2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri!

2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Karlı İşler, Yeni İş Kurmak kategorimize göz atabilirsiniz.

2 yılda kendini amorti eden harika yeni bir iş fikri. Son yıllarda Türkiye’de sebze ve meyve sektöründe rekor üretim rakamları elde ediyor. Bu nedenle bu ürünlerin bozulmadan saklanması için soğuk hava depolarında talep artışı resmen patladı. Soğuk hava depolarında ilgi büyürken, yeni girişimciler hemen sektörde pozisyon almaya başladı.

Türkiye’de son yılların en yüksek sebze ve meyve üretimi gerçekleşiyor. Her yıl artan üretim nedeniyle bu ürünlerin saklandığı soğuk hava depolarına da ciddi bir talep var. Bu talep artışı soğuk hava depolarını kısa sürede zengin ederken, sektörde ciddi boşluklar var. Özellikle sıcak şehirlerde soğuk hava depolarına büyük talep artışı yaşanıyor.

Soğuk hava deposu sektörüne girmek için minimum 600 metrekare alana kurulmuş bir depo ve soğuk hava deposu makinelerine ihtiyacınız olacak. Birçok şirket anahtar teslim soğuk hava deposu kurulumu gerçekleştiriyor. Ortalama düzeyde bir soğuk hava deposu yaklaşık 100 bin liraya kurulurken, ciddi bir iş potansiyeli sağlayan büyük bir soğuk hava deposu 500 bin liradan fazla paraya kurulabiliyor.

BENİM BU KADAR PARAM YOK?
Soğuk hava deposu kurmak isteyenlere ise büyük bir müjdemiz var! Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı halihazırda soğuk hava deposu kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği sağlıyor. Bakanlık, Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava depolarına hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuyor. Her şehirde bu desteklerde farklılık bulunuyor. Bu nedenle şehrinizdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il müdürlüğüne küçük bir ziyaret gerçekleştirmeniz yeterli. Bu konuda bakanlık personelinin tamamı bilgi sahibi ve kısa sürede neler yapmanız gerektiği hakkında tüm bilgileri alabiliyorsunuz.

Soğuk hava depoları şuanda 2 yılda kendini tamamen amorti ediyor. Kısa vadede yatırımınızı geri alabileceğiniz harika karlı bir iş olarak kesinlikle öneriyoruz. Ayrıca bu konuda bilgi sahibi olmanıza da ciddi manada gerek yok. Sadece anahtar teslim bir şirket ile anlaşmanız ve şehrinizdeki Meyve ve Sebze haline gidip soğuk hava deposuna sahip olduğunuzu söylemeniz yeterli. Meyve ve sebze hallerindeki hemen hemen tüm dükkanlar sizinle anlaşmak için can atıyor olacak. Zira sektörde büyük eksiklik var.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri!” üzerine 16 yorum

 1. peki soguk hava deposuna ne saklıya biliriz örnegin= domates saklıyabilirmiyiz saklasak ne kadar süreyle dayana bilir

  Cevapla
 2. Merhaba ben bu işi daha önce hiç yapmadım yeni başlamak istiyorum bu iş ile ilgili hiçbir bilgim yok Nasıl yapa bilirim yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 3. Gaziantep Gazikent de 3000 metre² kapalı alanım Soğukhavadeposu yapmak istiyorum kiralamak için fiyat birimi ne olabilir. Merkeiz yerde ve 4 tarafı yol.

  Cevapla
 4. Soguk hava kuruyorum demekle olmuyor iceriklerde var
  Soğuk hava deposu 400 metrekare
  Kurulum min. 125.000 dolara göre artış ve düşüş gösterebilir bütün yazacaklarım
  Portif minimum 20. – 40.000 arasi
  1 adet Tır duruma gore minimum 75 – 300.000
  Kendinize ait Yoksa bide 450metre kare arsa
  Arsa hariç haric toplam 400.000 tl + KDV
  cok ugrastim devlet 400 metrekare icin maximum 100.000 veriyor 25.000 hibe 75.000 1 yil sonra ödemeli. 5 yil taksit isten cayma durumunda 25.000 hibeyi faiziyle geri aliyor

  Cevapla
 5. Yaani gerçekten söylediğiniz gibi çok sayıda soğuk hava deposuna ihtiyaç var mı? Zira bir cok büyük gıda firmasının kendi soğuk hava deposu bulunuyor diye biliyorum. Teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 6. Yeniden merhabalar.. Bu içten ve samimi emekleriniz için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum .. Vaarolun ..
  Tarım il müdürlüğü yada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Şehrimizdeki il müdürlüklerinden bilgi ve destek alabileceğimizi belirtmişsiniz . İlçelerde bu konuyla ilgili bilgi ve yardım alınabilecek adresler mevcutmudur yoksa illâ ki il bazında mı kovalamalıyız ?

  Cevapla
 7. Merhaba peki müşterileri nasıl bulabiliriz ? Bu işe girmeden bu işin potansiyelini görmek istiyoruz. Bu konuda ki araştırmayı nasıl yapabiliriz ? Biraz bilgi vermenizi rica ediyorum.

  Cevapla
  • Merhaba Sn. Elif,
   Müşterilerin tamamı aynı yerde! Sebze ve Meyve Hallerinde. Yarın sabah şehrinizdeki veya size en yakın Meyve ve Sebze Hali’ne giderek yüzlerce müşteri bulabilirsiniz. Buradaki herkes sizinle çalışmak isteyecektir.

   Cevapla
 8. Öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Haarikulaade bir iş fikri. Kamu da memurum ve bir yada iki dostumla toplam da 2 yada 3 kişiyle bu işi yapmak isterdim. Yarım bakanlığının hibe desteği demişsiniz , sanırım sonra ödemeli kredileri de var devletimizin .. Profesyonel olarak ilgilenmeye başlıyorum..

  Cevapla

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!