1. Anasayfa
 2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Watsons Bayilik Almak 2024

Watsons Bayilik Almak 2024
0

Watsons bayilik vermeye başladıktan beri bayilik şartlarının ne olduğu daha fazla araştırılmaya başlandı. Watsons 200 yılı aşkın süredir hizmet veren dünyanın en büyük güzellik mağazalarından birisidir. Dünyanın farklı ülkelerinde ve Türkiye’nin 60’tan fazla şehrinde hizmet veren Watsons markası bayilik vermek için bazı kriterler benimsemiştir. Watsons tarafından belirlenen bu kriterlerin yerine getirilmesi sayesinde farklı şehirlerde Watsons bayileri açılabilir.

Watsons Bayilik Şartları

Watsons bayilik alabilmek için belirlediği şartlar ile dikkat çeker. Watsons tarafından belirlenen ve bayilik alabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlar şu şekilde açıklanabilir:

 • Bayilik açılacak olan mağazanın işlek bir noktada olması gerekir. Bayilik almak isteyen kişilerin mağazalarının AVM içerisinde veya AVM’ye yakın olması daha kolay şekilde bayilik almalarını sağlayacaktır.
 • Bayilik almak isteyen adayların daha önce kozmetik ya da kişisel bakım ürünlerinin satışında 2 yıllık bir deneyiminin bulunması gerekir
 • Watsons bayiliğinin açılacağı mağazanın en az 250 metrekare genişliğe sahip olması da bir diğer şarttır
 • Mağaza vitrinin 7 metre ve üzerinde bir genişliğe sahip olması şartı da bulunur
 • Bayilik alacak olan kişilerin Watsons tarafından önerilen personelleri çalıştırması ve eğitim süreçlerini Watsons’ın gerçekleştireceğini kabul etmesi gerekir
 • Müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi ve Watsons’ın kurumsal kimliğinin zedelenmemesi için bayiliklerde müşterilere karşı davranışlar titizlikle gerçekleştirilmelidir
 • Watsons mağazası içerisinde Watsons markasının haricinde bir ürünün satışı kesinlikle yasaktır
Watsons Bayilik Şartları

Watsons Bayilik Nasıl Alınır?

Watsons bayilik almak isteyen adaylarından bazı belgeler talep eder. Watsons’ta bayilik almak isteyen kişilerin başvuru esnasında 500.000 dolar ve üzerinde sermayelerinin olduğunu kanıtlaması gerekir. Başvuru sırasında yatırımın bulunduğu bankadan bir teminat mektubunun mutlaka alınması şartı bulunur.

 • Bayilik alınabilmesi için adayların maddi durumunu belgeleyecek belgeleri sunması şartı da bulunur
 • Bayiliklerin kredi alabilmesi için resmi kurumlardan almış olduğu ve kredi geçmişini gösteren bir belge de talep edilir
 • Franchise almak isteyen bayilerin 2 yıllık bir deneyiminin bulunduğunu gösteren evrakları da sunması gerekir.

Yukarıda sağlanan işaretleri yerine getiren kişiler Watsons’ın web sitesini ziyaret ederek buradan başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Web sitesinin yanı sıra müşteri hizmetleri telefonu üzerinden de bayilik için başvurular gerçekleştirilebilir.

Watsons Bayilik Maliyeti

Watsons bayilik maliyetleri de bayilik ücreti almak isteyen kişiler tarafından araştırılır. Bayilik alabilmek için öncelikle 500.000 dolarlık bir sermayeye ihtiyaç duyulur. 500 bin dolar ve üzerinde sermayesi bulunan kişiler bayilik için başvurularını gerçekleştirebilir. Bayilik açılabilmesi için kiralanacak olan dükkanın boyutu ve konumu göz önünde bulundurularak aylık bir kira bedeli de ödenmelidir. Kira için 30 bin lira ile 50.000 lira arasında aylık bir harcama yapılacaktır. Bayilik içerisinde çalıştırılacak personel giderleri için 100.000 Türk lirası, fatura giderleri için 15.000 Türk lirası ve vergi gibi ödemeler için 40.000 Türk lirasını gözden çıkarmak gerekir. Çalışan kişi sayısının artması tercih edilen mekanın büyüklüğü ve konumu gibi kriterler bayilik maliyetlerini daha da arttıracaktır.

Watsons Bayilik Maliyeti

Watsons Bayilik İletişim

Watsons bayilik oluşturulabilmesi için iletişim kanalları üzerinden başvuru yapılmasını talep eder.

 • www.watsons.com.tr adresini ziyaret eden kişiler buradan bayilik süreçleri hakkında bilgi alabilirler. İnternet sitesini ziyaret eden kişiler buradan bayilik şartları bayilik maliyetleri gibi konularda merak ettikleri her şeyi öğrenebilirler.

Bayilik almak isteyen kişilerin Watsons’ın resmi telefon numarası üzerinden de firma yetkilileri ile iletişime geçmesi mümkündür. Watsons müşteri hizmetleri birimine ulaşan kişiler de bayilik almak istediklerini belirttikleri takdirde süreç hakkında bilgi alabilirler. Farklı iletişim seçenekleri ile bayilik başvurusunda bulunan kişiler gerekli şartları yerine getirmelidir. Gerekli şartları yerine getiren kişiler kolaylıkla bayilikler üzerinden hizmet sunmaya başlayabilir ve kısa sürede yüksek tutarlarda kazançlar elde edebilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir