Ev Hanımıydı Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor

Başarı Hikayeleri, Girişimcilik, Karlı İşler, KOSGEB Kredi ve Hibe, Sermayesiz İş Fikirleri, Yeni İş Kurmak > Ev Hanımıydı Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor

Aksaray’da 4 çocuk annesi olarak ev hanımı olan Fatma Harmankaya, geçtiğimiz yıl kendi işini kurmak için KOSGEB’e giderek girişimcilik sertifikasına başvurdu. Burada başvurusu kabul edilen Harmankaya, kısa sürede sertifikasını alarak kendi işini kurmak için hazırlıklara başladı.

Girişimcilik kursunu tamamladıktan sonra KOSGEB‘e kültür mantarı üretim tesisi açmak için hibe başvurusunda bulunan ev hanımı Fatma Harmankaya, işletmesi için 30 bin liralık hibe almayı başardı. Hibeyi aldıktan sonra kendi evine yakın bir noktada küçük bir iş yerinde kültür mantarı üretimi tesisi açan Fatma Harmankaya, aradan geçen birkaç ay sonrasında 5 kadına daha iş vermeyi başardı. Şimdi aylık binlerce liralık mantar üretimi gerçekleştirmeyi başaran Fatma Harmankaya, tesisini daha da büyütmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sürekli olarak evde oturduğunu ve bu nedenle aile ekonomisine katkı yapamadığı için üzüldüğünü ifade eden girişimci Harmankaya, bu nedenle 5 kişiye istihdam sağladığını ve tesisinin başarılı olduğunu gördüğü için artık çok mutlu olduğunu söyledi.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Ev Hanımıydı Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın