Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim
 1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim

35

Ülkemizde girişimci ve yatırımcıların en çok sorun yaşadığı konulardan biri de sermaye bulmaktır. Ancak birçok girişimci ve yatırımcı sermaye bulmak üzere bankalara başvurduğu zaman olumsuz yanıt almaktadır. Eğer kredi çıkmıyorsa ve iş fikrinizi hayata geçirmek için paraya ihtiyacınız varsa; bu durumda para bulabilmeniz için farklı yolları denemeniz gerekir.

Bu yollar garanti değildir, bu nedenle kredi notunuzu yükseltip kredi çekmek üzere de harekete geçebilirsiniz. Eğer bu yola başvuracaksanız; bunun için de net bir şekilde kredi notunuzu artırmak üzere bilgi sağlayacağız.

AİLENİZ ve AKRABALARINIZDAN BORÇ İSTEYİN

borç para

Daha önce Aileniz veya akrabalarınızdan borç istemediyseniz şansınız çok yüksek. Türkiye’de insanlar duygusaldır ve diğer insanlara yardım etmeyi sever. Eğer onların yanında krediniz varsa ve işinizi iyi anlatabilirseniz borç isteyebilirsiniz. Borç istediğiniz tutar eğer yüksekse birkaç akrabanızla bölüştürmeye çalışın.

Aileniz ve akrabalarınızdan borç istediğiniz zaman bu paraya ne yapacağınızı iyice anlatmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bu borç parayı ne zaman geri ödeyeceğiniz konusunda net bir taahhüt verin. Bunun için bir sözleşme de yapabileceğinizi mutlaka belirtin.

KOSGEB PROGRAMLARINA GÖZ ATIN

para bulmanın yolları

Ülkemizde girişimci ve yatırımcılar için en çok destek sağlayan kurumların başında KOSGEB gelmektedir. Her türlü girişimi destekleyen ve çeşitli sektörlere yönelik hibe programları bulunan KOSGEB aracılığıyla kolaylıkla işinizi kurmak üzere kredi veya hibe alabilirsiniz.

KOSGEB programlarından faydalanmak için öncelikli olarak girişimcilik belgesi almanız gerekir. İlgili belge İŞKUR aracılığıyla başvurular ile alınabiliyor. Eskiye nazaran Girişimcilik Belgesi almak için kurslara aktif olarak katılmanız da gerekmiyor. Online olarak girişimcilik belgesi alabilirsiniz.

HİBE PROGRAMLARI

para kazanmak

KOSGEB’den kredi veya hibe programlarından olumlu yanıt alamadıysanız eğer HİBE programlarına da göz atabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi kurumları sık sık iş yapmak isteyenler için hibe programları açmaktadır. İlgili hibe programlarını sık sık incelemeyi ihmal etmeyin.

Hibe programları tam olarak işiniz ile doğrudan ilgili olmasa bile, işinizi belirli ölçüde değiştirmeyi de planlayabilirsiniz. Zira, ülkemizde yeni iş fikirleri için sermaye bulmak gerçekten zor. Eğer bu şansınız varsa, mutlaka değerlendirin.

BORSA VE ODALARA BAŞVURUN

kredi para

Türkiye tam anlamıyla Odaların ve Borsaların cennetidir. Türkiye’nin her ilinde sayısız borsa ve oda bulunmaktadır. Çeşitli amaçlar için kurulan bu oda ve borsalar yine çeşitli dönemlerde girişimci ve yatırımcılar için eğitim, hibe ve destek programları başlatmaktadır. Siz de işiniz ile doğrudan ilgili odalar ve borsalardan bilgi alabilirsiniz.

SENETLE ALIŞVERİŞ YAPMA İMKANI VEREN İŞLETME FIRSATLARI

senetle para

Ülkemizde birçok perakende işletmesi senet ile alışveriş yapmanıza imkan tanımaktadır. Bu işletmelerden birine giderek senet ile aldığınız ürünleri, başka birine satarak nakit para elde edebilirsiniz. Lakin, bu yönteme başvururken; sıradan bir kredi faizinden çok daha fazla zarar edeceğinizi belirtelim. İlgili yöntemde, hem aldığınız ürünü piyasa fiyatının üzerinde alacaksınız hem de satarken piyasa fiyatının altında satacaksınız.

KREDİ NOTUNUZU YÜKSELTİN

kredi

Kredi dışındaki hemen hemen tüm yöntemler size kısa sürede tam olarak istediğiniz tutarda nakit sağlamayabilir. Ayrıca bazı yöntemler doğrudan kredi faizlerinden bile masraflıdır. Bu nedenle kredi çekemiyorsanız eğer, iş fikrinizi biraz erteleyip; kredi notunuzu yükseltmeyi bekleyebilirsiniz. Her şeyi doğru yaparsanız 5-6 ay içerisinde kredi çekmenize yetecek kadar kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi notu nasıl yükseltilir?

1. BORÇLARINIZA SADIK OLUN

Bankalar kredi kartları ve krediler aracılığıyla gelir elde etmektedir. Bu nedenle bankalar daha fazla kredi kartı harcaması yapmanızı ve kredi kullanmanızı ister. Ancak bu harcamalarınızın ödemelerini zamanında yapmadığınız takdirde bankalar bu durumdan zarar görmektedir. Bu nedenle bankalarda bulunan kredi kartı ve kredi borçlarınızı zamanında ve eksiksiz olarak ödemeniz önemlidir.

2. TÜM BORCU ÖDEYİN

Bankalarda bulunan kredi kartı ve kredi borçlarınızın tamamını veya ödeyebildiğiniz kadar yüksek kısmını ödeyin.

3. HARCAMALARINIZI KART İLE YAPIN

Bankalar kredi kartları ile sık sık alışveriş yapan müşterileri ister. Çünkü her harcama bankaya doğrudan gelir sağlamaktadır. Bu nedenle çok az tutarlar olsa bile harcamalarınızı kredi kartları ile yapmanızı mutlaka öneririz.

4. KULLANMADIĞINIZ KARTLARI KAPATIN

Yasal düzenleme ile birlikte tüm bankalarda bulunan kredi kartlarınızın limiti ile geliriniz doğrudan ilgilidir. Bu nedenle farklı veya kullandığınız bankalarda bulunan ancak kullanmadığınız kredi kartlarını mutlaka kapatın.

5. KREDİ BORÇLARINIZA ÖZEN GÖSTERİN

Tüm bankalar tüm müşterilerin finansal durumunu ayrıntılı olarak tek bir ekranda görebiliyor. Eğer bankalardaki kredi kartlarınızın durumu iyi ise ancak kredi borçlarınız çok fazlaysa veya gecikmeye girmişse; bankalar yine size ekstra kredi kartı limiti sağlamayacaktır. Bankalara olan diğer borçlarınızı da eksiksiz ve zamanında ödemeye dikkat edin.

6. SIK BAŞVURU YAPMAYIN

Bankalar sık sık kredi ve kredi kartı başvurusu yapan müşterilerin “paraya acil ihtiyacı” olduğunu düşünür ve o müşteriyi riskli olarak algılar. Bankalara sık sık kredi ve kredi kartı başvurusu yapmamaya özen gösterin. Son başvurunuz üzerinden mutlaka 3 ay geçsin.

7. OTOMATİK ÖDEME TALİMAT VERİN

Çok az etkilese bile, bankalar otomatik ödeme talimatlarına dikkat etmektedir. Elektrik, su, telefon veya diğer aylık ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı vermenizi öneriyoruz.

8. BORÇLUYSANIZ BORÇLARI YAPILANDIRIN

Bankalarda ödeme güçlüğü çektiğiniz borçlarınız varsa, bu borçların üst üste birikmesini ve faiz ile ciddi oranda artmasını izlemek yerine; banka ile iletişime geçerek yapılandırın. Yapılandırma döneminde kredi notunuz da bundan ciddi oranda etkilenmez.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar (35)

Popüler Yorumlar
 1. acil kredi lazım da işimiz çok zor

 2. kredi isteyenler mail adresime ulaşabilir. her konuda destek olurum

Yapılan Yorumlar
 1. 2 Temmuz 2018

  % 3 oranında kredi sunuyoruz, şimdi başvurun,

 2. 28 Mayıs 2018

  Kredinizi almak için şimdi bana ulaşın

 3. 27 Mayıs 2018

  İHTİYAÇ OLABİLİRİM

 4. 11 Mayıs 2018

  Finansal hizmetler konusunda uzmanlaşmış, yerel / uluslararası krediler sunan, güvenilir ve teminatsız borçlanma seçenekleri sunan bireylere ve işbirliği yapan kurumlara çok rekabetçi kredi oranlarında ve herhangi bir finans koşulunu karşılayacak esnek şartlarda hizmet vermekteyiz. Düşük bir kredi puanınız varsa farketmez, beklenmedik paranızı hızlı bir şekilde sağlayabiliriz. Artık tüm bütçelere ve gereksinimlere uygun Hızlı ve uygun fiyatlı krediler için bizimle iletişime geçin.

 5. 30 Nisan 2018

  acil kredi temas

 6. 22 Nisan 2018

  acil kredi tfk temas eposta

 7. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

 8. 23 Kasım 2017

  % 3 kredi sunuyoruz. şimdi bize ulaşın

 9. 17 Kasım 2017

  Ödenmemiş faturalarınız var mı? Temizlemek istediğiniz borcunuz var mı? Sen
  mali açıdan aşağı ve bir iş kurmanız mı gerekiyor? Banka var mı
  Kötü kredinizin bir sonucu olarak sizi reddetti mi? Artık endişelenmeyin
  Finansal Gelişme Hizmetleri size düşük bir kredi vermek istiyor
  Kredi teklifimizle ilgileniyorsanız ve
  bir kredi başvurusunda bulunun, bu mesajı yanıtlayarak bugün bize ulaşın veya
  bize şu adrese bir e-posta gönderin:

 10. 8 Kasım 2017

  Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Her türlü kredi için hemen başvurun
  Ve acilen parayı al!
  yönetim

 11. Ben kredi almak istiyorum. Siz baba ulaşınca 05050391721

 12. kredi için bana ulaşın

 13. 6 Kasım 2017

  Kredi alabilmek için bana da ulaşabilirsiniz

 14. Bugün evet ise üzerinden herhangi bir nedenle kredi talep ediyor musunuz?

 15. 20 Ekim 2017

  Bireylere kredi veririz ve uygun bir oranda bedenleri işbirliği altına alırız. Size en uygun krediyi sağlamak için kendi belirlenmiş risk teknolojimizi kullanırız, hizmetlerimiz hızlı ve güvenilirdir, krediler başarılı başvurudan 24 saat sonra onaylanır. İlgilendiğinizde bir kredi almak, daha fazla ayrıntı için e-posta yoluyla geri dönmek.

 16. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

 17. 13 Eylül 2017

  Herkese merhaba, hatice atagül’im bir mukim / vatandaşım. Ben 38 yaşındayım, girişimci / iş kadınıyım. Bir zamanlar proje / işimi finanse etmekte güçlük çekiyordum. Beni şirketinden 500.000 TL değerinde bir kredi almak için bir para havalesi olan Bay Williams Sean’a tanıtan iyi bir arkadaşım olmazsa. Onlarla temasa geçtiğimde, kredilerimin onaylanması için 48 saat sürdü ve kredi koşullarını ve koşullarını belirten tüm yöntemleri gördükten sonra hesabıma geçtim. Kötü krediniz olsa bile hizmet sunmaya devam ediyorlar. Ayrıca İşletme kredisi, Ev kredisi, Kişisel kredi, Araba kredisi, İş kurma kredisi ve İş Genişletmesi gibi her türlü kredi imkânı sunar. Acil bir mali yardıma ihtiyaç duyarsanız bugün onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  Benim için yaptıklarından ötürü onlara nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum, fakat Tanrı Williams Sean’ı güçlü bir şekilde ödüllendirecek.

  Teşekkürler.

 18. acil kredi lazım da işimiz çok zor

 19. kredi isteyenler mail adresime ulaşabilir. her konuda destek olurum

  • Merhaba benim iş kurmak için acil paraya ihtiyacım var çok sayıda yazmama rağmen ćözüm bulamadım ipotek vericek mülküm yok ön ödeme yapamam zirâ bu ön ödeme yüzünden başkalarından borç alarak dolandırıldım borcum yokken borçlandım bu şekilde senetle kredi almak istiyorum bana dönüş yaparsanız sevinirim

  • Benim kredi kartım bile yok nasıl çekicez ?

Bir yanıt yazın