için Türkiye’de 1-2 şirket dışında ilgilenen kimse yok. Bu şirketler de bu sektöre ticari olarak önem göstermiyor. Akıllı Robot sektörüne yatırım yapmak kısa vadede gelir sağlamayabileceği için şirketlerin ilgisini çekmiyor. Ancak vizyon sahibi bir AR-GE ile Akıllı Robot sektörünü yakalamak ve bu sektörde hızlı büyüme sağlamak kesinlikle denenmesi gereken farklı bir iş fikri. Dünyada özellikle ABD, Çin ve Japonya sektörün öncüleri arasında yer alıyor.

HARD DISCOUNT MARKETLER

market
Ucuz ve erişebilir market zincirleri halihazırda Türkiye’de 5 şirketin elinde bulunuyor. Ancak dünyada o kadar popüler ve iş hacmi yüksek olan sektör olması nedeniyle 3-4 milyonluk ülkelerde bile sektörde onlarca oyuncu bulunuyor. 80 milyon insana ev sahipliği yapan Türkiye’de bu sektör için kesinlikle yeni oyunculara ihtiyaç var. Ucuz ve erişebilir market zinciri kurmak için ilk etapta 3-4 şube bile yeterli. Ortalama sektöre giriş maliyeti ise 1 milyon liranın üzerinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyayı Gerçekten Değiştirebilecek İş Fikirlerini Tanımlamanın 5 Basit Yolu

YENİ KİŞİSEL BAKIM ÜRETİMİ FİKİRLERİ

KİŞİSEL BAKIM
KİŞİSEL BAKIM

Türkiye’de kozmetik ve kişisel bakım üretimi şirketleri genellikle Avrupa’dan aldıkları ürünlerin üzerine kendi markalarını koymaktan başka bir şey yapmıyor. 21’ncü yüzyılın en hızlı büyüyen 5 sektörü arasında yer alan kişisel bakım sektöründe inanılmaz bir üretim potansiyeli var. Türkiye’de yapılmamış bir iş arıyorsanız eğer formülü belli ürünleri üretmek yerine sektörün öncü ülkesi Fransa’daki şirketler gibi AR-GE bölümü ile yeni ürünler keşfetmeye çalışmalısınız. Sektörün ortalama kar marjının yüzde 60’a vardığını belirtelim.

SOSYAL MEDYA YATIRIMLARI

SOSYAL MEDYA
SOSYAL MEDYA

Sosyal medya pazarı hakkında ek bir bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünmüyoruz. Ancak bu sektörün halen Türkiye’de yeterli yatırımı almadığı konusunda hemfikir olmalıyız. Türkiye’deki sosyal medya yatırımcıları yalnızca Batı trendlerine ayak uydurmak dışında herhangi ciddi bir girişim başlatmadı ve halen de başlatmış değil. 4 milyar insana yalnızca bir ekrandan ulaşabiliyor olma fikrinin halen Türkiye’deki devasa şirketler tarafından gerekli önemi görmediğini fark etmek tam anlamıyla büyük bir hayal kırıklığı. Sosyal medya yatırımları yapan şirketlerin kısa sürede HAYALLER ÖTESİ başarı hikayeleri oluşturduğunu belirtelim. Ciddi bir araştırma ve planlama sürecinin ardından bu sektöre yatırım yapılmasını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİL

Sürücüsüz Otomobil
Sürücüsüz otomobil sektörü tüm dünyanın ilgisini çeken bir konu olmasına rağmen, Türkiye’de sürücülü otomobil sektörü 🙂 bile çok kötü durumda. Bu sektör için Türkiye Ortadoğu’da merkez üssü olabilecek kadar güçlü olmasına rağmen özel sektörlerin bu konuda herhangi bir çalışması yok.

ENGELLİLERE ÖZEL TATİL

engelli tatil

Özellikle Avrupa’da birçok ülkede engellilere özel seçeneklerin sağlandığı tatil paketlerine yoğun ilgi var. Hemen hemen tüm engel çeşitlerine yönelik seçenekler sağlayan şirketlerin bu paketleri kısa sürede tükeniyor.

Engellilere özel tur operatörlerinde, bireysel olarak hizmet ve danışmanlık da sağlanıyor. Operatörler, dünyanın birçok noktası için paketler hazırlıyor. Henüz Türkiye’de buna benzer bir iş fikri hayata geçirilmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (136)

 1. Arkadaşlar aklımda bir çok iş fikri var o yüzden whatsaapdan mesaj atın gruba ekleyelim ordan iş fikirlerimizi nasıl hayata gecirebiliriz grupta konuşalım

 2. 4 sene önce

  Arkadaşlar kolay gelsin ben şakir. Güzel bir projem var halen devam eden katılma isterseniz bana mail atın detayalrı konuşalım. Ayrıca ekstra fikirleri olan arkadaşlar var ise birlikte neler yapabiliriz o konularıda konuşabiliriz. iyi günler herkese

 3. bende çok merak ediyorum iş fikirlerini

 4. Merhaba Tekirdağ Çorlu da yaşıyorum ve İstanbul Avrupa yakası veya Tekirdağ Çorlu da kafe, nargile kafe veya restoran tarzı sermayesi olup iş kurmak isteyenlere yardımcı olurum. Bu sektörde çekirdekten yetisdim ve sermayem yok maalesef. İsteyenler ulaşabilir

 5. 5 sene önce

  Merhabalar ben izmirde ikamet ediyorum 2 yıl önce aklıma gelen süper bir iş var kendim keşfettim ve evde yaptim başarılıda oldum araştırdım turkiyede avrupa ülkelerinin çoğu yerinde bulamadım söyle söyleyebilirim hijyenik bi fabrikada üretimi yapılıp dünyaya ihracat yapabileceğimiz bir ürün iş süper yalnız sermayeden dolayı gerçekleştiremedim gerçekten yardımcı olacak arkadaşlar arasın yüzde 50 ortaklık şartıyla 0507 808 24 70

  • 4 sene önce

   Yatırımcı bir firmanın genel muduruyum. Is hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

   • 3 sene önce

    merhaba Hicran hanım hangi alanlarda yatırım yapıyor şirketiniz benim e-ticaret pazaryeri firmam var ve dünyada sadece 1 örneği olan bir iş projem var adını pumax koyduğum mail adresiniz igönderirseniz size gerekli sunum ları pdf olarak gönderebilirim türkiyede ve dünyada 1 rakibi olan bir iş ve çok büyük ses getirecek bir proje şuan yapan o firma 1,yatırım olarak 21m$ ikinci yatırmda 30 m$ yatırım almıştır ve bu projenin devreye almam halinde 5 yıl içerisinde milyar dolarlık bir şirke thaline getireceğimin teminatını da verebilirim

 6. borcum var 4 milyonluk şehirde yaşıyorum nasıl bir yol izlemem lazım

 7. Makine mühendisiyim yeni mezun oldum Türkiye de olmayan yeni bir ürün üretmek satmak istiyorum sermaye 100000 tl yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Herkese slm düşük sermaye ile yüksek kazanç elde etmek,kendi işini kurmak, emekliliğe hak kazanmak (sgk harici)akabinde çocuklarına miras bırakmak pekala mümkün.

 9. 6 sene önce

  Arkadaşlar merhaba
  bu iş fikrine bayılacaksınız. en son ticaret yaptığımız arkadaşa dün dubai’de ev aldık. Allah herkese nasip etsin. sağlıcakla kalın..

  • 6 sene önce

   iş fikri nedir acaba

  • Merhabalar,
   Devirlik yüksek kazançlı iş yeri::
   İzmir’in hizli gelişen bir ilçesinde ikamet ediyoruz. Sadece tatlı mamüllerin satıldığı bir dükkanımız var. Yogunluktan, yorgunluktan ve birazda doymuşluktan dolayı devretmeyi düşünüyoruz. Dükkan kirası emsalleri kıyasla çok uygun. Dükkan gayet lüx. Ciddi bir müşteri potansiyeli mevcut. Yıllık bazında ortalama ile suan aylık en az 12.000 -13.000 lira net kâr kalıyor(ciro evrakları vs gösterilecektir). Bu tutar yıllık yaklaşık %40 artış gösteriyor. Civardaki en eski işletmelerden birisiyiz. Devir ile birlikte gayet kaliteli bir isim tescili, on binlerce liralık ürün, bazıları sıfıra yakın pek çok derin dondurucu, soğutucu dolaplar, dondurma dolapları, pek çok malzeme, masa ve sandalyeler, koltuklar, kış bahçesi, açılır kapanır tente sistemi… Kısacası kesinlikle sifir masraflı bir dükkan…uzun zamandır çalışmakta olan ve işi çok iyi bilen bir personel onbinlerce liralık ambalaj malzemesi, imalat malzemeleri vs vs. de birlikte verilecektir. İmalat ya da depo olarak kullanılabilecek bir alan da mevcuttur. Ve en önemlisi de İş bağlantılarımız, dolayısıyla pek çok alacaklarımiz da devralan kişinin olacaktır. Sıfır borç ile devredilecektir. Sabah dükkanı açtığınızdan itibaren her gün müşterileriniz gelmeye devam edecektir. Tutar mı batar mi diye bir riskiniz yok! Bu işte ciddi bir kar marjı var. İş değişikliği ve ülke değişikliği dışında devir niyetimizin başka bir sebebi kesinlikle yoktur. Devirden sonra siz işi tamamen öğrenene kadar ücretsiz olarak size eşlik edeceğiz, birlikte çalışacağız, müşterilerimizle sizi tanistiracagiz ve size alıştıracağız. Bu dükkan şuan 3 aileye bakmaktadır. Çoluk çocuğunuzun bile geleceğini kurtarırsınız. Devir ücreti 480.000 liradır. Ciddi niyetli kişilerle fiyatta anlaşırız. Lütfen ciddi olmayanlar aramasın. O5415614580

  • 4 sene önce

   Bilgi verirmisiniz

 10. s.arasvolkan@hotmail.com ihracat yurt dışına bana mail atabılırsınız sızlere yardımcı olurum

 11. Kendi işimi kurmak istiyorum inşallah ama bi yola varamiyorum

 12. 1000000 tl yatırımla ayda 200000 tl kazanmak isterseniz bana ulaşın % 50 0535 475 30 19

 13. Ben konyada yaşıyorum 38 yaşındayım 4 tane çocuğum var en küçük 3 yaşında en büyüğü 22 emlak ofisim var ama işler çok rayında gitmiyor o yüzden ailecek yapabileceğim konyada olmayan bir iş ve karlı bir iş istiyorum çocuklarıma kalacak bir iş olsun istiyorum koskep ten destek alacağim bir fikir verebilirsiniz

 14. Küçük sermaye ile hızlı ve kesin sonuçlu kendimi hızlı bir şekilde toparlayıp ayakta durabilecek ne iş yapılabilir aylardır araştırma içindeyim fakat henüz kafam çok karışık kafamda deli sorular…
  Yardımcı olabilirmisiniz.
  Saygılar…

 15. Merhabalar başlangıç sermayemiz 300-400 in tl arası üretim yapılabilecek bir iş istiyoruz çok uygun görüldüğü takdirde sermaye arttırılabilir

 16. 6 sene önce

  İYİ GUNLER HERKESE Bİ FİKRİM VAR TELEFON KILIFI OPSİYONEL VE ÇOK KULLANIŞLI FAKAT BU FİKRİ DEĞERLENDİRECEK İMKANA SAHİP DEİLİM BÖY Bİ ÜRÜN HENÜZ YOK İLGİLENENLERLE GÖRÜŞMEK İSTERİM

 17. 6 sene önce

  Merhabalar
  Kosgeb girişimcilik destek programı ile 50.000 geri ödemesiz 100.000 geri ödemeli destekten yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi

 18. çok kazançlı iş için 1 mil yon sermaye gerektiriyor kazancı yüksek ve Türkiye de olmayan bir iş bütün hazırlıkları yapıldı sadece sermaye gerektiriyor YATIRIM YAPMAK İSTEYENLER DEGERLENDİRİP BANA ULAÇANİLİR

 19. Proje aşamasında olan bir iş ile ilgili ege bölgesi ve çevre bölgelerden kendi işini kurmak isteyenler mail imden bana ulaşabilirler. m

 20. 6 sene önce

  3 dürüst ve sağlam ortak kişi başı 200 bin koyacaz ve inşaat firması kuracaz o5318393283

  • 6 sene önce

   İnşaat sektörü ile ilgili çok yüksek bir bilgi ve birikime sahibiz hem yapım hem pazarlama alanında yüksek potansiyele sahibiz olduğumuz bölge ‘de buna çok uygun istanbul beylikdüzü ve esenyurt bölgesinde faaliyet gösteriyoruz yardımcı olabiliriz..

 21. 6 sene önce

  Arkadaşlar büyük bir projem var

 22. 6 sene önce

  Çinden 32 mm yop otomatları için zıplayan top nasıl getirebilirim. Bilgisi olan yardimcı olabilir mi? Yeşekkürler

 23. İyi günler samsunun 50 bin nüfusu olan bir ilçesinde yasıyorum demir doğrama işi ve bina yapıp satıyoruz ben kendime kendim yapabileceğim bir iş arıyorum samsun veya yasadığım ilçede para kazandıracak çoğunlukla fazla olmayan bir iş arıyorum fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

 24. Ben ciftciyim karabukte 4 senelik kamu yönetimi mezunuyum ben kendi işimi kurmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 25. merhaba arkadaşlar iş fikirleri hakkında bilgi alışverişi yapmak isterim gezme görme araştırma meraklısı biriyim tüm fikir düşüncelerimi paylaşabilirim.. sarikan4254@hotmail.com

 26. Buddyguard, yeni akıllı güvenlik kamerası Flare için bilgi alabilirmiyim?

 27. Merhaba. 800000 nüfuslu bir ilde memurum. Daha önce bir takım ticari faaliyetlerim oldu ancak yorucu olduğu için ve yüksek sermaye gerektirdiei icin devretmek zorunda kaldım.
  İnternet bilişim ve teknoloji konusunda ortanın üstünde bilgi ve deneyime sahibim. Az sermaye ile iyi kazanabileceğim bir iş arayışındayım. Fikirlerinizle bana ışık olur musunuz ?

 28. Merhaba kolay gelsin ben Sakarya’da ikamet ediyorum İsveç ve Norveç’teki binalar soğuklar dolayısıyla çok iyi ısı yalıtımı yapılıyor demişsiniz orda kullanılıp da burda kullanılmayan ısı yalıtım malzemeleri var mı acaba var ise Türkiye de ne kadar semaye ile bu iş kurulabilir?

 29. Merhabalar Denizlide yasiyorum balik sektorundeyim nufus 1.005.687 esnafim deniz urunleri iki yildir pahali fiyatlar cep yakiyor kar amacimiz var Allaha sukur ama ek is yapmak istiyorum islerimi buyutmek istiyorum ne gibi oneriminiz var denizlide denenmemis yiyecek sektorunede girebilirim yazin balik sektoru tatile giriyor bu nedenle kar amacimizda haliyle dusuyor balik mevsimini acilmasini bekliyoruz bana yardimci olursaniz cok sevinirim

 30. Merabalar Konya’da eşimle bi döner salonu açtık ama yürütemedik ve devrettik ortalama onbeş bin tl miz var ve tekrar iş kurmayı istiyoruz o zamanlar birlikte hareket edememiştik ama şimdi sadece yapacağımız işe yoğunlaşmak istiyoruz şuan İzmir seyrekteyiz ve yeni açılacak bir Üniversitesi var ve burası bir köy ve merkeze biraz uzak bana önerebileceğiniz bir iş varmıdır uzun zamandır ne iş yapacağımı nasıl yapacağımı bütçemi aşması takdirde kimlerden destek alabileceğimi bilemiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

  • Bence seyrek te tekrar bi lokanta açın ev yemekleride olsun gelişiyor ve binalar yapılıyor

  • Eda hanım öncelikle mrb belki fikrim size biraz tuaf gelebilir ilk okuyanlar gülüp geçebilirler Ben Gaziantep liyim herkes bilir ki Gaziantep yemek konusunda diğer illerimize gore daha farkıdır universiteye yakın bir yerde olduğunuz icin öğrenciye ne kadar uygun fiyat olursa o kadar güzel olur diyeceğim şu Gaziantep de nohut dürümü kizartma ciğer kavurma buna benzer 4 5 çeşit daha durum çeşidi bulunur bunu bi araştırmanızı tercih ederim

  • üniversitenin karşısına dürümcü açın bacım parayı kırarsınız 😀

 31. düzenli kazanç dernek iş konusundada bil bilgi verseydin keşke

 32. ARKADAŞLAR YARTIRIM YAPMAK İSTEYEN KENDİ İŞİM OLSUN DİYEN PARA KAZANMAK İSTEYEN İSTEDİĞİNİZ ÜCRETLE 5,000 10,000 50,000 100,000 TL İLE YATIRIM YAPIP PROJEMİZDEN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE KARLI KAZANÇ ELDE ETMEK İSTEYEN BANA BU MAİLDEN ULAŞABİLİR DETAYLI BİLGİ İÇİN

 33. 23 yaşındayım. Ön lisans elektrik bölümü mezunuyum. Şehir merkezine yakın Sakarya’ da 120 m2 depom var. Burada bir ürün imal etmek ya da depo olarak kullanıp toptan ürün satma gibi bir düşüncem var. Bu alanı ve sermayeyi nasıl değerlendirebilirim ?

 34. 6 sene önce

  Merhaba kolay gelsin.Ben tam zamanli bir iste calisiyorum.20.000 nüfuslu bir ilçedeyim.Istiridye mantari ve solucan gubresi isini hem hobi hem de kazanc saglamak icin yapmak istiyorum.Organik tavuk ve yumurta isine de girme istegim var.Ama zamanim hafta sonu ve aksamlari uygun.Nasil bir yontem onerirsiniz ve farkli is kolu olarak ne yapabiliriz.

  • Merhaba Türkiye’nin hemen hemen en büyük sanayi tesisi İstanbul ve Kocaeli illeri peki burdan nasıl bir kazanç elde edilir derseniz;
   Üretim yapan firmaların devamlı olarak dışardan tedarik ettiği makina ekipmanı,kalıp,aparat,fikstür,hidrolik pnömatik tarzı ihtiyaçları söz konusu
   50 bin ve üzeri fabrikanın minimum %1 i bile tedariğinizi sağladığınız firma olsa aylık kazançlarınız hayal etmeyeceğiniz rakamlara ulaşır
   Fakat bu armut piş ağzıma düş mantığıyla olmaz.Hali hazırda müşterisi oturmuş firmamızla 6 kurumsal firmanın tedariğini sağlamaktayız.Sermayesi 100 bin ve üzeri sabır,dürüstlük ve karşılıklı güven ile aylık ek gelir Sağlamak isteyenleri ofisimizde ağırlayıp,gerekli bilgileri vererek referans olarak yaptığımız işleri ve sağlayabileceğiniz minimum-maximum kazancı sizle görüşüp yardımcı olmak isteriz.Tabi ki sizin sermayenizle bizde kazanç sağlayacağız.Sadece size kazandıracağız tarzı yaklaşımları samimi ve gerçekçi bulmuyorum.İstanbul Pendik’te ofisimize misafir olmak ve işimize dışardan ortak olarak sermayenizle kazanç sağlamak isteyenlere yardımcı olmak isteriz.
   Mail adresinden bana ulaşırsanız gerekli ön görüşmeyi sağladıktan sonra tanışma ve sonrasında çalışmaya başlayabiliriz.

 35. Merhaba ben van da yaşıyorum kendimi bildim bileli hep işçilik yaptım ve gerçekten artık sıkıldım bu kolelikten kurtulmak istiyorum.kendi işi mi kurmak istiyorum . Bana da yardımcı olabilir misiniz

 36. merhaba ben üniversite son sınıfım istanbulda inşaat müh okuyorum.para sorunum yok ailem destek veriyor 300-500 bin arası aslende muğla dalamanlıyım 2 il içinde önerebileceginiz iş varmıdır farklı bişeyler olsun istiyorum ama bulamıyorum teşekkürler

 37. 6 sene önce

  İyi günler ben de üniversite bitirdim fakat iş bulamadım.nevsehir merkezde yalıyorum.şu anda bi tütün satış dükkanı açıyorum. Farklı olabilecek iş fikirleri ne olabilir. Burada babam emekli olduğu için o bakacak dükkana.10.000 tl sermayeli ne olabilir.nufüs 80.000

  • Merhaba Sn. Girişimci,
   Nevşehir iş potansiyeli olarak ciddi bir avantaja sahip değil ancak yine de ortalama bir potansiyel var. Öncelikle tütün satış dükkanı açmaya karar verdiyseniz kararınızdan vazgeçmemenizi öneriyoruz. Madem ki karar verdiniz bu iş fikrini geliştirmeye çalışın. Bildiğimiz kadarıyla kaliteli birçok tütün ürününün ucuz olarak temin edilmesi önemli. Bu açıdan Nevşehir’in en iyisi olmaya karar verirseniz bir genç olarak bunu rahatlıkla yapabileceğinize inanıyoruz.
   Ek olarak Nevşehir’de bilet satış noktası konusunda eksiklikler var. Uçak, otobüs biletleri için bir dükkan açmak için 10 bin lira yeterli bir sermaye? 2 bilgisayar ve bir ofis ihtiyacınız olacak.

  • 6 sene önce

   Bana ulaşın

  • Bence hayvancılgıa yonel – yada aromatık bıtkı uret kardesım

 38. Merhaba. Tekirdağ merkezden yazıyorum. Daha önce 2 şirketin ön muhasebe işinde çalıştım. Lise mezunuyum. 15 bin lira kadar birikimimiz var eşimle. KOSGEB tende destek alarak bir iş kurmak istiyorum. Ofis işi olabilir mantıklı gelirse başka bişeyde olabilir. Yani Tekirdağda açıkçası ne yapabiliriz diye baya düşünmek gerekiyor. Bilinenin aksine ölü bir şehir. Bir yazınızdan yatırım danışmanlığı ofisi açmayı söylemişsiniz. Bu konuda deneyim ve bilgi olmadan yapılabilir mi acaba. Öyle bi iş olmalı ki Tekirdağda gerçekten iş yapabilecek bir fikir olmalı. Daha başka ne önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Sn. Gözde,
   15 bin lira ile bir bilet satış noktası pekala kurulabilir. Ofis olarak kurulan bu iş yerleri kesinlikle para kazandırıyor bilginize. Bir şirketten bayilik de alabilirsiniz veya kendinizde uçak – otobüs biletlerinin satışına odaklanabilirsiniz. Bu tür bir iş yerini kurmak için çok fazla sermaye gerekmiyor. Ofisi kurup yazılıma para vermek yetiyor.

   • Merhaba kısa vadede ana sermayenizi kendinize çevirebileceğiniz sürekli ihtiyaç olan bir sektöre tedarik sağlayabileceğiniz üretim tesisi kurmak isteyenler mail atabilirler.
    Not:Sadece maillere bakabilirim.Buraya çok nadir giriyorum.

  • 6 sene önce

   Bana ulaşın

   • Merhaba bende Balıkesirde kendi işimi kurmak istiyorum bi fikrim var ama ilerisini kestiremiyorum ne olur nasıl gider diye

  • 6 sene önce

   Bana ulasin

 39. Merhaba yaşadığım yer 10.000 nüfuslu askerliğimi yaptım ve kendime göre bir iş bulamadım. Kendi işimi kurmak istiyorum düşük bütçeli ne iş yapabilirim

  • Merhaba Sn. Çukur,
   Hangi ilçede kalıyorsunuz? 10 bin lira ile 10 bin nüfuslu bir yörede organik ürünlerin alımı ve satımı yapılabilir. Bu ürünleri alıp, merkeze götürüp buradaki marketlere satmaya çalışacaksınız. Yoğurt, peynir ve bal gibi.

  • 6 sene önce

   Bana ulaşırsanız size yardımcı olabilirim.

 40. ortalama 300-350 Bin Türk lirası param var yaşadığım il nufusu 500.000. Halısaha Fikri var fakat maliyeti çok yüksek. biraz fikrinizi alabilir miyim ?

  • Merhaba Sn. Erçin,
   Halı sahalar için fiyatlar son 2 yılda 3 katına çıktı. Bu açıdan sahaların daha fazla kar marjı sağladığını belirtmek mümkün. 300 bin lira Türk lirası ile çok rahatlıkla kurulabiliyor ancak bu konuda arsanın payı önemli. Arsaya sahip değilseniz yada kiralayamıyorsanız bu işe girmenin maliyeti haliyle 3-4 katına çıkıyor.

   2 adet mini otobüs satın almanızı ve herkesi evden alıp – eve bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Halı sahalar karlıdır, eğer rekabet düşükse mutlaka kar elde edersiniz. 500 bin nüfus varsa eğer, ortalama olarak 30’dan fazla halı saha olmamalı. Eğer varsa sektör şişmiştir ve önermiyoruz. Ancak özellikle 10 – 20 arası ise sektörde boşluklar vardır. İkinci husus olarak bulunduğunuz yer çok sıcak veya çok soğuk bir yerse dikkatli olun. Örneğin Ağrı ilinde yılın 4-5 ayı halı saha soğuk nedeniyle boş kalacaktır. Isıtma bile bu açıdan işe yaramaz, açmamak bile masraflar nedeniyle daha karlı olur.

  • yusufislam2000@gmail.com mail adresim ilginç ve tutacağını düşündüğüm bir fikrim var konu yüksek sayıda imalat ve pazar 80.000.000 yada en az 5 büyük şehir ismim ceyhun bursada yaşıyorum iletişim kurarsanız görüşmek isterim hayırlı günler

 41. 6 sene önce

  Meraba ben borçtan biktim battım ne iş yaparsam bu borçlardan kurtulurum

  • Merhaba Sn. Zübeyir,
   Daha önce hangi işlerde çalıştınız?

  • 6 sene önce

   Zübeyir bey enerji işine girin çok para var..bir rüzgar enerjisi gulu ayda 15bin kazandiriyor..ve koyunculuk sizin köye yerlesmenize gerek yok bir çoban yada ortak bulmaniz yeterli ve devlet hayvancılıktan vergi almıyor..ortağına çalıştırın çobanı yani maas vermeyeceksiniz..yada türüf mantarciligi yaptırın bilen birilerini bulun Bolu da iki kardeş bu mesleği yapıp akıl veriyorlar..50 senedir mantarcilar..bu mantarın kilosunu büyük külçe altınla tartiyorlar..yada safrancilik yapmak üretmek bir kilosu 400 bin tl….

 42. 6 sene önce

  Mrb hakan bey sizin gibi bende arastirma yaparken tesadufen sizi gördüm okudum askeri personel olarak calismaktayim lafi hic uzatmayim abicim emir altinda calismaktan cok osandim kendim universite mezunuyum kendi isimi kurup kendi isimin patronu olmak istiyorum.lutfen baana yardimci olun.
  Bende YOZGAT liyim ne olur bana bi yol gösterin.
  Saygi ve hürmetle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir