Kapat

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Bir önceki rehberimizde Sigorta Acentesi Açmak hakkında detaylı bilgiler vermiştir. Bu rehberde de belirttiğimiz üzere bu işi yapacaksanız eğer bir Sigorta Acentesi Bayiliği almak en doğru girişim olacaktır. Acente bayiliği almak düşündüğünüz kadar zor değildir. Tüm şirketler kendi prensiplerine göre bazı kurallar ve şartlar belirlemiştir ancak bu şartlar dışında kararlılığınızı gören birçok şirket bu şartlar konusunda esnek davranmaktadır.

Öncelikle sigorta acentesi bayiliği alacaksanız eğer tüm şirketlere başvurmayı ve bu şirketlerden teklif almayı unutmayın. Eğer daha önce bu sektörde çalıştıysanız şirketler sizinle çalışmak için can atacaktır. Bu iş kolu için ise bazı şartları taşımanız gerektiğini unutmayın. Sigorta Acentesi Açmak adlı rehberimizde bu şartlara göz atabilirsiniz.

SİGORTA ACENTESİ BAYİLİK VEREN FİRMALAR VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

AXA SİGORTA

AXA SİGORTA

AXA SİGORTA


Türkiye’de faaliyet gösteren önemli bir sigorta şirketi olan AXA Sigorta farklı teminat şartları ile acente bayiliği veriyor. AXA Sigorta’nın her bölge için belirlediği teminatlarda farklılık var. Örneğin Doğu Anadolu’da acentelerden istenen şartlar daha esnektir. Eğer bulunduğunuz bölgede AXA Sigorta acenteleri yoksa bu konuda çok şanslısınız.
ADRES: Kılıç Ali Paşa Mah. Meclis-i Mebusan Cad. No:15 Salıpazarı – Beyoğlu/İstanbul
Tel: 0 212 334 24 24
FAKS: 0 212 252 15 15

ANADOLU SİGORTA

ANADOLU SİGORTA

ANADOLU SİGORTA


1925 yılında Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta halihazırda Türkiye’nin en büyük sigorta şirketidir. Şirketin acente bayiliğini almak diğer firmalara göre daha zordur. Şirket üniversite okumamış kişiler için en az 2 yıllık sigortacılık deneyimi talep etmektedir. Anadolu Sigorta bayiliği için şirketin iletişim adresinden bilgi alabilirsiniz. Teminat ihtiyacınız olacağını unutmayın.
ADRES: Anadolu Sigorta, Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak No:31 34805 Kavacık / İstanbul
TEL: 0850 744 0 744
FAKS: 0850 744 0 745

SOMPO JAPAN SİGORTA

SOMPO JAPAN SİGORTA

SOMPO JAPAN SİGORTA


Sompo Japan Sigorta acente bayiliği alacak kişi ve kurumlardan;
Sigorta Murakabe Kanunu açısından gerçek kişilerde ve tüzel kişi acentelerde ortaklar ile şirketi temsil ve ilzama yetkili yöneticilerde aranan niteliklere sahip olmak.
Belirtilen teminat yükümlülüklerini yerine getirebilmek.
Şirketimizin prim üretim beklentilerini gerçekleştirebilir dengeli bir portföye sahip olmak.
Ofis, teknik donanım ve insan kaynağı olarak şirketimizin belirlediği müşteri hizmetini verebilir özelliklere sahip olmak. Şeklinde 4 talepte bulunuyor. Şirket online olarak internet üzerinden acente bayilik başvurusu almaktadır.
Sompo Japan Bayilik Başvurusu için http://www.sompojapan.com.tr/tr/iletisim/acentelik-basvurusu sayfasına giriş yapabilirsiniz.
TEL: 0850 250 81 81

NEOVA SİGORTA

NEOVA SİGORTA

NEOVA SİGORTA


Sektörde her geçen büyüme gösteren şirketlerden biri olan Neova Sigorta da acente bayiliği almaktadır. Hemen hemen tüm sigorta türlerinde hizmet veren Neova Sigorta’nın online acente başvurusu var. Acente başvurusu yapmak için http://www.neova.com.tr/iletisim/acente-basvuru-formu/ sayfasına giriş yapabilirsiniz.
TEL: 444 1 636

GROUPAMA SİGORTA

GROUPAMA Sigorta

GROUPAMA Sigorta


Fransız merkezli sigorta şirketi olan GROUPAMA, Türkiye pazarına ise Başak Sigorta, Başak Emeklilik, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerini satın alarak girdi. Şirket halihazırda en önemli 5 sigorta şirketi arasında yer almaktadır. Online olarak başvuru alan bir diğer sigorta şirketi olan Groupama’ya acentelik başvurusu yapmak için http://www.groupama.com.tr/content.aspx?Id=363&ParentId=120&S=True&ContentId=238&Selected=&P_Id=238 sayfasına giriş yapabilirsiniz.

ALLIANZ SİGORTA

ALLIANZ SİGORTA

ALLIANZ SİGORTA


Almanya merkezli Allianz sigorta dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir. Türkiye’de de en çok müşterisi bulunan 5 şirket arasında yer alan Allianz sigorta bilinen tüm sigorta türlerinde hizmet veriyor. En çok acentesi bulunan şirketler arasında da yer alan Allianz’ın acente bayiliğini almak ise diğer şirketlere göre biraz daha zor. Şirket deneyim ve teminat talep etmektedir. Allianz’a online olarak acente başvurusu yapabilirsiniz. Online başvuru sayfası ise https://www.allianzsigorta.com.tr/tr/iletisim/formlar/acente-basvuru-formu/ sayfasında.

UNICO SİGORTA

UNICO SİGORTA

UNICO SİGORTA


Eski adı Aviva Sigorta olan şirket artık UNICO Sigorta olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bütün sigorta türlerinde hizmet veren UNICO Sigorta henüz acente sayısı olarak tatmin edici bir seviyede değildir. Şirket online olarak acente başvurusu alıyor. Acente başvurusu yapmak için https://www.unicosigorta.com.tr/acente-basvurusu bağlantısını kullanın.

AK SİGORTA

AK SİGORTA

AK SİGORTA


AKBANK’ın sigorta şirketi olan Ak Sigorta’dan bayilik alabilirsiniz. Henüz ciddi bir acente ağı olmayan şirket diğer sigorta firmalarına benzer şartlar olan teminat ve deneyim talep ediyor. Şirkete yalnızca mail üzerinden acente başvurusu yapılabiliyor. Ak Sigorta’ya acente başvurusu yapmak için acentelerdestek@aksigorta.com.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

EUREKO SİGORTA

EUREKO SİGORTA

EUREKO SİGORTA


Dünyanın en büyük sigorta ortaklarından biri olan Achmea’nın üyesi Euroko Sigorta’da acente bayiliği veriyor. Şirketten bayilik almak için hem bireysel hemde tüzel olarak başvuruda bulunulabiliyor. Euroko Sigorta’nın online başvuru sayfası: https://www.eurekosigorta.com.tr/tr/bize-ulasin/formlar/acente-basvuru-formlari.

“Sigorta Acentesi Bayilik Veren Firmalar – Başvuru” üzerine 5 yorum

  1. Niyazi ŞAHİN says:
  2. Niyazi ŞAHİN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir