1. Ana Sayfa
  2. Meslekler

Anketör Nedir? Anketörlük Nasıl Yapılır, Maaşları, İş İlanları

Anketör Nedir? Anketörlük Nasıl Yapılır, Maaşları, İş İlanları
4

Anketör olmak için tüm bilgileri ve anketör ilanlarını bu rehberde sizler için derledik.

Anket şirketlerinin çeşitli anketlerini, araştırmalarını sahada yapan personellere anketör adı veriliyor. Siz de kısa bir sürede anketör ilanları aracılığıyla bugün bile anket şirketleri için anketörlük yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dünyada binlerce Anket, araştırma, analiz ve değerlendirme şirketi bulunuyor. Bu şirketlerde tahmini olarak 4 milyona yakın Anketör çalıştığı belirtiliyor. Anketör nedir? Nasıl Yapılır ve Anketörler ne kadar kazanır gibi sorulara sahipseniz ve bu soruları Türkiye şartlarında öğrenmek istiyorsanız sizler için detaylı bir değerlendirme hazırladık.

Anket işi her ne kadar internet üzerine daha fazla yoğunlaşmış olsa da, insanlar ile bireysel olarak görüşen ve yüz yüze anket olarak adlandırılan anket işi asla değer kaybetmez. Çünkü doğru bir rapora ulaşabilmek için yüz yüze anket yapılması halen birçok firma için zorunlu bir çalışmadır. Bu nedenle yüz yüze anket işi yapanlara verilen “Anketör” mesleğinin geleceği daima var. Anketörlük olarak adlandırılan bu iş kolunda çok yüksek ücretlerin ise olmadığını ayrıca belirtmek gerekiyor. Eğer part-time olarak bu iş ile ilgilenecekseniz ay sonunda masraflarınızı çıkartmak için güzel bir tercih olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREn Güvenilir ve Para Kazandıran Anket Siteleri

Anket kısaca kamuoyunun yönelimlerini öğrenmek adına şahıslara yöneltilen soruların cevaplarını toplama ve istatistiğe dökme bilimidir. Örneğin bir siyasi parti, insanların kendilerinden memnun olup olmadığını Anketler aracılığıyla öğrenir. Ve sık sık bu anketleri yenileyerek, yaptıkları icraatlarının ne derece kamuoyuna olumlu veya olumsuz yansıdığını bu şekilde takip eder. Anket işi kamuoyunda sık bilindiği gibi sadece siyasi partiler tarafından yapılmaz. Şirketler, kurumlar, dernekler, hastaneler, oteller ve daha aklınıza gelebilecek birçok kurum ve kuruluş tarafından düzenli olarak anketler yapılmaktadır.

ANKETÖR NEDİR

anket
Araştırma ve Değerlendirme şirketlerine gelen bu Anket işleri ise bu şirketlere bağlı olarak görevlendirilen Anketörler aracılığıyla yapılır. Anketörler, kurumların anketlerini, anketin muhatabı olan kişilerin evlerine, dükkanlarına giderek veya herhangi bir kamusal alanda söz konusu anketteki soruları yöneltir ve cevapları gerekli forma yansıtıp bunları genel merkezine iletir. Anketörlük işinin tek işi temelde budur ancak anketinizi yanıtlayacak insanları bulmak düşündüğünüz kadar kolay bir iş değildir. Anketörler sık sık insanların anketlerine cevap vermekten kaçtığını ifade eder. Anketlerin bir kısmı 1-2 sorudan oluşurken, bazıları onlarca soru içerebilmektedir. Bu nedenle insanlarla güleryüzlü bir iletişim kurarak onları anketinize dahil edebilmek için küçük bir çaba göstermeniz gerecektir. İlk etapta zorluk yaşayabilirsiniz ancak zamanla bu konuda deneyim kazanacaksınız.

Ayrıca bazı zamanlarda anketlerde bazı özellikli kişilerin aranması istenir, örneğin bir şirket anketinin sadece 50 yaş üstü kişiler ile yapılmasını isteyebilir. Bu durumda siz o özelliklere sahip insanları aramak zorunda kalacaksınız. Eğer anketinizi hedef kitle olmayan kişiler ile yaparsanız yada aslında böyle bir kişi hiç yoksa yani hile yaparsanız, yakalanacağınızı unutmayın. Zira anketleri alan şirketlerin genel merkezleri, anketinizi yanıtlayan insanların bir kısmını cep telefonlarından arayarak onlardan teyit alır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Anket Doldur Para Kazan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Midyeci Açmak | Aylık 20 Bin Lira Para Kazanma Fırsatı

Anket başına genellikle 1 ila 10 TL arası bir ücret ödenir. Bu anketin sorularına ve ankette hedef kitle olan kişilerin azlığına veya çokluğuna göre değişiklik gösterir. Örneğin bir anket şirketi hastaneye gitmenizi ve sadece hemşireler ile anket yapmanızı isteyebilir. Bu durumda anketten kazanacağınız para artar. Yada bir hastaneye gidip tüm hastalar ile anket yapmanızı ister, hedef kitle büyüdüğü için anketten alacağınız ücret azalır.

NASIL ANKETÖR OLUNUR

Anketör olmak için üstün bir eğitim, çaba veya deneyime ihtiyacınız yok. Hemen hemen her üniversite bulunan şehrin ilan panolarına göz atarsanız, anketör arandığını görebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden kısa bir arama da yaparsanız anketör arayan şirketlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu şirketlere başvurunuz yüzde 99 oranında kabul edilir, zira anket şirketleri anket başına para verdiği için onların anketörlerde aradığı çok fazla bir özellik yoktur. Yani ne kadar çalışırsanız o kadar kazanırsınız, bu işin günlük, haftalık yada aylık bir maaşı genellikle yoktur.

ANKETÖR İŞ İLANLARI

Sizler için birkaç araştırma şirketinin yayınladığı son anketör ilanlarına yer verdik. Bu şirketlere başvuruda bulunarak anketörlük için kısa bir süre içerisinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

AREGE ARAŞTIRMA – İZMİR BUCA

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Hane ve işyerlerinde gerçekleştirmiş olduğumuz araştırma çalışmalarında görev alacak,

-İletişim kabiliyeti yüksek,

-Tablet kullanabilen,

-18-40 yaş arası

-Erkek – Kadın anketörler alınacaktır, mezuniyet ve deneyim aramıyoruz, ofis içi eğitim verildikten sonra saha çalışması yapılıyor.

BLUE DIAMOND – ANKARA ÇANKAYA

Güzellik merkezinde çalışıcak bayan Anketör aranıyor

RMM ARAŞTIRMA – İSTANBUL ŞİŞLİ

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında çalışacak anketörler aranıyor. Android telefona sahip olmalı, hafta içerisinde zaman ayırabilecek, perakende noktalarını ziyaret edebilecek, 6-7 soru için bilgi alabilecek anketörler aranıyor. Nokta başı ücret 5 TL’dir.

PROSIS YÖNETİM – İZMİR KONAK

İzmir ili merkezli firmamızın Konak ilçe bayiliği için belirlenen hedef bölgeye ve kitleye önceden hazırlanmış anket çalışması ve pazarlama iletişimi için bayan çalışma arkadaşları aranmaktadır.

SENKRON ARAŞTIRMA – İZMİR KONAK

Sahada Android cep telefonu veya tabletle yüzyüze anket yapabilecek part time full time anketörler (saha araştırmacıları) aranıyor.

DEMİR ARAŞTIRMA – İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA

Günde en az 100 lira kazanabileceğiniz saha anketleri yapıyoruz, ücretler anket başı olup tecrübe aramıyoruz.

ARVEDA ARAŞTIRMA – İSTANBUL ŞİŞLİ

Tüketici ve hizmet sektörü alanında yapılan pazar araştırma çalışmaları için : Full time çalışacak, Deneyimli & Deneyimsiz, Güçlü iletişim becerisi ve ikna kabiliyetine sahip, Diksiyonu düzgün ve dış görünüşüne önem veren, Girişken, güler yüzlü, iş disiplini olan, Hane-İş yeri ve stüdyo çalışmalarıyla hedef kitle ile tablet üzerinden anket çalışmaları yapabilecek “Saha Veri Toplama Personeli” (Anketörler) arıyoruz.

TÜİK 50 ANKETÖR ALACAK

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Resmi Gazete üzerinden yapılan duyuruya göre, TÜİK’e 50 anketör alımı yapılacak.

TÜİK tarafından önceki gün Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde 50 anketör personel alımı gerçekleştirilecek. Alınacak olan personel sözleşmeli statüsünde yer alacak. Adayların Strateji ve Bütçe Başkanlığı “https://kamuilan.sbb.gov.tr/” ve TÜİK “www.tuik.gov.tr” internet sitelerinde bulunan sınav ilanını incelemeleri ve şartları sağlayanların başvurularını TÜİK Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla yapmaları gerekiyor.

İNCELEYİN: Google Ödüllü Anketler İle Para Kazanın

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Ben acil iş arıyorum. İstanbul Ümraniye’de oturuyorum. Anadolu Yakası’nda olursa çok sevinirim. Değilse de bana bunu bildirin. 19 yaşındayım. Hızlıyım ve ikna kabiliyetim çok yüksek. Dönüş yapmanızı merakla bekliyorum. Saygılarımla.

  2. anket yapmak istiyorum

  3. 4 sene önce

    YüZyüze anket yapmak isteyenler bana ulaşabilir istanbul civarı, en düşük anket 10 tldir..geniş bilgi ve eğitim verilecektir…tam zamanlı arıyoruz…gunde ortalama 10 anket yaparsanız ayda 3000 kazanabilmeniz çok olası…email atın cevap yazarım.

    • Ben acil iş arıyorum. İstanbul Ümraniye’de oturuyorum. Anadolu Yakası’nda olursa çok sevinirim. Değilse de bana bunu bildirin. 19 yaşındayım. Hızlıyım ve ikna kabiliyetim çok yüksek. Dönüş yapmanızı merakla bekliyorum. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir