1. Ana Sayfa
 2. Girişimcilik

Ne İş Yapabilirim veya Kurabilirim? Karlı 100’lerce İş Fikri!

Ne İş Yapabilirim veya Kurabilirim? Karlı 100’lerce İş Fikri!
Finans
42

Ne iş yapabilirim veya ne iş kurabilirim diye düşünenler için ayrıntılı yeni bir rehber hazırladık. Bu rehber aracılığıyla kendi yeteneklerinize ve sahip olduklarınıza göre ne iş yapabileceğinizi inceledik. Elbette hâlen aradığınız fikri bulamadıysanız, en güncel iş fikirlerini listelemek için sık sık ana sayfamıza göz atmanızı mutlaka öneririz.

Ne iş yapabilirim veya kurabilirim diye düşünüyorsanız eğer bu fikirleri bir çatı altında değerlendirmeye almanızı öneriyoruz. Eğer bu değerlendirmenin tamamında yine ne iş yapabilirim sorusuna cevap bulamazsanız, bir süre daha karar almamanızı öneriyoruz. Çünkü bir iş için tam kararlı olmamak, ilk günden itibaren işin olumsuz tarafına daha yakın olmanıza neden olabilir.

Öncelikle ne iş yapabilirim sorusunun cevabının yine sizde olduğunu belirtelim. Zira dünya üzerinde yapılabilecek ve para kazandıran binlerce hatta onbinlerce iş fikri vardır, ancak bu işlerin tümü elbette size uygun değildir. Ne iş yapabileceğinizi veya kurabileceğinizi en iyi yine siz belirleyebilirsiniz. Her iş fikrini yapmak mümkün değildir. Bir iş fikri eğitim isteyebilir, bazısı sertifika, bir kısmı ciddi sermaye gücü ister, yada girişimci ruhu isteyebilir. Bazı işler için ise 3-4 kişilik ekip veya yabancı dil gerekebilir. O nedenle bunlardan hangisine sahip olduğunuz farklılık göstereceği için en iyi yapabileceğiniz ve kar edebileceğiniz işi yine en iyi siz belirleyebilirsiniz.

DEV REHBERİş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri!

Ancak biz Karlı İş Fikirleri olarak sizlere yeni fikirler vermekten mutluluk duyuyoruz. Bu kar elde edilebilecek iş fikirlerine göz atarak, ciddi bir değerlendirme sonrası ne iş yapabileceğinize karar verebilirsiniz. Hep birlikte sık sık güncellenen iş fikirlerine göz atalım…

İYİ BİR İNTERNET KULLANICISIYSANIZ VE YAZILIMDAN DA BİRAZ ANLIYORSANIZ:

İnternet
İnternet
 • Yerel Haber Portalı Açın: İyi bir internet kullanıcısıysanız eğer ortalam 4-5 bin liralık maliyet ile şehrinize yönelik haber portalı açıp, yerel esnaftan ve şirketlerden reklam almaya çalışabilirsiniz.
 • Fenomen Olun: Sosyal medyada ciddi bir araştırma sonrasında fenomen olmak için girişimlere başlayabilirsiniz. Fenomen Olmak İstiyorum Diyenlere 8 Altın Kural adlı rehberimize mutlaka göz atın.
 • Grafik Tasarımcılığı Yapın: Grafik tasarımcıları çok ciddi paralar kazanabiliyor. Ciddi bir beceriniz varsa eğer yükselişinizin sınırı yok.
 • Oyun Oynayarak Kazanın: İyi bir oyuncuysanız eğer bilgisayardan oyunlar oynayarak para kazanma fırsatınız var. Bu konuda hazırladığımız rehbere Oyun Oynayarak Para Kazanma bağlantısından ulaşabilirsiniz.
 • Blogger Olun: Bir konuda kendinizi bilgi sahibi ve araştırma yapabilecek düzeyde hissediyorsanız eğer Türkiye’de de son zamanlarda sayıları artan bloggerler arasına girebilirsiniz. Blog açmak ile yola koyulduktan sonra, ziyaretçilerinizin aradığı bilgilere yer vererek, değerli bir blog oluşturabilir ve reklam veren internet siteleri aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

İYİ BİR FİNANS – EKONOMİ UZMANIYSANIZ EĞER:

Finans
Finans
 • Borsaya girin: Eğer iyi bir finans ekonomi uzmanıysanız eğer finans ve ekonomi konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Temettü Yatırımcısı Olun: Eğer temel düzeyde borsa bilginiz varsa temettü yatırımcısı olabilirsiniz. Bu konuda hazırladığımız rehbere Temettü Nedir? Temettü Veren Şirketler ile Para Kazanmak adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
 • Danışman Olun: Eğer finans ve ekonomi konusunda eğitime sahipseniz birçok şirketin bu konuda personel istihdam ettiğini belirtelim. Özellikle bu konuda referanslarınız yoksa küçük şirketlere CV’nizi göndermeyi mutlaka gerçekleştirin!

İYİ BİR SERMAYE GÜCÜNÜZ VARSA:

Para
Para
 • Üretime Yönelin: İyi bir sermaye gücü olan herkese önerimiz daima üretime odaklanmaları. Ciddi anlamda üretim gerçekleştiren hiçbir şirket kolay kolay zarar etmez. Eğer satabileceğiniz bir ürünü bulursanız bunu üretmek için fabrika veya atölye kurmaktan çekinmeyin. Bugün ülkenin en zenginlerinin çok büyük bir kısmı üretime odaklanmıştır.
 • Otel ve Turizm: Türkiye’de yaşıyorsanız eğer ülkenin ciddi anlamda otel ve turizm potansiyeli taşıdığını ve bu potansiyelini maalesef henüz ortaya çıkaramadığını belirtelim. Bu konudaki yatırımların çoğu çok hızlı bir şekilde büyüme sağlamaktadır.
 • Teknolojisiz Olmaz: Dünyanın neresinde olursanız olun çağ teknoloji çağı. Eğer dünya trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız teknolojiye yönelmelisiniz. Bugün dünyanın en büyük şirketlerinin çok büyük bir oranı teknoloji ile ilgilenmektedir.

ORTA DÜZEYDE SERMAYE GÜCÜNÜZ VARSA:

PARA
PARA
 • Organik Ürünler: Organik ürün yetiştiriciliği yapmak son yılların trend işlerinden biri ve bu işte ortalama kar marjı yüzde 200’lere bile ulaşıyor. Organik ürün sektörünün de hacim olarak 2017 yılında rekor kırdığını belirtelim.
 • Bayilik Alın: Bayilik fikirlerini sık sık değerlendirin ve yeni bayilik veren şirketlerle mutlaka iletişime geçin. Türkiye’nin çok ciddi şirketleri bayilik vermediklerini açıklamalarına rağmen eğer orta düzeyde bir sermaye gücünüz varsa bayilik alabiliyor yada en kötüsü isim hakkı alabiliyorsunuz. Bu nedenle bayilik vermediğini belirten şirketlere dahi ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.
 • E-Ticaret Yapın: Son yılların harika para kazandıran işlerinden biri. Muhtemelen bu iş için bilgilere sahipsinizdir. Ne satacağınızı bilmiyorsanız eğer E-Ticaret Yapmak İstiyorum: Ne Satabilirim? adlı rehbere mutlaka göz atın.
 • Yatırım Kovalayın: Ciddi sermaye gücü olan kişilere yatırım fikirleri direkt gider. Eğer ciddi manada sermaye gücünüz yoksa eğer sizin yatırım kovalamanız gerekiyor. İletişim becerilerinizi geliştirin ve doğru insanlarla tanışmak için bu tür insanların bulunduğu derneklere sık sık ziyaretler gerçekleştirin. Emin olun işinize yarayacak!

YABANCI DİL – DİLLER BİLİYORSANIZ:

ÇEVİRMEN
ÇEVİRMEN
 • Oyun Çevirmenliği: Oyun sektörü çok ciddi gelirler elde edilen bir sektör. Özellikle son yıllarda online oyunların sayısında büyük artış var. Bu artış en çok oyun çevirmenlerine yaradı. Oyun şirketleri online oyunlarda daha ciddi paralar kazanmak için birçok farklı dilde hizmet veriyor. Bu nedenle bu oyun şirketleri birçok dilde oyunlarını sorunsuz hizmete almak için çevirmenler istihdam ediyor. Bu şirketlere mutlaka bir mail atmayı unutmayın.
 • Turist rehberliği: Türkiye her yıl turizmde daha ciddi bir ülke olmaya devam ediyor. Bu pazara her yıl yeni rehberler katılıyor. Neden bunlardan biri olmayasınız?

GİRİŞİMCİYİM BEN!

Girişimci
Girişimci
 • Taşımacılık: Türkiye çok büyük bir ülke! Bu ülkede taşımacılık sektöründe yaklaşık 1 milyon kişi doğrudan ve dolaylı olarak çalışıyor ve para kazanıyor. Sektör halen de istihdam sıkıntısı yaşıyor. Taşımacılık sektörünün ne tarafında olduğunuzun bir önemi yok. Mutlaka bu sektörde yer edinin!
 • Fotoğrafçılık: İyi bir girişimci daima trendleri takip eder. Bingo! Son yıllarda ciddi anlamda sektör gelişiyor.
 • İkinci El Oto Alım ve Satım: Girişimci ruhunuz varsa eğer muhtemelen bu işi de iyi bir şekilde yapabilirsiniz. İkinci el oto alım satım işinde kar elde etmeniz için sadece araçları alırken düşük fiyattan almayı başarmalısınız. Bu nedenle pazarlık gücünüzü ortaya çıkartın, hepsi bu.
 • Basım – Yayım: Bu iş genellikle girişimciler tarafından ele geçirilen bir sektör. Basmaya ve yaymaya değer bir fikir bulabilirseniz eğer hemen harekete geçmeyi unutmayın. Bu bir dergi, gazete veya reklam fikri de olabilir.
 • Takı ve Aksesuar: Özellikle Avrupa’da harika takı ve aksesuar üreten şirketler var. Bu şirketleri takip ederek ve trendleri yakından izleyerek bu yeni ürün ve trendleri Türkiye’ye de pazarlama şansınız var. Bu fikri mutlaka değerlendirin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2019'un En İyi e-Ticaret Fikirleri

ARABANIZ VARSA

araba ne iş yapabilirim

 • Aracınız eğer ticari kamyonet tarzı ise nakliyecilik yapabilirsiniz. Eğer büyük nakliyeler için yetersiz ise spotçular ile anlaşarak onlar için nakliye hizmet sağlayabilirsiniz.
 • Arabanıza reklam alabilirsiniz, araç reklam giydirme için özellikle büyük şehirlerde ek gelir sağlanabilir.
 • Ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ve arabanız varsa ek olarak başka iş fikirleri için aracınızı satabilirsiniz. Biraz sermaye edinirseniz çok daha potansiyelli iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Örneğin 50 Bin Lira Sermaye İle Ne İş Yapabilirim bağlantısında güzel fikirler bulacaksınız.
 • Aracınız Doblo tarzı bir araç ise gübre dağıtımı yapabilirsiniz. Örneğin Konya’da gübre tesisleri genellikle merkez bölgelerinde bulunur, ancak merkeze 100-200 kilometre uzakta bulunan köylerdeki insanlar gübreye ulaşmakta büyük zorluklar yaşamaktadır. Bu köylere gübre dağıtımı yapmak harika bir fikir olabilir.
 • Festival, konser gibi insanların yoğun olarak bulundukları alanlarda seyyar olarak gıda veya eğlence ürünlerini satabilirsiniz.

NİŞ İŞLER:

niş-işler

Buraya kadar birçok iş fikri hakkında kısaca bilgilendirdik. Ancak bu iş fikirlerinin hiçbiri sizi cezbetmediyse bazı niş işlere de odaklanabilirsiniz:

 • Butik Pastane: Son dönemde büyük ve belirli bir marka çatısı altında açılan pastaneler yerini butik mekanlara bıraktı. Genellikle müşterilere sıcak bir ortam sunan bu ortamları kurmak için çok yüksek sermayelere ihtiyacınız yok.
 • Spor Salonu: Batı illerinin tamamında bu sektör büyük oranda büyük girişimciler tarafından ele geçirilmiş durumda. Ancak Anadolu’da hala spor salonunun eksik olduğu yada yetersiz salonların bulunduğu yüz binlerce nüfusa sahip alanlar var, değerlendirilebilecek bir iş fikri olmasının yanında; eğer rekabet düşükse mutlaka iş yapıyorsunuz.
 • Kırtasiye Açmak: Eğitim kurumlarının yakınlarında 40-50 metrekare bir dükkan bulabilirseniz eğer harika para kazanabilirsiniz. Kırtasiyelerde kar marjı düşük olmasına rağmen para dönüşümü hiç olmadığı kadar yüksektir. Özellikle 2-3 okula yakın bir noktadaki dükkanları kaçırmayın.
 • Kreş Açmak: Batı illerinde de Anadolu’daki birçok şehirde de onlarca apartmanlı siteler kurulmaya başlandı. Bu sitelerde nispeten gelir durumu yüksek ve çoğunlukla eşlerin ikisinin de çalıştığı aileler yaşıyor. Bu ailelerin çocukları için ciddi bir kreş ihtiyacı bulunuyor. Bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz.

ÖNERİLER

Yukarıda yer alan iş fikirleri ilginizi çekmediyse, direkt olarak önerebildiğimiz ve hemen hemen orta seviyede bütçeye sahip her yatırımcı ve girişimcinin yapabildiği karlı iş fikirleri bulunuyor. Bu iş fikirlerine de ek olarak göz atmanızı öneriyoruz.

1- BUTİK ÇAY EVİ

Çay Ocağı

Butik bir çay evi yada diğer adı ile çayhane kurabilmek için çok ciddi sermayeye ihtiyacınız yok. Eğer dükkana çok fazla tasarım yapmayı planlamıyorsanız, 10 bin lira ile bile küçük şık bir butik çay evi kurulabilir. Yalnızca çay hizmeti değil, tost ve diğer bitkisel çay ürünleri de satarak güzel kazançlar elde edilebilir. Bu tür bir çay evinde yalnızca tek kişi olarak da rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bu nedenle personel masraflarının da düşük olduğu böylesi bir işi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgiler arıyorsanız Çay Ocağı Açmak adlı rehbere mutlaka göz atın.

2- UYGULAMA DANIŞMANLIĞI

mobil-uygulama

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Android ve IOS platformlarında dönen cirolar her yıl katlanarak artış gösteriyor. Bu artıştan faydalanabilmek sizin elinizde. Son dönemde çok küçük işletmeler bile bu platformlarda uygulamalar ile yer almaya başladı. Bu uygulamalar aracılığıyla tanınırlılığını artırmayı başaran işletmelerin, yakın tarihte de uygulamalara olan ilgilerinin artış göstermesi bekleniyor.

Türkiye’de yazılım danışmanlığı veren çok fazla işletme yok, ancak bunu öğrenebileceğiniz harika kurslar var. Ortalama 2 bin lira ücretle uygulama danışmanlığı verecek seviyeye gelebiliyorsunuz.

3- AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

ahsap-oyuncak-uretimi

Plastik oyuncaklara olan ilgi gittikçe azalıyor. Ebeveynler zararlı olduğunu düşünerek son dönemde genellikle ahşap oyuncaklara talep gösteriyor. Ahşap oyuncakları evlerde üretebileceğiniz gibi, küçük bir atölye de kurarak seri üretim yapabilirsiniz. Bu tür bir atölye kurulumu için 6-7 bin liralık maliyet oluşacaktır. Son dönemde ahşap oyuncak imalathanelerinde de büyük artış olduğunu belirtelim. Özellikle farklı fikirler sektörde ciddi talep görüyor.

4- SPOTÇULUK

Ne İş Yapabilirim veya Kurabilirim? Karlı 100'lerce İş Fikri!

Türkiye büyük bir ülke ve bu nedenle spotçuluk yaparak ciddi bir iş hacmine ulaşabilmek mümkün. İkinci ele olan ilginin son dönemde de artış gösterdiğini belirtmek mümkün. Spotçuluk yapmak için düşük sermaye kesinlikle bir sorun değil. Spotçuluğu kendi evinizde bile yapmanız mümkün. Ürünleri Letgo, Sahibinden ve Gittigidiyor gibi platformlardan da ek maliyet oluşturmadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

5- GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

GAYRİMENKUL KİRALAMA

İnsan ilişkileri konusunda kendinize güveniyorsanız eğer, bu kullanmanız gereken bir özellik. Temel şartlarda gayrimenkul danışmanlığı için hiç sermayeye bile ihtiyacınız yok. Satışa ve kiralanmaya başlanılan gayrimenkul sahiplerine ulaşarak onlardan iş almayı başarabilmeniz gerekiyor. Sektöre ilk olarak girdiğiniz zamanlarda zorluklar yaşayacaksınız ancak ardından telefon rehberiniz ile bile evinizde oturarak iş alma fırsatınız olacak.

6- DÖNER BÜFE

DÖNER

Aslında çok fazla ek bilgi vermeye gerek yok. Hemen hemen her noktada bir dönerci bulmak artık mümkün. Döner büfelerin iş hacmi, gıda sektörü olması sebebiyle düşme şansı yok. Eğer işinizi temiz ve lezzetli yaparsanız mutlaka kazanç sağlayabilirsiniz. Döner büfe açabilmek için 15 bin liralık sermaye bile yeterli. İlk etapta 2 personel yeterli olacaktır.

7- PİLAV ARABASI

pilav

Pilav arabası işi ile 1 günde yeni bir iş kurabiliyorsunuz. Hem de akşamında kar elde edebiliyorsunuz. Bir pilav arabası satın aldıktan sonra evinizde pilav üreterek pilav arabası işine girebiliyorsunuz. Ancak birçok şehirde belediyelerden de izin almanız gerekecektir. Pilav arabası işine girmeyi planlıyorsanız Nohut Pilav Bayiliği veren firmalara da göz atabilirsiniz.

8- BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

göçük düzeltme

Türkiye’de ikinci el araçlarda insanların en çok dikkat ettiği şey elbette aracın boyalı olup olmadığı. Bu nedenle araçlarında hasar olan insanlar, aracı boyatmak yerine boyasız göçük düzeltme işlemine yoğun olarak rağbet ediyor. Siz de bu potansiyeli değerlendirebilirsiniz, üstelik düşük sermaye ile başlanılan bu iş fikri çok karlı iş fikirleri arasında yer alıyor!

Boyasız göçük düzeltme işlemi adından da belli olduğu gibi, araçlardaki göçük işlemlerinin boyasız bir şekilde düzeltilmesi şeklinde gerçekleşiyor. Birkaç teçhizat dışında genellikle el emeği ile gerçekleştirilen bu işlemde, ustanın payı çok önemli. Ancak son olarak Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) tarafından verilen 2  aylık eğitim ile bu konuda bir profesyonel olma şansınız var. Eğer federasyonun sağladığı kurs ile eğitim alamıyorsanız, kendiniz bir sanayi sitesinde bu çalışmayı yapan bir hocanın yanında da çalışmanız gerekebilir, aksi takdirde işletmeyi kurmak için bir usta istihdam etmeniz gerekecek.

Ek bilgiler içinÇok Karlı İş Fikri: Boyasız Göçük Düzeltme

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (42)

 1. Zengin olmanın yolu doğru zamanda doğru işte doğru kişiler ile iş yapmaktan geçer…hali hazırda kurulu sistemler kazandırır arkadaşım, yani kısaca güvenilir bir sistem de para parayı çeker sizde sermayenizi ortaya koyarak helalinden kâr payinizi alırsınız. Çok şükür ki 3 senedir bir çok kişiye ek gelir sağladık bir çok hayır duası aldık, size tavsiyem sözleşmeli protokolü,tahutlu asla riske atmayacaginiz bir sisteme dahil olmanızdır. Örneğin 100bin TL ile bir ev alamazsınız,
  Ve yine 300-500bin tl ile aldığınız bir evi de 5bin TL ile kiralayamazsiniz.
  Siz 100bin tl ile aylık 5bin tl kazaniyorsaniz ve sıfır risk ile kesinlikle böyle bir yatırıma ihtiyacınız var demektir. Umarım herkes aylık sabit helal kazançlı bir sistemin parçası olarak kendi işinin patronu olur. Huzur ile kalın.

 2. 5 sene önce

  Kırklareli merkeze 20 km, hat mesafesinde bulunan, Avrupa duble oto yoluna 1 km, mesafede konumlu, bulunduğu köy sınırlarının 3 yüz metre, dışında konuşlandırılmış olan, büyüklüğü 10000, metre kare olan, 10 dönüm büyüklüğünde olan, mülkiyetinin tamamı şahsıma, ait olan arazinin etrafı meralar ile çevrili, meraların etrafı, longoz ormanları ile çevrili, tamamen doğa içerisinde, yılın 10, ayı meralar dan, yararlanılabiliyor, organik yetiştiricilik için, tercih ettiğim ve İSTANBUL pazarına, strateji, zaman, ve maliyet, açısından uygun bölgede bulunuyor. üzerine yapılacak küçük baş, besi ve damızlık tesisi ile ilgili, bütün resmi yazışmalarının tamamlanması, neticesinde, 420, metre kare ahır, ve 75, metre kare işletme, veteriner, bakıcı, evi adı altında, işletme ve mesken inşaat ruhsatı alınmıştır, şebeke suyu, ve şebeke elektriği, mevcut olup kullanılacaktır, çevre ekolojik değerlendirme (çed) raporu kendi inisiyatifim ile 500 adet küçük baş ile sınırlı alınmıştır, istenildiği takdirde 2600 adet sınırına kadar uygundur, (yatırım, işletme, kar, ortağı arıyorum, işin başında, benim ile beraber, iş ile her türlü bilgi ve becerisi dahilinde ilgilenecek, bu işi yaparken hastalık ve ölüm gibi zaruri sebepler dışında, işe mecbur olduğunu bilecek, ve bu iş için, kendi içinde bulunması gereken sabır, özveri, ve yine hayvanlar için, kendi içinde bulunması gereken sevgi, ve şefkat, olmaz ise olmazlarımdan dır, aynı zamanda, aradığım ahlak ve dürüstlük kişinin erdemlerinden bazıları olmalıdır.) ortaklık şartları, taraflar arasında mutabık, kalınarak belirlenecek, ve noter onaylı sözleşme haline getirilecek, ortaklığın şekli çok göreceli olduğundan, ortak olmak isteyen şahıs, yatırım ortağı mı, işletme ortağı mı, kar ortağı mı, olmak istiyor, bu konular karşılıklı görüşüleceği için, ortak olacak şahısın, ortaya koyacağı para miktarı da, çok alt rakamlar, yada çok üst rakamlar olabilir, üst rakamlar tamamen, hayal gücünüze bağlı, fakat alt rakamlar, ortaklık yapılacak şahıs ile anlaşmamıza, uyum içinde olmamıza kafa yapımızın aynı olmasına, saygı ve güvene dayalı,olabilirse, rakamlar çok daha alt seviyede tutulur yani, 1 milyon Türk lirasına kurulacak bir işletme, 5 yüz bin Türk lirasına kurulabilir, yada 5 yüz bin Türk lirasına kurulacak bir işletme, 2 yüz elli bin Türk lirasına kurulabilir, anlayacağınız doğru ortak ile, çok daha doğru, ve uygun işler hallolur, siz önce kendiniz inanın, çoban, veteriner, zootekniker, kasap, mesleğin içinden konuya vakıf, olana öncelikli düşünüyorum, bu işi yapmak isteyen her kez, ilanım ile ilgilenenler, bana sabah, 08:00 den, akşam, 22:00 ye, kadar, gereken bilgileri, ve aklındaki soruları, 0533 516 51 01 nolu telefondan ve fthctnky_@hotmail.com adresinden ulaşıp öğrenebilirler, iyi günler, hayırlı işler.

  • Valla Ben ūrünlerimi,Video kurslarimi ve e kitabimi esepeti.com da satiyorum.Gecen ay sadece ordan 2000 dolar kazandim

  • 5 sene önce

   merhaba sizinle tanışmak yapacağınız iş konusunda sohbet etmek isterim..

  • 250.000 tl sermayeyle ne yapabilirim?

   • Kripto para piyasasında değerlendirebilirsin
    Biraz işi biliyorsan ortalama aylık 40-50 bin tl kazanabilirsin

   • Zengin olmanın yolu doğru zamanda doğru işte doğru kişiler ile iş yapmaktan geçer…hali hazırda kurulu sistemler kazandırır arkadaşım, yani kısaca güvenilir bir sistem de para parayı çeker sizde sermayenizi ortaya koyarak helalinden kâr payinizi alırsınız. Çok şükür ki 3 senedir bir çok kişiye ek gelir sağladık bir çok hayır duası aldık, size tavsiyem sözleşmeli protokolü,tahutlu asla riske atmayacaginiz bir sisteme dahil olmanızdır. Örneğin 100bin TL ile bir ev alamazsınız,
    Ve yine 300-500bin tl ile aldığınız bir evi de 5bin TL ile kiralayamazsiniz.
    Siz 100bin tl ile aylık 5bin tl kazaniyorsaniz ve sıfır risk ile kesinlikle böyle bir yatırıma ihtiyacınız var demektir. Umarım herkes aylık sabit helal kazançlı bir sistemin parçası olarak kendi işinin patronu olur. Huzur ile kalın.

  • 5 sene önce

   Merhaba benim şuan çağrı merkezim halihazırda var kurumsal calışıyorum.ancak hedefim dahada işi ilerletmek şuan ayda yirmi veya otuzbin fatura kesiyorum bunun yarısı masraf oluyor ortalama .ciddi ve dürüst bir yatırım cı arkadaş varsa anlaşabilirim.isterse ona bayilik de verebilirim kendisi ayrıca yapmak isterse.

   • Merheba , yaptiginiz is ve teklifinizle ilgili ilave bilgi alabilirmiyim ?

   • 4 sene önce

    Merhabalar filiz hanım hangi firmalar ile çalışıyorsunuz ve işinizin detayını paylaşma imkanınız varsa anlatabilirmisiniz

   • Merhaba milenicom internet satışı yapmak isterseniz dataniz varsa size iş ayarlayabilirim

   • Slm bir yorumunuzu gördüm işle ilgili bayılık yada işmortağı halada düşünüyorsan bir konuşulaım seninle

   • Yaptığınız iş ile ilgili bılgı alabılırmıyım

 3. 6 sene önce

  Van merkezden slm 10 bin tl sermayen ufakda bi aracim var ne iş yapabilirim tsk

  • Bayilik alarak günlük kazanç sağlamak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

   • 5 sene önce

    ne bayiliği acaba

    • 100000 TL sini uluslararası piyasalarda kendi adınıza hesap açabilirsiniz yönetimini yapabilirim ortalama 5000 dolar kazanabilirsiniz aylık yanlış anlamayın sakın paranızla bir isim yok sadece yönetimine müsade ederseniz size bu alanda iyi bir firsat sunabilirim saygılar

   • Ulasirmisiniz 0543 509 47 16

   • Bilgi almak istiyorum no verin

  • 5 sene önce

   Merhaba arkadaşlar ben işmakinaları tamir ve bakım ustasıyim bu işi yaparken başkabir isfikri doğdu bulunduğum bölge İzmir ve çevresi buralarda taş ocağı ve şantiye çok burada bulunan makinaların hortum pres işini yapa biliriz ve muazzam bir kar var bu işte eğer ciddi ve dürus arkadaş varsa ben bu işi yapmak istiyorum saygılar

 4. Kahramanmaraş merkezdeyim aklımda birçok iş fikri var ama sanki ben yapsam olmaz gibi.

 5. 50 bin sermayem var dükkan açmadan adana merkezde ne gibi bir iş yapabilirim

 6. 6 sene önce

  Istanbulda ikamet etmekteyim adapazarliyim ce memleketime tasinip bi is kurmak istiyorum bakkal market vb esnaflari gezip yufka ve kurabiye. Veya yumurta ve poset satmak istiyorum sizce nasil olur

 7. 100 bin sermayesi olan arkadaslar aylik 2000 tl net gelir saglamak isterseniz

 8. 6 sene önce

  Antalya korkutelideyim sermayem yok ama burada ne iş yapacağımı bilmiyorum.

 9. Merhaba,
  Bursa Nilüfer bölesinde oturuyorum.Ne gibi işler yapabilirim?

 10. İyi çalışmalar.Sivas vea Sivas-Zara dayım 50 bin sermaye ile ne yapabilirim

  • Sermayenizin yarısı ile bayilik alıp günlük kazanç sağlayabilirsiniz.Detaylı bilgi için Paraf Film sayfasını ziyaret edebilirsiniz

 11. yalova merkezde 75bine ne iş yapılır

  • 6 sene önce

   Kendine chandler ceviz bahçesi kur 3 yil sonra almaya başla ileriye dönük yatırım babanın ogluna satarsin..

   • 5 sene önce

    3 yılda ceviz vermez. 10 yılından sonra kendini ancak kurtarıyor. 20. yıldan sonra hastalık olmazsa para kazandırır. Gerisi yalan dolan ve kendini kandırma olur.

  • Merhaba ; elinizdeki sermayenin tamamını kullanmadan bulunduğunuz ilde günlük kazanç sağlamak isterseniz şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

 12. Yalova Merkzdeyim 75bine ne iş yapabilirim

 13. TEKİRDAG MALKARA

  • Merhaba Sn. Engin,
   Malkara’da güzel bir ev dekorasyon dükkanı açılabilir. Sektörde güzel kar marjları var. Ortalama 70 bin lira sermayeniz varsa ciddi iş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir