BİM Bayilik Şartları ve Ücreti

BİM Bayilik Şartları ve Ücreti hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

BİM Bayilik Şartları ve Ücreti ile benzer konular hakkında bilgi almak için Bayilik Veren Firmalar 2022 - Franchise kategorimize göz atabilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli market zinciri olan BİM’in bayilik ve franchise sistemi de yatırımcı ve girişimciler tarafından merak edilen konuların başında yer alıyor. Türkiye’de Hard Discount sisteminin lideri olması nedeniyle Birleşik Mağazalar A.Ş.’nin Bayilik sistemi hakkında son bilgileri aldık.

Türkiye’nin en eski mağaza zincirleri arasında yer alan ve bugün sektörü yönlendirecek kadar geniş bir yelpazede hizmet veren BİM, yıllık ciro rakamları ile sektörde lider konumda bulunuyor. Ancak şirket uzun süre mağaza sayısındaki liderliğini A101’e kaptırmıştır. Şirket bu konuda daha ciddi araştırmalar yaparak, üst düzey kar elde edemeyeceği noktalarda faaliyet göstermeyi durdurmuştur. Şirketin bu konudaki politikalarında son 2 yılda orta düzeyde bir değişiklik yaşandığı görülmektedir.

1995 yılıda sektöre 21 mağaza ile başlayan BİM, genel olarak uygun fiyatlar ile ürettiği yada satın aldığı gıda ve tüketim ürünlerini yine olabilecek en uygun fiyatlar ile müşteriye ulaştırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle şirket olabilecek en düşük maliyetler ile şubelerini ve genel merkezini yönetmektedir. BİM’in 2016 yılı itibarıyla şube sayıları şu şekilde:

 • Türkiye: 5.602 şube
 • Fas: 329 şube
 • Mısır: 215 şube

BİM’İN BÜYÜME NEDENİ

BİM’in günümüzde bu kadar hızlı bir büyüme elde etmesinin en önemli nedeni uygun fiyatlar gibi görünse de, şirketin 10 maddelik felsefesine göz atıldığında, BİM’in bu büyümeyi hak ettiği daha net anlaşılabilir:

 • Müşteri Menfaati
 • Uygun Fiyat
 • Tartışmasız İade
 • Önemli markaların piyasa altındaki satış fiyatı
 • Ambalaj ve Marka yerine ürün bedeli stratejisi
 • Koli yapısı ile masrafların düşürülmesi planı
 • Müşteriye yakın olma (mağaza alanı planı)
 • Abartılı reklamlardan kaçınarak maliyeti düşürme
 • Sade bir mağaza yerleşimi
 • Yeterli personel kavramı

BİM’in ucuz fiyattan sattığı ürünler için sık sık bazı şahıslar ve şirketler dolaylı veya direkt olarak bu ürünlerin kalitesiz ve sağlığa zararlı olabileceği iddialarını gündeme getiriyor. Ancak BİM, sattığı tüm ürünler için düzenli olarak fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik testleri yapmakla birlikte, özellikle gıda ürünleri için patojen olan ve olmayan mikroorganizmalar, toksinler, ağır metaller, zirai ilaç kalıntıları, veteriner ilaç kalıntıları,antibiyotik kalıntıları, kullanımı sınırlı katkı ve koruyucular, GDO varlığı gibi testleri asla aksatmamaktadır. Ayrıca BİM’de gıda dışı olarak satılan ürünler için de azo boyar maddeler, fitalatlar, ağır metaller gibi insan sağlığına zararlı tüm testlerin gerçekleştiği bilinmektedir. Bu nedenle BİM’de satılan her ürünün insan sağlığına olan etkileri kontrol altına alınmaktadır.

Olası bir insan sağlığı probleminde şirketin büyük bir imaj kaybı yaşayacağı göz önünde bulundurulursa eğer, şirketin bu konuda ne kadar hassas olduğu bilinmelidir.

BİM BAYİLİK

BİM’in bir diğer büyüme nedeni ise tüm şubelerini ve operasyonlarını kendi bünyesi altında açmasıdır. Şirket, bu önemli markasını asla başka bir yatırımcı ve girişimci ile paylaşmayarak bu konudaki bütün profesyonel sistemi genel merkezinden yönetmektedir. Bu da şirketin daha sağlıklı bir büyüme elde etmesini sağlamıştır. Özellikle Türkiye’de birçok franchise veren şirket nedeniyle birçok marka çeşitli skandallara neden olmuştur. Zira, bayilik sistemi çoğu zaman markanın yanlış kişilerin eline geçmesine neden olabilmektedir. Bu tür sıkıntılar ile bu kadar önemli bir markasını tehlikeye atmak istemeyen BİM, bütün operasyonlarını genel merkezinden yönetmektedir. Ancak BİM Bayilik için dükkan kiralama fikirlerine açıktır. BİM’e boş dükkanınızı önerebiliyorsunuz.

BİM’e mağaza yeri kiralama önerisinde bulunmak için sağlamanız gereken bilgiler:

 1. AD SOYAD
 2. TELEFON – E POSTA
 3. Mağaza Metrekaresi
 4. Satış Alanı (Zemin)
 5. Bodrum – Depo Alanı
 6. Asma Kat (M2)
 7. Semt – Mahalle
 8. Cadde / Bulvar
 9. Soakk / No
 10. İl – İlçe

Bu bilgiler ile boş dükkanınızı BİM’e önerebilirsiniz. Başvuru formu burada.

BİM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Müşteri Hizmetleri: 0850 254 44 44

Genel Müdürlük BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul / Türkiye

Telefon: 0216 564 03 03

Faks: 0216 311 79 78

E-posta: iletisim@bim.com.tr

BİM Bayilik Şartları ve Ücreti hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“BİM Bayilik Şartları ve Ücreti” üzerine 109 yorum

 1. Ankara Altındağ
  5 kişilik ekipten oluşup hızlı el pratiğimiz vardır. Bu işe çok ihtiyacımız vardır. Dönüş yapmanızı bekliyor olacağım. 🙂

  Cevapla
 2. Selam aleyküm.
  Ben Mardin kızıltepeden yaziyorum 150’m karelik bi dükkanım var Bodrum katı aynı zamanda asma katlı.
  Ve çok müsait bi yer bayilik almak istiyorum sizden .
  Görüşmekte konuşmakta fayda olduğunu düşünüyorum .
  En kısa zamanda dönmenizi önemle Rıca ediyorum teşekkürler .
  05444014777=numaram’dan ulaşabilirsiniz .

  Cevapla
 3. Merhaba 22 yaşındayım üniversite mezunuyum 3 aydır işsizim gelire ihtiyacımız var istanbul beyoğlunda yaşıyorum her türlü paketleme işini yaparız lütfen dönüş yapın

  Cevapla
 4. BURSA da yaşıyorum.engelli biri olarak dısrıda çalışamıyorum geçimimi sağlayabileceğim evde iş imkanı arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.engelim evde çalışmama engel bir durum teşkil etmiyor.

  Cevapla
 5. merhabalar nişanlıyım 6. ayda düğünüm olacak maddi anlamda biraz sıkışık durumdayım daha önce bu tarz işler yaptım yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevapla
 6. istanbul ümraniye esenkent mahallesinde oturuyorum. ev hanımıyım ve ekstradan herhangi bir meşguliyetim olmadığından dolayı bu işi hızlıca ve rahatlıkla yapabilirim.

  Cevapla
 7. merhaba ben hatay defnede yaşıyorum benimde işe ihtiyacım var 2 çocuğuma bakmak zorundayım lütfen dönüş yapın acil

  Cevapla
 8. üniversite mezunuyum. okuduğum bölüm gereği atanmam zor. geçimim için bu işe ihtiyacım vardır. teşekkürler.

  Cevapla
 9. Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Çok özenli ve itina ile çalısırım. Sakarya kaynarcada ikamet etmekteyim. Bu işe çok ihtiyacım var. Adapazarı sakarya bölgesindeki firmalarla çalışabilirim. Gününde ürünleriniz elinize teslim edilir. Geri dönüş yapmanızı bekliyorum. İyi günler.

  Cevapla
 10. merhaba annem ben ve kız kardeşim olmak üzere hızlı ve titiz çalımaktayız.acil iş istiyoruz teşekkürler

  Cevapla
 11. merhaba ankara keçiörende oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum ek işi yapabileceğim musait bir odam ve haftada 4 gün boş zamanım var ve daha önce buna ben zer çok fazla iş yaptım dönüş yaparsanız sevinirim

  Cevapla
 12. Merhaba,
  Ankara’da ikamet etmekteyiz. Evde 4 kişi olarak her türlu paketleme işini yapmak için istekli ve çalışkanız. Hijyenik ve seri çalışma konusunda iddaalıyız

  Cevapla
 13. Merhaba. Samsunda yaşıyorum. Ek işe ihtiyacım var. Titiz çalışacağımdan emin olabilirsiniz. İlginize teşekkür ederim.

  Cevapla
 14. Merhaba , ek işe çok ihtiyacım var. Layığı ile de yerime getireceğimden hiç şüpheniz olmasın. Her türlü paketleme işini yapabilirim. Çoğul kişi isterseniz de 4-5 kişi aynı apartmanda paketleme işleri istiyoruz. Dönüş yapmanızı bekliyor olacağım. Teşekkürler.

  Cevapla
 15. merhabalar istanbul ümraniye tarafında ikamet etmekteyiz 3 kişiyiz hafta sonu evde paketleme işi yapmak istiyoruz.

  Cevapla
 16. İSTANBUL SULTANBEYLİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. EK İŞ OLARAK EVDE YAPABİLECEĞİMİZ BİR İŞ ARAMAKTAYIZ EŞİMLE PAKETLEME VS FALAN. YAKIN YER OLMASI ŞARTIYLA ARACIM VAR ALIRIM BIRAKIRIMDA..

  Cevapla
 17. 5 kişiyiz okmeydanı istanbulda ikamet ediyoruz
  Davetiye Katlama
  Kibrit Paketleme
  Kürdan Paketleme
  Mandal Paketleme
  Plastik kaşık – çatal paketleme
  Galoş_eldiven paketleme işleriyle ilgileniyoruz daha önceden defalarca yaptık çok acil ihtiyacımız var.

  Cevapla
 18. Merhaba. Ankara Keçiörende oturuyorum. Evde her türlü paketleme işlerini yapabilirim. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  Cevapla
 19. MERHABA EK İŞ OLARAK PAKETLEME İŞİ YAPMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCEDENDE TECRÜBE KAZANMIŞTIM BU TARZ İŞLERDEN

  Cevapla
 20. EŞİM EV HANIMI VE EŞİMLE BERABER EVDE YAPABİLECEĞİMİZ BİR EK İŞ ARIYORUZ NE İŞ OLURSA YAPABİLİRİZ ALDIĞIMIZ EVİN KREDİSİNİ ÖDEYEBİLMEMİZ İÇİN BU İŞE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİZ. ANKARA – ÇUBUK

  Cevapla
 21. merhabalar evde her türlü paketleme işi yapabilirim.acil dönüş yaparsanız çok sevinirim.bu işe gerçekten ihtiyacım var.

  Cevapla
 22. ben istanbul silivri selimpaşa dan yazıyorum. tum gun evdeyım kurdan- sabun paketleme- boncuk işleme davetıye dizme tesbih dizme- kolye işi yaparım. daha önce yapmıslıgım var.05457257033 numaradan ulasabılırsnz

  Cevapla
 23. Her türlü paketleme işi yapabilirim , boş durmayı sevmiyorum , şuan fazlaca boş vaktim var, elim yatkındır , geri dönüş olursa çok sevinirim , Kocaeli Derince de yaşıyorum.

  Cevapla
 24. DAHA ÖNCE DEMİR VİDALAMA İŞİ YAPTIK VE BU İŞTE PRATİK VE EL BECERİ HIZIMIZ VAR
  LÜTFEN DÖNÜŞ BEKLİYORUZ..

  Cevapla
 25. MERHABALAR İSTANBUL ATAŞEHİRDE YAŞIYORUM PAKETLEME İŞİNE ÇOK İHTİYACIM VAR RİCA ETSEM DONUŞ YAPARMISINIZ LÜTFEN

  Cevapla
 26. Merhaba..bende evden calışmak istiyorum ..Almanca anadilim..Turizm daha dogrusu seyahat acentası memuruyum şu an calışmiyorum..Muğla Ortaca da ikamet ediyorum

  Cevapla
 27. ZONGULDAK / KDZ.EREĞLİ DE İKAMET ETMEKTEYIM VE Bu ise ihtiyacim var evde esimle birlikte katlama isi yapmak istiyoruz Saygılarımla

  Cevapla
 28. iyi günler adana da yaşıyorum paketleme işi yapmak istiyorum 4 kişilik ekibimiz var geri dönüş bekliyorum

  Cevapla
 29. merhabalar evde paketleme işi almak istiyoruz.ekip olarak 4 kişiyiz.sancaktepe de ikamet ediyoruz.geri dönüş yaparsanzı seviniriz

  Cevapla
 30. 26 yaşındayım. Öğretmenim. Atanamadığım için kpss çalışırken evde boş zamanlarımda yapabileceğim iş aramaktayım. Dönüş yaparsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim…

  Cevapla
 31. 26 yaşındayım. Öğretmenim. Atanamadığım için kpss çalışırken evde boş zamanlarımda yapabileceğim iş aramaktayım. Dönüş yaparsanız çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim…

  Cevapla
 32. istanbul avcılar ambarlıdayım.evde paketleme,etiket,davetiye gibi ek işlerden yapabilirim.yardımcı olur ilgilenirseniz sevinirim.acil.

  Cevapla
 33. İSTANBUL ANADOLU YAKASINDA İKAMET EDİYORUM (TUZLA) EVE İŞ ALMAK İSTİYORUM 4 KİŞİYİZ YANIT BEKLIYORUM TEŞEKKÜRLER 🙂

  Cevapla
 34. Konya cumra da ikamet ediyorum üç kişiyiz ikizlerim için işi bıraktım ihtiyacım var işe yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 35. ankara çankaya dikmende oturuyorum ev hanımıyım para kazanmak istiyorum cok ihtiyacımız var geri donuş yaparsanız cok sevinirim

  Cevapla
 36. İzmir’de yaşıyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum elim yatkındır çocuk olduğu için işe gidemiyorum birçok yere yazdım dönüş yapılmadı siz dönüş yaparsanız sevinirim

  Cevapla
 37. Merhaba .Izmir – Mendereste yasiyorum.Insan Kaynaklari Yonetimi mezunuyum.Suanda calismiyorum bos zamanim cok fazla elim boyle islerede yatkin susleme,paketleme,tasarim vs.Geri donusunuzu bekliyorum

  Cevapla
 38. Izmir tire de yaşıyorum iki kişiyiz ve hergun evde çalışarak para kazanmak istiyoruz borçlar çoğaldı ve çok ihtiyacımız var her türlü iş olabilir genciz ve çabuk öğreniyoruz ulaşırsaniz çok sevinirim
  nrglalptkn45@gmail.com

  Cevapla
 39. İzmir Buca’da oturuyorum 20 kişilik ekibim var davetiye katlama nikah şekeri ve paketleme işleri yaparim

  Cevapla
 40. 0534 927 86 30 ahmet ve cengiz beylerle iletişim kurun ben 2 yıl ekmeklerini yedim allah onlardan razı olsun

  Cevapla

Yorum yapın