1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Bilgisayardan Oyun Oynayarak Para Kazanıyorlar

Bilgisayardan Oyun Oynayarak Para Kazanıyorlar
0

Dünyada ekonomik büyüklüğü 1 milyar dolara ulaşan E-Spor Ligi, Türkiye’de de girişimci ve yatırımcıların büyük ilgisini çekmiş durumda.

Bursa’da girişimci Sezgin Oruç da sektörün büyüklüğünü ve potansiyelini önceden görenler arasında. Girşimci Oruç tarafından Bursa’da kurulan E-Spor takımı, tüm dünyada gençler arasında en sevilen spor dalları arasında yer almaya başlayan E-Spor Ligi’nde yer almak üzere çalışmalarına başladı.

Dota, Cs-Go, PUBG, Fortnite ve League of Legends gibi oyunları bilgisayardan oynayarak para kazanmayı amaçlayan E-Spor takımları ek olarak E-Spor Ligi’nde de yer alarak turnuvalardan da ciddi düzeyde gelir elde etmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Profesyonel Oyuncular İçin En İyi 10 Para Kazanma Yolu

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Türkiye’de Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesi altında da federasyonu bulunan E-Spor, her yıl yüzde 25 ile 30 arasında büyüme kaydediyor. Sektörün 2030’a kadar 10 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Türkiye’de de geride kalan 5 yılda ciddi düzeyde büyüme kaydeden sektörde yılda 100 bin dolar para kazanan E-Spor oyuncuları bulunuyor. Birçok yeni takım kurulurken, dünyanın en önemli E-Spor takımlarında da birçok Türk oyuncu yer alıyor.

YENİ TAKIM KURDU

Bursa’da girişimci Sezgin Oruç tarafından kurulan Pi5 adlı e-Spor takımı da E-Spor ligini hedeflemek üzere kuruldu. Şimdiden bilgisayardan oyun oynayarak para kazanan ekip, kendini geliştirerek turnuvalara katılmayı planlıyor.

8 ile 18 yaş arasındaki birçok oyuncusu bulunan Pi5’in koçluğunu yapan Oruç, “Bu yol ile gençler hem para kazanıyor, hem de hızla büyüyen bu sektörde yer alma şansı elde ediyor. Ayrıca e-Spor sayesinde birçok oyuncu kısa sürede İngilizce öğrendi” dedi.

KULÜPLERİN YATIRIMLARI DİKKAT ÇEKİYOR

e-Spor Ligi’nde en önemli atılım ise son dönemde futbol kulüpleri tarafından gerçekleştiriliyor. Türkiye’de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın da yer aldığı e-spor Ligi’ne Avrupalı kulüpler milyonlarca euro para harcıyor. Asya ülkelerinde ise e-Spor gençler arasında artık bir kültür haline gelmiş durumda. Öyle ki birçok E-Spor turnuvasında anlık seyirci sayısı 500 milyonu aşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Dünyanın En Zengini Ama 25 Yıl Tatile Çıkmadı

İNCELEYİN: Pubg Oynayarak Para Kazanmak

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir