Bitcoin Yeniden 6 Bin Doların Üzerinde

Kripto Para > Bitcoin Yeniden 6 Bin Doların Üzerinde

Dünyanın en çok merak edilen kripto para birimleri arasında yer alan Bitcoin, Kasım 2018’den itibaren en yüksek zirvesine yükseldi.

2019 yılının başı itibarıyla kendi kripto para birimini piyasaya süreceği iddia edilen Facebook, bu hafta ise tüm platformda yasaklanan blockchain içerik yasağını kaldırdı. Yasak sonrasında platform üzerinde tüm kripto paralara yönelik içerikler ve reklamlar sunulmaya başlandı. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin 2018 yılının Kasım ayından sonra ilk kez 6 bin doların üzerine çıkarak 6 bin 101 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’deki artış ile birlikte diğer kripto paralarda da yüzde 1’i aşkın yükselişler gözlemlendi.

BITCOIN SAVAŞI KAZANDI MI?

bitcoin

Geçtiğimiz aya kadar Bitcoin’in savaşı kaybettiği ve artık eski popülaritesine asla kavuşamayacağı konuşuluyordu. Dünyanın en önemli ekonomistlerinin de başı çektiği değerlendirmeler ile birlikte Bitcoin’de önemli düzeyde gerilemelerin devam edeceği belirtiliyordu. Ancak 6 bin dolarlık psikolojik sınırın aşılması ile birlikte “Bitcoin Geri Döndü”, “Bitcoin Savaşı Kazandı” değerlendirmeleri yeniden yapılmaya başlandı.

Galaxy Investment Partners LLC’ın CEO’su ünlü Bitcoin milyarderi Michael Novogratz’in değerlendirmesine göre de, Bitcoin savaşı kazandı ve 6 bin dolardaki mücadeleden de başarıyla çıkması halinde yeniden 5 haneli rakamlar konuşulabilir.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bitcoin Yeniden 6 Bin Doların Üzerinde hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın