Cep Telefonu Dükkanı – Mağazası Açmak
  1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Cep Telefonu Dükkanı – Mağazası Açmak

6

Cep telefonları artık hayatımızın en önemli parçası. Son yıllarda giderek artan kullanım ile birlikte akıllı cep telefonu pazarında da ciddi yükselişler var. Bu kapsamda Türkiye’de cep telefonu dükkanı – mağazası açmak karlı iş fikirleri arasında yer almayı sürdürüyor.

Ülkemizde geçen yıl 13 milyon yeni cep telefonu satılıyor. Ve rakam bir önceki yıl 12 milyon seviyesindeydi.Gelecek yıl da ciddi düzeyde bir artışın daha yaşanması bekleniyor. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre şu anda kullandığı telefonu 12 ay içinde değiştirmeyi düşünenlerin oranı Avrupa’da % 36 iken, Türkiye’de ise % 56’yı buluyor. Üstelik, Türkiye’de bu kesimde yer alanların yarısından fazlasının (% 54) mevcut telefonları henüz birinci yılını bile doldurmamış.

Sektöre girişin de en kolay yolu da cep telefonu mağazası açmak. Eğer siz de cep telefonu dükkanı açmayı planlıyorsanız, aklınıza takılabilecek sorulara yanıtlar sağlayacağız.

CEP TELEFONU DÜKKANI AÇMAK

telefon mağaza

Cep telefonu dükkanı açmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey ana yürüyüş caddelerinde bir dükkan bulmak olacak. Cep telefonu dükkanı açmak nispeten kolaydır, eğer çok ciddi bir yatırım sermayesi ile dükkan açmayacaksanız, ortalama 20 bin lira ile dükkanın resmi işlemlerini ve dekorasyonunu halledebilirsiniz.

Cep telefonu dükkanı açmak için resmi işlemler çok kapsamlı değil. Dükkan Açmak İçin Gerekli Belgeler rehberinden dükkan için resmi işlemleri öğrenebilirsiniz.

Resmi işlemleri tamamladıktan sonra dükkanın dekorasyonunu halletmeniz gerekecek. Genellikle bu dükkanlarda dekorasyon için çok para harcanmaz, 3-4 raf sistemi ve bir banko sisteminin kurulması yeterlidir. Cep telefonu dükkanında en önemli şey telefonlar ve aksesuarlardır. Ne kadar çok telefon ve aksesuara sahipseniz dükkanınız o kadar değerli olacaktır. Kısa vadede ise bu konuda çok ciddi bir sermaye size zarar ettirebilir, çünkü ilk etapta çok fazla müşteri kitlesi edinemeyebilirsiniz, bu nedenle aldığınız ürünleri çabuk satamayabilirsiniz ve bu modellerin geçmesiyle sonuçlanıp zarar etmenize neden olabilir.

Bu nedenle ilk etapta sadece çok satan modellerden birkaç tane almanızı öneririz. İlk etapta hedefiniz müşteri kitlesi edinmek olmalı. Bu nedenle birçok farklı modelden topluca ürün almak mantıklı olmayacak. Ürünleri almak için ise eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız, toptancılar bulunur. Toptancılardan uygun fiyatlar toptan cep telefonu alabileceğiniz gibi, internetten de N11’nin Pro platformu ve Sahibinden’i kullanabilirsiniz.

Ayrıca bir cep telefonu mağazasında sadece cep telefonları bulunmaz, birçok farklı modellerde aksesuar ürünlerine de ihtiyacınız olacak. Aksesuarları bulmak daha kolaydır, küçük şehirlerin tamamında bile toptan aksesuar satan işletmeler bulunur; Yine N11 Pro ve Sahibinden’e de göz atmanızı öneririz.

BAYİLİK ALIN

Artık cep telefonu mağazaları artık Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom bayiliği alarak kuruluyor. Çünkü mağazanıza ek müşteri getirebilmenin harika yolları arasında yer alıyor. Bayilik şartlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Bir operatör bayiliği alarak ek gelir de elde etme fırsatınız oluyor. Örneğin dükkana fatura ödemeye gelen bir müşteri aynı zamanda bir aksesuar satın alabilir ve fatura ödemeden elde ettiğiniz gelirin 5-10 katından fazla ek kazanç sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (6)

  1. 20 Ağustos 2019

    Telefon aksesuarları satacak iş ortakları arıyoruz WhatsApp tan yazın grubumuza alalım

  2. Kocaeli İzmit’te telefon aksesuar toptancisiyiz TANEX ürünleri kendi ithalatımız tüm aksesuar çeşitleri mevcuttur en uygun fiyat garantisi veriyoruz

Bir yanıt yazın