Kapat

Arı Yetiştiriciliği Kurslarına Katılın

Anasayfa Tarım - Hayvancılık Arı Yetiştiriciliği Kurslarına Katılın
arı

Arı yetiştiriciliğini eğitim bazlı olarak öğrenmenin dışında bir de teorik olarak da öğrenmek önemlidir. Ayrıca arı yetiştiriciliği genellikle geleneksel yöntemler ile gerçekleştirildiği için yüksek verim kaybı yaşanmaktadır. Bu kapsamda çiftçilerin arı yetiştiriciliği kursu katılımı Türkiye’de arı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için yüksek önem arz etmektedir.

Türkiye’de arı yetiştiriciliği kurslarını genellikle Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından açılıyor. Merkezin açtığı kurslara ilişkin bilgileri 0 312 417 59 72 numaralı telefondan öğrenmek mümkün. Ayrıca merkez, Türkiye’nin birçok bölgesinde arı yetiştiriciliği kursu açma taleplerine de olumlu geri dönüş sağlıyor.

Ayrıca arı yetiştiriciliği kurslarını düzenleyen bir diğer kurum ise Tarım ve Orman Bakanlığı. Bakanlığın tüm il ve ilçelerde şube merkezleri bulunuyor. Kurslara ilişkin bilgiler bu il – ilçe merkezlerinden öğrenebiliyor. Talep olması durumunda il – ilçe bakanlık merkezleri ek olarak arı yetiştiriciliği kurslarını da açmaktadır.

Bakanlığın düzenlediği arı yetiştiriciliği kurslarına katılım gösterenler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme projeleri (IPARD), Or-Köy ve diğer destekleme projeleri ile zirai kredilere başvurabilme hakkına da sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir