Anket Doldur Para Kazan / Siteler
 1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanmak

Anket Doldur Para Kazan / Siteler

72

Anket doldur para kazan! Harika bir cümle ancak o bunun için bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var.

Son yıllarda internet ve telefonda bolca boş vakti bulunanlar için yeni bir para kazanma yöntemi ortaya çıktı. Anket doldurarak para kazanma yöntemleri artık birçok platformda aktif halde. İnternet siteleri üzerinden kurulan bu sistemler aracılığıyla anket doldurarak cüzi de olsa para kazanmak mümkün.

Öncelikle anket doldurarak para kazanmak için birkaç internet sitesine üye olmalı yada birkaç anket şirketine mail atmalısınız.

Bu işi yapacaksanız eğer internet ve telefon başında boş vaktinizin bolca olması gerekiyor. Bu tür anketler birkaç sorudan oluşmaz genellikle onlarca sorudur ve çoğunda sadece şıklı sorular yerine açıklamalı sorular da yer almaktadır. Bu nedenle bir iki tık yapıp para kazanacağınızı düşünmeyin.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMAK – GİRİŞ

 1. Anket doldurarak para kazanacağınız siteleri bulun
 2. Bu sitelere gerçek bilgileriniz ile eksiksiz bir şekilde kaydolun.
 3. Anketleri kaçırmamak için özellikle sitelere verdiğiniz mail adreslerinizi sık sık kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.
 4. 1-2 site yerine onlarca siteye kayıt olmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü anket şirketleri her gün onlarca anket yapmaz, ancak haftada 1-2 anket yapar ve bunlar size tatmin edici bir gelir olarak geri dönmez. Bu nedenle bir çok anket şirketine kayıt olmanız gerektiğin unutmayın.
 5. Güvenilir siteler bulmaya özen gösterin. İletişim adresi, gizlilik bilgileri gibi ek bilgiler sağlamayan sitelere üye olmayın. Muhtemelen bu tür şirketler paranızı ödemez.
 6. Kayıt olmadan önce şirketin adını internette arayın ve daha önce bu şirket ile çalışmış olanların deneyimlerini inceleyin.
 7. Yabancı dil biliyorsanız mutlaka yabancı anket şirketlerine göz atın. Hem daha çok siteye kayıt olmuş olursunuz hemde bu şirketler daha fazla ödeme yapar.
 8. Anketleri doldurduğunuz zaman gerçekçi olun. Eğer aynı şirkette verdiğiniz cevaplar çelişmeye başlarsa üyeliğiniz sonlandırılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Anketör Nedir? Anketörlük Nasıl Yapılır, Maaşları

ÖNEMLİ BİLGİLER

Anket şirketleri genellikle belirli kategorideki insanlar ile çalışmak ister. Her anket şirketinin belirli bir çalışma sistemi vardır. Örneğin A firması yalnızca 30 ila 50 yaş arasındaki kişilerin fikirlerine ulaşmak isterken, B Firması sadece 18 ila 24 yaş arasındaki kişilerin fikirlerine ulaşmak ister. Bu nedenle hangi anket şirketinin ne tür isteklerde bulunduğunu şirkete sormayı yada varsa gizlilik belgelerine göz atmayı ihmal etmeyin. Bu anket şirketine boş yere kayıt olup boşuna vakit kaybetmenizi engeller. Ayrıca bazı anket şirketleri eğitim, iş gibi de farklı kategorilerde çalışıyor olabilir. Bunlara muhakkak dikkat etmeniz gerekiyor.

NE KADAR KAZANILIR

Anket sitelerine üye olduktan sonra bu siteler üzerinden para kazanmak istiyorsanız sıklıkla gelen tüm anketleri doldurmanız gerekiyor. Bu anketler için şirket anket öncesinde alacağınız ücreti belirtir. Anketin kapsamına göre değişmekle birlikte genellikle bir anket 1 ila 10 dolar arası ücret kazanmanızı sağlar. Bazı kısa anketler ise çok daha düşük fiyatlar verebilir. Bu anketleri seçtikten ve doldurduktan sonra sitedeki üyeliğinizin bakiyesine bu ücret eklenir. Birçok şirket ödeme için bir alt limit belirtir. Yani bu bir anket doldurup ücret almanızı sağlamaz, bu nedenle sık sık yeni anketleri kontrol etmeli ve genellikle 50 dolar olan bu alt limite ulaşmanız gerekiyor. Bu limiti tamamladıktan sonra ücretinizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Anket şirketleri ödemeleri farklı şekillerde öder. Bilinen genel geçer ödemeler ise:

 • HAVALE & EFT
 • ÇEK
 • HEDİYE ÇEKİ
 • ONLİNE ÖDEMELER (PAYPAL & SKRIIL)
 • ASTROPAY
 • BITCOIN

Tüm bu ödeme yöntemlerinden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Ancak bazı şirketler yalnızca bir kısmı ile çalışıyor olabilir. Bu bilgileri siteye kayıt olmadan önce öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu yine boşa vakit kaybı yaşamanızı büyük ölçüde engeller.

SİTELER

Anket doldurarak oturduğunuz yerden para kazanma şansınız var. Ancak bu tür anket siteleri sık sık dolandırıcılar tarafından da kullanılan bir kılıf olması nedeniyle her anket sitesine güvenmemenizi öneriyoruz. Piyasada birçok güvenilir ve para kazandıran anket siteleri var. Bu Survey platformlarını kullanarak internetten para kazanma şansınız var.

Myiyo – www.myiyo.com
Halihazırda piyasadaki en iyi anket dolduradan para kazanma sitelerinden biri olan Myiyo’da basit bir form doldurulduktan sonra üye olabiliyorsunuz. AD – SOYAD ve Mail gibi bilgileri doldurduktan sonra sistem içerisine giriş yapıyorsunuz. Burada hangi anketler ile ilgilendiğinize yönelik birkaç şık karşınıza geliyor. Bu şıkları doldurduktan sonra Myiyo size uygun bir anket açıldığı zaman E-Mail adresinize bilgilendirme gönderiyor. Maildeki bağlantıyı kullanarak bu anketlere katılabiliyorsunuz. Her anket için 1 ila 5 Euro arasında ücret alabiliyorsunuz. Eğer hesabınızdaki ücret 20 Euro’yu geçerse ödeme talep ediyorsunuz. Myiyo’da siyaset, eğlence ve ürünler hakkında sık sık onlarca yeni anket bulabilirsiniz. Önemli olan süreç bu anketlerde tutarlı olmanız. Myiyo platformuna

Mobrog – www.mobrog.com

Anket Siteleri
Önerdiğimiz para kazandıran anket siteleri arasında yer alan Mobrog çok uzun süredir bu sektörde yer alıyor. Türkiye’de de ciddi bağlantıları bulunan Mobrog, anket başına 1 ila 7 TL arası ücret veriyor. Kişisel bilgiler için ciddi bir koruma sağlayan Mobrog’da birçok kategoride anketler bulunmasına karşın ilginç ve eğlenceli onlarca anket de yer alıyor. Dünyanın yaklaşık 70 ülkesinde faaliyet gösteren Mobrog’u kullanarak para kazanmak istiyorsanız eğer anketleriniz arasındaki tutarlılığa kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bir ankette TV izlemekten hoşlandığınızı söyleyip bir ankette hoşlanmadığınızı söylerseniz hesabınız kapatılabilir. Bu nedenle anketlere verdiğiniz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.

Joinhiving – www.joinhiving.com
2014 yılından itibaren farklı dillerde yayın yapan Joinhiving, bu yıl itibarıyla Türkçe olarak da hizmet vermeye başladı. Henüz Türkiye’de çok aktif olarak kullanılıyor olmasa da anket konusunda gayet iyi çözümler bulabiliyorsunuz. Platformda anket başına aldığınız ücretler 1 ila 2 Euro arasında değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak her anket için 20 ila 40 dakika arası vakit ayırmanız gerekecek. Joinhiving’da ayrıca İş Ortaklığı Programı da bulunuyor. Yani alt üyeler oluşturup onlardan da para kazanma şansınız var. Platformda Paypal veya birçok farklı ödeme yöntemiyle paranızı alabilirsiniz.

Fikir Pazarı – www.fikirpazari.web.tr
Türk anket siteleri arasında yer alan Fikir Pazarı anketler ve araştırmalar için nakit ödeme yapmak yerine çeşitli hediyeler sunuyor. Genellikle alışveriş çekleri veren Fikir Pazarı’nda bu aralar market zinciri olan Carrefour’dan indirim çekleri dağıtılıyor. Dünyaya da açılan Fikir Pazarı’nda her hafta yepyeni anketler var. Anketler kullanıcılara e-mail yoluyla iletiliyor bu nedenle kullandığınız bir mail adresini sağlamanız faydanıza olacak.

Napolyon – www.napolyon.com
Türkiye’nin önemli ölçüde online araştırma veritabanına sahip Napolyon.com, 1 milyonun üzerinde kayıtlı üyesine ilgi alanları ve tercihlerine uygun araştırmalara katılmasını sağlayarak katıldıkları araştırmalardan kazandıkları puanlarla; pek çok seçkin markanın indirimlerinden yararlanma, kültür sanat ve spor etkinliklerine katılma, yardım kuruluşlarına destek olma gibi pek çok alanda fırsat sahibi olma imkanı veriyor.

MarketAgent – www.marketagent.com

Anket Siteleri
850 bin üyeye sahip olan MarketAgent, Türkçe olarak da hizmet veriyor ve Türkçe kullanıcılarına da önemli anketler sunarak para kazanmalarını sağlıyor. Para kazandıran anket siteleri arasında yer alan MarketAgent’te anketler için kazanılan parada ciddi farklar bulunuyor. Bazı anketler için 1-2 kuruş kazanılırken, bazı anketlerde 10 TL kazanabiliyorsunuz. Sistemde ayrıca kazandığınız paraları hediye çeklerine dönüştürme şansınız da bulunuyor. MarketAgent’te ortaklık sistemi de var yani alt üye oluşturup onlardan da ek gelir sağlama şansınız bulunuyor.

Daedalusonline – www.daedalusonline.eu
Sınırlı bir anket veritabanına sahip anket siteleri arasında yer alan Daedalusonline’da anket kullanıcıları arasında çekiliş yapılıp sadece sınırlı sayıdaki kişilere tablet hediye edilmektedir. Çok önemli bir alternatif site arasında yer almayan Daedalusonline’i kullanacaksanız eğer sadece 30 dakikanızı ayırmanız yetiyor.

Valuedopinions – www.valuedopinions.com.tr
Nakit para kazanılmayan ancak dikkat çekici ve kesinlikle işe yarayan hediye çekleri sunan Valuedopinions’da Türkçe hizmet vermeyi 2 yıldır sürdürüyor. Sitede aylık 30 – 40 yeni ankete ulaşma şansınız var. Valuedopinions şuanda Hepsiburada’nın hediye çeklerini dağıtıyor. Yani online olarak hediye çeklerini kullanarak dilediğiniz eşyayı indirimli olarak alabiliyorsunuz. Bu platformu da öneriyoruz ancak platform özellikle tutarlılık konusunda çok sınırlamalara sahip. Hesabınızın kapanmaması için verdiğiniz bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güvenilir ve Para Kazandıran Anket Siteleri

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (72)

 1. 11 Eylül 2020

  Merhaba bende anket doldurmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 2. 6 Temmuz 2020

  merhaba bilgi lütfen

 3. detaylı bilgi alabilirmiyim anket işi için

 4. 19 Aralık 2018

  anket işi için dönüş yaparsanız sevinirim

 5. Ek iş isteyen arkadaşlar ulaşın evde ek iş için

 6. İletişime geçermisiniz lütfen

 7. 9 Ekim 2018

  anket doldurrarak para kazanmak yalan bir iş çok defa anket doldurdum para mara kazanamıyorum h4epsi yalan

 8. 5-6 KİŞİLİK EKİBİZ paketleme işi yapmak istiyoruZ yardımcı olursanız çok seviniriZ

 9. bende katılmak istiyorum para kazanmak istiyorum

 10. benimle iletişime geçermisiniz.

 11. nihat058@gmail.com paketleme yapmak istiyorum yardımcı olun lütfen

 12. arkadaşlar merhaba internette uzun yıllar ek iş ilanlarına baktım ancak dönüş yaşamadım evde ailesine katkıda bulunmak isteyenlere belki faydam olur hangi sayfada rastladım bilmiyorum ilana kına davetiye sabun mandal kartvizit vb paketleme işleri büyük bir ajans ekip bende 3 sene önce dahil oldum 100 tl depozito yatırdım ürününün eve teslimi için güvence adına ilk başta yetiştiremem kaygısı ile 1000 adet sipariş verdim çünkü ödeme alabilmem ve depozito iadesi için 3 haftada eksiksiz teslim etmem gerekiyordu 300 tl kazancı vardı tükenmez kalem paketleme şimdi aylık 1500-1750 tl arası kazanıyorum bilgi ve diğer iş kolları için mail atmak isterseniz

 13. ANKET DOLDUR VİDEO İZLE ÇOK KAZAN
  MERHABA ARKADAŞLAR
  ‘Konya merkezli KAYME turizm öncülüğündeki yerli uygulaması ile sadece elinizdeki akıllı telefonu günde 30 dk kullanarak aylık 300TL ve daha fazla ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bir iki ay sonra kazancınız çok daha artacaktır.
  Cüzi bir miktar üyelik bedeli vererek aktifleşecek olan MOBİLON programını 35445149 nolu referansımla ücretsiz üye olan arkadaşlara aktif olmaları için 20 TL prim desteği iade edeceğim.
  Uygulama içinde; Reklam, anket, video, Otobüs, uçak ve tel bileti ile birlikte E Ticaret için günlük hayatta aktif birçok firma ve Gayri menkul Satışı dahi mevcuttur.

 14. ANKET DOLDUR VİDEO İZLE ÇOK KAZAN
  MERHABA ARKADAŞLAR
  ‘Konya merkezli KAYME turizm öncülüğündeki yerli uygulaması ile sadece elinizdeki akıllı telefonu günde 30 dk kullanarak aylık 300TL ve daha fazla ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bir iki ay sonra kazancınız çok daha artacaktır.
  Cüzi bir miktar üyelik bedeli vererek aktifleşecek olan MOBİLON programını 35445149 nolu referansımla ücretsiz üye olan arkadaşlara aktif olmaları için 20 TL prim desteği iade edeceğim.
  Uygulama içinde; Reklam, anket, video, Otobüs, uçak ve tel bileti ile birlikte E Ticaret için günlük hayatta aktif birçok firma ve Gayri menkul Satışı dahi mevcuttur.

Bir yanıt yazın