e-Scooter Startup’u Voi Technology’e Dev Yatırım

e-Scooter Startup’u Voi Technology’e Dev Yatırım hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

e-Scooter Startup’u Voi Technology’e Dev Yatırım ile benzer konular hakkında bilgi almak için Girişimcilik, StartUp kategorimize göz atabilirsiniz.

Son yıllarda elektrikli bisiklet sektöründe yepyeni girişimleri görmek mümkün. Bu girişimler arasında adından söz ettirmeyi başaran ve günümüzde 10 Avrupa ülkesinin 38 büyük şehrinde faaliyet gösteren elektrikli scooter girişimi Voi Technology, 85 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başardı.

Son 1 yıllık süreçte geliştirdiği mikro mobil ulaşım seçenekleri ile adından söz ettirmeyi başaran ve hızlı bir büyüme elde ederek 38 Avrupa ülkesinde kendi alanında en çok tercih edilen marka olmayı başaran Voi Technology, Balderton Capital, Creandum, Project A, JME Ventures, Raine Ventures, Kreos Capital, Inbox Capital, Rider Global ve Black Ice Capital yatırım şirketlerinden toplam 85 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başardı. Şirket aldığı bu yatırımları büyük ölçüde AR-GE ve yeni şehirlerde faaliyet gösterebilmek için harcamayı planlıyor.

VOI

2018 yılında piyasaya sürülen İsveç merkezli şirket, e-scooter kiralamaları ile tanınsa da 2019 yılı itibarıyla birçok mikro mobil ulaşım seçeneklerini de desteklemeye başladı. 4 Milyondan fazla aktif kayıtlı üyeye sahip olan Voi, bugüne kadar 14 milyon kez ulaşım deneyimi sağladı. Şirketin 2020 itibarıyla yıllık hedefi ise 30 milyonun üzerine çıkmış durumda.

e-Scooter Startup’u Voi Technology’e Dev Yatırım hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın