Kripto Paralar Arasında Ripple ( XRP )
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Kripto Paralar Arasında Ripple ( XRP )

0

Kripto paralara olan ilgi düzenli olarak artış gösteriyor. Bu artış ile birlikte yeni kripto paraların da çıkışı sürüyor.

2012 yılında ortaya çıkan Ripple, diğer kripto paralara nazaran daha farklı bir işleyiş sistemine sahip olup, aynı zamanda bir ödeme ağı olarak da kullanılmakta. Ripple diğer kripto paralar gibi madenciliği yapılabilen bir para değildir. Ayrıca belli bir şirkete bağlı olup, yönetilmektedir. Bu yönden özellikle büyük kurumların ve bankaların daha çok tercih ettiği kripto paradır. Kurumlar kendilerinin iletişime geçebileceği bir muhatap buldukları için Ripple kripto parasını kullanmakta. New York, Sidney, Londra, Hindistan, Singapur ve Lüksemburg gibi pek çok ofisi bulunan Ripple, Brad Garlinghouse tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Ripple Avantajları

Kurumsal para transferleri için çok fazla tercih edilen Ripple, sizlere güvenilir bir işlem yapma imkanı sunar. Dünya çapında pek çok kurumsal firma Ripple ’yi tercih etmekte. Ripple ağı ile kullanıcılar dünyanın her tarafından işlem yapma olanağına sahip oluyorlar ve bu işlemler sadece 4 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştiriliyor. Ripple ağı saniyede 50 bin işlemi kaldırabilme kapasitesine sahip oluşu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 35 milyarlık bir Pazar payı olan Ripple, diğer sanal paralar arasında 4. Sırada yer alıyor. 50’yi aşkın kripto para borsasında işlem gören bir sanal para birimi oluşu ile de yatırımcıların dikkatini çekmekte.

Ripple Yatırımı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ripple yatırımlarınız için tercih edeceğiniz sanal para borsasını kullanırken mutlaka bir sanal cüzdan oluşturmalısınız. Bu şekilde oluşabilecek riskler ve saldırılardan yatırımlarınızı korumuş olacaksınız. Sanal cüzdanınızı çift güvenlik sistemi ile de daha iyi bir şekilde korumaya alabilirsiniz. Ripple kullanıcılarına diğer sanal paralara göre daha düşük maliyet ile daha hızlı bir işlem imkânı sunmakta. Bu yönden de genellikle kurumsal firmalar tarafından daha çok tercih edilmekte. Günümüzde piyasa da 38.739.144.847 XRP bulunuyor. Toplamda ise 99.993.093.880 XRP bulunuyor. Şirket bu Ripple sanal parayı belli aralıklar ile piyasaya sunuyor. Herhangi bir şekilde bu para biriminin madenciliği yapılmadığından dolayı da şirkete bağlı yatırım gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sanal para yatırımları için Ripple, tercih edilebilecek bir yatırım olup, şirkete bağlı oluşu ile de sizlere güvence sunan bir ağdır.

İlginizi Çekebilir