PUBG Oynayarak Gerçek Para Kazanmak: En İyi 8 Yol
  1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

PUBG Oynayarak Gerçek Para Kazanmak: En İyi 8 Yol

0

PUBG oynayarak size gerçekten para kazandıracak birçok farklı yol var. Bu yolları kullanarak oyun oynayarak para kazanma potansiyeliniz oldukça yüksek.

2018’de piyasaya sürülen yeni Survive oyun olan PUBG aracılığıyla gerçekten para kazanmanız mümkün. Elbette bu kazancınız oyunu oynadığınız süre ve oyundaki başarınıza göre değişecektir. PUBG oynayarak ciddi düzeyde para kazanmak istiyorsanız, tıpkı normal işe gider gibi gününüzün büyük bölümünü bu oyuna harcamanız gerekiyor.

Online bir hayatta kalma oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) çıktığı ilk günden itibaren dünyanın her yerinde oyuncuların en çok sevdiği oyunlar arasına girdi. İlk etapta sadece masaüstündeki bilgisayarlarda oynanabilen PUBG, sonradan ücretsiz olarak mobil cep telefonları ile de oynanabilir hale geldi. Ancak PUBG oynayarak para kazanmak istiyorsanız, ücretsiz oynanıştan ziyade Steam aracılığıyla satılan gerçek masaüstü oyununa ihtiyaç duyacaksınız. Şu anda Steam’da oyunun fiyatı 90 liraya kadar yükselmiş durumda.

PUBG NEDİR?

PUBG bir hayatta kalma oyunu. 100 oyuncu bir oyuna giriyor ve bu oyuncular uçak ile bir adaya bırakılıyor. Adaya ilk indiğiniz zaman hiçbir teçhizata sahip değilsiniz ancak çeşitli alanlarda çeşitli savaş araçları elde edebiliyor ve bu araçlar ile hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyuna arkadaşlarınız ile katılabiliyorsunuz ve arkadaşlarınız öldüğü zaman onları yeniden hayata döndürebiliyorsunuz. Oyun alanı gittikçe daralıyor ve bu alan dışında kalırsanız yine hayatınızı kaybediyorsunuz. Oyun en son çok küçük bir alana iniyor ve son hayatta kalan kazanıyor.

Peki PUBG’i edindik, nasıl para kazanacağız? İşte gerçekten para kazanmanızı sağlayacak 8 yol…

1. ITEM SATIŞI

PUBG oynayarak bu oyunda çeşitli hediyeler elde edebiliyorsunuz. Bu hediyeleri Steam’ın açık artırma platformunda satabilirsiniz. Elbette item kazanabilmek için oyunu çok fazla oynamanız gerekebilir. Kutu adı verilen bu oyun içi hediyeleri açarak daha ciddi düzeyde gelir sağlayabilecek itemlere de dönüştürme şansınız var. Elbette bu genel perspektif olarak değerlendirildiğinde şans ile ilgili bir konu.

2. HESAP SATIŞI

PUBG’de ister masaüstü ister mobilde olsun para kazanmanızı sağlayacak bir diğer önemli yol ise hesap satışıdır. İnsanlar hesaplara sıfırdan başlamak yerine, belirli seviyeye gelmiş hesaplara daha fazla para ödemektedir. Bu hesapları arkadaşlarınıza ya da internet üzerinden satışa sunabilirsiniz. Hesap seviyesine göre hesap ücreti de artacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİROyun Oynayarak Para Kazanma

3. TWITCH YAYINI YAPMAK

Dünyanın en büyük oyun içerikleri platformu Twitch aracılığıyla da Pubg oynayarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, başarılı ve eğlenceli video yayınları yapmak olacak. Eğer insanlar sizden hoşlanırsa, Twitch aracılığıyla önemli gelirler elde edebilirsiniz.

Twitch’te ziyaretçilerin tamamı, güzel bir yayın izlemek için bulunuyor. Bu açıdan takipçi kitlesi edinmek düşündüğünüz kadar zor değil. Elbette biraz eğlenceli olmanız da gerekiyor, bunun için en büyük takipçiye sahip kanalları inceleyerek fikirler elde etmeye çalışın.

4. YOUTUBE YAYINI YAPMAK

Tıpkı Twitch gibi Youtube’de de oyunlara yönelik canlı yayınlara önemli ilgi var. Youtube’de video izlenmeleri başına para kazanabiliyorsunuz. Konu hakkında ek bilgiler için Youtube’den Para Kazanma rehberine tıklayınız.

5. BLOG OLUŞTURUN

Pubg çok aktif ve gün geçtikçe popülaritesi artan bir oyun. Bu kapsamda oyun ile ilgili bir blog açabilirsiniz. Oyuncular için oynanış videoları, oyun püf noktaları ve çeşitli bilgiler üzerine kurabileceğiniz bir blog kısa sürede yüksek ziyaretçilere ulaşabilir. Bloglar genellikle Google Adsense aracılığıyla reklam alabilir ve popüler bloglar ciddi düzeyde gelir sağlayabilir.

6. TURNUVALARA KATILIN

Bu muhtemelen henüz uzak olduğunuz bir para kazanma yöntemi olabilir ancak oyunun en iyilerinden olmayı başarırsanız turnuvalara katılabilirsiniz. Elbette bir e-spor takımına katılmanız gerekecek. Bu tür organizasyonlara katılmak için öncelikle bir bireysel oyuncu olarak dikkat çekici performans göstermeniz gerekecek. Ayrıca Twitch, Youtube gibi yayınlar ile tanınabilir olmanız büyük avantaj sağlayacaktır. Turnuvalara göz atmak için Toornament , MLG Gamebattles , FACEIT ve GamerzArena platformlarına göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRProfesyonel Oyuncular (Gamer – e-Spor) İçin En İyi 10 Para Kazanma Yolu

7. OYUN KOÇLUĞU

Türkiye’de çok aktif bir konu olmamasına rağmen gün geçtikçe e-spor’un yükselişi ile artan bir konu “oyun koçluğu”. Kısaca, Pubg’de iyi seviyelere gelmek isteyen oyunculara koçluk yapabilirsiniz. Elbette daha önce de belirttiğimiz gibi, bunun için tanınır olmanız gerekiyor. Tanınmak için de yukarıdaki 6 madde kesinlikle işinize yarayacak.

8. SOSYAL MEDYA SAYFALARINI BÜYÜTÜN

İster PUBG, ister başka bir oyunda tanınabilir olmak ve para kazanmak istiyorsanız kesinlikle sosyal medyayı kullanmanız gerekecek. Sosyal medya hesapları sayesinde hem Twitch, Youtube gibi platformlarda izleyicilerinizi artırabilirsiniz hem de sponsorlu gönderiler aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Bugün iyi seviyelere gelen gamerler, sık sık sosyal medya hesaplarından oyunculara yönelik eşyalar için sponsorlu gönderiler paylaşmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayardan Oyun Oynayarak Para Kazanıyorlar

İlginizi Çekebilir