Kapat

PTT Kargo Takip Sorgulama – Kargom Nerede?

Anasayfa
Ekonomi PTT Kargo Takip Sorgulama – Kargom Nerede?

Türkiye’de resmi tek kargo şirketi PTT’dir. Özellikle yurt dışı alışveriş sitelerinden aldığınız ürünler çoğu zaman PTT ile ücretsiz olarak gönderiliyor. Ancak PTT Kargo Takip ve PTT Kargom Nerede hizmetinin ciddi olarak sorunlu olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Karlı İşler adlı bölümümüzde yer alan özellikle Çin’den ürün getirmek adlı iş fikri ile ilgileniyorsanız PTT Kargo Takip Sorgulama servisini incelemeniz gerekiyor. Çünkü Çin’den en ucuz kargo getirmenin yolu PTT Kargodur ve Çin veya diğer bir çok ülkedeki ürünleri Türkiye’ye ucuza getirmek istiyorsanız PTT Kargo‘yu kullanmalısınız.

PTT Kargo servisinin diğer kargo servislerinden pek bir farkı yoktur. Sadece bazı bölgelere daha yavaş kargo getirmektedir.

İNTERNETTEN SORGULAMAK

PTT üzerinden kargonuz gelecekse eğer http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adlı adrese giriş yapmalısınız. Burada, ürünü aldığınız şirketten aldığınız kargo takip numarasını sitedeki “Barkod Numarası” adlı bölüme gireceksiniz ve kargonuzu sorgula tuşuna basarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

TELEFONLA SORGULAMAK

PTT Kargo takip servisini telefon ile de kullanabilirsiniz. PTT Kargom Nerede adlı hizmeti PTT’nin 444 1 788 adlı numaran sorgulamak için müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli. 444 1 788 numarayı aramak ise ücretsizdir, sadece normal bir arama gibi telefon şebekenize dakika başına ödeme yaparsınız.

ŞUBELERDEN SORGULAMAK

Telefon ve internetten PTT Kargo takibi yapamıyor yada yaptığınız halde sonuç alamıyorsanız herhangi bir PTT Kargo Şubesine giderek kimliğinize gelen herhangi bir kargonun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

BİLİNMESİ GEREKENLER

Türkiye’nin en büyük şube ağı PTT Kargo’dadır. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan PTT aynı zamanda ilçelerde hatta beldelerde bile yer almaktadır. PTT Kargo’nun ise bu avantajlarının yanında birkaç dezavantajı da bulunmakta. PTT Kargo tam bir özel şirket gibi çalışmadığı için bazen aksaklıklar yaşanabiliyor. Örneğin PTT Kargonuz diğer kargolara göre geç gelebilir, bu durumda PTT Kargo Takip servisini kullanarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

İkinci husus bazı durumlarda kargonuz gelmeyebilir ve kargo takip servisinde de görülmeyebilir. Bu durumda size en yakın PTT şubesine giderek kargonuzu o şubede bile bulabilirsiniz, bazı zamanlarda PTT Kargoları uzun süre şubede tutmaktadır. Ancak bu tür sorunlar her geçen gün daha iyiye gitmektedir.

“PTT Kargo Takip Sorgulama – Kargom Nerede?” üzerine 9 yorum

  1. EZGİ GÖNER says:
  2. Gülara Türksoyu says:
  3. ahmet says:
  4. Turgut Lesim says:
  5. Mehmet baykal says:
  6. Ovez says:
  7. H.Ertan Eryılmaz says:
  8. sabahattin kulaç says:
  9. MCaitlin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir