Arı Yetiştiriciliği Kurslarına Katılın

Tarım - Hayvancılık > Arı Yetiştiriciliği Kurslarına Katılın

Arı yetiştiriciliğini eğitim bazlı olarak öğrenmenin dışında bir de teorik olarak da öğrenmek önemlidir. Ayrıca arı yetiştiriciliği genellikle geleneksel yöntemler ile gerçekleştirildiği için yüksek verim kaybı yaşanmaktadır. Bu kapsamda çiftçilerin arı yetiştiriciliği kursu katılımı Türkiye’de arı yetiştiriciliğinin geliştirilmesi için yüksek önem arz etmektedir.

Türkiye’de arı yetiştiriciliği kurslarını genellikle Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından açılıyor. Merkezin açtığı kurslara ilişkin bilgileri 0 312 417 59 72 numaralı telefondan öğrenmek mümkün. Ayrıca merkez, Türkiye’nin birçok bölgesinde arı yetiştiriciliği kursu açma taleplerine de olumlu geri dönüş sağlıyor.

Ayrıca arı yetiştiriciliği kurslarını düzenleyen bir diğer kurum ise Tarım ve Orman Bakanlığı. Bakanlığın tüm il ve ilçelerde şube merkezleri bulunuyor. Kurslara ilişkin bilgiler bu il – ilçe merkezlerinden öğrenebiliyor. Talep olması durumunda il – ilçe bakanlık merkezleri ek olarak arı yetiştiriciliği kurslarını da açmaktadır.

Bakanlığın düzenlediği arı yetiştiriciliği kurslarına katılım gösterenler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme projeleri (IPARD), Or-Köy ve diğer destekleme projeleri ile zirai kredilere başvurabilme hakkına da sahip oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 Safran Yetiştiriciliği

Şakayık Çiçeği Yetiştiriciliği

 Mor Patates Yetiştiriciliği

 Kinoa Yetiştiriciliği

Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği

 Marul Yetiştiriciliği

Fasülye Yetiştiriciliği

Badem Yetiştiriciliği

Ahududu Yetiştiriciliği

Soya Yetiştiriciliği

Serada Çilek Yetiştiriciliği

Domates Yetiştiriciliği

Ceviz Ağacı Yetiştiriciliği

Ayva Yetiştiriciliği

Taze Fasulye Yetiştiriciliği

Serada Biber Yetiştiriciliği

Goji Berry Yetiştiriciliği

Börülce Yetiştiriciliği

Kanola Yetiştiriciliği

Kırmızı Reishi Mantarı Yetiştiriciliği

İpek Böceği Yetiştiriciliği

Zeytin Yetiştiriciliği

Lavanta Yetiştiriciliği

Kuşkonmaz Yetiştiriciliği

Susam Yetiştiriciliği

Çilek Yetiştiriciliği

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Arı Yetiştiriciliği Kurslarına Katılın hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın