1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Paraya Mı İhtiyacınız Var? Ayda 5 Bin Liraya Yakın Kazanabileceğiniz 8 Ek İş!

Paraya Mı İhtiyacınız Var? Ayda 5 Bin Liraya Yakın Kazanabileceğiniz 8 Ek İş!
0

Ek işlerin gittikçe popülerleşmesinin bir sebebi var. Ufkunuzu genişleterek size tecrübe kazandırmasının yanında, cebinize biraz da ekstradan para girişi fena olmaz mıydı? Tam zamanlı işinizin yanına ufak bir iş daha ekleyerek cebinize biraz daha para koyabilir, borçlarınızı hafifletebilir veya birikim yapabilirsiniz.

Tabii ikinci bir işe girişmeyi düşünürken, yalnızca para odaklı çalışmamak sizi daha kısa sürede başarıya ulaştırablir. Ek işlerden elde edeceğiniz gelir, o iş için harcayabileceğiniz zamana göre değişebilir. Bu işler ile ayda 5 bin lira kazanma potansiyeliniz var.

1. Web Geliştiricisi

web geliştirici

Basitçe, internet siteleri yaratmak veya çalıştırmak da denilebilir. Fakat derinine indiğinizde bundan çok daha fazlası olduğunu göreceksiniz. Bazı geliştiriciler database oluşturmak gibi arka plandaki işlerle uğraşırken, diğer bazıları da yaratıcılıklarını grafik dizayn anlamında gösterirler. Bu tarz bir işi yapabilmek için HTML, PHP ve JavaScript gibi birçok yazılım dilinde yeterlilik sahibi olmanız gerekir. Eğer bu özelliklere sahipseniz, saat başı 250 lira gibi bir ücretle ayda 20 saat ekstra çalışarak 5000 lira kazanabilirsiniz.

2. Grafik Tasarımcısı

grafiker

Grafik tasarıma tutkunuz varsa ve Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi popular uygulamaları kullanmayı biliyorsanız bundan para kazanabilirsiniz. Grafik tasarımcılar site görsellerinden katalog ve broşürlere kadar birçok görseli yaratırlar ve saat başı 250 lira civarı kazanma şansları vardır. 5000 liralık kazanç için gereken süre ayda sadece 20 saat.

3. Müzik Öğretmeni

MÜZİK EĞİTMENİ

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Çaldığınız bir enstrüman varsa bunu neden başkalarına da öğretmiyorsunuz? Bu şekilde para kazanmanız için gerekli olan şeyler enstrümanı bilmeniz ve biraz sabır. Çaldığınız enstrüman ve yaşadığınız yere göre kazanacağınız para değişkenlik gösterebilir fakat örnek vermek gerekirse, saat başı 110 ile 200 lira arası kazanabilirsiniz. Eğer iyi bir iş yakalayabilirseniz ayda 20-30 saatte 5000 lira kazanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Az Sermaye İle Yapılacak 8 İş Fikri

4. Garson

garson

Garsonların ne kadar kazandıklarını tam olarak söyleyemeyiz çünkü işin içinde çok fazla değişken var. Fakat birkaç iyi vardiyada, mesela haftasonları veya akşamları, iyi bir restoranda çalışarak sadece bahşişlerden bile 500 lira kazanabilirsiniz.

5. Fotoğrafçı

fotoğrafçılık

Fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? Önemli anlarını ölümsüzleştirmek isteyenlere bu servisi sağlayabilirsiniz. Fotoğrafçı olarak aile fotoğraflarından düğünlere kadar bir çok işte çalışabilirsiniz. İşinizi iyi yaparsanız çok karlı bir getirisi olacaktır. Amerika’da ortalama bir düğün fotoğrafçısı iş başına 2000 lira kazanıyor. Bir günlük iş ve fotoğrafların düzenlenmesi için hiç de kötü bir para değil!

6. Özel Antrenör

KİŞİSEL ANTRENÖRLÜK

Fitness ve egzersize yatkınlığınız varsa bunu paraya çevirebilirsiniz. Bu şekilde hem aktif kalacak hem de para kazanacaksınız. Antrenörler saati 200 ile 400 lira arası değişen bir fiyata çalışırlar. Fakat lisans almak hem zamanınızı hem de paranızın bir kısmını talep edecektir. Bu lisans uzun vadede size getiri sağlayacaktır.

7. Doğrudan Satış

satış temsilcisi

Hani sosyal medyada sürekli cilt bakım ürünleri, ev eşyaları veya giysilerin reklamlarını yapanları görürsünüz. Onlardan biri olabilirsiniz. Doğrudan satış ünü biraz kötü olsa da doğru ürünü bulup zamanınızı buna ayırarak komisyonlardan ciddi bir para kazanabilirsiniz. Tabii başta iyi para kazanmak bir hayal, müşteri ağınızı kurmanız biraz zaman alacaktır. Ancak gerekli sosyal medya hesap profillerine ulaştıktan sonra siparişlere yetişmek sizi biraz yormaya başlayacaktır.

8. Bebek ve Çocuk Bakıcılığı

Bebek Bakıcısı

Çocukları seviyorsanız haftasonları bakıcılık yaparak iyi para kazanabilirsiniz. İşe ve yaşadığınız yere göre değişebilmekle birlikte, saatine ortalama 100 liraya kadar kazanabileceğiniz bir işten bahsediyoruz. İyi para kazanmak için biraz fazla zaman harcamalısınız ama şöyle düşünün : bebek bakıcılığı işi çoğu zaman çocuk odasında uyurken birinin kanepesinde yayılıp onu beklemekten ibaret. Bazı aileler sertifikalı olmanızı isteyecektir fakat bu sertifika alması çok kolay ve ucuz bir yatırım aracı.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap