1. Ana Sayfa
  2. Dükkan Açmak

Küçük Yerleşim Yerleri İçin 24 İş Fikri

Küçük Yerleşim Yerleri İçin 24 İş Fikri
0

Küçük bir yerleşim yerinde yaşıyorsanız, iş fikirlerinin kısıtlı olduğunu asla düşünmeyin. Birçok zaman küçük yerleşim yerleri girişimciler ve yatırımcılar için daha hızlı yükselme potansiyeli sağlar.

Sizler için küçük yerleşim yerleri için en başarılı olabilecek karlı 24 iş fikrini araştırdık. Bu fikirler arasında inceleme yaparken hangi iş fikrinin başarılı olabileceğini belirmek amacıyla kendi deneyimlerinizi, sermaye gücünüzü ve bulunduğunuz bölgenin potansiyelini mutlaka ele alın.

İşte, küçük şehirde kısa sürede başarıya ulaştırabilecek karlı 24 iş fikri…

1. Kahve Dükkanı ve Bar

kahve dükkanı

Mahallenizdeki kafe ve barı düşündüğünüz zaman, bu iki işletmenin bir işletme içinde birleşmesini düşünmekte zorlanabilirsiniz. Fakat eğer yaşadığınız yer yeterince küçükse ve müşteri azsa, bu iki iş fikrini birleştirmek tam da sizin ihtiyacınız olan şey olabilir.

Şimdi, 12 yaşındaki ve 21 yaşındaki öğrencinin okul sonrası bir araya gelmesinin korkunç bir fikir olduğunu söylemeden önce, fikrimizi dinleyin. Tam tekmil bir bar önermiyoruz, sadece saat 16: 00’dan sonra şarap ve bira da sunan bir kahve dükkanı düşünün. Alkollü bir kahve dükkanı olmanın arkasındaki konsept, öğleden sonraları kahve tüketiminin önemli ölçüde azalmaya başlamasıdır. İşletmenizin geç saatlere kadar açık kalmasına ve paraya ihtiyacınız varsa, küçük topluluğunuza ilave seçenekler sunmak harika bir iş fikridir. Böylece sadece iş toplantıları ve serbest meslek sahipleri için değil, aynı zamanda içkiler için indirimli saatler ve ilk buluşmalar için de bir mekanınız olmuş olur.

Akılda tutulması gereken başka bir şey, kahve dükkanı tasarımınızın hem gün ortasındaki kalabalığa hem de çalışma sonrasında oluşan kalabalığa hitap etmesini sağlamaktır. Kasabadaki basit, rahat bir iş yeri düzeni gibi cazip başka bir şey yoktur. Orijinal ve mütevazı bir tasarım konseptini tercih etmek, çoğu müşteriye uyacak ve küçük kasaba ortamındaki müşterilerin istekli olmasını sağlayacaktır.

Ek bilgiler için: Cafe Açmak

2. Hayvan Bakımevleri

hayvan bakımevi

Evcil Hayvan İşletmeleri Amerika Birleşik Devletleri’nde 60 milyar dolarlık bir endüstri, bu nedenle küçük bir kasabada bile en az bir evcil hayvan bakımevi tesisi olması mantıklıdır. Pet endüstrisi aynı zamanda küçülme belirtileri göstermeyen bir sektördür. 1988’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hanelerin yüzde 56’sı bir evcil hayvana sahipken,2016’da yüzde 65’e yükseldi. Bu, ABD’de en az bir evcil hayvanı olan neredeyse 80 milyon hane olduğu anlamına geliyor.

Evcil hayvan bakımı, kolaylık ve mesafenin önemli olduğu yerler olan kırsal alanlar için mükemmel fikirler sunan işletmelerdir. Hiç kimse evcil hayvanını süslemek için iki kasaba yol gitmek istemez, ya da onları almaya gidip geri dönmek. Kasabaların çoğunda Petco gibi bir evcil hayvan uzmanlık zinciri bulunmadığından, işletmeler de sahiplerinin evcil hayvanları için yiyecek, oyuncak ve kıyafet satın alabileceği büyük bir evcil hayvan dükkanının olmamasını avantaja çevirebilirsiniz. İşinizi iyi planlarsanız, bu tüylü ve sevimli şeyler için tek adres sizin mağazanız olabilir. Ve bu büyük kazançlar anlamına gelir.

3. Giyim Mağazası

giyim-mağazası-açmak

Kasabaların yoksun olma eğilimindeki temel olanaklardan biri de iyi alışveriş yapabilmektir. Ve biz sadece büyük bir alışveriş merkezinden bahsetmiyoruz. Genellikle, daha küçük kasabalarda ve topluluklarda yaşayanlar, temel giyim ihtiyaçları için bile önemli mesafeler kat etmek zorundadır. Bu nedenle bir giyim mağazası açmanız sizi yalnızca bir giyim dükkanı yapmayacak, aynı zamanda civardaki sakinlerin çoğu için popüler bir uğrak yeri haline gelecektir. Gençlerin ilgisisini çeken her şey için alışveriş merkezi yerine geçeceksiniz. Sadece en yeni trendlerden haberdar olduğunuza emin olun. Endişelenmeyin, bu trendleri bilmeseniz bile müşterileriniz sizi bilgilendirecektir!

Ek BilgilerGiyim Mağazası Açmak

4. Masaj Terapisti

masaj terapisti

Sırf büyük şehrin koşuşturması kasaba sakinlerinin enselerine binmiyor diye, onların ağrıları, acıları ve streslerinin olmadığı anlamına gelmez. Elleriyle çalışmaktan ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanan biriyseniz, bu bir kasaba için harika bir kariyer ve iş fikri olabilir. Bununla birlikte, masaj terapisti olmak önemli miktarda eğitim gerektirir, bu nedenle lisanslı bir masaj terapisti olmadığınız sürece önümüzdeki birkaç hafta içinde açabileceğiniz bir işletme değildir. Bununla birlikte, lisans almak için kayıt olabileceğiniz çeşitli okullar ve programlar vardır. Eğitiminizi tamamlandıktan sonra, masaj terapisti olmak kendi saatlerinizi ayarlamanıza, istediğiniz zaman aralığında ve istediğiniz yerde çalışmanıza ve güçlü bir devamlı müşteri tabanı oluşturmanıza olanak tanır.

5. Fırıncılık

fırın

Sabah kahvenizden çocuğunuzun doğum günü pastasına kadar mahalle fırınları çok sayıda küçük kasaba ihtiyacını karşılayabilir. Bir fırına sahip olmak ve işletmek çok zor olsa da, halk için hamur işleri yapmak sizin hayalinizse, bu inanılmaz derecede faydalı olabilecek bir iş fikri. Bir fırın açmak, hem kasabanızdaki gençleri istihdam etmek, hem de topluluğunuzla bağlantıda kalmak için harika bir yol olacaktır. Küçük bir kasabada bir işletmeye sahip olmak konusunda acemiyseniz, başarılı bir fırın açma konusunda araştırma yapmak çok önemlidir. Ayrıca, fırınlanmış ürünlerin fiyatlandırması hakkında da bilgi sahibi olmak size fayda sağlayacaktır.

Ek BilgilerEkmek Fırını Açmak

6. Bakkal / Özel Gıda Dükkanı

market

Belki bu kasaba için yapılabilecek bariz bir işletme seçeneği gibi görünüyordur, ancak bariz cevaplar çoğu zaman en çok göz ardı edilenlerdir. Bir bakkal çok çekici bir iş tercihi gibi görünmese de, en pratik önerilerimizden biridir ve tüm kasabanın sürekli ihtiyaç duyduğu bir işletmedir. Birçok küçük kasaba işletmesi fikri gibi, bu işletmeyi ele alabileceğiniz birçok yön vardır. Belki de kasabanızda zaten yerel bir bakkal vardır, bu durumda özel bir yiyecek dükkanı açmak doğru seçim olabilir. Kasabanızda bunlar zaten varsa, peki ya şarap ya da peynir dükkanı? “Küçük bir kasaba ne kadar şarap ya da peynir tüketebilir?” diye düşünseniz de, küçük bir topluma hizmet ederken, insanların seçenekleri sınırlıdır. Bu da size birden fazla yoldan hizmet etme fırsatı tanıyabilir. Bir şarap ve peynir dükkanı kombinasyonu açma fikrini göz önünde bulundurun. Sadece boyunuzdan büyük bir işe kalkışmamaya dikkat edin. Birkaç kişiye birkaç şeyi birlikte sunuyor olmak iyidir, ancak herkese her şeyi aynı anda sunmaya çalışmayın.

Ek BilgilerMarket Açmak

7. Çim ve Bahçe İşleri

çim

Kasabaların çoğunda ortak olan şeylerden biri çimendir, hem de çok ama çok miktarda. Kasabalar kırsal kesimde olduklarından, kasaba sakinlerinin çimleri ve bahçeleri olması muhtemeldir. Bu, insanların çim ve bahçe hizmetleri arayacakları anlamına gelir. Küçük bir kasabada böyle bir işe başlamanın faydalarından bazıları öngörülebilirliği, güvenilirliği ve ölçeklenebilirliğidir.

Müşteriler bulmaya başladığınız zaman, hizmetleriniz uygun fiyatlı ve kaliteli olduğu sürece, aynı müşterileri yıllarca koruyabilirsiniz. Ayrıca, müşterilerin ihtiyaç duyacağı tekrarlanacak hizmetleri de tahmin edebileceksiniz. Sadece çimlerin tekrar tekrar kesilmesi değil, aynı zamanda çimlerin gübrelenmesi, ve yabani otlar ve böcekler için düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Çim bakımı, iyi büyüyebilecek ideal bir küçük kasaba işletme fikridir. Çim bakımı ve fundalık bakımı gibi birkaç hizmet sunarak başlayabilirsiniz, daha sonra peyzaj hizmetleri de sunabilirsiniz.

8. Yemek Arabası

yemek arabası

Yemek arabası işi başarılı bir kasaba işletmesi için fikir listenizde yer almamış olabilir. Ancak şehrinizin bulunduğu yere, sakinlerinin mevsimselliklerine ve hava durumuna bağlı olarak, bir yemek arabası işine başlamak harika bir yatırım olabilir. Kasabaların çoğunda enerjik topluluklar bulunur ve bunlar genellikle spor etkinlikleri, festivaller ve pazarlar gibi açık hava etkinliklerinde bulunurlar. İşinizi, kalabalığın olduğu yere götürme yeteneğine sahip olmak, elinizde büyük para bulundurmak anlamına gelir. Yemek arabaları ayrıca, özel etkinlikler için kiralanma avantajını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, yemek servisi yapamayan kasaba sakinleri, aileniz veya arkadaşlarınız için bir yemek kamyonu kiralayabilmek mükemmel bir hünerdir.

9. İkinci El Dükkanı

spot

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Evet, küçük bir kasabada daha az insan ya da daha az mağaza ve dükkan olabilir, ancak bu, bebek zıbınlarının küçülmediği, insanların yeni mobilya almadığı ve üniversitelilerin okulları için taşınmadığı anlamına gelmez. Kapitalist toplumumuzda, az insan her zaman az eşya anlamına gelmez. Bu nedenle ikinci el dükkanı açmak, kasabanızdaki insanların istenmeyen eşyaları geri dönüştürmelerine yardımcı olmak için harika bir yoldur.

Küçük bir kasabada bir ikinci el dükkanı açmanın harika bir fikir olmasının bir başka nedeni de sattığınız malların bazılarının kasaba halkı tarafından kullanılmadığı için ücretsiz olarak size bağışlanacağıdır. Bu, hem envanteri nasıl düzenleyeceğinize ve izleyeceğinize dair düşünmek için size mantıksal bir sistem sunar, hem de geleneksel bir mağazadan daha ucuza ürünler satmanıza rağmen, bir aracı veya üreticiye asla borçlu olmayacağınız anlamına gelir. Bir taşla iki kuş!

İlginizi ÇekebilirNe İş Yapabilirim veya Kurabilirim?

10. Özel Ders Hizmeti

Özel Ders

Evlerin olduğu yerde çocuklar olur, çocukların olduğu yerde de matematik ve yabancı dil yüzünden dökülen gözyaşları olur. İnternet, çevrimiçi ders verme hizmetleriyle dolu olsa da, hiçbir şey, birebir özel ders almanın faydalarının yerini alamaz. Küçük kasabalar için harika bir iş fikri olmasının yanı sıra, özel ders vermek hem kendiniz hem de size çalışanlar için kârlı bir iş olabilir. Çalışanları işe almak istiyorsanız, matematik, yabancı dil ve fen konularında uzmanlaşmış birkaç öğretmenle başlamanızı öneririz. Kendisini tüm alanlarda yetkin olarak tanıtan öğretmenlerleri işe almaya çalışmayın, bu kişiler çok nadirdir ve büyük olasılıkla başlangıç için bu kişileri işe almanız çok pahalı olacaktır. Bunun yerine, bir konuda uzmanlaşmış ve daha önce özel ders verme veya öğretmenlik deneyimi olan kişileri arayın.

11. Oto Yıkama

oto-yıkama

İsterse bulunduğunuz ülkenin en ücra köşesinde küçük bir kasaba olsun, kesin olan şey şu ki: insanlar çamurlu, paslı külüstürler yerine temiz ve ışıl ışıl araçlar tercih ediyor. İnsan doğası böyle işler. Her ay oto yıkama ödemenizi yaparsınız, aracınız pırıl pırıl olur! Şehrinizde henüz bir oto yıkama merkezi yoksa veya yakındaki kasabada en az bir adet oto yıkama var ise, bir oto yıkama açmak sizin için mükemmel bir küçük kasaba iş fırsatı olabilir. Başlamadan önce düşünülmesi gereken bir şey: konum, konum, konum. Planlamanın bu aşamasını iyi oturtun ve girişimcilik yolculuğunuzun geri kalanını önemli ölçüde kolaylaştırın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Hoparlör Satışlarında Büyük Yükseliş

Ek BilgilerOto Yıkama Açmak

12. Spor Salonu

Spor Salonu

Küçük bir kasabada spor salonuna açmanın kötü bir fikir olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Tıpkı insan vücudunun birçok farklı şekil ve boyutta olması gibi, spor salonları ve egzersiz stüdyoları da farklı şekil ve boyutta olabilir. Her ne kadar fitness işletmeleri kasaba işletme fırsatları açısından iyi bir seçenek olsa da, özellikle yılın büyük çoğunluğunun soğuk geçtiği yerlerde soğuk olmayan yerlere kıyasla çok daha kazançlı. Butik fitness salonu trendinin şu anda yükseklerde olduğunu ve düşmekte olduğuna dair hiçbir iz göstermediğini de belirtmekte fayda var. Ağırlıkları ve kardiyo aletlerinin dolu dolu olduğu devasa spor salonlarının çekiciliği gün geçtikçe cazibesini kaybediyor. Yani, butik fitness salonu trendinden yararlanmak için şimdikinden daha iyi bir zaman yok.

Ek BilgilerSpor & Fitness Salonu Açmak

13. Restoran

restoran

Büyük küçük her kasabanın, birkaç iyi restorana ihtiyacı vardır (ve buna layıktır da). Yerel fast food dükkanınız tüm durumlar ve etkinlikler için yeterli olmaz. Ancak, tıpkı bir fırına sahip olmak gibi, bir restoran açmak da gönülsüzce girilecek bir iş değil. Hem harika bir girişimcinin hem de şefin (ya da en azından bir gurmenin) tutkusuna, dürtüsüne ve takıntısına sahip olmalısınız.

Yalnızca bu güdü ve tecrübeye sahipseniz, bir restoran sahibi olmak, hem başarılı bir uğraş hem de küçük bir kasaba için harika bir işletme olabilir. Fakat şuna dikkat edin: dışardan istediği kadar çekici görünsün, tüm restoranların dörtte biri ilk yıllarında batıyor. Bunu cesaretinizi kırmak için söylemiyoruz; neyle karşı karşıya olduğunuzu bilin istiyoruz. Pazar araştırmanızı işletmenizi açmadan önce yapmak ve bir restoranlarda olması elzem olan POS sistemi gibi bir teknolojiye yatırım yapmak, işletmenizin açık ve üst sıralarda kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

14. Canlı Maç Yayını Yapan Cafe veya Bar

spor cafe

Yukarıda bar / kahve dükkanı kombinasyonu önermiş olsak da, o işletme önerisi ile hitap ettiğiniz müşterilerle canlı maç yayını yapan cafe / barın çekeceği müşteri kitlesi çok farklı. İlk buluşmaları ve kitap kulüpleri ile canlı maç yayını yapan bir işletmeyi karşılaştırın. Ayrıca, canlı spor maçlarına yönelik işletmeler işyerinizi büyütebilir. Spora odaklı bir kasabada maç yayını yapan cafe veya bar açmak büyük bir yatırım olabilir. Ama eğer kasabanızın ilgi alanlarını yanlış hesaplarsanız, felaket de olabilir. Bu yüzden bu girişime girdiğiniz yerdeki halkın özelliklerini bildiğinizden emin olun.

15. Doğal / Organik Besinler

Organik Ürün

Dünyada yirmi yılı aşkın bir süredir büyük bir kısmında yükselen bir trend var: doğal besinler. Sağlıklı yiyecek olarak kabul edilen şey bu zaman zarfında sık sık değişmiş ve yön değiştirmiş olsa da, daha sağlıklı ve uzun yaşamak, ve kendinize iyi bakmak için genel olarak sağlıklı beslenme konsepti hâlâ en büyük sektör. Bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış olan bu eğilimin diğer bir tarafı de organik yiyecekler yemektir. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı organik besin tüketirler, ancak kırsal bölgelerde ve küçük kasabalarda yaşamak, taze organik ürünler ve yiyecekler bulmayı zorlaştırabilir. Global doğal besin satışlarının 2017 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Kendinizi bir sağlıklı beslenme taraftarı olarak görmüyor olsanız da, görmezden gelinmesi zor bir rakam. Araştırmalar ayrıca tüketicilerin sağlıklı yiyecekler için daha fazla harcama yapmaya gönüllü olduklarını gösteriyor. Bu nedenle, bölgenizde alerjen içermeyen gıdalara ve organik gıdalara erişim kısıtlıysa, organik gıda sektörüne geçmeyi düşünebilirsiniz. İster kasaba, ister şehir iş fikri olsun; bir doğal besin dükkanı, nerede ikâmet ediyorsanız olun iyi bir fikirdir.

16. Kuaför / Berber Dükkanı

kuaför

Rapunzel’in bile arada sırada taranması gerekiyordu. Saç kesimi, yaşınız ne olursa olsun, çoğu insanın yılda birkaç (belki de bir düzineden fazla) defa ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Şu anda kasabanızdaki ortalama kadın sayısını hesaplıyor ve üçe çarpıyorsanız, ve bunun yıllık olarak yapacağınız iş miktarı olduğunu düşünüyorsanız, çok küçük düşünüyorsunuz demektir. Kendi kuaför salonunuzu açmak, yalnızca saç kesimininden oluşmayan çok çeşitli ek hizmetler anlamına geliyor. Birkaç örnek vermek gerekirse, saç boyama, tırnak ve makyajı düşünün. Ve unutmayın, erkeklerin çoğu en az ayda bir kez saçlarını kestirme eğilimindedirler. Ve eğer bu ak saçları örtmek içinse, her altı haftada bir de saçlarını boyatmaları gerekecek. Coğrafi bölgenize ve saç tasarımcınızın deneyimine bağlı olarak kalite bir saç kesimi yaklaşık 100 $’a kadar çıkabilir. Küçük kasaba dükkanınızı açmadan önce sağlam bir iş planınız olduğundan emin olun.

İlginizi ÇekebilirBayan ve Erkek Kuaförü Açmak

17. Dondurma Dükkanı

dondurma çikolata

Bir zamanlar bilge biri, bir yerin kasaba olarak nitelendirilebilmesi için bir dondurma dükkanı olmasının zorunlu olduğunu söylemiş. Tamam, belki de bunu uydurduk. Fakat ne olursa olsun, doğru değilse bile, öyle olması gerekiyor. Küçük bir kasabada bir dondurma dükkanı açmak, kalabalık çekmeyi garanti eden bir iş fikri. Ürününüzü bilmek, en popüler dondurma lezzetlerini tanımak ve gece ve hafta sonları çalışmaya istekli olmak, göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörler. Unutmayın, bu iş mevsimsellik problemi ile birlikte geliyor. Bu yüzden, butik fitness işletmelerine soğuk hava iklimlerinin harika olduğunu önerdiğimiz gibi, sıcak bölgeler için de dondurmacı dükkanını öneriyoruz. Sıcak bir hava ile güzel bir kasaba bulun ve bu küçük kasaba iş fikri çantada keklik olsun.

18. Ev Tadilatı ve Dekorasyonu

iç dekorasyon

Evlerinin lavabosu tıkandığında veya çatısı aktığında tüm arkadaşlarınızın sizi mi arıyor? Kendi işini kurmak istiyorsunuz ama geleneksel bir işyeri açmaktan sizi heyecanlandırmıyor mu? Ev dekorasyonu işi, tam da aradığınız kasaba iş fikri olabilir. Kasabalar temel bir tamirciden yoksun olduğunda, kasaba sakinleri daha büyük bir tamir şirketinin evlerini ziyaret etmesi için haftalar öncesinden olmasa bile günler öncesinden randevu almak zorundadır. Tuvaletin üç gündür tıkanmışsa, bu pek de mantıklı değil. Kalifiye olduğunuz, tecrübeli ve bir alet çantasını kullanmayı bildiğiniz sürece, bir evlere bakım-onarım hizmetini başlatmak oldukça basittir ve çok az masraf gerektirir.

19. Çiçekçi Dükkanı

Çiçekçi

Sizi şaşırtabilir, ancak bir çiçekçi dükkanı açmak oldukça ucuz bir işletme fikridir ve kasabalar için harika bir seçenektir. Yani, bir restoran ya da oto yıkama işletmesinden daha az pahalıdır. Openaflowershop.com’a göre, çiçekçilik işine başlamak, diğer perakende işletmelere kıyasla nispeten daha az maliyete sahip. Karşılaşacağınız belki de tek maliyet, ürününüzü (yani güzel çiçeklerinizi) taze ve serin tutmak için bir soğutucu satın almanızdır.
Yerel topluluğunuz, kasabasında taze çiçekleri olan bir çiçekçi olduğu için çok heyecanlı olsa da, online teslimat hizmetlerine karşı rekabet etme mücadelesi içinde olacaksınız. Unutmayın, kasaba halkının gördüğü ilk çiçekçi olsanız bile (ya da en azından bir süreliğine), kasaba halkı muhtemelen çiçeklerini çevrimiçi sipariş etmeye alışkındırlar. Alışkanlıkları kırmak zor olabilir. Çevrimiçi çiçek deryası ile rekabet etmenin en iyi yolu makul fiyatlar, detaylara ve müşteri hizmetlerine olan özen ve bir demet yaratıcılığa sahip olmaktır.

İlginizi Çekebilir: Çiçekçi Dükkanı Açmak

20. Temizlik Servisi

temizlik

Bir tamirci servisine benzer şekilde, temizlik servisi de kasabalar için sağlam bir iş fikridir, tabii bir mağaza vitrininden feragat etmek istiyorsanız. Günümüzde temizlik hizmeti arayan müşterilerin büyük şirketler aramasının daha popüler hale gelmesine rağmen, büyük temizlik şirketleri ya kırsal alanlara yayılmamış ya da uzak kasabalara seyahat etmeye gönüllü olan sözleşmeli çalışanlara sahip değil. Pırıl pırıl bir mutfak görmek isteyenler için bu iş sinir bozucu olabilir, ancak bu sizin için büyük bir iş fırsatı! Aynı zamanda, ek yükü en az olmasa da çok az olan açılabilecek en kolay işletmelerden biridir.

İlginizi ÇekebilirTemizlik Şirketi Kurmak

21. Kitap Dükkanı

kitap

Kitapçılar tükenmiş, neredeyse! Kitapçılar şu anda farklı bir vaziyette olabilir ve çoğumuzun çocukluğumuzda hatırladığımız şeylere çok az benzeyebilir, ancak bu kötü bir şey anlamına gelmek zorunda değil. Bilâkis, kitap dükkanı sahiplerinin başarılı olmak için yeni ve yenilikçi yöntemler yaratma ihtiyacı, büyük miktarda ek iş fırsatları yarattı

Elbette, kasaba işletmesi olarak bir kitapçı açmaya karar verirseniz, ana odağın kitap olduğundan emin olmak istersiniz. Ancak bu, topluluğunuzun diğer yönlerini veya ek ürünleri mağazanıza dahil edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Günümüzde nadiren, sadece kitaplar için bir kitapçıya gitmeniz gerekiyor. Kitap dükkanları bu günlerde hediyeler, el sanatları, e-okuyucular, kahve ve etkinlikler için ana uğrak yerleri. Çok çeşitli ürünlerin satılması ve etkinliklerin düzenlenmesi gelir akışınızı çeşitlendirecek ve mağazanı geleneksel olarak kitaba ilgisi olmayan veya kitap kültürü olmayan müşterileriniz için bile ilgi çekici olacaktır.

Bu günlerde çok daha az sayıda kitapçı olsa da, badireyi atlatan kitapçıların satışlarının yüzde beş artış göstermesi sizi şaşırtabilir. Kısmen daha az rekabet nedeniyle olsa da, 21. yüzyıl için kitapçılara yeniden şekil verme imkanının kazançlı olduğu kanıtlandı.

22. Elektronik Bayi

cep telefonu mağazası

Eğer herkesin gittiği yoldan değil de, henüz tam olarak keşfedilmemiş bir yoldan gitmek istiyorsanız şimdi tam zamanı. Şansınızı dron ve dron aksesuarları konusunda uzmanlaşmış bir elektronik bayisi olarak denemeye ne dersiniz? Bu size biraz yoldan çıkmak gibi geldiyse, bize güvenin, buna değer. Ticari dron pazarının 2022 yılına kadar 1 milyar doların üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Bu büyük bir pazar, bu pazara erken girme ve bir parçası olma fırsatınız var. Ezber bozan bir kasaba iş fikri mi arıyorsunuz? İşte aradığınız tam da bu!

Ek Bilgiler: Teknoloji Mağazası Açmak

23. Pansiyon

pansiyon

Bir kasabada daha önce yaşadıysanız ve misafirlerinizi ağırladıysanız, sık sık kasabanızın bir pansiyonu olmasını dilemişsinizdir. Turizm endüstrisi olan küçük şehirlerin çoğu zaman tarihi konaklama yerleri ya da en azından bir ya da iki moteli olsa da, Plymouth ya da Williamsburg dışındaki kasabalara sık sık gidilmez. Bu, kayınlarınızın ya da aile toplantısı veya düğün için misafirlerin kalacak yeri olmadığı anlamına geliyor. Küçük bir konaklama yeri veya pansiyon açmak, bölgenizdeki ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olabilir. Odalarınızın boş kalacağı konusunda endişeleniyorsanız, küçük başlayın. Pansiyon sahipleri, genellikle daha büyük evlerini pansiyonlara dönüştürüp aynı evlerinde yaşama devam etme eğilimindedirler. Bu, son zamanlarda evi boş olan ve doldurulacak çok odası olan ev sahipleri için harika bir fikir. Eğer yaşlıysanız ve kasabalar için iş fikirleri arıyorsanız, bu, keşfetmek için harika bir konsept.

24. Bowling Salonu

Bowling Salonu Açmak

Bu listedeki en ucuz işletme fikri olmasa da, küçük bir kasabada en geniş yelpazedeki müşterilere hitap edebilmenin yanı sıra son derece kazançlı olabilecek bir fikir de var. Başarılı bir bowling salonu, bir kasabanın sosyal hayatının merkezi olabilir. Geliri belli olan bowlingin yanı sıra, yiyecek ve içecek (özellikle alkollü içecekler), büyük paralar kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, kasaba bowling salonları ek bir gelir için kiralanabilir. Küçük ve büyük tüm işletmeler gibi bowling salonunuz için kaliteli bir iş planına sahip olmak inanılmaz derecede önemlidir.

Ek BilgilerBowling Salonu Açmak

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap