1. Ana Sayfa
  2. Dükkan Açmak

Para Kazanmak İçin Bugün Başlayabileceğiniz 19 İş Fikri

Para Kazanmak İçin Bugün Başlayabileceğiniz 19 İş Fikri
0

Para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey farklı ve hızlı başlayabileceğiniz bir iş fikri bulmaktır. Covid-19’un etkisinin azalması ile birlikte iş dünyası yeniden hareketlenirken, para kazanmanızı sağlayacak yeni bir iş fikrine başlamak için harika bir dönemden geçiyoruz.

Benzersiz başlangıç iş fikirlerine giriş yapmak için sahip olmanız gereken en önemli unsur elbette motivasyon ve hırstır. Bunun dışında başlamak istediğiniz iş fikrinin size uygun olması ve mümkün mertebe daha önce deneyimlediğiniz bir iş sektöre ait iş olması önemlidir. Son olarak iş fikirlerine yönelik araştırma yaparken sermaye talebini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Burada en çok dikkat etmeniz gereken konu ise, 100 bin lira sermaye lazım olan bir iş fikrine giriş yaparken sadece 100 bin liranız olmasının yeterli olmamasıdır. Hangi iş fikrine giriş yaparsanız yapın mutlaka yüzde 40’lık ek bir acil nakit ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Para kazanmak için bugün başlayabileceğiniz en iyi ve karlı 19 iş fikri…

1. Dropshipping

Dropshipping, bugün başlamak için en basit ve karlı işlerden biridir. Bir üçüncü taraf sağlayıcı ürünleri sizin adınıza depolar ve gönderir. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey biraz sermayedir. Yalnızca satış yapmaya çalışmanız ve siparişleri tedarikçinize aktarmanız gerekir.

2. Telefon Aksesuarlarını Satmak

Bu sektör doygun görünebilir ancak telefon kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. Sadece süper yaratıcı olmanız ve adaptörler, kablolar, kulaklıklar, koruyucular, kılıflar ve daha fazlası gibi telefon aksesuarları bulmanız gerekiyor. Bu başlangıç ​​fikriyle birlikte telefon onarım hizmetleri de sunabilirsiniz.

Telefon aksesuar sektöründeki kar marjları yüksektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cep Telefonu Dükkanı – Mağazası Açmak

3. Kitap Yazmak

Kitap yazmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey; hakkında yazmak istediğiniz bir niş alan seçmektir. Diğerleri arasında çizgi roman, şiir ve yemek pişirme dahil olmak üzere çeşitli nişler arasından seçim yapabilirsiniz. Geçmiş yıllarda kitap yazmak ve satmak için mutlaka fiziki uygulamalara ihtiyacınız vardı. Ancak şuanda Amazon , Lulu, Blurb ve Powell’s gibi platformlar aracılığıyla tamamen çevrimiçi kitap yazımı ve satımı yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

4. Talep Üzerine Baskı Tişörtleri Tasarlayın ve Satın

Bu başka bir dropshipping modelidir. Fiverr, Upwork ve 99Designs gibi platformlar aracılığıyla kendi Tişörtlerinizi tasarlayabilir ve satışa sunabilirsiniz. Siz tişörtleri temin etmek veya kargolamak durumunda değilsiniz. Sadece yaratıcılığınızı konuşturun ve satış yapmak için tüm platformları kullanarak reklam ve pazarlama yöntemlerini kullanın.

5. Çalışma Ofisi Alanı Oluşturun

Merkezi konumlarda çalışma ofisi alanı oluşturarak para kazanabilirsiniz. Ülkemizde dahi son yıllarda ofis ihtiyacı bulunan kişilerin sayısı hadsafhaya çıkmıştır. Dolayısıyla bir ofiste bulunması gereken ihtiyaçlar ile paylaşımlı bir ofis alanı kurabilir ve kiralayarak para kazanabilirsiniz. Şuanda büyükşehirler için harika bir iş fikridir.

6. Dijital Ürünler veya Çevrimiçi Kurslar Oluşturun

Belirli bir alanda profesyonelseniz, çevrimiçi dersler vermeye başlayabilirsiniz. Videolarda veya diğer mevcut biçimlerde eğitim içeriği oluşturun. Ardından içeriği yayınlamak ve satmak için Udemy ve YouTube gibi bir platformları kullanın. Başarılı bir kurs size on yıllarca düzenli pasif gelir sağlayabilir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kış Aylarında Para Kazandıran Yeni İş Fikirleri

7. Sanal Yardım

Birçok girişimcinin günlük işlerde yardıma ihtiyacı vardır. Bir şirket için uzaktan çalışabilir ve organize olmalarına yardımcı olmak için hizmet sağlayabilirsiniz. E-ticaret siteleri, haber siteleri, tasarım, danışmanlık şirketleri bu konuda en çok personel ihtiyacı duyulan işletmelerdir.

8. Çevre Dostu ve Sağlıklı Güzellik Ürünleri Yaratın

Güvenli ve çevre dostu ürünler yaratarak insanların çevre dostu ve sağlıklı ürünlere olan isteklerini tatmin edin. Piyasadaki kimyasal ürünleri araştırın, ardından çevre dostu ürünler bulun ve bunları üretin veya üreticilerden temin ederek satışa sunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Yapılabilecek En İyi 10 İş Fikri

9. Chatbot Geliştirme

Chatbot’lar, yardıma ihtiyacınız olduğunda iletişim kurmak için birçok şirket web sitesinde kullanılır. Bir chatbot geliştirin ve böyle bir ürüne ihtiyacı olan şirketlere satmaya çalışın. Son dönemde ülkemizde de otomatik yanıt sistemi sağlayan Chatbot’lara olan talep artmıştır.

10. Bir Web Geliştiricisi Olun

Çok fazla beceriye sahip olmadan bir web geliştiricisi olabilirsiniz. WordPress, Wix ve Squarespace gibi platformlara aşina olmanız gerekiyor. Küçük işletmeler veya bireyler için web siteleri geliştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sektör son dönemde önemli bir rekabet içerisine girmiştir. Ancak halen freelancer olarak çalışanlara olan talepte düşüş yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ayda 5 Bin Liraya Yakın Kazanabileceğiniz 8 Ek İş!

11. Çevrimiçi Koç Olun

İçeriğinizi aktarmanıza yardımcı olacak bir YouTube kanalı oluşturun . İnsanları iyi olduğunuz herhangi bir konuda eğitebilirsiniz. Ayrıca bir yaşam koçu olabilir ve sadık bir kitle oluşturduğunuz zaman toplantılar düzenleyerek ek ücret kazanabilirsiniz.

12. Özgeçmiş Yazarı Olun

Birçok kişinin özgeçmişe ihtiyacı var. Ancak herkes bunu iyi yapma becerisine sahip değildir veya özgeçmiş biçimlerine aşina değildir. Bu iş fikri herhangi bir başlangıç ​​sermayesi gerektirmez. Bu konuda sosyal medya hesaplarınızdan ilanlar oluşturun veya bunun üzerine bir web sitesi de kurabilirsiniz. İlgi çekici CV’lere olan ihtiyaç artıyor!

13. El İşi Ev Yapımı Ürünler Sat

Para kazanmaya başlamanın en kolay yollarından biri de el yapımı bazı ürünleri üreterek satışa koymaktır. Sosyal medya platformları satış konusunda harika bir ortam sunuyor. Ne üretebileceğinize karar vermek için Youtube’deki üretim odaklı videolara göz atabilirsiniz. Sabun, mum, çömlek, takı ve benzeri herhangi bir konuda el yapımı ürünler ortaya koyabilirsiniz.

14. Bir Etkinlik Planlama Şirketi Başlatın

Bölgenizde bir etkinlik planlama hizmeti şirketi oluşturabilirsiniz. Düğünler veya şirket toplantıları gibi belirli etkinlik türlerinde uzmanlaşın. Ardından reklam fırsatlarını değerlendirerek ilk işlerinizi almaya başlayın. Birkaç iş aldıktan ve müşterilerinizi memnun ettikten sonra işler çok daha kolay olacak.

15. İçerik Düzenleme ve Düzeltme

Yazılı içerikteki dilbilgisi hatalarını, yazım hatalarını veya zayıf cümle yapısını tespit etme konusunda kusursuz becerileriniz varsa, işletmelere ve bireylere redaksiyon hizmetleri sunabilirsiniz. Ülkemizde haber sitelerinin sayısının hızla artması nedeniyle bu konuda personel alımlarında artış söz konusu.

16. Grafik Tasarım

Şirketler çeşitli basılı yayınlar ve web siteleri için sık sık grafik tasarıma ihtiyaç duyuyor. Kendi evinizde başlayabileceğiniz kolay ve yüksek para kazanma potansiyeli taşıyan bir iş alanıdır. Bu alanda yaratıcı bireyler aylık onbinlerce dolarlık gelir elde etmektedir.

17. Bloglama

Gerçekten iyi olduğunuz bir niş seçin ve kendi blogunuzu kurun. Bir kitle edindikten sonra, bağlı kuruluş pazarlaması veya reklamcılık yoluyla para kazanabilirsiniz.

18. Egzersiz Danışmanı

Fitness ve spor konusunda başarılı bir bireyseniz; fitness salonları için doğrudan kişiye özel hizmet sağlayabilirsiniz. Kilo alma ve kilo verme konusunda da uzmanlaşmanız iş potansiyelinizi artıracaktır.

19. Pazarlama Danışmanı

İş dünyasının en çok sorun yaşadığı konulardan biri de pazarlamadır. Bu alanda yetenekli bireylerin oluşturduğu farklar birçok şirketin ciro ve karlılığında önemli artışlar kaydedilmesini sağlamıştır. Eğer pazarlama konusunda kendinizi uzmanlaştırabilirseniz; şirketlere belirli bir dosya ile başvuruda bulunarak birçok şirkete aynı anda danışmanlık hizmeti vererek önemli düzeyde bir gelir elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran 27 Ek İş Fikirleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap