1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

Cafe Açmak İstiyorum > Maliyeti | Nasıl Açılır?

Cafe Açmak İstiyorum > Maliyeti | Nasıl Açılır?
cafe-kurmak-istiyorum-maliyeti-ve-nasıl-kurulur
35

Ülkemizde son 8 yıldır en yüksek ilgiyi çeken işletmelerin ilk sırasında cafeler yer alıyor. Bu kadar artışa rağmen sektör genel anlamda büyüme kaydederken, yeni oyuncular için de fırsatlar barındırmayı sürdürüyor. Eğer cafe açmak istiyorsanız, kapsamlı ve planlı bir süreç için aklınıza takılabilecek tüm sorulara ve önemli ipuçlarına yönelik bir araştırma gerçekleştirdik.

Doğru bir planlama süreci ile birlikte çok karlı bir iş olan cafe, özellikle yüksek kar marjları ile yatırımcıları cezbedetmektedir. ‘Cafe açmak istiyorum‘ diyorsanız her şeyden önce farklı bir fikriniz olup olmadığı sorusuna yanıt bulmalısınız. Zira, hemen hemen birbirine benzeyen binlerce, onbinlerce cafeden sıyrılmak için bu stratejik bir karar olacak.

Cafe açmak istiyorsanız belirttiğimiz üzere farklı bir konsept ile ilgilenmenizi mutlaka öneriyoruz. Doğru yerde farklı bir konsepte sahip bir cafenin daha hızlı büyüme şansı yüksektir. Ancak elbette standart bir cafe açarak, diğerlerinden daha güzel ürün ve hizmet ile de bir adım öne geçebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Para Kazandırabilecek En İyi 26 Cafe Konseptleri

Cafe sektöründe kar marjı yüksektir. Ortalama olarak bir cafede ay sonundaki cironun yüzde 50-60’ı tamamen kardır.

Ayrıca harika cafe dekorasyon fikirlerimiz var. Bunlara göz atmak için Cafe Dekorasyon Malzemeleri ve Fiyatları adlı bağlantıya tıklatabilirsiniz.

CAFE NASIL AÇILIR

Cafe açmak isteyenler için bu konuda ciddi ve eksiksiz bir rehber hazırlamaya çalıştık. Bütün adımları gözden geçirmenizi ve elinizden geldiğince yazılanlara özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Cafenizin başarılı olması için özellikle planlama sürecini iyi yönetmelisiniz. Birçok cafe yanlış planlamalar nedeniyle iş yapamıyor, taşınmak zorunda kalıyor ya da istenilen seviyede bir başlangıç gerçekleştirilemiyor.

1- İŞ PLANI HAZIRLAYIN

CAFE

Cafe kurmak isteyenlerin ilk yapması gereken süreç İş Planı Hazırlamadır. İş planı hazırlarken dükkan için ortaya koyulan sermaye, dükkanın kurulacağı alan, rekabet şartları, çalışacak personel, ortalama risk beklentisi, olası iş yapmama durumunda B planı, dükkanın satışa konulması durumunda elde edilecek gelir, iş yapmaya başlama süreci, ürünlerin nereden temin edilebileceği gibi aklınıza gelen her soruyu yazın ve bu sorulara adım adım yanıtlar bulmaya çalışın. Bu soruları doğru yazmak için çok aceleci davranmayın, cafe açarak para kazanmak istiyorsanız en az 1-2 haftayı düşünme sürecine saklamanızı tavsiye ediyoruz.

İş Planı hazırlarken arkadaşlarınızla bu konuları sık sık tartışın ve daha önce bu konuda deneyim elde etmiş insanlarla tanışmaya çalışın. İnternet üzerinden de bu konuda Sosyal Medya‘yı kullanarak cafe sahiplerine sorular sorabileceğinizi unutmayın. Herkes iyi niyetle yaklaşmayabilir ama mutlaka cevap verenler olacaktır. Unutmayın deneyim her şeydir!

2- KONSEPTE KARAR VER!

CAFE

Cafe açmak istiyorsunuz ama sadece bunu istemeniz yetmiyor. Dünya üzerinde binlerce farklı konseptte cafe var. Ve bu cafeler farklı konseptlerden de ciddi anlamda müşteri çekebiliyor. Sıradan bir cafe açıp konseptten ayrı yol almanız ve bundan ciddi paralar kazanmayı da bekleyebilrisiniz. Ancak biz bu konuda kesinlikle bir konsepte karar vermenizi öneriyoruz.

Farklı cafe konseptleri arasında Türkiye’de en çok tercih edilenler çiftlere yönelik olan konseptlerdir. Daha cıvıl cıvıl ve loş ışıklı olarak kurulan bu mekanlarda romantik bir hava yakalanmaya çalışılır. Ayrıca canlı müzikli cafe konseptleri ise son yıllarda aşırı bir şekilde revaçta. Tabii ailelere yönelik cafe konseptini de seçebilirsiniz. Dünya üzerinde son zamanlarda Anime cafeler ve spor cafeler de ilgi çekiyor. Bu konsepte karar verme sürecinde en büyük destekçiniz yabancı cafeler olacaktır. Basit bir iki arama ile dünya üzerindeki cafelere ulaşabiliyorsunuz. Cafe ingilizce bir kelime olduğu için tüm dünyada kullanılmaktadır, aramanızı CAFE kelimesi üzerinden gerçekleştirin.

3- SERMAYEYİ AYARLAYIN

CAFE
Cafeler için öncelikle bir konsept sürecini hallettikten sonra sermaye planı hazırlamanız gerekiyor. Birçok iş fikri sermaye planı hazırlanmadığı için tam olarak hayata geçirilemiyor veya yarıda kalıyor. Bu nedenle kesinlikle sermaye planını işi kurmadan önce gerçekleştirin. Ortalama bir cafe için minimum 40 bin lira sermayeye ihtiyacınız olacak. Orta düzeyin hafif üstü için 80 bin lira ve çok ciddi iş beklentileri ile şehrin en güzel noktalarına kurulan cafeler için minimum 200 bin lira sermaye gerekiyor. Türkiye’de en çok iş hacmine sahip olan bazı cafelerin yatırım planları ise 2-3 milyon lirayı aşıyor. Zira bu cafeler bir otel kadar emek harcanan iş yerleri.

Sermaye planınızı hazırlarken ortalama tutara ek olarak yüzde 20’lika acil bir nakiti de bulundurmanızı öneriyoruz. Örneğin Orta düzeyde bir cafe kurmayı planlıyorsanız 40 bin liraya ek olarak 8 bin lira acil ihtiyaçlar için bulundurmalısınız.

4- DÜKKANI BELİRLEYİN

CAFE
Konsept ve sermayeyi belirledikten sonra yavaştan cafe kurmanın ilk gerçek adımına geçebiliriz. Cafemiz için bir dükkan belirleme aşamasına geldiysek bu dükkanı konsept ve sermayeye göre belirleyeceğiz. Örneğin gençlere yada çiftlere yönelik bir cafe kuracaksanız gençlerin yoğunlukta olduğu bölgelerde bu cafeyi kurabilirsiniz. Eğer ailelere yönelik bir cafe kuracaksanız eğer şehir dışında bir yer belirleyebilrisiniz.

İkinci husus olarak konseptin dışında kuracağınız cafenin sermayesi de yer belirlemede en önemli süreçler arasında yer alır. Örneğin orta düzeyde bir cafe kurmayı planlıyorsanız kiranızın tüm yatırımın yüzde 10’unu aşmamasına dikkat etmeniz gerektiği için maksimum 4 bin lira kirası bulunan iş yerlerine bakmalısınız. Daha ciddi bir kira işletmenizi uzun vadede sekteye uğratabilir.

Dükkan belirleme sürecinde ayrıca bu dükkanın etrafa hafifte olsa gürültü yayabileceğini ve bazı günlerde gece saat 01:00’a kadar açık kalacağını unutmayın. Bu dükkanın ana cadde üzerinde olmasını ve hatta köşebaşı olmasını ayrıca tavsiye ediyoruz. Tabii bunlar ek kira masrafı olacaktır.

5- DÜKKANIN İZİNLERİNİ ALIN

CAFE
Dükkanı belirledikten ve bu anlaşmayı tamamladıktan sonra dükkanınızın resmi işlemlerini halletmeniz gerekiyor. Türkiye’deki belediyeler eğlence mekanlarına yönelik farklı belgeler talep edebiliyor. Dükkan ruhsatı almak için BELEDİYELERDE genellikle şu belgeler talep ediliyor:

– BELEDİYE SÜRECİ & DÜKKAN RUHSATI

 •  Devir ise devir dilekçesi,
 •  2 adet fotoğraf,
 •  İçkili lokanta ise ustalık belgesi fotokopisi ve gerekiyorsa çalışan sözleşmesi,
 •  Tüzel kişiler için imza sirküleri fotokopisi,
 •  2 adet tapu fotokopisi,
 •  2 adet yapı kullanma izin belgesi fotokopisi
 •  Kira ise kira kontratı,
 •  Oda kayıt belgesi,
 •  Ticaret veya esnaf ve sanatkar sicil tasdiknamesi,
 •  Tapuda işyeri olarak görülen yerler için kat maliklerinin oyçokluğu dilekçesi,
 •  Tapuda mesken olarak görülen yerler için kat maliklerinin oybirliği dilekçesi,
 •  İtfaiye Raporu (Tire İtfaiye: 500 10 18),
 •  Hijyen Eğitimi Belgesi (Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamına giren işyerleri çalışanlarına ait),
 •  Çalışacak kişilerin kimlik bilgisi ile adli sicil ve bulaşıcı hastalığı olmadığına dair beyanname,
 •  Plastik dosya.
 •  Kapıdan kapıya okula 100 mt. mesafeden az olmama,
 •  Kahvehane ise 40 m2’de az olmama,
 •  En az 25 kitaptan oluşan bir kitap ve gazete köşesi oluşturulması,
 •  İnternet salonu ise Filtre Programı yapılması.

– VERGİ DAİRESİ SÜRECİ & VERGİ LEVHASI

Belediyedeki dükkan ruhsatı sürecinin ardından sizi birde Vergi Dairesi’nin yolu bekliyor. Vergi dairesinde şu belgeler talep ediliyor:

 • Bağlı Bulunduğunuz Vergi Dairesi’ne giderek BİLDİRİM FORMU doldurulacak.
 • Kira Kontratı götürülecek
 • İşe başlayan kişinin İmza Sürküsü alınacak (noterde alabilirsiniz)
 • İkametgah
 • İşe Başlama Formu doldurulacak
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi götürülecek

6- PERSONEL SÜRECİ

CAFE

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Cafelerde en önemli unsurlardan biri de tabii ki personellerdir. Personel konusunda iyi bir cafe, ne kadar ciddi dezavantajlara sahip olsa da iş yapar. Birçok müşteri ciddi manada iyi personel ister ve kendisiyle ilgilenilen yerlere sık sık ziyaretler gerçekleştirir. Bu nedenle doğru personelleri bulmanız gerekiyor. Cafe sektöründe çalışacak personel bulmak için küçük bir ilan yeterli olacaktır. Türkiye’de cafede çalışacak personel bulmak hiç sıkıntı değildir. Küçük bir ilana onlarca başvuru alacaksınız. Başvuruda en önemli husus ise deneyimdir. Personelin deneyim olarak gösterdiği iş yerlerini mutlaka arayın ve personelin başarısını mutlaka sordurun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İŞGEM Nedir? Başvuru ve Kurulum

Doğru personelleri bulmak için en önemli şey deneyimden sonra ise yabancı dildir. Hiç ilginiz olmayacak olsa bile en az yabancı 1 dil bilen personel kendini geliştiriyor anlamına gelir. Bu konuya da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Doğru personel seçiminde ayrıca iyi bir iletişim becerisi büyük önem arz ediyor. Bu nedenle personeli alelacele seçmeyin, bu süreci zamana yayın.

7- TANITIM SÜRECİ

CAFE

Cafe açmak isteyenlerin çoğu bu süreci dükkanı açtıktan sonra gerçekleştiriyor ancak bu büyük bir hatadır. Dükkanın açılışını gerçekleştirmeden önce mutlaka logo, tabela, kartvizit gibi süreci halledin. Dükkanınıza güzel ve ilgi çekici bir isim verin ve şık bir tabela mutlaka yaptırın. Bu logonuzu masalarınıza mutlaka yerleştirin ve cafenin açılışını yapmadan önce hafif bir reklam sürecini gerçekleştirmek için kartvizitleri dağıtmaya başlayın.

8- DEKORASYON SÜRECİ!

CAFE

Bir cafenin en önemli yerlerinden birine geldik. Cafelerin iş yapıp yapmayacağını gösteren en önemli şeylerden biri dekordur! Cafe dekorasyonları ciddi manada önem arz ediyor. Dekorasyon sürecini doğru yönlendirmek için mutlaka bir mimar veya tasarımcı ile çalışmanızı öneriyoruz. Orta düzeyde bir cafe olsa bile bu süreci doğru yönlendirmek için profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Dekorasyon sürecini yönetirken konseptinizi de tabii ki göz önünde bulundurmalısınız.

Şık ve dikkat çekici bir dekorasyona sahip olan bir cafe ciddi manada para kazandıracaktır. Çünkü insanlar artık daha şık ve ilgi çekici mekanlara gitmek istiyor. Güzel bir dekorasyona sahip dükkan tasarlayabilmek için dünyadaki cafe dekorasyon örneklerine göz atabilirsiniz. Sizler için bu rehberin sonunda dünyadan harika dekorasyona sahip cafeleri listeledik.

9- CAFE MALZEMELERİ EDİNİN

CAFE

Cafelerde birçok ekipmana ihtiyaç duyulacaktır. Bu cafede bulunması gereken malzemeler hemen hemen her işletmede aynıdır. Tabii farklı malzemeler de olabilir. Bu konseptinize ve cafenizin türüne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bir cafede bulunan malzemeler ortalama olarak şu:

 • TEZGAH /LAR
 • SOĞUK DOLAPLAR
 • DONDURUCU
 • FRİTÖZ
 • FIRIN
 • TOST MAKİNESİ
 • MİKSER
 • BULAŞIK MAKİNESİ
 • BARDAK & TABAK & TENCERE & TAVA
 • ÇATAL VE BIÇAK TAKIMLARI
 • BAHARATLIKLAR
 • EKMEKLİKLER
 • ÇAY MAKİNESİ
 • KAHVE MAKİNESİ
 • BLENDER
 • TEPSİLER
 • MENÜLER
 • YAZAR KASA
 • ADİSYON – FATURALAR
 • MASA VE SANDALYELER (Toptan Cafe Masa Sandalyesi Nasıl Alınır)

Ortalama olarak bir cafede bulunması gereken malzemeler bunlardır. Birçok malzeme cafenizin büyüklüğüne göre sayı olarak farklılık gösterecektir.

10 – MENÜ OLUŞTURMA

CAFE

Bir cafenin en önemli unsurlarından biri kaliteli bir menüye sahip olmasıdır. Ciddi bir menüyü oluşturmak için personelinizden bilgi alın ve neleri en iyi şekilde üretebileceğini ortaya koyun.

Kaliteli ve ilgi çekici bir menüye sahip olmak için çok aceleci olmanızı tavsiye etmiyoruz. İlk etapta çok uç ürünlere ihtiyacınız olmayacaktır. Bu nedenle ilk etapta bir cafede bulunması gereken ortalama bir menüye sahip olmanız yeterli. Ancak ortalama bir menüye sahip olmak demek kötü ürünleri satmak değildir. Ne üretirseniz ne satarsanız satın bu ürünlerin kaliteli ve lezzetli olması gerekiyor.

Hemen hemen her cafede tost bulunur. Sizde de muhtemelen tost bulunacak. Yüzlerce farklı tost türü var, tümüne değil ama 5-6’sına mutlaka yer vermelisiniz. Bu 5-6 tost türünün ise lezzetli olması gerekiyor. Ortalama bir menüden kasıt tam olarak bu. Kimse düzgün bir tost bile yapamayan bir cafeye gitmek istemeyecektir.

11 – YİYECEKLERİ TAZE TEMİN EDİN

CAFE

Bir cafede bulunan yiyeceklerin taze olması büyük önem arz ediyor. Bu nedenle taze ürünleri temin etmek için tedarikçilerle anlaşmalar yapın ve bu ürünlerin minimum 3-4 günde size doğru ve tam zamanında getirilmesini sağlamanız gerekiyor. Taze ve kaliteli ürünler satan şirketlerle anlaşmanızı öneriyoruz. 5-10 kuruş fazla verin ama taze ve kaliteli ürünler alın. Bu maliyetleri kısa vadede artırır ancak 2 ek müşteri bile bu maliyeti ortadan kaldıracaktır.

Unutmayın, lezzet demek müşteri demek. Çok basit bir formül.

12- REKLAM SÜRECİ

CAFE

Her işte olduğu gibi cafelerin de reklama ihtiyacı vardır. Hele hele cafeyi yeni açtıysanız mutlaka ama mutlaka reklama ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekiyor. Kısa vadede müşteri kazanan bütün cafeler agresif bir reklam politikası izlemiştir. Size de bu konuda agresif olmayı tavsiye ettiğimizi belirtelim. Ortalama düzeyde kurulan bir cafe için ortaya koyduğunuz sermayenin minimum yüzde 5‘ini reklama kısa vadede harcamanız yeterli. Yani 40 bin liranın ortalama 2 bin lirası ilk etapta yeterli.

Cafenin reklamını yapmak için kullanabileceğiniz mecralar ise gazeteler, radyolar, sosyal medya ve billboardlar. Her 4 yöntemi de aktif olarak kullanmanızı öneriyoruz. Ancak özellikle sosyal medyanın tümünden daha ucuza çok daha doğru hedef kitleli reklam potansiyeline sahip olduğunu belirtelim. Facebook, Instagram, Twitter ve Google Plus‘ta mutlaka hesap oluşturun ve küçük de olsa reklam verin. Ayrıca belirttiğimiz üzere şehrinizde bulunan gazetelere, radyolara ve billboardlara da reklam verebilirsiniz. Bunlar tamamen sizin bütçenize göre şekillenecektir. Ciddi bir reklam için kesinlikle bir reklam şirketine gitmenizi de ayrıca öneriyoruz.

13- TEMİZ VE DÜZENLİ OLUN

CAFE

Bir cafe için önemli üç konu: Temizlik, hijyen ve düzen! Bu konulardan herhangi birinde eksiklik bulunan bir cafe kısa vadede de uzun vadede de başarılı olamaz. Bu süreci bizzat patron olarak bile kontrol etmeniz gerekiyor. Temiz ve hijyen konusunda sorun yaşamamak için personelinizi sürekli olarak kontrol edin ve onlara bu konularda mutlaka bir eğitim süreci hazırlayın. Cafenizdeki herhangi bir ürünü yiyerek zehirlenen kimsenin olmamasını istiyorsanız bu büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle doğru personelle çalışmak istiyorsanız var olan personelinizi de eğitmeniz gerektiğini unutmayın.

Ayrıca cafelerde temizlik ve hijyenin yanında düzen konusu da büyük önem taşıyor. Her şeyin erişebilir olduğunu ve cafedeki masaların daima derli toplu olmasına dikkat edin. Müşterileriniz muhakkak bu konulara büyük önem gösterecektir.

14- KOSGEB

kosgeb

Güzel bir cafe konsepti olduğu halde bunun için yeterli sermaye bulamayanlar için bir fırsat bulunuyor. KOSGEB’e bir iş planı ile başvuruda bulunarak KOSGEB’den işletmeniz için hibe alabilirsiniz. Ancak elbette KOSGEB bu konuda gelen tüm hibe taleplerine olumlu yanıt sağlamıyor. Bu konuda KOSGEB iş planı danışmanlık işletmelerinden destek alarak, 50 bin liraya kadar hibe alma şansınızı artırabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR

CAFE

Türkiye’de hemen hemen her gün yeni 3-5 cafe açıldığını belirtelim. Bazısı ara sokakta 10-20 bin lira sermaye ile bazısı da yüzbinlerce liralar ile. Bu cafelerden hangisinin iş yapıp yapmayacağını ise tamamen işletme belirler. Ciddi anlamda cafenin sermayesinin büyük bir önemi yoktur. Bazı cafeler 20 bin lira kurulup sadece 2-3 yılda aylık yüzbinlerce lira ciroya ulaşmayı başarmıştır. Eğer kar elde etmek istiyorsanız doğru ve düzenli bir işletme sürecine ihtiyacınız olacak.

Para kazanmak istiyorsanız günün 24 saati cafeniz ile ilgilenmeniz gerektiğini unutmayın. Konseptiniz ne olursa olsun bir cafe 6 ayda bir yenilik ister ve bu size ek masraf olacaktır. Ancak daima aynı dekora sahip cafeler zamanla müşteri kaybedecektir. Bu nedenle küçük bir boya değişikliği de olsa bile mutlaka 6-7 ayda bir dekorda küçük değişiklikler yapmayı unutmayın.

Her cafenin çok iyi yaptığı bir ürün bulunur. Mutlaka bir konuda kendinizi çok iyi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. Mesela çok iyi Yemen Kahvesi yapan bir cafe sırf bu isimden dolayı bile onlarca ek müşteri kazanabilir. Bu nedenle farklı bir ürünü çok iyi bir şekilde yapmaya özen gösterin ve bu ürünü kararsız müşterilerinize mutlaka önerin.

Cafelerde iş hacmini belirleyen en önemli konulardan diğeri de rahat bir ortamın sağlanmasıdır. Örneğin bazı cafelerde çok yoğun arabesk şarkılar çalınabiliyor, bu rahat ve keyifli birkaç saat geçirmek isteyen müşterilerinizin ilk ve son kez cafenize gelmesine neden olabilir. Eğer konsept bir cafe değilseniz, cafede yaptığınız her organizasyonun mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kesimin hoşuna gitmesi için çaba göstermeniz gerekiyor.

TAVSİYELER

Cafe açmayı planlayanlar için 11 tavsiyemiz var. Göz atmak içinCafe Açmak İsteyenlere 11 Tavsiye

Cafe açmak hakkında sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (35)

 1. Merhaba sevgili arkadaşlar
  Bir kafe açmak istiyorum, ancak ortak olmak isteyen biri varsa benimle iletişime geçmek için çok az param var.
  İşimde tamamen profesyonelim ve başarılı olacağımızı umuyoruz.
  amir

 2. Merhaba yıllardır Nargile yapıyorum bir çok kafeyi bu konuda geçeceğimi düşünüyorum ama sermayem yok

 3. Manisa’da kafe açmak istiyorum İstanbul’dan taşınacağım yıllardır bu işi yapıyorum kolay kolay tespitlerimde yanılmam. Turistik bir bölge var gözüme kestirdiğim bilenler bilir ağlayan kaya yolu üzerinde kendime ortak arıyorum kendine özgü yüksek müşteri potansiyeli olan bir yer ortalama 400.000 gidecek kendime ortak arıyorum. Kimsenin fark etmediği gizli bir cennet diyelim. Bina kafamdaki tarihi turistik konsepte çok uygun ciddi düşünenler yazsın lütfen hesabıma göre yatırdığımız parayı ortalama 2 yılda amorti edeceğiz. windowslide@windowslive.com

 4. çok yararlı bilgiler verdiniz elinize sağlık

  • 17 Ocak 2020

   Sultanahmet’te iş yapıp güzel para kazanmak isteyen varsa kirası çok düşük yeri mükemmel aylık 100bin net ciro getiricek oteller bölgesinde mekan buldum ortak olarak ilgilenenler herşey noterden yapılacak sermaye koyacak bende işleticem kasaya kendi veya oğlu veya yeğeni bakabilir lakin işe katiyen karışmıycak para kazanmak isteyen arasın gerekli sermaiyye 80bin

 5. 31 Aralık 2018

  merabalar ban şanzelize alaattin şanzelize cafeyi açamk istiyorum ama benim gücüm yok ben marka yüzümü kulanarak sizde para gücünüzü kulanarak açalım derim sosyal medyada baya ilgi ceken cafe

 6. Cafe fast food işletmesi açmak için ortak arıyorum ilgilenenler arasın
  Ahmet 05418011610
  Yer İstanbul Avrupa Yakası

 7. Bende cafe açmak istiyorum on dört yaşından beri bu sektörün içindeyim sevdiğim bir iş şimdi kendi isimi kurmak istiyorum ama sermayem yok bu konuda nasıl sermaye Bula bilirim bu konuda bilgi verebilecek biri varmı.

 8. 11 Eylül 2018

  arkadaşlar merhaba kafe acmak mukemmel bır fikir ..bende bır kafe acmayı düşünüyorum ama benim menum biraz değişik olacak. starbucks glorıa jeans kahve dunyası kahve harmanı v.s v.s bunlar hep kahve satıyor..sızın bunlardan farklı yanınız ne olacak ..menuye farklı bır ekleme yapmak ıstermısınız.?. bu starbucks veya dıgerlerının yanına ben reıshı mantarlı çay ve kahve ürünleri koyacagım.reishı mantarlı cay ve kahve hem tadı mukemmel hemde ıctıgınız andan ıtıbaren saglık bulacaksınız.ıcınde kımyasal yoktur tamamen organıktır..ozellıkle hasta olanlar doktorlar saglıkcılar ve bu reıshı mantarını duyanlar oraya gelecek ve saglık bulacaklar..bunun ıcın yapmanız gereken sadece baylik almak… bu arada ben GANO EXCEL fırmasının sıcak cay ve kahve ürün grubunun yetkılı bayisiyim.İSTANBULDAYIM ve türkıyenin ve AB ülkelerının bazılarına bayılık veriyoruz,, şu an sadece türkıyede 400.000 bayisi olan antioksıdanlı dünya pazar payının % 83 üne sahip lider fırmasıdır..

  • 10 Ekim 2018

   İŞ MERKEZİ GİRİŞ KATTA 294 M2 KAFETERYA TAPULU MEKANIM VAR,İSTER KİRALAMA USULÜ İSTERSE PİRİM ESASLI ANLAŞABİLİRİZ, REİSHİ MANTARI FİKRİNİZDE ÇOK GÜZEL,YERİMİZ MERSİN /SİLİFKEDE

  • Bu konuda görüşmek isterim Ali bey….

  • Merhaba yeditepe üniversitesinin karşısında ortaklıktan dolayı devretmek istediğim bir cafem var sizin is için çok guzel bir ortam sahip odeme konusunda da yardımcı olabilirim

  • Cevabım geldimi acaba

 9. İzmir küçükparka 100 metre uzaklıkta ögrencilerin en cok olduğu kucukparkla buyukparka uzannan cadde üzeri ama insanlardan daha çok arabaların geçtiği bir cadde 20m2 karelik bir dükkanda hem oturarak hem de hemen kahvesinin alıp buyukparkta içmeye göturebilecek bir mekan olmasını istiyorum fakat bazı endişelerim var mekanın küçük olması beni biraz korkutuyor birde cadde hiçbirzaman boş olmasada diğer caddeler göre %10daha sakin köşede bir yer menü olarak kahve çay çikolata ev yapımı kek ve dilim pastalar ev yapımı pogacalar servis etmeyi düşünüyorum kafeyi annemle beraber calıştıracağım endişelerim konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim bütçesi küçük kırmızı uygun bunu da belirtmek istedim

 10. 27 Ağustos 2018

  Çok güzel hazırlanmış bir döküman, emeğinize sağlık. Ayrıca bende ekleme yapmak istiyorum ‘Eğer bir cafe açacaksanız; elemanları seçmeden önce o iş hakkında bilgi edinin. Mesela servis nasıl yapılır veya espresso nasıl çekilir vb.’ Umarım herkes istediği hayaline kavuşur.

 11. Peki sırf mükemmel deniz manzarasına sahip olan yere sıfır dan nasıl masrafı minimuma indirip bir yer inşa edebiliriz?

  Deniz kenarında bir adacık var yıllardır gözüme kestiriyorumo kadar güzel ki ama oranın inşaa olması lazım sizce ne yapmalıyım prefabrik bir tezgah ile üstünü mü örtsem ve birçok şey var aklımda bilgi ve yardım ederseniz çok sevirim sağolun.

 12. valla adapazarı merkezde açmayı düşünüyorum inşallah allah nasip ederse sadece işlek bir mekan arıyorum bana ortak deyilde yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yanıt versin anlaşalım

 13. ORTAK OLMAK İSTEYEN VARSA 2 YILA KAFE ACMAYI DUSUNUYORUM ISLEK BIR YERDE

 14. Bende açıcam inşallah baya fikir edindim

 15. Gerçelten şundan beş yıl sonra güzel bir cafe kuracağıma karar verdim. Umarım olur :”). Çok güzel bilgilendirmişsiniz :”)

  • 11 Eylül 2018

   Elif hanım merhaba kafe acmak mukemmel bır fikir ..bende bır kafe acmayı düşünüyorum ama benim menum biraz değişik olacak. starbucks glorıa jeans kahve dunyası kahve harmanı bunlar hep kahve satıyor..sızın bunlardan farklı yanınız ne olacak ..menuye farklı bır ekleme yapmak ıstermısınız.. bu starbucks ve ya dıgerlerının yanına ben reıshı mantarlı çay ve kahve koyacagım.reishı mantarlı cay ve kahve hem tadı mukemmel hemde ıctıgınız andan ıtıbaren saglık bulacaksınız.ıcınde kımyasal yoktur tamamen organıktır..ozellıkle hasta olanlar oraya gelecek ve saglık bulacaklar..bunun ıcın yapmanız gereken sadece baylik almak…

 16. önerilerinizi düşünüp bende bir kafe açmak istiyorum.Teşekkürler

 17. Yardim etseniz ne olacak ki parsi cok ne hayir yapayim diyen yokmu

 18. Bi hayir sever yokmu cafe acmama yardim edecek ciddiyim param yok ne yapayim

 19. 23 Şubat 2018

  teşekkür ederim çok şeylere cevap verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir