1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Akıllı Hoparlör Satışlarında Büyük Yükseliş

Akıllı Hoparlör Satışlarında Büyük Yükseliş
0

Strategy Analytics’ten gelen yeni verilere göre, akıllı hoparlör satışları 2019’da küresel olarak 147 milyon adede ulaşarak 2018’e göre %70 büyüme gösterdi . Firma, Amazon’un 2018’deki %33,7’den% 26,2 ile pazar payı üstünlüğünü koruduğunu söyledi. Amazon’u yüzde 20,3 ile Google takip etti.

En çok tercih edilen akıllı hoparlör listesinde Amazon 1, Google 2 numara ve Apple ise 6 numara. Artan gizlilik endişelerine rağmen, 4. çeyrekte cihaz sevkiyatı 55.7 milyon adede ulaştı ve Strategy Analytics verilerine göre son üç ayda bir rekor kırıldı.

MARKET SATIŞ PAYLARI (2018 4. Çeyrek)

Amazon%35
Google%30
Alibaba%7,3
Baidu%5,7
Xiaomi%4,5
Apple%4,1
Diğer%13

Başka bir analist firması Canalys, bu yılın başlarında akıllı hoparlör pazarının 2020’de küresel olarak 150 milyon birime ulaşacağını tahmin ediyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Geçen yıl sonu itibariyle dünya çapında en az 200 milyon akıllı hoparlörün ve ekranın satıldığını söylemek kesinlikle güvenli bir veri. Kesin sayıdan bağımsız olarak, bu cihazların çoğu insanların evlerine hızla girmeye devam ediyor.

TÜRKİYE’DE DURUM

Ülkemizde akıllı hoparlörlerin satışlarına yönelik net bir veri bulmak mümkün değil. Ancak Google Trend verilerine göre, Türkiye’de son 5 yıla göre ‘Akıllı Hoparlör’ kelimesinin aranma hacmi rekor seviyelere ulaşmış durumda.

NASIL PARA KAZANILABİLİR

Dünyada hızla büyüyen bir sektör olan akıllı hoparlörlere yönelik yeni bir pazarlama çalışmasıyla birlikte, tekli bir e-ticaret platformu kurulabilir. Henüz ülkemizde yalnızca bu konuda satış yapan bir e-ticaret platformu bulunmuyor. Genellikle mevcut satışlar ulusal büyük e-ticaret platformlarındaki tekli bölümler üzerinden gerçekleşiyor. Birçok ulusal çaptaki e-ticaret platformunda bu konuda hazırlanmış bir kategori dahi bulunmuyor. Üstelik ürün fiyatları birçok yurtdışı platformuna göre cazip değil ve  bu konuda hazırlanan bölümlerdeki açıklamaların çoğu İngilizce olarak hazırlanmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Trendyol Linklerinden Nasıl Para Kazanılır?

Eğer akıllı hoparlör konusunda deneyimli ve teknik destek verilebilecek seviyeye ulaşabilir ve bu konuda hizmet veren bir e-ticaret platformu oluşturabilirseniz; kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaşma şansınız olabilir. Dünya geneline yükselişte olan bir trend olan akıllı hoparlör sektörünün önümüzdeki yıllarda da artışa geçmesi ve doğrudan ülkemizde de tüketicilerin ilgisini çekmesini beklemek ‘tamamen’ olağan bir durum.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir