Kapat

5 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar İçin Yeni İş Fikirleri

2019’da para kazandıracak yeni iş fikirleri ile iş dünyasına hızlı bir giriş yapma fırsatı elde edin. Tüm rehberlerimiz ücretsizdir ve amacımız Türkiye’de girişimcilik için destek olmak ve yatırımları artırmak.

Hiç sermayeniz olmadan para kazanmak gerçekten düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Ancak küçük de olsa 5 bin liraya kadar sermaye ile yapılabilecek birçok yeni iş fikri var. Eğer 5 bin liraya kadar sermayeniz varsa, Karlı İş Fikirleri platformumuzda değerlendirebileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor. Bu iş fikirlerine yönelmek kısa sürede sermayenizi artırmak için önemli fırsatlar sağlayabilir.

Bu iş fikirlerinin rehber bağlantılarını biraz aşağıda listeledik. Hangi işin sizler için daha uygun olduğunu belirlemek için deneyimlerinizi, eğitim düzeyinizi, referanslarınızı ve yeteneklerinizi kullanın. Birçok iş fikri daha karlı olabilir ancak o işin size uygun olup olmadığını iyice incelemeniz gerekiyor. Zira her şeyi doğru yapsanız bile “size uygun olmayan bir iş” çoğu zaman karanlık bir tünele giriş yapmaktır. Işığa ulaşmak zor olabilir.
 1. Sermayesiz İş Fikirleri
 2. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 3. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 4. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 5. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri

5 BİN LİRA İLE NE İŞ YAPILIR?

 1. Drone Pilotluğu (Meslek eğitimi)
 2. Yeni Nesil Lokmacı (Seyyar)
 3. Az Sermaye ile Yapılacak İşler (Liste)
 4. 2019 İçin Harika Düşük Sermayeli 9 İş Fikri 
 5. Seyyar 9 İş Fikri
 6. Nohut Dürüm İşi
 7. İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri!
 8. Facebook’tan Para Kazanmanın 5 Yolu
 9. Tshirt Tasarlamak
 10. Küçük Cafe
 11. Sigorta Acentesi Açmak ve Bayilik (Yalnızca sistem ücreti)
 12. Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler
 13. Stoksuz E-ticaret Dropshipping
 14. Evde Domates Kurutma İşi
 15. Butik Çay Evi
 16. Küçük Sermayeli Karlı İşler
 17. Kaz Yetiştiriciliği (Düşük Kapasite)
 18. Tam 18 Karlı İş Fikri!
 19. Hindi Yetiştiriciliği  (Düşük Kapasite)
 20. Al Sat İşleri ile Para Kazanmak
 21. Ahşap Oyuncak Yapımı
 22. Instagram’dan Para Kazanmak (Dikkat Çekiyor)
 23. Ahşap Oyuncak İmalatı (Düşük Kapasite)
 24. Youtube’dan Para Kazanma (Profesyonel Başlangıç)
 25. Az Sermaye İle Yapılacak İşler
 26. Spotçuluk
 27. BIM ve A101 Fırsatlarını Takip Etmek
 28. Salep Tohumu Yetiştiriciliği

AMAÇ SERMAYEYİ ARTIRMAK

Bu rehberde yer alan iş fikirlerinin birçoğu genel olarak 5 bin liraya yakın sermayenizi bir üst segmente / seviyeye taşımak için kullanılmalı. Bu durumda daha iyi bir iş fikrini hayata geçirmek için yeterli sermayeye sahip olma şansı elde edeceksiniz.

Türkiye şartlarında 5 bin lira ile yapılabilecek birçok iş fikri vardır, ancak bu iş fikirleri düşük düzeyde potansiyel içermekte ve genellikle yüksek oranda emek talep etmektedir. Eğer 5 bin liraya yakın sermayeniz varsa, minimum 6 ay içerisinde bu sermayeyi 10 bin liraya çıkartabilecek yeni iş fikirlerine yoğunlaşmanızı öneririz. Bu durumda daha yüksek potansiyel içeren iş fikirlerine yoğunlaşma fırsatı elde edersiniz.

Sık sık uyardığımız gibi, bir daha belirtmek gerekirse; Bir iş fikri için araştırma yaparken çok karlı olduğunu fark ettiğiniz anda o iş fikrine hemen yatırım yapmayın. İş gerçekten çok karlı olabilir ancak size uygun olmayabilir. En karlı iş, size en uygun iştir. Çünkü en “karsız” olarak nitelendirilen iş fikirleri bile, doğru ve severek yapıldığı zaman önemli düzeyde gelir sağlayabilir. Elbette para kazanmak için biraz emek ve çaba sarfetmeniz gerekir, ancak örneğin fotokopi merkezi açmak gerçekten karlı bir iştir ancak öğrencilerle günün 12 saati yoğun bir ilişkiye giremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu işi birkaç ay sonra yürütememeye başlarsınız.

Sadece Türkiye’de değil, neredeyse tüm dünyada yeni iş yerlerinin yüzde 80’i ilk 2 yıl içerisinde kapanmaktadır. Bu nedenle, doğru işi yaptığınıza emin olmak üzere, tüm planlamalarınızı yapın. 5 bin liranın az olduğunu düşünmeyin, dünyanın en önemli işletmelerin birçoğu bu paradan daha az tutarlarla yola koyulan girişimciler tarafından kurulmuştur. Önemli olan sadece 6 ay içerisinde bunu 10 bin lira yapmanız ve aşağıdaki bağlantıdan 10 bin liralık iş fikirlerine yönelmeniz olacak.

Diğer sermaye düzeyleri için ana iş fikirleri;

 1. Sermayesiz İş Fikirleri
 2. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 3. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 4. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 5. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri