1. Anasayfa
 2. Karlı İşler

2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri!

2 Yılda Kendini Amorti Eden Karlı İş Fikri!
16

2 yılda kendini amorti eden harika yeni bir iş fikri. Son yıllarda Türkiye’de sebze ve meyve sektöründe rekor üretim rakamları elde ediyor. Bu nedenle bu ürünlerin bozulmadan saklanması için soğuk hava depolarında talep artışı resmen patladı. Soğuk hava depolarında ilgi büyürken, yeni girişimciler hemen sektörde pozisyon almaya başladı.

Türkiye’de son yılların en yüksek sebze ve meyve üretimi gerçekleşiyor. Her yıl artan üretim nedeniyle bu ürünlerin saklandığı soğuk hava depolarına da ciddi bir talep var. Bu talep artışı soğuk hava depolarını kısa sürede zengin ederken, sektörde ciddi boşluklar var. Özellikle sıcak şehirlerde soğuk hava depolarına büyük talep artışı yaşanıyor.

Soğuk hava deposu sektörüne girmek için minimum 600 metrekare alana kurulmuş bir depo ve soğuk hava deposu makinelerine ihtiyacınız olacak. Birçok şirket anahtar teslim soğuk hava deposu kurulumu gerçekleştiriyor. Ortalama düzeyde bir soğuk hava deposu yaklaşık 100 bin liraya kurulurken, ciddi bir iş potansiyeli sağlayan büyük bir soğuk hava deposu 500 bin liradan fazla paraya kurulabiliyor.

BENİM BU KADAR PARAM YOK?
Soğuk hava deposu kurmak isteyenlere ise büyük bir müjdemiz var! Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı halihazırda soğuk hava deposu kurmak isteyen girişimcilere hibe desteği sağlıyor. Bakanlık, Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava depolarına hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuyor. Her şehirde bu desteklerde farklılık bulunuyor. Bu nedenle şehrinizdeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın il müdürlüğüne küçük bir ziyaret gerçekleştirmeniz yeterli. Bu konuda bakanlık personelinin tamamı bilgi sahibi ve kısa sürede neler yapmanız gerektiği hakkında tüm bilgileri alabiliyorsunuz.

Soğuk hava depoları şuanda 2 yılda kendini tamamen amorti ediyor. Kısa vadede yatırımınızı geri alabileceğiniz harika karlı bir iş olarak kesinlikle öneriyoruz. Ayrıca bu konuda bilgi sahibi olmanıza da ciddi manada gerek yok. Sadece anahtar teslim bir şirket ile anlaşmanız ve şehrinizdeki Meyve ve Sebze haline gidip soğuk hava deposuna sahip olduğunuzu söylemeniz yeterli. Meyve ve sebze hallerindeki hemen hemen tüm dükkanlar sizinle anlaşmak için can atıyor olacak. Zira sektörde büyük eksiklik var.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (16)

 1. peki soguk hava deposuna ne saklıya biliriz örnegin= domates saklıyabilirmiyiz saklasak ne kadar süreyle dayana bilir

 2. Merhaba ben bu işi daha önce hiç yapmadım yeni başlamak istiyorum bu iş ile ilgili hiçbir bilgim yok Nasıl yapa bilirim yardımcı olursanız sevinirim

 3. 14 Temmuz 2018

  Gaziantep Gazikent de 3000 metre² kapalı alanım Soğukhavadeposu yapmak istiyorum kiralamak için fiyat birimi ne olabilir. Merkeiz yerde ve 4 tarafı yol.

 4. 17 Mart 2018

  Slm herkez benim 40 m2 dükkanım var burda olurmu bu soğuk hava deposu işi yer trabzon

 5. Soguk hava kuruyorum demekle olmuyor iceriklerde var
  Soğuk hava deposu 400 metrekare
  Kurulum min. 125.000 dolara göre artış ve düşüş gösterebilir bütün yazacaklarım
  Portif minimum 20. – 40.000 arasi
  1 adet Tır duruma gore minimum 75 – 300.000
  Kendinize ait Yoksa bide 450metre kare arsa
  Arsa hariç haric toplam 400.000 tl + KDV
  cok ugrastim devlet 400 metrekare icin maximum 100.000 veriyor 25.000 hibe 75.000 1 yil sonra ödemeli. 5 yil taksit isten cayma durumunda 25.000 hibeyi faiziyle geri aliyor

 6. Slm evet soguk hava deposu kurmak karli bir iş tabi bu işte işini ii takip etmen gerekir

 7. 25 Aralık 2017

  Yaani gerçekten söylediğiniz gibi çok sayıda soğuk hava deposuna ihtiyaç var mı? Zira bir cok büyük gıda firmasının kendi soğuk hava deposu bulunuyor diye biliyorum. Teşekkür ediyorum.

 8. 25 Aralık 2017

  Yeniden merhabalar.. Bu içten ve samimi emekleriniz için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum .. Vaarolun ..
  Tarım il müdürlüğü yada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Şehrimizdeki il müdürlüklerinden bilgi ve destek alabileceğimizi belirtmişsiniz . İlçelerde bu konuyla ilgili bilgi ve yardım alınabilecek adresler mevcutmudur yoksa illâ ki il bazında mı kovalamalıyız ?

 9. Merhaba peki müşterileri nasıl bulabiliriz ? Bu işe girmeden bu işin potansiyelini görmek istiyoruz. Bu konuda ki araştırmayı nasıl yapabiliriz ? Biraz bilgi vermenizi rica ediyorum.

  • Merhaba Sn. Elif,
   Müşterilerin tamamı aynı yerde! Sebze ve Meyve Hallerinde. Yarın sabah şehrinizdeki veya size en yakın Meyve ve Sebze Hali’ne giderek yüzlerce müşteri bulabilirsiniz. Buradaki herkes sizinle çalışmak isteyecektir.

   • Merhaba ben soğuk hava deposu işine girmek istiyorum ama hiç bir fikrim yok Sizden ricam yardımcı olurmusunuz

 10. Balıkesir de de böyle soğuk havalarına ihtiyaç var midir

 11. 22 Ekim 2017

  Öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Haarikulaade bir iş fikri. Kamu da memurum ve bir yada iki dostumla toplam da 2 yada 3 kişiyle bu işi yapmak isterdim. Yarım bakanlığının hibe desteği demişsiniz , sanırım sonra ödemeli kredileri de var devletimizin .. Profesyonel olarak ilgilenmeye başlıyorum..

  • Yusuf bey soğuk hava deposu kurdunuz mu iş yerinizi ziyaret edip sizinle iletişime geçmek istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir