Perakendecilikte ve e-Ticarette Ciro Artışı Bekleniyor

Perakendecilikte ve e-Ticarette Ciro Artışı Bekleniyor hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Perakendecilikte ve e-Ticarette Ciro Artışı Bekleniyor ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi, Girişimcilik, Yeni İş Fırsatları, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

Önceki gün alınan karar ile birlikte kredi kartlarının taksit sayısı artırıldı. Böylelikle kredi kartlarının en çok kullanıldığı perakende mağazalarınca ciro artışı bekleniyor.

2018 yılının ortasında yaşanan döviz krizinde, ithalatı azaltmak için hayata geçirilen kredi kartı taksit sınırlandırılması, iç piyasada yaşanan durgunluğu azaltmak için yükseltildi.

BDDK tarafından önceki gün alınan karar Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre, mobilya, elektronik eşya ve TV’de taksit sınırı artırıldı. Düğün sezonu öncesinde gelen karar özellikle perakende mağazalarını sevindirdi. Sektörde bu yaz aylarında ciro artışı bekleniyor.

sd2

BDDK Başkanı Mehmet Akben, düzenleme ile birlikte iç talepte canlanma yaşanacağını dile getirdi.

ASGARİ BORÇ LİMİTLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Kredi kartında yapılan tek düzenleme taksit sınırının yükseltilmesi değil. Ek olarak kredi kartlarının asgari borç ödeme limitleri de yüzde 40’tan yüzde 30’a düşürüldü.

PERAKENDECİLİK ve e-TİCARETTE CİRO ARTIŞ BEKLENİYOR

Kredi kartlarına getirilen 2 düzenleme ile birlikte önümüzdeki aylar için hem perakende mağazalarında hem de e-ticaret platformlarında büyük ölçüde ciro artışı bekleniyor. İç piyasada yaşanan daralmanın büyük nedenlerinden biri olan taksit sınırlaması ve borç limit sorunu nedeniyle tüketiciler son 1 yıldır harcamalarına sınır getiriyordu.

Düzenleme en çok mobilya, elektronik eşya ve TV sektörüne olumlu yansıyacak.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Perakendecilikte ve e-Ticarette Ciro Artışı Bekleniyor hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!