Kapat

Google Adsense Ne Kadar Kazandırır

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


İnternetten para kazanma kategorimiz için sıklıkla sorular arasında yer alan Google Adsense Ne Kadar Kazandırır sorusu için sizi aydınlatmak gerekirse eğer bu konuda sıkı ve resmi bilgilerimiz var.

Her şeyden önce Google Adsense nedir sorusuna yanıt bulalım…

GOOGLE ADSENSE NEDİR?

GOOGLE ADSENSE

GOOGLE ADSENSE

Google Adsense, web sitesi sahiplerinin reklam alabileceği bir platformdur. Yine Google’ye ait olan reklam verme servisi olan Google Adwords kullanıcılarının web site sahiplerine reklam veren platformuna Google Adsense denir. Hemen hemen orta büyüklükteki her sitenin başvuruda bulunabileceği Google Adsense’de Adwords sisteminden reklam veren şirketlerin reklamları buradan web site sahiplerine dağıtılır. Bu reklamlar aracılığıyla da para kazanırsınız.

GOOGLE ADSENSE ÇALIŞMA MANTIĞI

Google Adsense kısaca, Google’nin reklam verme servisi olan Adwords’a reklam veren şirketlerin reklamlarının web sitelerine dağıtılan bölümüdür. Yani siz Google’ye reklam veren şirketlere ait reklamları bu panel aracılığıyla web sitenize eklersiniz ve bundan para kazanırsınız. Google Adsense kısaca aracılık yapmaktadır ve bu aracılığı için komisyon alır. Google Adsense’de bulunan reklamlar genellikle tıklama bazlıdır ancak bazı reklamalar gösterim bazlı da verilmektedir. Bunu belirleyen Google Adsense değildir, Google Adwords’a reklam veren şirketlerdir. Google sadece aracılık yapar, reklam vermez.

GOOGLE ADSENSE İLE NE KADAR KAZANILIR

Öncelikle Google Adsense’ye her site sahibi başvuruda bulunabilir ancak her site kabul edilmez. Eğer kaliteli ve gerçekten kullanıcılara istedikleri bilgiyi gerçekten aktarabilen bir internet siteniz varsa Google Adsense’ye başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz 1-2 haftalık sürecin ardından değerlendirilir ve size olumlu geri dönüş sağlanırsa eğer Adsense’de yer alan reklam kodlarını internet sitenize ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz üzere Adsense’deki reklamalara genellikle tıklama alındığı sürece para kazanılır ancak çok düşük oranlı da olsa gösterim başına da ücretler alınabilmektedir Kısaca ne kadar ziyaretçiniz varsa o kadar para kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Dünyanın neresinde olursanız olun bazı kategorideki reklamların daha çok para kazandırdığını da bilmeniz gerekiyor. Örneğin bir eğlence sitesine reklam veren sayısı daha düşük olduğu için daha düşük ücretli reklamlar internet sitenizde çıkar. Ancak örneğin bir doktorsunuz ve kemoterapi konusunda bilginiz var diyelim, bir kemoterapi internet sitesi açıp gerçekten kullanıcılara doğru ve Hipoktar Yemini’ne uygun bilgiler sunarsanız bu internet siteniz Google Adsense tarafından kabul edilir ve bu tür bir sağlık sitesinde çıkan reklamların daha çok para kazandırdığını fark edebilirsiniz.

Google Adsense’de birkaç para kazanma örneği sunalım bu sizin Google Adsense ile ne kadar para kazanılır sorunuza yanıt olacaktır…

KOMİK VİDEOLAR SİTESİ…
10 bin günlük ziyaretçiniz olduğunu farz edelim. Genellikle kullanıcıların yalnızca yüzde 2’si reklamlara ilgi gösterip bu reklamlara tıklar. Her tıklama başına bu tür bir kategoride maksimum 4 kuruş kazanabilirsiniz. Yani gün sonunda hesabınızda maksimum 8 TL görebilirsiniz. Tabii bu reklamlar sadece tahminidir, kesinlikle değişiklik gösterecektir.

HASTANE HAKKINDA BİLGİLER SİTESİ…
10 bin değilde sadece 2 bin ziyaretçiniz olduğunu farz edelim. Yine kullanıcıların genellikle yüzde 2’si reklamlara ilgi gösterir yani sadece 40 reklam tıklaması elde edersiniz. Ancak Türkiye gibi sağlık sektörünün geliştiği bir ülkede sağlık konusundaki şirketler sıklıkla reklam verdiği için tıklama başına 30-40 hatta bazen 2-3 TL bile para kazanabildiğiniz için gün sonunda minimum 12 TL maksimum ise 60-80 TL bile para kazanabilirsiniz.

Tabii yine bu rakamlar yalnızca tahminidir. İnternet sitenizin kalitesine, kurallara uyup uymamasına, kullanıcıların sizden memnun kalmasına ve reklamların kullanıcılarınızın ilgisini çekip çekmemesi ile doğru orantılıdır.

RESMİ YANITLAR…

Google Adsense’nin yardım bölümünde de Ne kadar para kazanabileceğinize ilişkin resmi bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilere göz atmak için https://support.google.com/adsense/answer/9902?hl=tr bu sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir