Kapat

Akrep Zehri Çiftliği – Akrep Yetiştiriciliği

Anasayfa Tarım - Hayvancılık Akrep Zehri Çiftliği – Akrep Yetiştiriciliği
akrep

Dünyanın en zehirli hayvanlarından biri olan Akrep, aynı zamanda tarımsal bir karlı iş fikri arayanlar için de önemli bir fırsat sağlıyor. Türkiye’de henüz istenilen seviyede olmasa da, akrep yetiştiriciliği yaparak akrep zehri çiftliği açmak sizi kısa sürede zengin dahi edebilir.

Dünyanın en pahalı sıvıları arasında yer alan akrep zehrinin litresi 20 milyon dolara kadar çıkmış durumda. Ancak işin riskli olması, pazara ulaşmanın nispeten daha zor olması ve personel bulmanın neredeyse imkansız olması yatırımcıları endişelendiren konular arasında yer alıyor.

ÇİFTLİK AÇMAK

Akrep yetiştiriciliği yapacaksanız eğer öncelikli olarak Tarım ve Orman Bakanlığı ile tam uyumlu bir işletme açmanız gerekiyor. Bakanlık izni olmadan bu tür tesisleri açma şansınız yok, önemli düzeyde para ve hapis cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle ruhsat almanız gerekecek.

Bakanlık bu tür yetiştiriciliklere önemli düzeyde destek sağlıyor. Bir akrep yetiştiriciliği için başarılı bir proje hazırlayabilirseniz eğer bu konuda destek alma şansınız da bulunuyor. Akrep yetiştiriciliğinde elde edilen akrep zehrini yine bakanlık kaynakları ile satabilmeniz mümkün. Litresi 20 milyon dolara kadar çıkan akrep zehri, İsrail, ABD ve Japonya’daki üniversitelere ve büyük ilaç firmalarına satılıyor.

Akrep özel bir hayvan türüdür ve yetiştiriciliği zor, zahmetli ve risklidir. Bu kapsamda akrepler hakkında herhangi bir bilgi sahibi olunmadan bu tür bir tesisin kurulma sürecine girmek önemli düzeyde risk barındırmaktadır. Üniversitelerin biyoloji bölümlerinden mezun olanlar tarafından akrepler hakkında bilgi alınabildiği gibi bu tür bir uzman tesiste istihdam edilebilir.

“Akrep Zehri Çiftliği – Akrep Yetiştiriciliği” üzerine 37 yorum

 1. Osman says:
 2. Mübarek says:
 3. çankırılı şaban says:
 4. K.v says:
 5. Emrah says:
 6. Z.K.V says:
 7. Cuma demir says:
 8. ali says:
 9. HÜSNÜ says:
 10. Veysi says:
 11. yunus ayaz says:
 12. yunus ayaz says:
 13. yunus ayaz says:
  • Murat karasu says:
 14. Ömer topaktaş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir