Kapat

Ev Hanımıydı Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri Ev Hanımıydı Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor
fatma-harmankaya

Aksaray’da 4 çocuk annesi olarak ev hanımı olan Fatma Harmankaya, geçtiğimiz yıl kendi işini kurmak için KOSGEB’e giderek girişimcilik sertifikasına başvurdu. Burada başvurusu kabul edilen Harmankaya, kısa sürede sertifikasını alarak kendi işini kurmak için hazırlıklara başladı.

Girişimcilik kursunu tamamladıktan sonra KOSGEB‘e kültür mantarı üretim tesisi açmak için hibe başvurusunda bulunan ev hanımı Fatma Harmankaya, işletmesi için 30 bin liralık hibe almayı başardı. Hibeyi aldıktan sonra kendi evine yakın bir noktada küçük bir iş yerinde kültür mantarı üretimi tesisi açan Fatma Harmankaya, aradan geçen birkaç ay sonrasında 5 kadına daha iş vermeyi başardı. Şimdi aylık binlerce liralık mantar üretimi gerçekleştirmeyi başaran Fatma Harmankaya, tesisini daha da büyütmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sürekli olarak evde oturduğunu ve bu nedenle aile ekonomisine katkı yapamadığı için üzüldüğünü ifade eden girişimci Harmankaya, bu nedenle 5 kişiye istihdam sağladığını ve tesisinin başarılı olduğunu gördüğü için artık çok mutlu olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir