1. Ana Sayfa
  2. Dükkan Açmak

Tamirciler İçin En İyi 11 İş Fikri

Tamirciler İçin En İyi 11 İş Fikri
1

Tamir sektöründe birbirinden potansiyeli yüksek iş fikirleri var. Her biri aynı nitelikteki insanlar için uygun olsa da el emeği göz önünde bulundurulduğu zaman tamamının potansiyeli ve kar marjları önemli potansiyel taşıyor.

İnsanlar Türkiye’de 10 yıl öncesine göre bir şeyleri tamir etmek için daha az beceriye sahip. Bu nedenle tamircilerin iş hacmi önemli düzeyde artarken, el emeği olarak adlandırılan basit tamir teknikleri için ise 50 liranın üzerinde ücret alınıyor. Bu nedenle ek bir gelir elde etmek veya direkt olarak tamircilik sektöründe iş yapmak isteyenler için önemli düzeyde iş fikirleri bulunmaktadır.

Eğer tamirci olmak istiyorsanız veya tamircilik hizmeti verdiğiniz sektörleri artırmayı planlıyorsanız, sizler için en yüksek hacimli 10 tamircilik iş fikrini araştırdık.

1. KLİMA SERVİSİ

Türkiye’de profesyonel tamircilere en fazla klima sektöründe ihtiyaç duyulmaktadır. Ek olarak klimaların sökülmesi ve takılması için de çok önemli düzeyde tamircilere ihtiyaç duyulmaktadır. Her iki iş fikri için de mutlaka ticari bir araca sahip olmanızı öneririz.

2. MOBİLYA YENİLEME

Türkiye’de mobilya sektörü yüksek hacme sahip iş sektörleri arasında yer almaktadır. Mobilyalar eskiye nazaran çok daha pahalı olduğu için insanlar bu mobilyalarında küçük veya büyük bir yıpranma olsa da yenileme hizmeti alıyor. Mobilya yenileme hizmetini ise evinizde veremezsiniz. Küçük de olsa bir işletme açmanız gerekiyor.

Mobilya yenileme hizmeti yüksek potansiyelli işletme fikirleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda mobilya yenileme hizmetine odaklanmanızı öneririz.

3. BEYAZ EŞYA TAMİRİ

Türkiye’de evlerde en çok kullanılan eşyalardan buzdolabı, fırın, çamaşır ve bulaşık makineleridir. Bu makinelere yönelik tamir servisleri önemli düzeyde iş hacmi sağlıyor.

Beyaz eşya tamiri genellikle yetkili servisler tarafından yapılıyor olsa da garanti süresi sonrasında da yıllarca kullanılan beyaz eşyalar bulunuyor. Bu nedenle beyaz eşya tamirlerine yönelik hizmet vermek yüksek potansiyel içermektedir. Ancak beyaz eşya tamiri o kadar da çabuk öğrenilebilecek bir deneyim değildir. Bu nedenle en az 6 ay boyunca bir yetkili serviste çalışmanızı öneririz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İNCELEYİN: Küçük İller İçin İş Fikirleri

4. TEKNE TAMİRİ

Tamircilik sektörünün yıldız iş fikirleri arasında yer almaktadır. Küçük teknelerden büyük yatlara kadar, her türlü deniz aracının 1-2 ayda bir bakıma ihtiyacı bulunuyor. Bu nedenle bu iş fikrine yönelik yapılabilecek yatırımlar önemli düzeyde potansiyel sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Para Kazanmak için En İyi Blog Açma Fikirleri

Tekne tamiri hizmeti ise büyük olasılıkla hakim olmadığınız bir konudur. Bu nedenle halihazırda tekne tamiri hizmeti veren bir işletmede deneyim kazanana kadar çalışmanız önemlidir.

5. MARANGOZLUK

Tam olarak bir tamir hizmeti olmasa da bir şeyleri tamir etmek için de sıklıkla marangozlara ihtiyaç duyulur. Marangozluk aynı zamanda insanların bir hobi olarak gerçekleştirmekten hoşlandığı bir iş fikridir.

Küçük çaplı marangozluk hizmetlerini evinizin bir odasında bile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Elbette marangozluk teknik bir deneyimdir. Ancak kendi başınıza dahi marangozluğu öğrenebilirsiniz. Bu açıdan geleneksel bir gelişim göstermektedir.

6. ASANSÖR BAKIMI ve TAMİRİ

Türkiye’de en fazla tamir ve bakım hizmetleri arasında asansörler de yer almaktadır. Asansörler için ayda en az 1 kere bakım ve tamir hizmeti almak neredeyse zorunludur. Bu nedenle asansör bakımına yönelmeniz mantıklı olabilir. Ancak asansör bakımı ve tamiri hizmeti genellikle asansör kurulumunu gerçekleştiren firma tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle iş alabilmek için öncelikle bu tür firmalar ile görüşmenizi öneririz. Elbette çok teknik bir konudur ve gerekli ruhsatları almadan tamir ve bakım yapamazsınız. Bu nedenle öncelikle şirket kurmanız ve lisans almanız gerekiyor.

7. ÇATI TAMİRİ

Çatılar sık sık tamir edilmek üzere hasar görüyor. Bu nedenle çatılar için tamir hizmeti verebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

8. KOMBİ BAKIMI ve TAMİRİ

Kombiler Türkiye’de yılda onlarca insanın ölümüne neden olmaktadır. Bu nedenle sık sık bakım yapılmalı ve gözden geçirilmelidir. Bu kapsamda kombiler için bakım ve tamir hizmeti sağlayabilirsiniz. Elbette bu da teknik bir konudur, bu nedenle öncelikle bir kombi bakımı hizmeti veren bir işletmede birkaç aylık deneyim elde etmek önemlidir.

9. MÜZİK ALETİ TAMİRİ

Müzik aletleri sık sık bozulan ve hasar gören aletlerdir. Bu nedenle müzik aletleri için de tamir hizmeti verebilirsiniz. Üstelik müzik aletlerini tamir etmek ve bakımını gerçekleştirmek için bir işletme açmanıza da gerek yoktur. Kendi evinizde bile müzik aletleri için tamir hizmeti verebilirsiniz. Tamir konusunda kendinizi sadece Youtube’deki videoları izleyerek bile geliştirebilirsiniz.

10. CEP TELEFONU TAMİRİ

Akıllı cep telefonları çok sık sorun çıkartan aletler. Bu cihazlar için tamir hizmeti verebilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bir rehberimiz de bulunuyor. Bu rehbere Akıllı Telefon Tamirciliği bağlantısından ulaşabilirsiniz.

11. OTOMOBİL

Tamircilik sektöründe en yüksek potansiyel ise otomobil tamirciliğinde bulunmaktadır. İş fikri olarak ele alındığı takdirde ciddi bir potansiyel taşıyan bu sektöre girmek için yaklaşık 200 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

DETAYLAR: Oto Tamir Dükkanı Açmak

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. trabzon merkez ne iş yapabiliim 50.000 100.000 sermaye ile beraber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir