Kapat

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Anasayfa
Evde Ek İş E-Kitap Yazarak Para Kazanmak
e-kitap-satarak-para-kazanma

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Son zamanların popüler İnternetten Para Kazanma ve Ek İş yollarından biri olan E-Kitap Yazmak ve Satmak işi için önemli bilgilerimiz var.

Öncelikle “Ben Ne Anlarım Kitap Yazmaktan!” diyorsanız dahi bu işe göz atmalısınız. Çünkü E-Kitap yazmak düşündüğünüz kadar zor değil ve harika fikirler istemez. Her insanın çok iyi anladığı bazı konular vardır. Örneğin siz arabalardan çok iyi anlıyor olabilirsiniz ve bu bildiklerinizi hemen 50 sayfalık bir E-Kitaba dökebilirsiniz. Çok satan e-kitaplar genellikle deneyim ve girişimler içermektedir. Her insanın kendine has deneyim ve girişimleri de bulunması nedeniyle E-Kitap yazmak düşündüğünüz kadar iyi bir yazarlık bilgisi istemez.

NASIL YAZILIR?

E KİTAP SATARAK PARA KAZANMAK

E KİTAP SATARAK PARA KAZANMAK


E-Kitap yazmak için öncelikle bir iki aylığına ücretsiz e-kitaplara göz atmanızda büyük fayda var. Bu e-kitapların nasıl hazırlandığı ve hangilerinin çok sattığını öğrenin. Bu 1-2 aylık sürenin ardından kısa 1-2 sayfalık denemeler yapın ve bu denemeleri aileniz ve arkadaşlarınıza gönderin. Olumlu ve olumsuz geri dönüşlerle birlikte e-kitabınızı yazmaya devam edin. Unutmayın e-kitabınızı satın alacak kişiler yazarlar değil, aileniz ve arkadaşlarınız gibi güzel bir girişim veya deneyim okumak isteyen insanlar. Bu nedenle çok fazla panik olmayın ve rahatlığın her şeyin başı olduğunu unutmayın.

E-Kitabı yazmak için Ms Word programı bile yeterlidir. MS Word programının kullanımı çok basittir. Youtube üzerinden binlerce Word programını kullanmayı öğreten videolar mevcuttur.

EN ÇOK SATAN E-KİTAP TÜRLERİ

Türkiye ve dünyada en çok satan kitap türleri sırasıyla: Sağlık, fitness, İş, Aşk, flört bilgileri… Sizde bu kategorilerde kendinize güveniyorsanız sizlere önerimiz bu kategorilere yoğunlaşmak olabilir.

E-KİTAP NASIL SATILIR

E-Kitap satmanın birçok farklı yolu vardır. E-Kitap satmak için ilk yol, aracılık yapan E-Ticaret sitelerini kullanmaktır. Birçok E-Ticaret platformu e-kitap satışına da izin vermektedir ve e-kitap satışlarından yüzde 10’a yakın komisyon almaktadır. E-Kitap satmanın bir diğer yolu ise sosyal medyadır. Sosyal medya hesaplarınıza reklam yaparak bu e-kitaplarınızı şahsi profilinizden yada e-kitap üzerine açılan bir sosyal medya sayfasından yapabilirsiniz. Son olarak en çok kullanılan yöntemden bahsetmemiz gerekiyor. E-Kitap satanların büyük bir kısmı bu kitaplarını web sitesi açarak satmaktadır. Bu tür web sitelerinin E-Ticaret sitelerinden en büyük farkı sadece tek ürün satması ve genellikle bu ürün hakkında geniş bilgilere sahip olmasıdır. Bu web sitesine ziyaretçileri de reklamla ve yine sosyal medya hesaplarınızdan gönderebilirsiniz.

E-KİTAP’TAN NE KADAR KAZANIRIM

Yazdığınız e-kitap hiç satılmayabilir bunu bilmelisiniz. Bu durumda tüm masraflarınız boşa gider ve hiç para kazanamayabilirsiniz. Ancak bu size harika bir deneme olur ve bir sonraki denemenizde neleri doğru yapmanız gerektiği hakkında size özel bilgiler sunar. Ancak En Çok Satan E-Kitap Türleri adlı bölümümüze göz attıysanız eğer bu türlerdeki kitapların çok sattığını fark edebilirsiniz.

E-Kitapların ortalama fiyatları 10 ila 75 TL arasındadır. Örneğin sizin kitabınız 20 TL ücretle satılıyor olsa, maliyetiniz çok düşük olduğu için hemen hemen bu ücretin tümü kardır. Günde 2-3 kitap satışıyla bile aylık 1500 liranın üzerinde gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu sistem bir süreden sonra otomatikleşir ve siz ek bir masraf yapmadan her ay bu geliri elde edebilirsiniz.

E-Kitap yazanlara en büyük önerimiz “yılmamaktır“. Her E-Kitap yazarının ilk kitabı çok satmaz. Ancak 20-30 kitap yazarsanız sadece 1 kitabınız dahi tutarsa eğer güzel paralar kazanabilirsiniz.

BU konuda sık sık ek bilgiler vermeye devam edeceğiz. Sorularınızı aşağıdaki bölümden bize yöneltebilirsiniz.

“E-Kitap Yazarak Para Kazanmak” üzerine 10 yorum

  1. guaze says:
    • berrin says:
  2. Ülker says:
  3. Akın says:
  4. Galip oguz says:
  5. Güven says:
  6. Saime Sağıroğlu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir