1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Günde 100 Dolar Kazanma İçin En İyi Yöntemler

Günde 100 Dolar Kazanma İçin En İyi Yöntemler
0

Dolar kurunun hızla yükselmesiyle birlikte ülkemizdeki yatırımcı ve girişimcilerin dolar kazanma ilgisi en üst seviyeye yükselmiş durumda. Birkaç Dolar kazanmak bile ay sonunda ciddi bir gelir sağlamaktadır. Dolayısıyla siz de Dolar kazanmak amacıyla çeşitli iş fikirlerine yönelik faaliyet gösterebilirsiniz.

Türkiye’de 2021 yılı itibarıyla asgari ücret 300 Doların altına düştü. Bu nedenle günlük 10 Dolar bile kazanmanın yolunu bulan bir girişimci aylık asgari ücretten daha fazla kazanç sağlayacaktır. Üstelik günlük 10 dolar para kazanmak düşündüğünüz kadar zor değildir. Az bir çaba ile Dolar ve Euro kazanabilirsiniz.

İnternetin hızla gelişmesi ile birlikte dolar kazanma yöntemlerini online olarak kullanabilirsiniz.

Peki en iyi dolar kazanma yöntemleri nelerdir?

1. Google Adsense

Potansiyel: 9/10

Günde 100 dolar kazanmanın en kolay yollarından biri Google Adsense aracılığıyla sahip olduğunuz internet sitesine reklam eklemektir. Eğer ziyaretçi çeken bir blog siteniz varsa; bu kazanca ulaşmanız çok zor değildir.

Google Adsense’den para kazanmak için sadece kayıt olmanız yeterli. Ardından Google size bir kod parçası verir ve bunu blogunuza eklersiniz. Ardından ziyaretçiler reklamlara tıkladıkça Google size ödeme yapmaya başlar. Ortalama bin ziyaretçiye sahip bir internet sitesi ile başvurmanız; onay almanızı kolaylaştıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Adsense Ne Kadar Kazandırıyor

2. Sponsorlu Gönderi

Potansiyel: 8/10

Ziyaretçi çeken bir blog sahibi olanlar için yine günlük 100 dolar ve daha fazlasını kazanmak için eşsiz yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle yabancı ziyaretçiye sahip bir web sitesi sahibi olarak dolar kazanmanızın en kolay yollarından biridir.

Yabancı dildeki bir web sitenizin REKLAM kısmını başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra; gelen maillere hızlı bir yanıt sağlamayı ihmal etmeyin. Ek olarak sponsorlu gönderi bulmak için internet sitenize benzer diğer sitelere kendiniz de mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

Örneğin, mobilya fikirleri üzerine bir blog siteniz varsa mobilya satan firmalara mail ulaşarak reklam teklifinizi iletebilirsiniz.

3. Satış Ortaklığı

Potansiyel: 10/10

Her gün 100 dolar kazanmak isteyenlere en çok önerdiğimiz yollardan biri de satış ortaklığıdır. Yurt içindeki e-ticaret sitelerinde olduğu gibi Amazon ve Ebay dahil olmak üzere yurt dışındaki hemen hemen tüm e-ticaret platformlarında satış ortaklığı bulunmaktadır. Bunlara kayıt olarak satış ortaklığı platformlarına dahil olabilir ve satılmasına aracılık ettiğiniz her türlü alışverişten komisyon kazanabilirsiniz.

Özellikle sosyal medyada aktif olan ve insanları yönlendirebilecek küçük de olsa bir kitlesi bulunanlar için velinimet konumunda bulunan bir yöntemdir.

4. Serbest Yazarlık

Potansiyel: 6/10

Yalnızca dolar kullanılan ülkelerden birinin dilini metin yazacak kadar bilenler için geçerli bir yöntemdir. Yabancı dile sahip değilseniz bu güzel fırsatı maalesef kaçırdınız.

Yurt dışında serbest yazarlık sistemi çok gelişmiştir. Her türlü konuda uzmanları ağırlayan ve ödeme yapma isteğinde bulunan on binlerce platform bulunmaktadır. Bunları keşfetmek için en çok ilgilendiğiniz konularda arama yaparak büyük web sitelerine ulaşmanız yeterli olacaktır. Sadece bir mail bile serbest yazarlığa kabul edilmeniz için genellikle yeterlidir.

5. Anket Doldurma

Potansiyel: 6/10

Birçok yabancı anket sitesine dahil olarak günlük 100 dolara yakın bir gelir elde edebilirsiniz. Bu tutarı tek bir anket sitesinden kazanamazsınız ancak kaç anket sitesine dahil olabileceğiniz konuda bir sınırlama yoktur.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Anketleri soruları ve cevapları anlayabilecek düzeyde İngilizce bilenler için başarılı yöntemler arasında yer almaktadır. Para kazanmak için anketleri doldurun ve ödeme yöntemlerinden size uygun olanını seçin.

Anket Doldur Para Kazan rehberine göz atarak en iyi anket sitelerini keşfedebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  3600 Günden Emekli Olma Şartları Nelerdir?

6. Dropshopping

Potansiyel: 10/10

Sadece günde 100 Dolar kazanmak değil aynı zamanda zengin olmanızı sağlayabilecek harika yöntemler arasında yer almaktadır. Dropshopping kendi içerisinde ciddi bir rekabetin bulunduğu iş fikirleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla eskiye nazaran para kazanmak daha zordur.

Yapmanız gereken en önemli şey; satılabilecek ürünleri keşfederek satışlarına aracılık yapmaktır. Kendi e-ticaret sitenizi de kullanabilirsiniz. Özellikle ucuz reklam yöntemleri üzerine yoğun araştırma yapmanız önerilir.

Süreci Türkiye’de yürütecekseniz Reklam Siteleri rehberi ilginizi çekebilir.

7. Çevrimiçi Kurs

Potansiyel: 7/10

İngilizce dilinde insanlara çeşitli konularda kurs verebilecek düzeyde bulunuyorsanız para kazanmanızı sağlayacak en iyi yollardan biri de çevrimiçi kurs oluşturmaktır. Udemy benzeri platformlarda kurs oluşturabilir ve döviz düzeyinde para kazanabilirsiniz.

Covid süreci ile birlikte bu tür platformlara ciddi bir yönelim başlamış durumda. Sektöre girmek için en iyi zamanlar!

8. Youtuberlik

Potansiyel: 8/10

Yabancılara hitap edebilecek harika videolar çekerek günlük 100 dolardan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Bugün sadece ayda birkaç video çeken birçok Youtuber’in büyük zenginlik içerisinde yaşadığını inceleyebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli süreç para kazanmaya odaklanmak yerine izlenebilir videolar çekmektir. Doğru videoları çekmeyi başardıktan sonra kazanç bunu takip edecektir.

Youtube’den para kazanmak konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Youtube’den Para Kazanma rehberimize göz atmanız önerilir.

9. Fotoğraf Satışı

Potansiyel: 8/10

Türk Lirası kazanmak için de eşsiz yöntemlerden biri olsa da yabancılarda çok daha büyük bir sektördür. Genel olarak fotoğrafların dili yoktur. Dolayısıyla para kazanmak için global bir yöntemdir ve İngilizce bilmenize çoğu zaman ihtiyaç yoktur.

Başarılı ve dikkat çekici fotoğraf çekmeyi bilenler için mutlaka önerilmektedir. Sektöre girmek çok zor değildir. Sadece profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olmanız gerekiyor. Süreç ardından çok da zor olmayan bir şekilde ilerletilebilir.

Fotoğraf satarak para kazanmaya başlamak için ilgili ayrıntılara Fotoğraf Satmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

10. Yatırım Araçları

Potansiyel: x/10

Potansiyelinden ziyade zarar etme potansiyelinizin de çok güçlü olduğu bir para kazanma yöntemidir. Hisse senedi, kripto para ve benzeri yatırım araçları önemli düzeyde risk içermektedir. Ancak döviz faizi, tahvil ve benzeri fon yatırım araçlarında herhangi bir risk yoktur. Paranızı enflasyon karşısında korumak veya nispeten biraz daha yüksek düzeyde artırmayı amaçlıyorsanız; yatırım araçları ile günlük 100 dolardan fazlasını kazanabilirsiniz.

Yatırım araçlarından hangisine yatırım yapmaya karar verirseniz; mutlaka ilgili konudaki eğitim programlarında birkaç ay ders görmeyi ihmal etmeyin. Riskin farkında olun!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Yatırım Araçları

11. DOMAİN ALIM – SATIMI

Potansiyel: 5/10

Domain sektörü dünyanın her noktasında ilgi çekici seviyede bulunmaktadır.

10 dolara satın aldığınız domaini doğru alıcıyı bulduktan sonra on binlerce domaine satabilirsiniz. Domain sektörü çok büyüktür ve bu işe odaklanmış girişimciler önemli düzeyde kazanç elde etmektedir.

Yabancı domain satın almak ve bunları çeşitli satış platformlarında listelemek için çok iyi düzeyde İngilizce bilmeniz gerekmez. Birkaç Youtube video izleyerek domain satın alabilir ve satmak üzere çeşitli satış platformlarına ekleyebilirsiniz.

Önemli olan doğru domaini bulmaktır. Bu da geniş bir çerçevede bakış açısı ve iyi bir araştırma becerisi gerektirir.

12. e-KİTAP

Potansiyel: 8/10

İngilizce kitap yazabilecek yetkinlikte olanlar için iyi bir para kazanma yöntemidir. Çok iyi bir yazar olmadan da e-kitap aracılığıyla günlük 100 dolara yakın para kazanabilirsiniz. Merak etmeyin 400 sayfalık ilgi çekici bir roman yazmanız gerekmiyor. Sadece insanların sorun yaşadığı herhangi bir konuda bilgilendirici bir doküman oluşturmanız gerekiyor.

Örneğin, bilgisayarın nasıl hızlandırılabileceğini anlatan 2 dolarlık e-kitap sadece Google Play Books ve Amazon Kindle’de günlük binlerce kez satılmaktadır.

Sektöre girmek isteyenlerin öncelikli olarak çok satan kitapları incelemesi mutlaka önerilir. Dolayısıyla vaktinizi daha değerli kullanabilirsiniz. E-kitap sektörü kendi içerisinde çok farklı dinamiklere sahiptir. Roman ve benzeri yayınlar yerine bilgilendirici e-kitap türlerine odaklanmanız önerilir.

Ek bilgiler E-Kitap Yazmak rehberinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir