1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold Nedir?
1

Bitcoin’in düşüşe geçmesi ile birlikte bu sanal paranın geliştiricileri alternatif olarak Bitcoin Gold’u piyasaya sürdü. Bitcoin Gold, genel olarak Bitcoin madenciliğini daha kolay bir hale getirmek için üretilmiştir. BTG blok zincirlerinden oluşan bir sanal para olup, 491.407 içeriğe sahiptir. Özel bir madenciliğe sahip oluşu dikkatleri çeken Bitcoin Gold ASIC ile üretilmekte. Özellikle büyük firmalar Bitcoin Gold madenciliği yapmakta. Kısacası bu sanal paranın çıkış amacı tamamen madenciliktir. Kurucusu olan Jack Liao, Bitcoine bir tepki olarak Bitcoin Gold’u ortaya atmıştır. Grafik madenciliği ile üretilen kripto para 2017 yılında satışa sunulmuştur.

Bitcoin Gold Yatırım
Bitcoin gold için seçim yapacağınız para borsası oldukça önemli. Yatırımcılar yapacakları yatırım için seçtikleri para borsasına göre Bitcoin’e yatırım yaptıklarında otomatik olarak Bitcoin Gold’a da sahip olabiliyorlar. Bunun için seçim yaptığınız para borsasının mutlaka bu kripto parayı desteklemesi gerekmekte. Aynı zamanda sanal cüzdanınızı da bu borsaya taşımanız isteniyor. Bu şekilde cüzdanınızı güvence altına almış oluyorsunuz. Para borsası olarak günümüzde 20 adet borsa Bitcoin Gold’u desteklemekte. LightningAsic şirketinin piyasaya sunduğu bu para birimi kısa sürede yatırımcılar tarafından ilgi görmüş ve yükselişe geçmiştir. Bu yönden de pek çok kişi yatırımlarını Bitcoin yerine ona alternatif olan bu sanal paraya yapmaya başladılar. Günümüzde en çok kazanç elde ettiren sanal paralardan biri olan alternatif kripto para birimine yatırımlarınızı yaparken özel Bitcoin Gold anahtarına da sahip olmanız isteniliyor.

Bitcoin Gold İle Bitcoin Arasındaki Farklar

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bu iki sanal para arasındaki en büyük fark kodlama sistemidir. Bitcoin Gold madencilik üzerine ortaya çıkarılmış bir sanal para olarak önceden oluşturulacak şekilde kodlanmakta. Bitcoine alternatif olarak üretilen bu sanal para daha hızlı işlem yapmanızı sağlar. Maddi açıdan da yatırımlarınızı bu kripto para ile daha ucuza gerçekleştirebilirsiniz. Madencilik olarak da bir kuruma bağlı olarak üretimi gerçekleştirildiğinden dolayı kurumsal firmalar kendilerine muhatap bulmakta zorlanmayacakları için Bitcoin Gold’u daha çok tercih etmektedirler. İki para birimini birbirinden ayıran en büyük farklardan biri de budur. Madencilik üzerine kurulu olan bu para birimi bireylerden ziyade daha çok kurumların dikkatini çekmiştir ve yatırımcılara kısa sürede kazanç elde ettiren bir sanal para olmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şaka Üzerine Ortaya Çıkan Dogecoin Yükselişte

Eğer bir firma iseniz ve daha sağlam bir altyapıya sahip bir kripto para birimine yatırım yapmayı planlıyorsanız mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. merhaba
    hafta sonları öğrenci veya bekar beylerin ev temizliğini yapmak istiyorum. 45 yaşında bir beyim genel temizlik yerlerin süpürülmesi silinmesi banyo tuvalet temizliği camların silinmesi çamaşırların toplanması kirlilerin yıkanması olarak
    genel hijyen şartlarında makul fiyatlarla birde BAY temizlik farkını yaşayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir