1. Ana Sayfa
 2. Tarım - Hayvancılık

Akrep Zehri Çiftliği – Akrep Yetiştiriciliği

Akrep Zehri Çiftliği – Akrep Yetiştiriciliği
44

Dünyanın en zehirli hayvanlarından biri olan Akrep, aynı zamanda tarımsal bir karlı iş fikri arayanlar için de önemli bir fırsat sağlıyor. Türkiye’de henüz istenilen seviyede olmasa da, akrep yetiştiriciliği yaparak akrep zehri çiftliği açmak sizi kısa sürede zengin dahi edebilir.

Dünyanın en pahalı sıvıları arasında yer alan akrep zehrinin litresi 20 milyon dolara kadar çıkmış durumda. Ancak işin riskli olması, pazara ulaşmanın nispeten daha zor olması ve personel bulmanın neredeyse imkansız olması yatırımcıları endişelendiren konular arasında yer alıyor.

ÇİFTLİK AÇMAK

Akrep yetiştiriciliği yapacaksanız eğer öncelikli olarak Tarım ve Orman Bakanlığı ile tam uyumlu bir işletme açmanız gerekiyor. Bakanlık izni olmadan bu tür tesisleri açma şansınız yok, önemli düzeyde para ve hapis cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ruhsat almanız gerekecek.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bakanlık bu tür yetiştiriciliklere önemli düzeyde destek sağlıyor. Bir akrep yetiştiriciliği için başarılı bir proje hazırlayabilirseniz eğer bu konuda destek alma şansınız da bulunuyor. Akrep yetiştiriciliğinde elde edilen akrep zehrini yine bakanlık kaynakları ile satabilmeniz mümkün. Litresi 20 milyon dolara kadar çıkan akrep zehri, İsrail, ABD ve Japonya’daki üniversitelere ve büyük ilaç firmalarına satılıyor.

Akrep özel bir hayvan türüdür ve yetiştiriciliği zor, zahmetli ve risklidir. Bu kapsamda akrepler hakkında herhangi bir bilgi sahibi olunmadan bu tür bir tesisin kurulma sürecine girmek önemli düzeyde risk barındırmaktadır. Üniversitelerin biyoloji bölümlerinden mezun olanlar tarafından akrepler hakkında bilgi alınabildiği gibi bu tür bir uzman tesiste istihdam edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Solucan Gübresi Fiyatı - Ne Kadar Kazandırır?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (44)

 1. Yasal olmadan satış yapabilidiğimiz yerler varmı

 2. Akrep zehiri satın almak isteyen var mı?

 3. Her akrep

 4. 4 sene önce

  millet ne yapacağını şaşırdı

 5. Merhaba. Bu işe girmeden özel nedenlerden dolayı bıraktım. Tıbbi açıdan en önemli tür olan Androctonus Crassicauda cinsi bulunmaktadır. Telefon numaranızı yorum olarak bırakırsanız dönüş yaparım.

 6. Elimde 10 adet akrep var almak isteyen 05378720343

 7. UYARI:
  1. İzinsiz akrep toplamak suçtur. Cezası ağırdır.
  2. Size 1.000 TL gibi rakamlara akrebin tanesini satacağını ve zehrini satın alacağını söyleyenlere itibar ETMEYİN!
  3. Akrep zehri akreplerin diyetine göre bile kalite değişikliğine uğramaktadır!
  4. Konuştuğum kişi zehri BUZDOLABINDA muhafaza etmem gerektiğini söyledi (KOMEDİ). Akrep zehrinin muhafazası LİYOFLİZASYON İŞLEMİYLE mümkündür! Bu da normal bir insanın değil bir biyolog veya kimyagerin belirli değerleri hesaplayarak yapacağı iştir.
  5. Akrep zehri çok pahalıdır evet ama araştırma-geliştirme ve sağlık sektöründe akrep zehri kullanan tüm firmaların KENDİ AKREPLERİ VARDIR!
  6. Hadi diyelim ki akrep zehrini çıkardınız ve liyoflize işlemi yaptınız; bu zehri satabilmek için çok büyük zehir ve toksin madde üreten holdinglere karşı satış yapacaksınız. Ayrıca her zehir örneği için N.B sertifikası (saflık, kalite vb) hazırlayacaksınız.
  7. Akrep zehrinin evde yaptığınız yoğurt gibi dolapta muhafaza edemeyeceğinizi, zehir pazarının ne kadar küçük olduğunu ve bu pazarın zaten kaliteli ve yıllardır süren profesyonel hizmet şirketleri olduğunu kavrayabildiyseniz; DİKKAT edin ve DOLANDIRILMAYIN!

  Piyasada dolanan yok ben akrep zehri alıp satıyorum, yok ben akrep satıyorum diyenlere itibar etmeyin!

  Litresi 10 milyon dolar olan bir maddeyi, sokaktan topladığınız 200-300 akreple kazanamazsınız. Bunun için minimum 10 milyon TL sermayeye ihtiyacınız ve güçlü yurtdışı bağlantılarına ihtiyacınız var ki bir şeyler yapasınız. Yoksa o zehri oturup içmek zorunda kalırsınız.

  İran’da bu iş aynı böyle patladı. Millet 15 bin akreplik çiftlikler kurdu ve aynı düşündüğünüz mantıkla zehir sağdı. HEPSİ elinde kaldı ve şimdi kan ağlıyorlar.

  Maalesef ülkemizde yabancı kaynak araştırmak gibi bir alışkanlık olmadığından millet körü körüne ne okursa ona inanıyor..

  Ha belirtmeyi unuttum; sağlık bakanlığına zehir falan satamazsınız. Zaten eski adıyla Refik Saydam Hıfzısıhha yeni adıyla Türk Halk Sağlığı kurumunda canlı akrep bulunmakta. Sizin ne olduğu belli olmayan EV ÜRETİMİ zehire ihtiyaçları yok.

  Gözünüzü açın, araştırın, öğrenin..

 8. 5 sene önce

  Merhabalar ben cuma şu anda elimde 300 tane canlı akrep bulunmakta hiç bir iletim çiftliği ile iletim diyaloğunda değilim bunu nasıl degerlendirebilirim ilgililere duyurmak istedim cep telefonum 05419691432

 9. arkadaşlar merhablar bu işe girmek isteyen arkadaşar var ise istenen özellikteki akrepleri sata bilirim ben bu işe girecektim fakat ailevi sebeblerden giremedim elimde 20 adet akrep mevcut

 10. ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN BU İŞİN SERTİFİKASI VAR MI VARSA NASIL ALINIYOR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ…

 11. Bu iş için devlet teşviği ala biliyor muyuz lutfe cevap verin bir seneden beli işsizim borç hac içinde yuzuyom bilgi sahipleri bilgi verirse sevinirim

 12. 5 sene önce

  Sayın yönetici arkadaslar bu işe başlamadan bıraktım . Bu ilanı kaldırırsanız sevinirim teşekkürler

 13. 5 sene önce

  Sayın yönetici arkadaslar, bu işe başlamadan bıraktım. İlanı kaldırırsanız sevinirim . Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim …

 14. 5 sene önce

  HOCA’DAN TAVSİYELER …
  Arkadaşlar öncelikle Selamün aleyküm. İsmim Yunus Ayaz. 6 yıl Kur’an kurslarında hocalık yaptım. Ancak bazı sağlık nedenlerinden dolayı 2006 Kasım ayında ayrıldım. 12 seneden beri muhtelif işlerde çalışıyordum. Bu şekilde değişik ve farkli bir sektörde girişim yapmak istiyordum. 1 Kasım 2018 tarihinde dünya gazetesinde konu ile alakali bir haber gordum. Araştırma yaptım. Bu ise gonul vermiş tek resmi üreticiye ulaştım. Beyefendinin 2015 ve 2016 yılında Youtube da yayınlanmış videoları var. Konu ile Sabancı holding den Emine sabanci bu isi takip ediyor . Ocak 2017 yılında büyük ilaç firmaları ile bu ise giriyor ve geçen ay ekim 2018 tarihinde Eskişehir de 7000 M2 lik süper bir fabrika kuruyor. Yurtdışından büyük ilaç ve kozmetik firmaları bu akrepten üretilen zehiri hammadde olarak satın alıyor. Bu işin karli bir is olduğuna başka ispata gerek var mı ? Tabii ki yok. Ben de bu işe Bismillah dedim ve girdim. Şimdiden hayırlı olsun herkese. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler. Ayrıca şunu da belirteyim bu sari ve siyah akrep dünya üzerindeki 1753 akrep cinsinden en kiymetli olanlarından ilk 10 nun içindedir …
  Yunus Ayaz – Girisimci
  Ümraniye/İstanbul
  Telefon … 05550158434
  Mail … yunusayaz25@gmail.com

  • 5 sene önce

   Yunus bey akrep çifliğ konusunda bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yasal prosedür nedir gerekli izinleri daha doğrusu işletme ruhsatı nı nasıl alabilirim akrepleri nasıl alabilirim ve en önemlisi sağım işini kendimizmi yapacağız ürünü kime vereceğiz saygılar hayırlı haberler bekliyorum ilginize teşekkür ederim

 15. 5 sene önce

  Akrep çiftliği kurmak istiyorum ,sekiz bacaklı akrep bizim buralarda her yerde var ,yeterki devlet ruhsat versin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir