1. Ana Sayfa
  2. Dükkan Açmak

En Yeni 10 Trend İş Fikirleri ile Para Kazanmaya Başlayın

En Yeni 10 Trend İş Fikirleri ile Para Kazanmaya Başlayın
0

İş dünyası 2022 yılı ile birlikte düşen Covid-19 endişeleri ile hızlı bir ivmelenme yakaladı. Trend iş fikirleri rehberinde yer alan yeni iş fikirleri aracılığıyla iş dünyasına daha hızlı bir giriş yapma fırsatınız bulunmaktadır.

Az, orta ve yüksek sermaye gereksinimi içeren bu iş fikirleri ile hızlı bir para kazanma sürecine giriş yapabilirsiniz.

Son dönemde öne çıkan trend 10 iş fikirleri…

1. MOTOSİKLET TAMİRCİLİĞİ

Potansiyel: 8/10
Gerekli Sermaye: 90.000 TL

Araç fiyatlarında yaşanan yükselişe paralel olarak motosikletlere daha fazla ilgi duyulmaya başlandı. Sektörde önemli fırsatlar barındıran iş kollarından biri de tamirciliktir. Bu alanda bir işletme kurarak trend iş fikrine yönelik bir girişim başlatabilirsiniz.

İşi kurmadan önce tamir yapabilecek yetkinlikte olmalı veya bu alanda yetkinliğe sahip bir personel istihdam etmelisiniz.

2. SEYAHAT PLANLAMA

Potansiyel: 6/10
Gerekli Sermaye: 150.000 TL (işletme olarak)

2022 itibarıyla artık Türkiye tam olarak bir turizm ülkesi oldu. Turist rakamlarında rekor seviyelere ulaşılırken bu aynı zamanda turizm ile ilgili çok sayıda yeni sektörde önemli fırsatlar ortaya çıkıyor.

Ülkemizde artık insanların büyük kısmı standart olarak Ege ve Akdeniz kıyılarındaki birbirinin aynısı otellerde konaklamak istemiyor. Bunun yerine keşfedilmemiş ilçeler, koylar, göller daha fazla ilgi çekiyor. Bunun için bir seyahat planlama hizmeti sağlayabilirsiniz. Bu iş fikri hem bireysel hem de işletme olarak değerlendirilebilir. Özellikle online düzeydeki bir süreç ele alınmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sermayesiz İş Fikirleri

3. YABANCI DİL KURSU

Potansiyel: 9/10
Gerekli Sermaye: 250.000 TL (işletme olarak)

Yabancı dil kurslarına olan talep 2022 yılı ile birlikte hiç olmadığı kadar artmış durumda. Mevcut raporlar bu sektörün önümüzdeki dönemde de önemli düzeyde artış göstereceğini ortaya koyuyor. Online kurslardaki artış aynı zamanda fiziksel kurslara olan talebin de arttığına da işaret ediyor.

Yabancı dil kursları ülkemizde genellikle sınav odaklı olarak düzenleniyor. Siz konuşma, yazma ve anlama becerilerini geliştiren bir kurs odaklı hareket etmelisiniz. Zira sınav İngilizcesi olarak tabir edilen sektörde rekabet son derece yüksektir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

4. KARGO ACENTESİ

Potansiyel: 10/10
Gerekli Sermaye: 900.000 TL

E-ticaretteki artışa paralel olarak en yüksek büyümenin yaşandığı sektörlerden biri de kargoculuk oldu. Kargo şirketleri önemli bir gelir akışı elde etmeye başlarken; sektörün önümüzdeki yıllarda da e-ticaretin artışına bağlı olarak önemli bir ivme yakalamayı sürdürmesi beklenmektedir.

Kargo acentesi kuracak olan girişimci ve yatırımcıların özellikle büyük firmalardan bu yönde bir acente alması önerilir. Bu firmaların çoğunun halihazırda şubeleri mevcut olmasına rağmen; yeni yerleşim alanları açısından henüz istenilen doyuma ulaşmadığını belirtmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  9 Adımda İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? (Düşük İmkanlar)

5. ORGANİK GIDA

Potansiyel: 7/10
Gerekli Sermaye: 500.000 TL

Sağlık endişelerinin artmasıyla birlikte organik gıda sektöründe potansiyel gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Tarım ülkesi olmamız nedeniyle topraklarımızda yetiştirebildiğimiz tüm ürünler de aynı zamanda bu sektörü doğrudan ilgilendiriyor. Organik gıda sektörüne yatırım yaparak karlı ve yüksek potansiyelli bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

Organik gıda sektöründe ilginizi çekebilecek karlı 10 iş fikrine göz atmak için Organik Gıda Sektörü İçin 10 İş Fikri rehberine ulaşabilirsiniz.

6. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Potansiyel: 7/10
Gerekli Sermaye: 60.000 TL

Artık çok küçük işletmelerin bile sosyal medya pazarlaması açısından birçok gereksinime ihtiyacı var. Ancak işletmeler bu alandaki eksikliğini gidermek için tam zamanlı personel istihdam edemiyor. Bu nedenle işletmeler bu hizmeti toplu olarak bu işi yapan şirketlerden veya kişilerden alıyor. Bu doğrultuda sosyal medya danışmanlığı hizmeti vermek üzere yeni bir işletme kurarak bu trend sektöre giriş yapabilirsiniz.

7. AKILLI TELEFON TAMİRCİLİĞİ

Potansiyel: 8/10
Gerekli Sermaye: 100.000 TL

Cep telefonu fiyatlarının 4-5 katına çıkması sonrasında vatandaşlar artık eskisi kadar cep telefonunu değiştiremiyor. Bu nedenle akıllı cep telefonlarının bozulması veya kırılması durumunda tamir hizmetine daha fazla yönelim gerçekleşmeye başladı. Akıllı telefon tamirciliği için bir işletme kurarak ve önemli bir reklam bütçesi ayırarak ciddi bir kazanç elde etmek mümkün.

8. ENSTRÜMAN KİRALAMA

Potansiyel: 6/10
Gerekli Sermaye: 200.000 TL

Müzik aletlerinin fiyatları standart tüketicilerin kolaylıkla erişebileceği fiyatları aşmış durumda. Bu durumda insanlar bu müzik aletlerini satın almak yerine özel günleri için bu aletleri kiralamaya daha cazip bakıyor. Özellikle ülkemizde Piyanolar için bu hizmeti aktif olarak veren kişiler ve işletmeler var. Ancak tüm müzik aletleri için hizmet veren bir işletme kurabilir ve karlı bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen müzik aletleri ise; Gitar, Piyano, Davul, Bateri ve Darbukadır.

9. EV TEMİZLİĞİ

Potansiyel: 7/10
Gerekli Sermaye: 20.000 TL

1+1 evlerin artması ve insanların artık tek başına evlerde yaşaması üzerine ev temizliği hizmetlerine olan taleplerde artış var. Küçük şehirlerde dahi genellikle tek kişinin yaşadığı evlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu kapsamda profesyonel olarak bir işletme kurarak bu konutlara yönelik ev temizleme hizmeti verebilirsiniz.

Kurulumu son derece kolay bir iş fikridir. En çok ihtiyaç duyduğunuz şey reklam olacak. Bu kapsamda bu tür evlerin bulunduğu sitelere doğrudan ziyaret gerçekleştirmenizi öneririz.

10. VEGAN CAFE & RESTORAN

Potansiyel: 5/10
Gerekli Sermaye: 300.000 TL

Son dönemde kendini Vegan olarak nitelendiren ve hayatını bu yönde şekillendiren insanların sayısında önemli bir artış var. Genellikle bu insanlar Vegan Cafe veya Restoranları tercih ediyor.

İNCELEYİN: En İyi Vegan İş Fikirleri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap