1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

İkinci El Eşya Alım Satımı İçin 7 Platform

İkinci El Eşya Alım Satımı İçin 7 Platform
0

Özellikle acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman ya da Spotçuluk yapmak için ikinci el eşya satabileceğiniz online platformlara ihtiyaç duyacaksınız. Bu platformların tamamında 2 el eşya satmak ve almak ücretsizdir. Bu nedenle işleme bazında değerlendirecekseniz ek maliyet oluşturmayacaktır.

İkinci el eşya satabileceğiniz birçok yabancı platform bulunuyor. Ancak elbette bu ürüneri yurt dışına göndermek ciddi bir maliyet oluşturabilir  Ancak bu platformlardan bazılarında Türk kullanıcılar da yoğun bir şekilde bulunuyor. Bunları da ek olarak aktaracağız.

İkinci el eşya alımı ve satımı yapabileceğiniz 7 platform…

1. LETGO

Son dönemde en çok kullanılan 2 el eşya alım ve satım platformudur. Letgo’yu hem mobil cihazlarınızdan hem de bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de tamamen ücretsizdir ve kullanımı çok kolaydır.

Türkçe olarak da hizmet sağlayan Letgo’yu kullanırken elbette dolandırılmamaya dikkat etmenizi öneririz. Zira platformun tam güvenlik amacıyla bir sistemi bulunmuyor. Bu nedenle alım – satım yapacağınız kişinin daha önce yaptığı alım – satımlarını görmek için profiline göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Letgo’dan Para Kazanmak

2. GİTTİGİDİYOR

Türkiye’nin en büyük ikinci el eşya alım – satım platformu Gittigidiyor’dur. Aynı zamanda en köklü online platform olan Gittigidiyor aracılığıyla kısa sürede hemen hemen her kategoride ürünlerinizi kısa sürede satabilirsiniz. Elbette Gittigidiyor’da satılan ürünler için yüzde 10 ile 20 arasında komisyon alınmaktadır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Güvenilir 22 İnternet Alışveriş Siteleri

Gittigidiyor’a üye olmak ücretsizdir, istediğiniz kadar ürünü listeleyebilirsiniz ancak öne çıkarma gibi ek özellikler için ödeme talep edilmektedir.

3. N11

Türkiye’nin en büyük alışveriş platformu olan N11’de temel de ikinci el ürün alım satımı yasak. Sadece sıfır ve faturalı ürünleri satabiliyorsunuz. Ancak sadece cep telefonu ve bilgisayar kategorisinde “onay” almanız durumunda satış yapabiliyorsunuz. Her iki kategoride çok aktiftir.

4. AMAZON

Dünyanın en çok kullanılan alışveriş platformudur. Aynı zamanda ikinci el eşya alım satımı da yapabiliyorsunuz. Ancak elbette yurt dışına bu ürünleri göndermek ciddi bir maliyet oluşturacaktır. Bu nedenle Türkçe kullanıcıları hedef almanız gerekir. Amazon, Türkiye’de de en çok kullanılan alışveriş platformları arasında yer almaktadır. Bu nedenle ürünlerinizi rahatlıkla buradan da pazarlayabilirsiniz. Özellikle teknoloji – elektronik cihazlarınız için öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kolay Para Kazanma Yolları (TAM 33 YENİ İŞ FİKRİ)

5. FACEBOOK GRUPLAR

Son 5 yıla yakındır, Türkiye’de de ikinci el eşya alım ve satımı için en çok kullanılan platformlar arasında Facebook da yer almaktadır. Birçok platformun özelliklerini de barındıran Facebook Gruplar ile tamamen ücretsiz ve hiç komisyon ödemenize gerek kalmadan ikinci el eşya alım ve satımı yapabilirsiniz.

Sadece bir Facebook hesabı açarak, arama kısmına “ikinci el eşya” diye yazmanız yeterli. Binlerce grup bulabilirsiniz, en çok üye olanlara istek göndererek gruba katılım sağlayabilirsiniz. Elbette bazı gruplar, sadece bazı kategorideki ürünler için açılmış olabilir; Buna da dikkat edin. Ek olarak tüm gruplarda spam yapmak yani sık sık ilan göndermek, gruptan atılmanıza neden olabilir. Grupların kurallarına dikkat etmenizi öneririz.

6. SAHİBİNDEN

Türkiye’nin en büyük alışveriş portallarından biri olan Sahibinden aracılığıyla da ikinci el eşya alım ve satımı yapabilirsiniz.

Öncelikle konut, araç ve çeşitli gayrimenkuller amacıyla hizmet veren Sahibinden, günümüzde ise her türlü ikinci el eşya için de hizmet sağlıyor. Sahibinden’e üye olmak ücretsizdir ve platformun ödeme sistemi kullanılmadan, ek komisyon ödemenize gerek yok.

7. FORUMLAR

Türkiye’de hemen hemen her kategoride birçok forum bulmak mümkün. Bu forumların birçoğunda farklı hizmetler için İkinci El Eşya Alım ve Satım bölümleri de bulunmaktadır. Elbette tüm online platformlar arasında en güvensiz siteler olarak değerlendirilebilir. Ancak birçok kişi, bu forumlar aracılığıyla ciddi düzeyde alım – satım işlemi gerçekleştirmektedir. Elbette her forumun farklı kuralları ve güvenlik önlemleri bulunmaktadır.

Donanımhaber, Memurlar, Chip, Shiftdelete, Kadınlarkulubü, R10 gibi platformlarda ikinci el eşya alım ve satımına yönelik bölümler bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran HARİKA 68 İş Fikri

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir