Kapat

Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri

Anasayfa Sermayesiz İş Fikirleri Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri
parasız iş kurmak

Hiç sermayeniz yoksa ve iş kurmak istiyorsanız sizler için birkaç denenmiş ve başarılı olmuş iş fikirlerine yer vereceğiz. Ayrıca KOSGEB aracılığıyla da neredeyse hiç parasız olarak iş kurabilirsiniz.

Türkiye’nin 81 il ve bir çok ilçesinde bulunan İŞKUR aracılığıyla Girişimcilik Belgesi verilmektedir. Parasız iş arıyorsanız, girişimcilik belgesi alarak çok güzel bir iş koluna giriş yapabilirsiniz. Girişimcilik belgesi almak ücretsizdir ve bu belge hemen hemen herkese verilmektedir.

Girişimcilik belgesine başvuru yapabilmek için İŞKUR‘a kayıt olmanız ve açılan kursları takip etmeniz gerekiyor. Kursların vaktinde giriş yaptıktan sonra sizleri mülakata çağıracaklardır. Mülakat sürecinde hangi işi yapmak isteyip istemediğinize ilişkin bir çok soru sorulacak. İş fikrinizi burada yetkililer ile paylaştıktan sonra girişimcilik belgesi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz eğer onaylanırsa, 3 günlük bir kursun ardından Girişimcilik Belgesi almaya hak kazanırsınız.

Girişimcilik belgesini ücretsiz olarak aldıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey ise, bir iş fikri belirleyip bu iş fikriniz ile KOSGEB’e gitmeniz. KOSGEB’e iş fikrinizi ve girişimcilik belgesini sunarsanız eğer sizler için hibe seçenekleri sunulacaktır. Bu hibeler genellikle 30 ila 50 Bin lira arasındadır. Eğer fikrinizi güzel sunabilirseniz, bu hibeleri almaya hak kazanırsınız ve sıfırdan parasız işe sahip olabilirsiniz.

Parasız iş kurmak isteyenler için bir çok iş fikri var ancak bu fikirler için illaki az da olsa paraya ihtiyacınız olacak. Ancak bu belirttiğimiz İŞKUR-KOSGEB-GİRİŞİMCİLİK üçgeninden tamamen parasız bir şekilde para kazanabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz.

SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ

Parasız iş kurmanın bir diğer yolu ise sermayesiz iş fikirleridir. Bu iş fikirlerinin bir kısmı aslında tam olarak iş kurmak olarak değerlendirilemez ancak ek iş olarak sizlere sermaye oluşturmanızı sağlar. Bu sermaye ile birçok karlı iş fikri ile iş hayatına daha sağlam bir giriş yapabilirsiniz.

Sermayesiz iş fikirlerinin bir kısmı düşük de olsa nakit gerektirir, ancak bu tutarlar genellikle 5 bin liranın altındadır. Yeteneklerinize, becerilerinize ve deneyiminize göre sermayesiz iş fikirleri seçimi yaparak birkaç ay içerisinde bir iş kurmak için gerekli sermayeyi oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.

Parasız olmanız halinde bile değerlendirebileceğiniz ek iş fikirlerine göz atalım…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Patlayacak İş Fikirleri

AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

ahsap-oyuncak-uretimi

Plastik oyuncaklara olan ilgi gittikçe azalıyor. Ebeveynler zararlı olduğunu düşünerek son dönemde genellikle ahşap oyuncaklara talep gösteriyor. Ahşap oyuncakları evlerde üretebileceğiniz gibi, küçük bir atölye de kurarak seri üretim yapabilirsiniz. Bu tür bir atölye kurulumu için 6-7 bin liralık maliyet oluşacaktır. Son dönemde ahşap oyuncak imalathanelerinde de büyük artış olduğunu belirtelim. Özellikle farklı fikirler sektörde ciddi talep görüyor.

SPOTÇULUK

Türkiye büyük bir ülke ve bu nedenle spotçuluk yaparak ciddi bir iş hacmine ulaşabilmek mümkün. İkinci ele olan ilginin son dönemde de artış gösterdiğini belirtmek mümkün. Spotçuluk yapmak için düşük sermaye kesinlikle bir sorun değil. Spotçuluğu kendi evinizde bile yapmanız mümkün. Ürünleri Letgo, Sahibinden ve Gittigidiyor gibi platformlardan da ek maliyet oluşturmadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

PİLAV ARABASI

pilav

Pilav arabası işi ile 1 günde yeni bir iş kurabiliyorsunuz. Hem de akşamında kar elde edebiliyorsunuz. Bir pilav arabası satın aldıktan sonra evinizde pilav üreterek pilav arabası işine girebiliyorsunuz. Ancak birçok şehirde belediyelerden de izin almanız gerekecektir. Pilav arabası işine girmeyi planlıyorsanız Nohut Pilav Bayiliği veren firmalara da göz atabilirsiniz.

ÇORAP SATMAK

çorap satmak

Türkiye’de sayıları 40’ı aşan birçok çorap firmasından alacağınız çorapları satarak sermayesiz bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz. Ortalama olarak her çorap satışından yaklaşık olarak yüzde 500 kar marjıkazanıyorsunuz. Genellikle 1 liradan size verilen bu çorapları yaklaşık olarak 5 ila 6 lira arasında satabiliyorsunuz. Ayrıca bu çorapları almak için yine sermayeye ihtiyacınız olacağını düşünmeyin, bu firmalar ilk etapta yalnızca basit bir sözleşme imzalamanızı isteyerek, çorapları size parasız olarak veriyor. Bu çorapları sattıktan sonra şirket ödemeyi talep ediyor ve bu döngü aynı şekilde devam ediyor.  Ek bilgiler için Çorap Satmak adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

EV YEMEKLERİ YAPMAK

EV YEMEKLERİ YAPMAK
Evden çalışarak az sermayeli iş fikirleri kategorisinde en karlı işlerden biridir. Evde yapılan yemekler sektörü Türkiye’de halihazırda trend bir iş ve sektör daima büyüyor. Özellikle iş yerlerine yakın alanlarda yaşıyorsanız evde yemekler satışı için bir dükkanda açabilirsiniz, dükkansız olarak sosyal medyayı kullanarak da satış yapabilirsiniz. Bu işi mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Hatta kategori bazlı belirtmek gerekirse eğer Evde Börek Yapıp Satarak Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

“Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri” üzerine 120 yorum

 1. melik says:
 2. Hasan says:
 3. Ramazan says:
 4. prof dr harriet says:
 5. tülay says:
 6. Burak says:
  • İhsan says:
  • Yunus akyüz says:
 7. Cesur tecimen says:
  • İhsan says:
 8. HABIB says:
 9. mercan says:
  • Bilal says:
  • Selçuk Barlas says:
 10. Gökhan says:
 11. Maya says:
 12. Semra Gümüş says:
 13. Recep says:
 14. bekir says:
 15. Abdülmecit says:
 16. Dilber çelik says:
 17. Dilber çelik says:
 18. hakan says:
 19. Huseyin says:
 20. Özgür says:
 21. Muhammed says:
 22. Enes says:
 23. Mehmethan KAPLAN says:
 24. Celalettin says:
 25. selen says:
 26. Sabina says:
 27. Kadir says:
 28. HİKMET ÖZTÜRK says:
 29. Selim Ç. says:
 30. Sümeyye yılmaz says:
 31. Muhammet says:
 32. Emircan says:
 33. Furkan says:
 34. Mümin says:
 35. Ömer says:
 36. Şahin says:
 37. Furkan says:
 38. Hakan says:
 39. Mehmet says:
 40. Mehmet says:
 41. Murat says:
 42. Celal says:
 43. Melek says:
 44. Tuğçe says:
 45. Abdullah says:
 46. alper says:
 47. Mustafa says:
 48. Bayram says:
 49. Erkan says:
 50. Ahmet says:
 51. Armağan says:
 52. Ahmet says:
 53. polat says:
 54. Hatice says:
 55. Damla çelik says:
 56. Emre says:
 57. Osman says:
 58. Nuri says:
 59. Kredi Notu says:
 60. Osman says:
 61. ALİ says:
 62. Toprak says:
 63. Emir says:
 64. Mehmet says:
  • Emre says:
 65. celikkanat says:
 66. İrem says:
 67. Ömer says:
 68. Ahmet says:
   • Ahmet says:
 69. Ali says:
 70. Şeyhmus says:
 71. Ahmet says:
 72. Rümeysa says:
 73. Eda says:
   • Eda says:
 74. Elmir says:
 75. baki says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir