Ev Kadınlarına 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi Veriliyor

Ev Kadınlarına 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi Veriliyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Ev Kadınlarına 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi Veriliyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Evde Ek İş, Kadın Girişimciler, KOSGEB Kredi ve Hibe, Sermayesiz İş Fikirleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadınların iş hayatına atılmasına destek olmak amacıyla ev kadınlarına 15 bin lira faizsiz kredi veriyor. Ayrıca kredi için vade 8 yıla kadar uzatılırken, ilk 2 yıl ise ödeme istenmiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kadınların iş hayatına daha fazla katılmasının sağlanması amacıyla yeni bir proje başlatıldı. Proje kapsamında yalnızca ev kadınlarına 15 bin liraya kadar iş kurma kredisi sağlanıyor. Kredi verilmek için ailenin gelir durumunun düşük olması gerekiyor ve verilen 15 bin lira hibe değil 8 yılda geri ödenen bir kredi.

Ev kadınlarına verilen 15 bin liralık krediyi almak için bilmeniz gerekenler:

  • İlk etapta yeni bir iş kurmak için proje hazırlanıyor,
  • Bu proje ile adrese en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğüne başvuruluyor,
  • Burada bulunan ‘Gelir Getirici Projeler’ heyeti bu projeyi değerlendiriyor,
  • Proje onay alırsa 15 bin lira kredi nakit olarak teslim ediliyor.

Projeyi yaparken özellikle yöresel ürünlere yönelik projelerin daha fazla destek aldığı belirtiliyor. Satışı kolay olan ve piyasada aranan ürünlere yönelik açılan dükkanlara ağırlık veriliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Gelir Getirici Projeler’ adlı desteği hakkında ek bilgiler 144 numaralı telefondan alınabiliyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Ev Kadınlarına 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi Veriliyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Ev Kadınlarına 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi Veriliyor” üzerine 2 yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!