Kapat

Gayrimenkul Yatırımı İçin Tam Zamanı

Anasayfa Ekonomi Gayrimenkul Yatırımı İçin Tam Zamanı
konut

Bankaların konut faizlerine uyguladıkları oranın yüzde 2’nin üzerine çıkması üzerine, müteahhitler piyasayı canlandırmak için ciddi kampanyalar düzenlemeye başladı. Konutlarda yüzde 25’lere yakın indirimler uygulanırken, birçok gayrimenkul yatırım uzmanı, “gayrimenkul yatırımı için tam zamanı” yorumunda bulunuyor.

Habertürk’ten Erdem Aktürk’ün aktardığına göre, birçok inşaat firmasında ciddi cazip kampanyalar yapıldı. Özellikle bayram döneminde piyasayı canlandırmak isteyen firmalar, yüzde 25’lere yakın indirimler uygulamaya başladı.

SUR YAPI
Sur Yapı, gayrimenkul alıcıları ve yatırımcıları için bayrama özel 5’i bir yerde kampanyası başlattı. Sur Yapı’nın iki şehir, 12 ilçedeki 15 projesini kapsayan kampanya peşinatsız, bankasız, ara ödemesiz, vade farksız, 60 ay sabit taksit imkanı sunuyor. Kampanyada ayrıca tamamı peşin ödemelerde yüzde 25 indirim yapılacak. Kampanya stoklarla sınırlı olacak.

TEKNİK YAPI
Teknik Yapı, Yücelpark, Uplife Kadıköy ve Deluxia Park Residence projelerinde teslim tarihine kadar alıcılara kira ödemesi yapıyor. Kampanya kapsamında ayrıca liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılıyor. Peşinatı yüzde 5’e düşüren firma ara ödemelerden sonra kalan yüzde 65 için kendi bünyesinde 72 ay 0,98 faiz uyguluyor.

DAP YAPI
DAP Yapı, İstanbul’daki projesi Teras Kule ve İzmir’de gerçekleştirdiği DAP İzmir projesi için peşinatsız, ara ödemesiz, azalan taksitlerle ödeme planı sunuyor. İki projede ayrıca 1 yıl kira garantisi veriliyor. Validebağ Konakları projesinde ise yüzde 5 peşin, vade farksız ödeme imkanının yanı sıra; peşin alımlarda yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 10 KDV indirimi sunuluyor.

BABACAN HOLDİNG
Babacan Holding, bayram süresince satışı devam eden Babacan Premium, Babacan Port Royal ve Babacan Palace projelerinde yüzde 20 indirim sunuyor. Kampanya kapsamında yatırımcılar, Babacan Premium Projesi’nden 319 bin TL’ye, Babacan Port Royal projesinden de 341 bin TL ‘ye ev sahibi olabiliyor.

LENS YAPI
Lens Yapı, Lens İstanbul projesinde tüm ödeme koşullarına ek yüzde 2 indirim uyguluyor. Yıl sonuna kadar teslimlerin tamamlanacağı proje için yüzde 25 peşin 60 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Ayrıca yüzde 10 indirime ek yüzde 50 peşinat, geri kalan tutarı 30 Mart 2019 tarihine göre yüzde 50 ödeme imkanı bulunuyor.

SUA İNŞAAT
Şua İnşaat, Fikirtepe’de konumlanan projesi Elite Concept’te başlattığı teslime özel kampanyasını Kurban Bayramı’nda da sürdürüyor. Arife günü ve bayramın üçüncü gününden itibaren satış ofisi açık olacak Elite Concept’te kampanya kapsamında yüzde 30 peşinat ve banka kredisiz 48 ay sıfır faiz sunuluyor.

ÇUKUROVA GAYRİMENKUL
Çukurova Gayrimenkul’ün, Kartal’da hayata geçirdiği Çukurova Balkon’da başlattığı kampanya kapsamında yüzde 5 peşinat ödeyerek iskanı alınmış, tapusu hazır, hemen teslim daire sahibi olunabiliyor. Konut tutarının yüzde 15’ini bir yıl sonra vade farksız ödeme imkanı sunuluyor. Kalan yüzde 80’lik tutar ise banka kredisiyle ödenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir